Вече очакваме да чуем сърчица на ОКТОМВРИЙСКИТЕ деца!

  • 23 433
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 35
kat88, извинявай за въпроса, но как така в работата ти не искат бремени? Това звучи доста брутално Twisted Evil

# 46
  • Мнения: 109
Еми за съжаление мога да кажа само 1 дума: България. Направо не искам да коментирам, защото съм се шашнала тука  Tired

# 47
  • София
  • Мнения: 13 214
момичета да ви попитам? За майчинството нали се взимат последните 12 месеца осигуряване и ако е различно как се изчислява? Много ми е объркана цялата работа, а и сега ще трябва да напусна, тъй като на работа не искат бременни Cry и сама ще си внасям осигуровки и до колкото знам ще трябва да е по - голяма сумата, за по-голямо майчинство.  Shocked

Как ще напускаш?!!! Чакай да помислим... не можеш ли да излезеш в болнични? Я опгледни в Майките, "Майчинство, счетоводно" там пише всичко по въпроса.

Димяни, коя е акушерката? Ако искаш на лични ми пиши. Аз раждах там без уговорка и съм много доволна от всички и всичко, но това преди 7 г. Сега моя приятелка ражда там каза, че болницата тотално се е скапала. Първият път ражда 2 месеца след мен и беше също така доволна като мен.

Ваня, има рискове при амниото, обаче ако другия риск надвишава този.. ще видим какво ще ми каже докторката, има време.. засега искам да чуя сърчице  Grinning после ще го мисля

# 48
  • Мнения: 270
Леле, Димяни, 60 лв за ехограф са много. На мен ми взимат наполовина-30лв.


Ваня, от съвсем скоро Мазнейкова работи със ЗК и аз като разбрах избрах да съм при нея.


По принцип аз се бях насочила към Токуда, но там е голяма лудница за ЖК. Там съм ходила при Евтимова и Лазарова и много ме претупваха. Вярно, че не бях бременна, но никакво внимание не ми обръщаха. А цените са си високи... Запазвах си час за след 2 седмици, отивах навреме и чаках по 2 часа, за да ме "минат" за 4-5 минути.

От "Токуда" съм изключително доволна от д-р Илия Карагьозов, който е шеф на АГ-то, но той за занимава с други работи, а не с бебета.  Laughing


Кат88, аз тези дни ще се поинтерсувам за майчинството и ще споделя. Аз също съм самоосигуряващо се лице и мисля да почна да се осигурявам вместо на 500 лв, на 1000. В момента братовчедка ми взима 900 лв майчинство, защото също се осигуряваше върху по-висока сума. А ти защо ще ги информираш тези твои работодатели, че си бременна. Не напускай сега, ако имаш платен отпуск си го вземи, взимай си болничен. Нямат право да те уволнат, защото си забременяла.

# 49
  • Мнения: 356
kat88, законът те защитава. Според кодекса на труда нямат право да те уволнят! Търси си правата! Мен ме съкратиха мин месец и сега не искат да ми плащат полагащите ми се обезщетения и големи нерви с тия тъпаци. До края на месеца, ако не ми платят, ще пускам жалба в инспекцията по труда! Големи разправии са, но няма да остав някакви боклуци да ме правят на луда... Ще си търся правата до край!  Naughty

 ♥Димяни ♥, ще проверя как стоят нещата. Иначе утре ще се обадя на двама лекари да ги питам: д-р Елица Иванова (17ДКЦ) и д-р Папукчиев(25ДКЦ). Има хубави отзиви за тях..

# 50
  • Мнения: 472
Аз се следя в Токуда по ЗК при д-р Кирякова.Много съм доволна.Иска ми се да раждам там,но с тези 2000лв. е невъзможно..освен,ако не чукна 6-ца от ТОТОто Mr. Green Миналия път се следях при едно светило от Майчин дом София и нещастника не дойде на раждането,а само като се сетя колко пари изподавах в частния му кабинет  ooooh! Слава Богу попаднах на страхотен екип и останах много доволна  Praynig .Днес нямам никаква финансова възможност за платени прегледи,та само се моля всичко да е наред.Ще ходя на БХС в 12г.с. и на Фетална Морфология (при Марков или във Фемина) в 20г.с..И това ще да е...и стискайте палци да спечеля 6-ца  Joy

Димяни в кой Люлин си  Whistling Аз пак питам....досаждам,докато не ми отговориш  Mr. Green

kat88 ако си на постоянен трудов договор няма не искам,няма недей  Naughty

# 51
  • София
  • Мнения: 5 738
Аз отивам да се разпльокам до малкия докато спи,че пак ми стана много лошо Sick
Хапнах и още по зле станаха нещата Confused
После ще ходя до педито да взема бележка за яслата и от там до ПИБ ...защо:
Отивам да видя дали са ми пуснали детскииии.... в тази карта само това влиза и наатискам аз баланс на сметка и какво да видя: - 7789,74  Shocked звънях до там да питам но ми казаха да отида на място! Какви са тия неща не знам ooooh!

