Отговори
# 105
  • Мнения: 960
Стана ми интересно и за това ще споделя и аз опита си от гледна точка на майка,а не на експерт. Wink
Имам 2 деца.Първото не кърмих,но не от нежелание,а поради незнане и липса на подкрепа.
Пиеше АМ и беше захранено по старата система-3м-сок,пюре и т.н.
Имаше такива адски колики,че само аз си знам какво е година и половина да ставаш всяка нощ през 15-20мин и ако бебето спи повече от 2часа да ставаш да го проверяваш. Embarassed
Така...сега имам бебче,което кърмя успешно7м и не пие нито вода,нито чай,нито сок.
Ям абсолютно всичко,което ми се яде.Зимата си хапвах по 3-4 мандарини или 1портокал наведнъж,но коликите бяха за 2седмици и от тогава да чукам на дърво бебето си спи и през деня и през ноща.Няма ревове,няма недоспала майка.
Докато първото ревеше на лягане,наставане,преди и след ядене.
А сега и извода-коликите не се влиаят от нищо и ако е писано бебока да има силни колики е без значение дали ще пие АМ или кърма и дали в тази кърма ще е преминало нещичко,което си мислите,че ще надуе коремчето на детето.
Колкото и да ровя в Нета за коликите,винаги чета,че и до днес учените още не са стигнали до единомислие защо,как и какво причинява коликите.Само се пише за неясни термини от рода на изчистване на черва и т.н ,но не дават отговор защо някои бебета ги имат,а други не.
Обичам да си хапвам микс от ядки-бирен фъстък,царевица,нахут и др.,но все пак с мярка защото се качват и килца,но определено кърмата се увеличава.Бебка няма газове даже и да хапвам фасул,но от няколко дни захраних с картоф и морков и виж,сега си попръцква. Grinning

# 106
  • Мнения: 2
Здравейте,искам да ви попитам дали някои знае какво трябва да ям,за да увелича количеството си карма.За съжаление имам ужасно малко карма,да не кажа изобщо,а много искам да кърмя детето си.Аз съм родила със секцио преди 22 дни.

# 107
  • София
  • Мнения: 2 348
Преди всичко трябва да се кърми. Възможно по-често (примерно през два часа), да се кърми и от двете гърди на всяко хранене. Да не се използват заместители на гърда (като залъгалка). Може да се помогне и с цедене след кърмене. Но много зависи какъв е случая при вас - кога започна да кърмиш, колко пъти кърмиш за денонощие, даваш ли вода, чай, глюкоза, по колко даваш? От кога дохранваш, с какво дохранваш, в какви количества?

 Храните, които могат да увеличат кърмата са само помощни средства и няма да ти свършат работа, ако бебето не суче често и ефективно. Най-често хвалят купучка овесени ядки или сварено жито или шепа сурови ядки(без фъстъци).

# 108
  • Мнения: 2
Благодаря за бързия отговор,ще взема и вашия съвет под внимание,дано да ми помогне!

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ioana Koteva, при мен житото върши чудеса, сурови орехи /ако нямаш проблеми с щитовидната жлеза и не трябва да ги избягваш заради това/  и овесени ядки - също.
Купи си и някакъв лактогонен чай, по възможност не от разтворимите, а от билкова аптека.
И както са ти казали, слагай бебето много често на гърда.
Успех  Hug

# 110
  • Мнения: 1 402
Още един глас за вареното жито с орехи  Simple Smile, също така при мен добър ефект има от лещата, зрелия боб, ориз, макарони, спагети...но както вече много момичета са казали, кърмене му е майката иначе и по две кила жито да ядеш на ден, файда няма да има.

# 111
  • Мнения: 410
Здравейте,искам да ви попитам дали някои знае какво трябва да ям,за да увелича количеството си карма.За съжаление имам ужасно малко карма,да не кажа изобщо,а много искам да кърмя детето си.Аз съм родила със секцио преди 22 дни.

Аз също родих секцио и нямах изобщо кърма, но бебето постоянно искаше да суче и ревеше ако не го сложа на гърдата. Та на всеки час го слагах на гърда, давах му да суче и от двете гърди по 15-20 мин на гърда, след всяко хранене се доизцеждах и сега много успешно си го кърмя и има достатъчно кърма. Не дохранвам. И не съм яла нищо специално. Това ми помогна честото слагане на бебето на гърдата. Успех

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Раждането със секцио не пречи на кърмата, мит е, че няма кърма заради това. Може кърмата да дойде по-бавно ако майката не ползва помпа преди да може да става и да взема бебето да суче. И аз родих секцио, бях въоражена с помпата още 10 часа след раждането и на втория-третиа ден тръгна коластрата, а беба почна да суче и да връща загубеното тегло.
Кърмата е на принципа на търсенето и предлагането - колкото повече се търси, толкова повече се предлага, пък дори и ако се прави с  помпа цеденето на гърдите.

Иначе напълно подкрепям казаното от militsa_milanova  Peace

# 113
  • Мнения: 326
По-къси интервали между кърменията, цедене с помпа.Има чайове за лактация, аз ядях много жито, ядки, такива неща.

# 114
  • Мнения: 44
И аз ядях много жито и ядки  Peace

# 115
  • Мнения: 941
Аз мисля че по време на кърмене може да се яде от всичко по малко. Като се набляга на полезните храни за нас- салати и протеини. За бебето ще има всичко необходимо ако ние се храним здравословно и умерено. Не бива да се прекалява с една или друга храна. Важно според мен е да се взима и в добавка калции защото нашия ще намалее и няма да стига за нас. Все пак за едно кърмаче е важно майка му също да е здрава. Трябва да не се забравя и водата, да се пие поне 2л на ден.

# 116
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Предстои ми първо раждане и ми беше доста интересно да изчета темата. Доста съм раздвоена, обаче. Живея в Англия и на подготвителния курс организиран от акушерките в болницата повдигнах темата за вредните храни. Беше ми казано, че не е необходимо да избягвам нищо, което съм приемала по време на бременността, защотото в околоплодната течност също се съдържат следи от тези храни и бебето е било изложено на тях и един вид е привикнало. Ако, обаче, по принцип не ядеш люто, трябва да внимаваш докато кърмиш. Дори и алкохол в разумни количества не вреди, акушерката беше категорична относно само наркотиците. Сега поразрових сайта на тукашната т.н. здравна каса, там дори е отбеляано, че бобът трябва да е част от режима на хранене на кърмещата майка. http://www.nhs.uk/Conditions/pregnancy-and-baby/Pages/lifestyle- … eeding.aspx#close

# 117
  • Мнения: 2 837
Разбира се, бобовите храни са полезни и аз съм скептична към твърдението, че предизвикват колики. Бобът предизвиква газове в собствените ни черва, защото съдържа комплексни захари и фибри. Те обаче не минават в кърмата, така че...
Иначе още от утробата бебето е свикнало на определени вкусове и после с кърмата продължава да бъде повлияно от майчиното си хранене, което го подготвя за захранването - то приема една и съща кърма, но все пак в някаква степен различна на вкус.
П.П. Виждам, че се е разразила дискусия. Аз ядях много бобови като кърмачка, не са повлиявали коликите. Не съм само аз. Славата на бобовите като коликообразуващи според мен е доста изкуствена. Докато бобовите преминат въобще през кърмата, би трябвало да мине доста време. Ние обаче, ако бебето плаче (дори не е нужно да е повече), се сещаме, че сме яли боб преди малко и го обвиняваме за коликите...

Последна редакция: нд, 05 яну 2014, 21:28 от Ана2

# 118
  • Мнения: 6 365

Дори само споменаването на думите "помпа за кърма" предизвикваха обратна
реакция и "дръпване" на млякото, поради нервно-психически причини.

До голяма степен е важно и умственото отпускане, и липсата на прекалено
големи очаквания. Това да се цедиш 24 часа не е кърмене, а е мъчение, дето
и ЦРУ не го прилага, заради Женевската конвенция.

# 119
  • Мнения: 5 173
Ядях недразнещи стомаха храни, наблягах на супи, варено жито, пиех чай за кърмачки, сминхдух (мн е гадно). Старая се да ям сезонни плодове и зеленчуци.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт