Майско слънце вън пече, ДЕКЕМВРИЙЧЕ в коремчето расте №4

  • 33 260
  • 726
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0











Профил в www.snimka.bg - Потребител :  dekemvri2010
                    Парола : На ЛС (от Danili )
Профил в Forum.BG-Mamma - Потребител : Декември2010
                        Парола : На ЛС от mari:)
Поща в www.abv.bg - Потребител : dekemvri2010
             Парола : На ЛС от mari:)




Нека Богородица да закриля нас и нашите рожби

СТАРИТЕ ТЕМИЧКИ : 1 , 2




Ето ги нашите Коледни подаръци
 


Коремчето на мама се подува вече,
   а в него спинка мъничко човече!
   Създадено с любов от тати и от мама -
   декемврийска радост ще е то голяма!







Бремелинка Jojolinka на 21г от Казанлък първа preggo желание за  stork-girl

Бремелинка poli.t от Русе втора  preggo желание за  stork-girl







Бремелинка Mary_Angel на 27г. от Русе първа  preggo
Бремелинка Monkas на 31г първа  preggo желание за  stork-girl





Бремелинка petiamarto на 28г втора  preggo желание за  stork-girl



Бремелинка second на 33г от София втора  preggo надява се да е stork-girl




Бремелинка aneblada на 29г от София първа  preggo




Бремелинка Pyjamka на 20г от Русе първа  preggo предчувствие за  stork-boy




Бремелинка mama na Moni на25г от София втора  preggo

Бремелинка Галя1982 на 27г от София втора  preggo предчувстие за  stork-boy желание за  stork-girl
Бремелинка ElinKaMaliNKa на 22г от Варна  първа  preggo еднакво желае и  stork-boy и stork-girl








Бремелинка pufpaf на 23г първа  preggo предчувствие за  stork-boy желание за stork-girl

Бремелинка Deni_Ze на 25г от София първа  preggo предчувтсвие: тати за  stork-boy а мама за  stork-girl




Бремелинка никид на 24г от Ямбол първа  preggo мама иска  stork-girl а тати  stork-boy

Бремелинка МВМ на 29г от Варна втора  preggo
Бремелинка ivonxxx на 32г от София първа preggo мама иска  stork-girl а тати  stork-boy




Бремелинка listopad на 28г първа  preggo
Бремелинка B_NADI от Разград  втора  preggo
Бремелинка Гарга Ганка от Пловдив втора  preggo усещане за  stork-girl





Бремелинка ANGYA на 27г от Варна/ София първа  preggo
Бремелинка nadejda5047 на 27г от Ботевград втора  preggo желание за  stork-girl планира да роди в Шейново





Бремелинка mari:) наа 31г от Париж ( В. Търново) втора  preggo предчувствие за  stork-girl

Бремелинка ...........мама на 23г от София втора  preggo предчувствие за stork-girl




Бремелинка angelbaby99 на 32г от Атина (София) трета  preggo желание за  stork-girl

Бремелинка vilkoni първа  preggo с  twin_neutral или с newsm19
Бремелинка Visible на 24г от София първа  preggo еднакво желае и  stork-girl и stork-boy





Бремелинка cydonia на 28г от София втора  preggo желание за  stork-girl но усеща, че ще е stork-boy
Бремелинка Reason на 27г от София първа  preggo желание за   .......





Бремелинка BetiBoko на 29г от Пловдив първа  preggo желание за  stork-girl

Бремелинка danislava на 28г от Силистра  втрора preggo желание за  stork-girl
Бремелинка 30god на 34г първа  preggo предчувстие за  stork-boy




Бремелинка Danili на 27г от София (Царево) първа  preggo предчувствие за  stork-boy желание за  stork-girl

Бремелинка (wind) на 24г от Силистра втора  preggo желание за  stork-girl

Бремелинка koqto на 21 от Русе първа  preggo
Бремелинка dinora1605 на 21г от Кюстендил първа  preggo желание за  stork-girl но очаква stork-boy
Бремелинка elli_g на 31г от Свищов втора  preggo






Бремелинка flylori на 32г от София втора  preggo
 тати и бате искат  stork-boy мама иска  stork-girl





Бремелинка enigmata на 26г от Асеновград втора  preggo





Бремелинка pipi7598 на 26г от Пазарджик първа preggo иска  stork-girl предчувствие за  stork-boy




Бремелинка The Girl на 24г от Пазарджик първа  preggo предчувствие за  stork-boy понеже има желание за  stork-girl




Бремелинка Silvermist на 31г от София втора preggo желание за  stork-girl




Бремелинка Анастасия_Morskafeia на 26г от София втора  preggo ще се радва и на  stork-boy и на  stork-girl

