Захранване - въпроси и отговори - тема 15

  • 10 543
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 518

Захранването – кога, как, с какво и колко
5 СЕРИОЗНИ ГРЕШКИ ПРИ ЗАХРАНВАНЕТО
Ранно или късно захранване на бебето
Захранване на бебето според сезона
Захранване дневникът на мама и татко
Как да захраним правилно
Кои храни кога се въвеждат?
Да научим бебето да се храни здравословно
Захранване водено от бебето – ЗВБ
ХРАНИТЕЛНИ АЛЕРГИИ
Хранителна алергия - кои са най-честите причини?
Домашна и здравословна бебешка храна
ДОМАШНИ РЕЦЕПТИ ЗА БЕБЕШКА ХРАНА
Въвеждане на месо в менюто на бебето
Рибата в детското меню
Бебешки Храни с Телешко
Кога може бебето ми да яде жълтъци и цели яйца
Кисело мляко и млечни продукти - кога и как ?
Въвеждане на глутен в менюто на детето – кога?
ЗАХРАНВАНЕ НА БЕБЕТО СЪС СОК
Защо е важно детето да се храни самостоятелно
Референтни граници според възрастта на детето (желязо, хемоглоби … ръвни показатели)






Скрит текст:



Захранване - въпроси и отговори !
Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 2
Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 3
Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 4
Захранване – въпроси и отговори - тема 5
Захранване – въпроси и отговори - тема 6
Захранване – въпроси и отговори - тема 7
Захранване – въпроси и отговори - тема 8
Захранване – въпроси и отговори - тема 9
Захранване – въпроси и отговори - тема 10
Захранване – въпроси и отговори - тема 11
Захранване – въпроси и отговори - тема 12
Захранване – въпроси и отговори - тема 13
Захранване – въпроси и отговори - тема 14

# 1
  • Мнения: 2 744
Бързо питане за авокадо.
Преди 2 дни купих няколко  броя зелено авокадо и днес забелязах, че останалите 2 авокадота са пожълтели. Някой знае ли дали е ок да дам на бебето?
Досега не се е случвало при мен авокадо да пожълтее.
И още  едно питане кога въведохте телешко?

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Телешко към 9-10 месец,авокадо не съм давала,но когато го купя винаги го държа в хладилника,случвало се е да го забравя(не сме му особени почитатели)-омеква,но не променя цвета си.

# 3
  • Мнения: 2 744
Как приготвяте спанака, че се чудя дали може да го сложа с останалите зеленчуци ма приставката на пара.

# 4
  • Мнения: 1 574
Здравейте,
Давате ли кисело мляко, колко % и какво количество?

Днес бяхме на консултация за 9 месец (не в бг). Педиатърката отрече даването на кисело мляко😵😑

Аз давам сутрин - голяма супена лъжица кисело мляко, с фини овесени ядки чаена лъжичка с връх и мек пресен плод - равна супена лъжица.  Не знам какво количество е това - може би 100 грама макс.

И сега съм в чуденка . Кисело мляко купуваме българско от бг магазин в нашият град.

Бебето е на АМ. Не е кърмаче.

# 5
  • Мнения: 1 502
Как приготвяте спанака, че се чудя дали може да го сложа с останалите зеленчуци ма приставката на пара.

Аз го слагам накрая при другите зеленчуци, които правя на пара в тенджера с Решетка.

# 6
  • Мнения: 2 747
Давайте си млякото ,нито прекалявате нито виждам причина да не позволява да се даде кис.мляко,дето е ваше!
Здравейте,
Давате ли кисело мляко, колко % и какво количество?

Днес бяхме на консултация за 9 месец (не в бг). Педиатърката отрече даването на кисело мляко😵😑

Аз давам сутрин - голяма супена лъжица кисело мляко, с фини овесени ядки чаена лъжичка с връх и мек пресен плод - равна супена лъжица.  Не знам какво количество е това - може би 100 грама макс.

И сега съм в чуденка . Кисело мляко купуваме българско от бг магазин в нашият град.

Бебето е на АМ. Не е кърмаче.

# 7
  • Мнения: 218
Здравейте,
Давате ли кисело мляко, колко % и какво количество?

Днес бяхме на консултация за 9 месец (не в бг). Педиатърката отрече даването на кисело мляко😵😑

Аз давам сутрин - голяма супена лъжица кисело мляко, с фини овесени ядки чаена лъжичка с връх и мек пресен плод - равна супена лъжица.  Не знам какво количество е това - може би 100 грама макс.

И сега съм в чуденка . Кисело мляко купуваме българско от бг магазин в нашият град.

Бебето е на АМ. Не е кърмаче.

