Трябва да ми бият ваксина за тетанус, а кърмя!

  • 2 938
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 29
Здравейте дами  Hug
Днес по адски глупав начин настъпах пирон. И сега трябва да ми бият ваксина против тетанус. Претеснявам се, че още кърмя малката активно, а на нея тази сряда й биха 3тия прием Пентаксим. Преди малко се връщам от спешния кабинет, съветът на лекарката там беше "ами ще минеш на изкуствено мляко и готово"  #Cussing out Тея хора много лесно дават такива съвети. Захранваме се едва от 14 дни и засега хапваме само по 50мл зеленчуково пюренце, все още сме основно на кърма. Във фризера имам малко замразена кърма, но тя би ми стигнала най-много за 2 дни. Незнам какво да правя. Притеснява ме най-вече факта, че едва преди 4 дни й бихме Пентаксима.

# 1
  • Мнения: 162
Бих те посъветвала да зададеш въпроса си в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=493420.0

# 2
  • Мнения: 161
Т.е. лекарката е казала, че тази ваксина е несъвместима с кърменето?

# 3
  • Мнения: 3 595
Ваксини за тетанус се поставят дори през бременността с цел да се предпазят майката и бебето за известен период след раждането. Предвид това и факта, че във ваксините на бебетата също фигурира тетанус (ДТК), а бебето вече вероятно е ваксинирано, поставянето на ваксина при теб вероятно би било ок. Все пак, би могла да потърсиш още едно лекарско мнение   bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 29
tedi_k81, благодаря. Направих го и вече получих няколко отговора. Предложиха ми хомеопатия, която ми се струва удачен вариант.
Adel, лекарката не знаеше дали е съвместима или не. Каза, че всяко нещо от мен отивало в кърмата в малко или в голямо количество и по-добре било на адаптирано мляко. Примирила съм се вече, че всички си мислят, че след като детето е на 6 месеца, то спокойно мога го отбия. Спрях да се ядосвам вече на такива хора, просто не им обръщам внимание. След като се върнах от прегледа видях в сайта на www.e-lactancia.org,  че ваксината е съвместима с кърменето. Мен ме притеснява обаче, че са изминали едва 4 дни от ваксинацията на малката с Пентаксима /пет валентна ваксина, като едното заболяване е именно тетанус/.
Ivy, притеснява ме най-вече, че бихме на малката точно тази ваксина преди 4 дни. Иначе 2ро лекарско мнение утре ще мога да взема единствено в спешния кабинет отново. Нали е празник утре.
Може би наистина ще взема хомеопатичните гранулки за профилактика на тетанус.

# 5
  • Мнения: 337
Neya, тетанусът не е шега, не се занимавай с хомеопатия, за да се предпазиш от него. Съвет може да ти даде педиатър - напр. от Университетската детска клиника във Варна, просто иди в техния спешен кабинет, там винаги има дежурни. Ако ти сложат ваксината детето просто ще получи още антитела от теб. Не мисля, че ще има последици за него.

Общи условия

Активация на акаунт