Бремелинка _pencheva_ на 25г първа   preggo

Бремелинка vanias1 първа  preggo предчувствие за  stork-boy желание за  stork-girl preggo




Бремелинка waikiki на 34г от София втора  preggo

Бремелинка katiahr на 30г от Пловдив втора  preggo предчувствие за  stork-boy




Бремелинка Kimbarly на 30г от София втора  preggo желание за  stork-boy




Бремелинка mama_Iva на 28г от София втора  preggo желание за  stork-girl

Бремелинка wondergirl на 33г от София втора  preggo желание и предчувствие за  stork-girl




Бремелинка plams на 29г от Карлово първа  preggo желание за  stork-boy stork-girl
Бремелинка plam4eto83 на 26г от Стара Загора първа preggo





Бремелинка Aia на 30г от София втора  preggo с  twin_neutral желание за  stork-boy stork-girl или  stork-girl  stork-girl
Бремелинка tuli от София 33г. втора  preggo иска stork-girl може и близнаци stork-girl stork-boy





Бремелинка beboranka8730 на 22г от Варна първа  preggo предчувствие за  stork-boy желание за  stork-girl

Бремелинка ivaila.mam на 32г от София втора  preggo предчувствие за  stork-boy
Бремелинка nikolinko на 24г от Плевен първа  preggo





Бремелинка dobra на 32г от София втора  preggo предчувствие за  stork-boy желание за  stork-girl Избор д-р Лазарова, Токуда
Бремелинка markochka на 24г усещане за  stork-girl но вероятно ще е stork-boy
Бремелинка dianna0703 от София, 25г първа  preggo желание за  stork-girl но усеща, че ще е stork-boy




Май ни е нужна и малко полезна информация ето я и нея
  
http://www.moetodete.bg/bremennost/p2_565_3.html?1=1


Книжки за мама и тати  


За тати :
Книга за татковците
Първите стъпки на таткото
Таткото по време на раждане – за и против
Голямата книга на мама и татко


За мама :
Скоро ще стана майка
Майчинството
Чакам Бебе, Имам Бебе DVD
Бременност – практическа енциклопедия
Училище за млади родители + DVD с видеокурс
Йога за бременни и майки – практическа енциклопедия
Аз чакам дете
Бебето: От глава до пети
Бебе: Начин на употреба
Близо до бебето
Книга за бъдещата майка
Правилният начин на хранене според кръвната група на майката и бебето
Хранене на детето 1: Началото - бременност
Хранене при бременност: Здравословно хранене за двама
Вашата бременност - въпроси и отговори
Вашата бременност седмица след седмица
Аз съм бременна
Ръководство на д-р Спок: Най-важното за бременността
Какво те чака, когато чакаш дете


Любопитно?  


Аз не съм идиотка, аз съм бременна – досадните въпроси през бременността
10 следствия от бременността
Странните симптоми по време на бременност
Хормоните променят кожата през бременността
Лошото настроение през първото тримесечие на бременността
Малките проблеми на бременността.
Признаци и симптоми на ранна бременност
За всичко са виновни хормоните!
Бебето и бракът – какво ще се промени?!
Шарката през бременността
Неразположенията по време на бременност
Най-големите страхове на бременните
Дневничета  
Дневник-Календар за Бременни - ИЗТЕГЛИ
Дневник - ВИЖ
Дневник на бременността-тема в БГ-мама
Електронен дневник календар



Календар по месеци :

Големината на коремчетата ни по седмици

Списък за мама и бебе

Генетични изследвания по време на бременност

Категории: Здраве
"Биохимичен скрининг" е генетично изследване в кръвна проба за оценка на риска за раждане на дете с болестта на Даун, тежки дефекти на гръбначния и главния мозък и коремната стена.

Това изследване се прави, за съжаление, само в "Майчин дом" - София и Варна.
Адрес за връзка:
София 1431, ул. Здраве 2, Университетска болница СБАЛАГ”Майчин дом”
ЦЕНТЪР ПО МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА
Лаборатория по молекулярна патология
Доц.д-р Кременски - завеждащ центъра
Тел: 02/ 9172 268 и 02/ 9172 476. Факс: 02/ 9172 469
Е-поща: kremensk@medfac.acad.bg
Това изследване е включено в програмата "Майчино здравеопазване" (виж сайта на Здравната каса) за осигурените бременни. Изисква се направление от ОПЛ или акушер-гинеколога, който проследява бремеността.

Какво е биохимичен скрининг?
 
1. Какво е биохимичен скрининг (троен тест)?
Този тест може да покаже дали вашето дете е с висок риск да се роди с вродени дефекти. Ако сте избрали да направите този тест, важно е да разберете, че положителни или патологични резултати не означава със сигурност, че имате проблеми! Факт е, че само около 10% от жените с патологични резултати раждат деца с вродени дефекти. Като цяло, патологичните резултати означават само, че трябва да проведете допълнителни изследвания, като ултразвуково изследване или амниоцентеза, за да сте сигурни.
2. Колко чести са положителните резултати?
Маркерите, чиито нива се измерват, са три хормона на бременността – алфафетопротеини (АФП), човешки хорионгонадотропин (ЧХГ) и неконюгиран естриол (нЕ3). Години наред жените бяха изследвани само за серумен АФП, но сега повечето лаборатории изследват и трите хормона, тъй като така се получава по – пълна информация. (Някои болници могат да изследват и хормона инхибин А и тогава тестът се нарича четворен.)
3. Какво се измерва при теста?
4. Какво точно означават резултатите?
5. Какво трябва да направя, ако получа патологични резултати?
6. За и против да направя теста?


Тестът обикновено се прави между 15 и 20 гестационна седмица, като оптималното време е между 16 и 18 седмица (когато хормоналните нива са най–показателни). Ще ви вземат кръв от вената на ръката и тя ще се изпрати за в лабораторията за анализ.Лабораторията ще изследва кръвните нива на вашите хормони и ще определи дали те попадат в границите на нормата за съответния срок на бременността, както и в зависимост от вашата възраст, тегло, раса и други фактори (например диабет). По–високо или по–ниско ниво на тези хормони в кръвта ви се означава като положителен или патологичен резултат. Резултатите обикновено са готови в рамките на една или две седмици.

ПРОДЪЛЖЕНИЕ.........


Цитат
Какво представлява Синдром на Даун?
През далечната 1866 г. английският доктор Down описва клиничните белези на синдром, който днес носи неговот име. През 1959г. Lejeune и Jacobs установяват, че Синдромът на Даун е резултат от Тризомия 21. Това е най-често срещаната генетична аномалия, която се дължи на една допълнителна хромозома в 21-ата хромозомна двойка. Хората с този синдром имат в кариотипа си 47 хромозоми вместо 46, както всички останали. Честота на раждане на индивид със Синдром на Даун е приблизително 1 на 700, и тя е еднаква във всички страни, всички раси и всички социални групи. Годишно в България се раждат около 100 такива деца. Най-важното нещо, което трябва да се знае за хората със Синдром на Даун е, че те са по-скоро подобни на останалите, отколкото различни от тях.

Диагноза

Синдромът на Даун обикновено се установява при раждането на детето или скоро след това. Първоначално диагнозата е базирана на външни физически характеристики, които обикновено се наблюдават при бебета със синдрома, като понижен мускулен тонус, единична гънка по дължината на дланта, леко сплескан лицев профил и възходящ наклон до очите. Диагнозата трябва да бъде потвърдена от изследване на хромозомите (кариотип). Кариотипът предоставя зрително показване на хромозомите, които са групирани по техния размер, брой и форма. Хромозомите могат да бъдат проучени чрез изследване на кръвта или тъканни клетки.



Идеи за нови заглавия : newsm78
Декември месец е далече, но мама подготвя се за срещата вече!
Декемврийските мъничета вече радват ни с ритничета!
Декемврийски бебешоци вече радват ни с подскоци!
Аз съм ДЕКЕМВРИЙСКА мама , на  мъж или пък на мадама???

Подарък съм на мама ДЕКЕМВРИЙЧЕ,без значение момче ли съм  или момиче!!!
ДЕКЕМВРИЙСКИ момичета усетиха вече първите ритничета!

Последна редакция: вт, 15 юни 2010, 19:15 от Декември2010

# 1
  • Мнения: 83
Декември2010 благодаря за новата темичка  bouquet Hug

# 2
  • Мнения: 1 572
 Hug Темичката е копирана 1:1. Много е хубава, за да я променяме. Добавих някой майчета, по-късно ще видя има ли още и ще поправя новата ни бройка.

# 3
  • Мнения: 1 264
Цоп в новата темичка Hug Дано ни е на късмет Hug, много благодарим на авторката за труда Hug

# 4
  • Мнения: 524
Благодаря за новата тема, наистина е много хубава   bouquet Hug.
Запис и от мен и нека има само положителни емоции в нея,, бебчетата да растат, тумбачетата да едреят, а ние са сияем.

# 5
  • Мнения: 52
Цоп и аз в новата темичка   Hug

# 6
  • Мнения: 34
Ето ме и мен в новата темичка Hug

mari:) мислиш ли дали ще се справиш с трудностите които те чакат тук newsm78

като чета за какви пари става на въпрос във Франция и като ги сравниш тук ooooh! ooooh!незнам наистина не  е лесно,но тук ще ти е още по-трудно smile3511Не съм аз човека който трябва да ти го казва,но немога да гледам безразлично на нещата при условие че знам какви гадове са лекарите тук.

Момичета днес ми се случи нещо както си згъвах дрехите и нещо ме сряза ниско долу ooooh!беше много неприятно
случвало ли ви се е на вас,това нормално ли е,да не би да е от матката дето почва да се качва нагоре newsm78Притеснява ме да не е от това тъпо отлепване което имам понеже незнам дали е зараснало,оф ooooh!много гадно че прегледите са през месец не съм спокойна докато не видя какво се случва с малкото човече smile3518

# 7
  • Мнения: 6 360
koqto, нормално е от време на време някакво дърпане или бодеж, вземи едно но-шпа за да те успокои, безопасно е за бебето.
Ама ти като имаш отлепване...къв е тоя доктор дето те вика за стандартната консултация след месец??? мисля че поне контрола трабва да ти направи по-рано newsm78
Това вместо запис....

# 8
  • Мнения: 52
И аз усещам придърпваме и бодежи чат-пат.Обаче...напоследък ми се случи на няколко пъти едно странно усещане.Все едно малки балончета се пукат ниско долу даже като си сложа ръката и ги усещам и то в продължение на 5-10мин.Не е болезнено ,нито неприятно,просто странно чувство,което до сега не бях изпитвала.

# 9
  • Мнения: 1
Хоп и аз да се запиша в новата темичка   Grinning

# 10
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен. Да попитам мамите с втора бременност, вдигате ли дечицата си, не говоря за носене от това долу горе се опазвам тя се оправя, но покрай миене, къпане и други ежедневни дейности си я вдигам и това за сега не ми е създавало проблеми, но съм чувала, че не трябва много-много да се вдига тежко, а тя все пак си е към 15 кг., но пък и какъв е варианта...... newsm78

# 11
  • Мнения: 83
koqto и на мен ми се случва това още повече при някое по рязко движение,ама какъв е тоя доктор при който ходиш аз когато имах отлепване ходех на 2седмици на преглед заради проблема я вземи да идеш да те видят пак а не стой да чакаш ако трябва иди при друг лекар.
B_NADI моя сладур е 25кл и точно днес го носих в едната ръка чантите с покупките а в другата него,то какво да го правя като се изтърси и така се ожули че не можеше да ходи милия,после полежах малко и така

# 12
  • Мнения: 276
Честита нова темичка, все по хубава става, специални благодарности на Декември2010.   bouquet

Аз също от време на време имам остра краткотрайна болка, особено когато кашлям (още не ми минава пустата настинка, то и кога ли ще мине като почти нищо не пия Confused).

Относно вдигането, откакто разбрах че съм бременна не съм вдигала малката, дори по-тежките легени с прането не смея, в такива моменти мъжът ми ми помага. Peace

# 13
  • Мнения: 61
Привет на всички бъдещи мами!!!
Чета ви най-редовно,но едва днес се пристраших да се присъединя към вашите редици,ако е възможно!
С някой мами сме съфорумки от една друга темичка,надявам се и в тази да продължим да бъдем. Привет, Мари!!!
За сега терминът ми е 29.12 и за мен това е втора бременност. Имам син Калоян на 2г. и 4м.
koqto , отлепянето което имаш няма да зарастне. Казвам го от опит,защото и с пъървата си бременност имах такова и то доста голямо и се наложи да поолежа 4 месеца на легло с инжекции и сега отново имам и то на 2 места,но на този етап са по мънички и се надявам така да си останат. То си остава докрай и след ражадането може да се види и на плацентата. Няма страшно, пий си но-шпа и повечко си почивай.
B_NADI и аз вдигах моето дете така смело и той е 15кг, и се оказа че съм се отлепила на 2 места,без дори и да разбера слава богу. Сокторката каза,че е напълно възможно да е от вдигането на синът ми. Не искам да те плаша,но все пак трябва да се пазим вече,малко повечко.
Аз се извинявам,че още дето се вика не съм дошла и не сте ме приели в компанията и започнах да се изказвам,но просто имам подобни проблеми,та за това се включих така нахално.
Лек ден желая на всички и много усмивки.
Леко бременеене,много щастливи мигове и дай боже през декември всяка една от нас гушне най-сладкото бебче!!!  bouquet

# 14
  • Мнения: 722
  bouquet за новата тема!
При вас не почнаха ли вече да отшумяват гаденето и прилошаването?
Да попитам и друго. Ползвате ли предпазни колани по време на шофиране или возене в кола?


(мен ме няма в началото на темата. Аз съм на 21 години. Първа бременност. Термин за 18.12. Мисля, че ще ми е момче, но искам момиченце)

Общи условия

Активация на акаунт