Аз й давах колкото й се яде, моята госпожичка обожава кисело мляко. Също както вас живеем в чужбина и с педиатъра не бяхме на едно мнение относно млечните продукти. Според него трябваше да давам по не знам какво си количество прясно мляко на ден( защото тук така се правело разбираш ли). Тъй като в педиатричния кабинет са 14 различни лекаря и е на който се падне когато си на консултация и успях да събера около 4 мнения, като 3 от 4 ме разбраха че не е нашата култура да тъпчем детето с прясно мляко, а с кисело и всъщност не виждат нищо лошо в това да е в дневната рутина. Ако ме питаш мен- игнорирай педиатърката, защото тя няма да разбере защо вие например ядете шкембе чорба и други подобни нетипични за населеното място храни.
П.с. Моето дете предпочита бг кисело мляко пред други марки и дори редовно подквасям вкъщи от пастьоризирано прясно

# 8
  • Мнения: 1 574
Благодаря за отговорите 🤗

Здравейте,
Давате ли кисело мляко, колко % и какво количество?

Днес бяхме на консултация за 9 месец (не в бг). Педиатърката отрече даването на кисело мляко😵😑

Аз давам сутрин - голяма супена лъжица кисело мляко, с фини овесени ядки чаена лъжичка с връх и мек пресен плод - равна супена лъжица.  Не знам какво количество е това - може би 100 грама макс.

И сега съм в чуденка . Кисело мляко купуваме българско от бг магазин в нашият град.

Бебето е на АМ. Не е кърмаче.

Аз й давах колкото й се яде, моята госпожичка обожава кисело мляко. Също както вас живеем в чужбина и с педиатъра не бяхме на едно мнение относно млечните продукти. Според него трябваше да давам по не знам какво си количество прясно мляко на ден( защото тук така се правело разбираш ли). Тъй като в педиатричния кабинет са 14 различни лекаря и е на който се падне когато си на консултация и успях да събера около 4 мнения, като 3 от 4 ме разбраха че не е нашата култура да тъпчем детето с прясно мляко, а с кисело и всъщност не виждат нищо лошо в това да е в дневната рутина. Ако ме питаш мен- игнорирай педиатърката, защото тя няма да разбере защо вие например ядете шкембе чорба и други подобни нетипични за населеното място храни.
П.с. Моето дете предпочита бг кисело мляко пред други марки и дори редовно подквасям вкъщи от пастьоризирано прясно

# 9
  • Мнения: 2 744
Дадох за първи път телешко на синът ни, който е на 9 месеца.
Мисля  за втори  път да дам следващата семдица.
По веднъж  на седмица добре ли е да се дава телешко?
Редувам зеленчуковото пюре с жълтък с такова с месо. От месата също  гледам  да има разнообразие , като единия ден давам пиле, после  риба, зайче, а вече и телешко .
Пада се или 3 или 4 пъти в семдицата месото.

# 10
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Ако редуваш жълтък и месо, можеш още при следващия прием на месо да дадеш телешко. Така ще го считаш за въведено и после можеш да си го редуваш спокойно с другите меса.

# 11
  • Мнения: 5 060
Имам въпрос към готвещите Simple Smile кога и как дадохте бобови? Взех белен боб и се чудя. Същото и за царевицата? Дадох на сина ми пюре с царевица, готово на Гербер, и много му хареса. Вече обаче аз му правя и ми се пак да му дам Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 744
Мами, на кои марки залагате при избора на кисело мляко и извара?
Сирене купуваме на Добротица и Ел Би, но не знам киселото им мляко как е

# 13
  • Мнения: 601
Имам въпрос към готвещите Simple Smile кога и как дадохте бобови? Взех белен боб и се чудя. Същото и за царевицата? Дадох на сина ми пюре с царевица, готово на Гербер, и много му хареса. Вече обаче аз му правя и ми се пак да му дам Simple Smile

Доста рано ги въведох. Накисвам за една нощ, добре сварени, прекарвам през метална цедка и люспите остават в нея. Боб,леща и нахут давам редовно така. Не съм търсила белени. Царевица не съм. Варива без люспите, няма никакъв проблем и са източник на много полезни неща. Варя ги с едро нарязани зеленчуци, които после лесно изваждам, за да се овкуси добре. После ги смесвам в пюрето.

# 14
  • Мнения: 4 407
Мами, на кои марки залагате при избора на кисело мляко и извара?
Сирене купуваме на Добротица и Ел Би, но не знам киселото им мляко как е
Не за бебе, но аз и ММ само Добротица купуваме за кисело мляко. Макар че, в редките случаи, когато сме хапнали домашно квасено - има осезаема разлика във вкуса. Домашното наистина киселее, макар и леко.

А кога може да се даде червено цвекло на бебе? И защо?

Общи условия

Активация на акаунт