Зеленоочка,аз за това не ходя вече при този лекар колкото и да ми е любим и плащам по 30 лв. а ти плащаш ли при Мазнейкова пакет някакъв или си ходиш свободно и плащаш по 30 лв нещо не разбрах? Hug

Данитка, в Люлин 4 съм,а ти?
Аз на ФМ ще ходя в Фемина но при Димитрова за мен тя е най-добрата даже и от Мазнейкова Peace за Марков също съм чула добри неща само та евентуално ако не се добарам до нея ще е при него но за целта трябва да си запиша час не по късно от началото на април за да може началото на май когато ще съм живи и здрави в 19 г.с. Grinning да отида!
Хайде стискам палци за 6 ца  Mr. Green Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 13 214
Момичета, а какво мислите по въпроса за присъствие на таткото на раждането?  Laughing

# 53
  • Мнения: 109
значи трябва да внасям 1000 лева осигуровки, за да мога да взимам 900 лева майчинство, така ли?

# 54
  • София
  • Мнения: 5 738
Е, нЕма лягане! Mr. Green
Vache, моя малко след раждането ми каза: Следващия път ще приспъствам! Shocked
Сега като го питам 2 пъти вече.... не ме чува  Twisted Evil
Аз си мисля,че ще припадне там  hahaha по добре да си седи в къщи или където и да е но не при мен!
 

# 55
  • София
  • Мнения: 13 214
значи трябва да внасям 1000 лева осигуровки, за да мога да взимам 900 лева майчинство, така ли?
Неее, ще трябва да внасяш осигуровки ВЪРХУ 1000- лв

# 56
  • София
  • Мнения: 13 214
Аз искам нашият татко да присъства. Братята ми и двамата присъстваха в щатите на ражданията на децата си и аз ги чух веднага след това. Казаха, че не им се е случвало нещо по-велико в живота  Grinning Сигурна съм, че искам мъжът ми да изпита тази емоция. Въпросът е къде може да стане това  Wink

# 57
  • Мнения: 472
Момичета, а какво мислите по въпроса за присъствие на таткото на раждането?  Laughing

Не,не и не ....Аз твърдо против това нещо. Stop
Има си места,където е ЗАБРАНЕНО ЗА МЪЖЕ.Но това разбира се е мое мнение.Немога да си представа мъжа ми да гледа какво точно се случва,то аз като съм гледала и ми иде да се гръмна,пък какво остава за него.По-спокойна ще съм без него.Пък и лекарите също мисля аз....вместо да мислят за мен,да мислят и за онзи в ъгъла,дето ще припада ли,ще повръща ли кой го знае  Mr. Green

Димяни ние сме в 10  Simple Smile Може някой път да се видим

Vache Мисля,че почти в 90% от болниците е разрешено.Тоест сигурна съм. Hug Щом това е ваше решение чудесно   bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 5 738
Vache,май в всички болници може като си плащаш!  Peace

Данитка,къде си в 10 ти аз там ходя доста често тъй като майка ми работи там  Party
Малкия пък там се води на ясла в 86 ОДЗ!

# 59
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
нашия татко присъства, барабар с майак ми. Тук може цял футболен отбор да си доведеш ако искаш. Нормално облечени, без престилки и тем подобни. Сержира им се храна и сок и на тях, натова отгоре му и домъкнаха легло до моето да пренощува с мен в болницата. Много голям аподкрепа е, определено, немога да си представя да раждам сама. накрая преряза пъпната връв и отиде да снима докато обличаха Йована. Придружиха ме до хотела (тук има специална хотелска част към родилното където ни слагат нас родилките) и вече там ги изгоних, че бях супер изморена от 3о часово раждане и исках да спя. дадоха му карта за достъп в хотела и после идваше по всяко време.
Абе относно условията тук на раждане има много готини неща да напиша, ако ви е интересно ще разкажа  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт