Отговори
# 90
  • Мнения: 152
Да прочетох. Та експерта обяснява,че газовете преминават в кърмата ли? Аз например имам непостоянен, раздразнителен стомах и често имам подобен род проблеми. Това обаче не означава,че детето ми, което е на 6 месеца,трябва да се превива от газове, колики и оригвания всяка вечер,нали. Thinking ooooh! Този експерт да не е от експертите, които ти казват, да не кърмиш през лятото, при високи температури,че кърмата ти се вкисвала Joy

Ами явно не си прочела..дори е с удебелен шрифт за целта, ама...айде пак Crazy
"Храносмилателната и имунната система през кърмаческия период са несъвършени затова хранителната алергизация настъпва основно в тази възраст. Бариерната функция на тънкочревната мукоза не е добре развита и това благоприятства резорбцията на по-големи белтъчни молекули. "

Нали се сещаш, че същата тази хран. с-ма се доразвива с времето, затова при едни бебета коликите са до 2-ия мес, при други до 4-ия..редно е в един момент "Бариерната функция на тънкочревната мукоза" да заработи и о, да! към 6-ия мес бебето да не се превива от колики, нали?  newsm78
И ако беше прочела, нямаше да пишеш глупостите за вкиснатата кърма  smile3527


Скъпа, глупостите за вкиснатата кърма не съм ги измисляла аз, то е като смешен виц и познай от къде води началото си, пък и къде пише, че е забранено да ги пиша? Rolling Eyes
Явно грешно си ме разбрала- никъде не съм писала,че бебетата трябва в 6-я месец да се превиват от колики. Хайде да се перифразирам-  "Аз например имам непостоянен, раздразнителен стомах и често имам подобен род проблеми/да не споменавам какви/. Това обаче не означава, че детето ми, когато е било във възраст, предразполагаща колики, заради несъвършената си храносмилателна система и недоразвитата си бариерна функция на тънкочревната мукоза, е трябвало да се превива от газове, колики и оригвания всяка вечер, нали." И защо ли детето ми, нито на 2, нито на 4 месеца е нямало колики?!Явно се е родил със съвършена храносмилателна система. Grinning
И защо изобщо смесваш хранителната алергизация с въпроса- Предизвикват ли колики бобовите храни?

# 91
  • Мнения: 9 487
ianajar, Joselin достатъчно подробно, и не един сайт пуснах именно за това-прочетете. Не смятам да ви сдъвквам повече от това информацията..не сте малки, който има глава на раменете, нека прочете; ако ви мързи, то поне не пишете глупости Peace
Това, че отричате поради незнание, факти, далеч не означава, че те не съществуват Laughing

# 92
  • Мнения: 1 125
МТV, точно въпросния червен абзац показва защо храненето на майката изобщо не е източник на толкова много алергени (недоразградени белтъчни молекули) - нейната храносмилателна система е достатъчно зряла.

А ти ако искаш да ти пратя 50-100 линка, които съветват да се дава сокче на бебето на 1-2-3 месечна възраст.

# 93
  • Мнения: 9 487
МТV, точно въпросния червен абзац показва защо храненето на майката изобщо не е източник на толкова много алергени (недоразградени белтъчни молекули) - нейната храносмилателна система е достатъчно зряла.

А ти ако искаш да ти пратя 50-100 линка, които съветват да се дава сокче на бебето на 1-2-3 месечна възраст.

ooooh! по абзаци ли ще го караме???
Айде прочети всичко -поне този труд си направи за да спорим като хората Peace
А, и ми пусни линкове не за захранване на бебета в 1-2-3 мес. възраст, а в подкрепа на твоето мнение, и опровержение на моето, но не от чудеса.ком Wink

# 94
  • Мнения: 1 125
http://missby.wordpress.com/2007/12/03/bf-myth/ Тук можеш да видиш с какви други бисери е приравнено спазването на "специална" диета ... коментарът е именно майката да се храни така, както и докато е била бременна. Изрично е отбелязано, че не е необходимо да се изключва която и да е храна, а умерената употреба по-скоро означава разнообразно хранене (доколкото като изпиеш 3 литра мляко, с него си покриваш почти всички необходими калории и храненето става еднообразно).

# 95
  • Мнения: 9 487
Кой знае какви "бисери" не видях в сайта на Бу Rolling Eyes, която м/у другото много уважавам  Peace
Именно там и тя самата пише за същите неща които говоря от сумати време и аз...апропо пак повтарям, а вече и натъртвам, че взе да ми писва от нечетящи :никъде не казах и не съм твърдяла, че трябва да минете не незнам каква си диета, да НЕ ядете дадена храна или пък да консумирате някоя в промишлени количества! Хайде стига с демагогията! Stop

# 96
  • Мнения: 2 988
MTV, не виждам къде съм писала глупости. Зададох съвсем логичен въпрос, на който ти отговор не си дала. Прочетох ти всичките линкове, те категоричните мнения на експертите много време не отнемат. Не ме домързя също така да се заровя в PubMed и да прочета истински изследвания по въпроса за връзката между храненето на майката и коликите при бебето. Надали ще изненадам някого от трезвомислещите, че съгласие в научните среди по въпроса няма и че последните десет години за всяко изследване, показващо асоциация между диетата на кърмачката и колики при кърмачето, има поне едно, което не е намерило такава асоциация. Подчертавам, асоциация, защото са малко експерименталните изследвания. Такива пък, в които някой да изследва точно механизма на влияние, изобщо не намерих. Ако ти намериш такива - ама, ако обичаш, действителни изследвания, не онлайн дайджест за широката публика, дай ги насам, ще съм ти много благодарна.

Що се отнася до мненията на "експерти", които си цитирала - на базата на какво решаваме, че твоите експерти са достойни за сляпо доверие, след като по принцип се отнасяме с недоверие към огромна част от експертите в България, поне що се отнася до кърмене и хранене на бебето? Ми в този форум, в съседния подфорум за съвети, има една дама научно светило, която раздава съвети да се захранват бебетата на четири месеца, и то директно с многокомпонентни пюрета и каши. Защо нея да не я слушам, а да слушам твоята експертка по хранене, която тежко заявява, че майките задължително трябва да се тъпчат с пълномаслени млечни продукти, и в никакъв случай да не ядат никакви ядки? Горките майки-веганки, дето са тръгнали да кърмят в противоречие на всичките експертни съвети.

П.П. А, да, забравих - удебеленият цитат, дето толкова го повтаряш, се отнася до алергените, които кърмачето приема с храната си при захранване. Затова се препоръчва да не се започва захранването докато храносмилателната система е незряла и склонна към алергични реакции.

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 08:42 от ianajar

# 97
  • Мнения: 9 487
Както казва една приятелка "чукча читател... "ooooh!
Дали не е логично, че щом преминават  белтъчни молекули, не могат и да преминат други предизвикващи коликите у бебето?? newsm78
Дали не е достатъчно доказателство и написаното не е от една майка, че се увеличават коликите при бебето ѝ при консумрана от нейна страна на газообразуващи храни?? newsm78
Аз потвърждавам теорията си с доказателства на въпросните експерти, а не с "четох еди къде си.."
Айде дай ми и ти съответните доказателства...защо само аз трябва да се боря с вятърни мелници и да ви предоставям информация..нали си ги чела-покажи ги.

Специалистите, които ти слагаш в кавички и на които не вярваш, са известни доктори, специалисти по хранене (не от вчера), алерголози, вкл и Международен институт по здравеопазване и здравно осигуряване..ако те не са достатъчно информирани ЗА и според теб, а ти си ПО от тях..еми ето ти поле за изява Laughing-покажи твоите научни трудове по въпроса.
Не карам никой да вярва на тях ...щом никой не си прави труда да потърси информация, как да очаквам да повярва на предоставената на тепсия..ми то пак толкова е прочетена..щото то не се чете само като текст ами и като съдържание-затова и започнах цитирайки приятелката си.

И пак казвам-не карайте по абзаци и вадене на изречения от контекста Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 276
Момичета,
възползвайте се сега от копривата- и за количество и за качество Laughing

# 99
  • Мнения: 3 869
Аз мисля, че има много майки с проблеми с храносмилателната система, в следствие на начина на живот и хранене още от най-ранна детска възраст. Тяхната чревна лигавица не е здрава и позволява просмукването на молекули и вещества, които иначе не биха преминали. Така стигат до кърмата и съответно могад да бъдат проблем за бебето. Една здрава жена може да яде всякаква (нормална все пак) храна в разумни количества (разнообразно, както беше вече подчертано) и да няма никакви проблеми. Но ако майката има проблеми със храносмилателната система, вероятно е разумно да се консултира със специалист и да направи промени необходимите промени, ако е необходимо дори да се въздържа от определеи храни в рамките на 2 седмици, за да установи дали тези храни точно създават проблеми за бебето.
Под нормална храна, разбирам такава която има ниско ниво на предварителна преработка или тя е била направена по традиционнен начин. Съвременните технологични храни - маргарини, сладкиши, снаксове, колбаси със соя вместо месо и пр. за мен не са нормални храни...

# 100
  • Мнения: 2 988
Аз потвърждавам теорията си с доказателства на въпросните експерти, а не с "четох еди къде си.."

Еди-къде си е PubMed, най-голямата онлайн библиотека в света за публикувани медицински изследвания. Като казвам изследвания имам предвид от тези, дето са правени от хора с научни степени и следват определени правила - методика, изложение на резултати, статистически анализ и така нататък. Тоест, това са точно изследванията, дето твоите експерти би трябвало да са чели. "Доказателства" ти не даваш. Доказателствата могат да бъдат само факти - единственото, което човек може да прочете в твоите линкове и цитати, е как даден експерт интерпретира научните факти, които на него са му известни. Самите факти никъде не са изложени. Тоест, ти доказателства не си дала.

Аз може да нямам научните степени на твоите експерти, но съм чела директивите за хранене на СЗО, както и публикациите на българското министерство за съвременно хранене на бебето. И затова знам, че съвременните тенденции при захранването са да не се замества хранене до годинката. За разлика от ето тази твоя експертка, която твърди, че първото хранене се замества на 4-6 месеца, а до 10 месеца се минава на преходна храна, тоест заместват се всичките. Както виждаш, хич не е трудно да се оборят някои от изказванията на твоите експерти. И това ме връща на въпроса ми от предишния ми пост - защо да им вярваме за храненето на кърмачката, след като очевидно по отношение храненето на бебето не са си прочели последните листовки?

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 16:47 от ianajar

# 101
  • Мнения: 9 487
Я ми кажи ако майката има хранително натравяне трябва ли да кърми?
И защо категорично всякакви доктори, доценти професори и т.н...казват, че алкохола (+кофеин, никотин, голяма част от медикаментите...) преминава в кърмата..КАК ???
Или пак те не са наясно? Laughing

# 102
  • Мнения: 1 125
Я ми кажи ако майката има хранително натравяне трябва ли да кърми?
И защо категорично всякакви доктори, доценти професори и т.н...казват, че алкохола (+кофеин, никотин, голяма част от медикаментите...) преминава в кърмата..КАК ???
Или пак те не са наясно? Laughing


MTV, алкохола е известно че преминава през ВСИЧКИ клетъчни мембрани и не са необходими никакви изследвания, за да е ясно че преминава в кърмата. След елементарни изследвания на концентрацията му се установява, че тя всъщност е по-висока от тази в кръвта. Просто и лесно.

Е на мен ми разправяха още в родилното, че не трябва да пия газирано, за да нямало бебето колики. Пак е всеизвестен факт, че организмът ни има механизми да се спаси от излишното количество CO2- и въпросните механизми включват ДИШАНЕТО и газообмена в белите дробове. Никой не можа да ми обясни защо при кърмене този механизъм не работи, та в кърмата да се промени концентрацията!

А "хранително натравяне" със заразена със Salmonella храна не вреди на кърмата, отделен е въпросът че тогава може да се стигне до обезводняване заради кърменето.

Всичко е много относително ...

# 103
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Стига, момичета! Раздробихте всичко на молекули и атоми.  Grinning На бебето не му е нужна вечно уморена, изнервена и гладна майка, която яде само ориз и картофи, най-разумното е да не се прекалява с нито един вид храна, дори и да е доказано, че е полезна изобщо за организма. Нищо лошо няма да се хапне и ягода, и портокал, но не да "омаате като невидяли" 1 кг, а парченца и то не всеки ден. То за нас е тежко за стомаха, оставете кърмата! Аз лично бобови храни, прясно мляко  не съм яла сигурно от 9 месеца, но въпреки всичко детенцето ми още има колики, а вижте на колко е вече и като гледам няма да свършат скоро.

Поздрави на всички!  bouquet

# 104
  • Мнения: 262
чета ви с интерес Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт