Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 159
Оли извинявай обърках те! мислех, че ти се интересуваше от лекцията и занятията с Александра. Иначе на въпроса ти за по-изгоден слинг - имам един купен от продавалника за 30 лв. не съм го ползвала нито веднъж, ако проявяваш интерес пиши на лични все ще се споразумеем.

# 46
  • София
  • Мнения: 7
Страхотен колаж! Благодаря на Ели, Дендри и другото ни майче   bouquet

очакванията от нас бяха да маха за чао, да лази, да обикаля в креватчето, да обикаля около неподвижна основа, да имитира звукове, да сяда сам от легнало положение. Това не го можем. От изискванията можем само да играем на криеница с ту -ту и да пристъпваме с опора или нещо такова.

Ами и ние сме така, но виждам, че детето си се развива, вярно, че някои неща ги прави месец след връстниците си, но важното е, че има прогрес - например от близо месец се опитва да лази, но едва от вчера започна да схваща горе долу за какво става дума, засега дава само леко на заден ход  Simple Smile Това което малко ме притеснява е, че не може да се обръща от гръб по корем и обратно, преди 2 месеца го направи няколко пъти, но от тогава не иска и това си е... има ли и други такива бебчета?

Мъглата в София чак сега започна да се вдига, мисля малко да поизлезем, че изкуках вкъщи сама, мъжът ми отново е командировка.. Лек ден от нас с Яни!

PS. Ох, поуспокоих се - преди малко Яна от легнало положение по корем даде на заден ход и седна!

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 14:37 от Platina

# 47
  • София
  • Мнения: 6 158
Запис и от мен с благодарности за хубавите колажи!   bouquet
Одеве Ваньо ми разказа играта, то не беше рев и тръшкане, не беше чудо, взех вече и аз да рева. Сигурно е от зъбчето, ама като не мога повече да му помогна, издухвам съвсем.  Sad Уж всеки ден се опитвам да започна с добро настроение и положително настроена, а често пъти претърпявам провал. Ту му се ядосвам за ревовете, ту ми е жал... Оф, оплаках се.
Тук пък няма мъгла, слънце на пресекулки, после смятам да излезем - макар че и в количката не му е удобно и реве. За кенгуруто и аз мислех напоследък, но първо, не знам дали сама ще мога да го сглобя и сложа, и второ, нямам на разположение големи якета - той ще си виси отвън и ще му е по-студено. Та ще продължама с упражненията за трицепс (имам мускулна треска от бутането през снега онези дни).
На болничките желая бързо оздравяване!
От изброените "умения" и ние сме на нивото на Десиве78, ама не го мисля засега.

# 48
  • Мнения: 397
Боби, този начин едва ли е удачен за нашите шаващи бебоци  Thinking Иначе страхотно е обяснено.
Някои друг с идея за връзване  Praynig
Това определено е много здраво вързване, поне според мен. И колкото и да е шавливо бебето, не може да излезе. Първо си уших слинг с халки, но определено ми се стори, че ще ми падне бебето. Когато си направих слинг-шала притесненията ми изчезнаха.

# 49
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ели, и аз връзвам шала като Боби, много е удобно и стабилно. Еличка много обича да се измята леко назад, но пак няма начин да падне. Мисля, че има начин да се сложи детенце и напред да гледа, но ще трябва да питам по-опитните слингуващи утре.
Като ползвам якето на таткото за по-къси разходки обличам дребната с ежедневни дрехи - боди, чорапогащник, панталон, ватирана блузка и обувчета. Слагам естествено шапка и шал. За по-продължителните разходки слагам якенце, но не и космонавт. Него го облича само ако съм с моето си яке и тя е отвън или е в количката.

Оля, шиенето на слинга шал не е голяма философия - памучно слабо еластично трико с дължина между 4,20 и 5м, с ширина 70-75см се поръбва. В краищата може да се скоси плата, за да се връзва по-удобно.

# 50
  • Русе
  • Мнения: 7 799
KayRenn , питай за "обратното" слагане. Мисля че за нашите ще е по-удобно. Иначе поръчах да ми скалъпят един но няма да е от трико. Няма кой да бяга по магазините.

# 51
  • София
  • Мнения: 12 250
  Доколкото знам слагането в слинг с лице напред не е толко полезно от гледна точка на това, че тогава увисват по-скоро и го няма полезното жабешко разкрачване както когато са с лице към мама. Аз основно си ползвам слинга с халки с който съм свикнала от близначките още, но ако планирам по-дълга разходка ползвам шала, там тежеста се разпределя по добре и определено е по-стабилно, не че съм имала проблеми с този с халките. Моята обаче от раждането си е свикнала да я разнасям така, дори и сега редовно простирам дрехи или оправям някои неща с нея в слинга, ако е много кисела.
  Ето тук има повечко инструкции за връзването на слинг шал - http://www.mobywrap.com/MobyInstruction.pdf

# 52
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Аила, в този линк също има "обратно" слагане и доколкото разбрах вързването на шала е по един начин  newsm78

# 53
  • Мнения: 5
ох и аз се запалих по тези слингове,е сега ще видите кака ви Цуца как ще се изтупоса с бебчо в нов слинг  sling
Амъжо ако разбере от каде ми е хрумтала тази идея ще ми изхвърли компа през прозореца-добре,че не сме на високо... Wink

# 54
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ето ме и мен отново. Mr. Green
Току що се прибрахме от разкодка.Както си мислех,че и днес ще висим вкъщи,така
се оказа,че си изкарахме почти два часа навън. newsm44
Благодаря на отговорилите ми за кашата! Hug
По темата за слинговете,не мога да се включа.

# 55
  • Мнения: 61
Смехорана, аз никакви каши не съм давала, така че не мога нищо да кажа.
За слинга съм благодарна на Ани Борисова, че ме светна от къде да си го купя. понеже съм мързеланка не съм го поръбвала, просто е прегънат. Платът е 140см, сгънат на две, на 5м. може би трябваше да си взема 7 или нещо не го сгъвам правилно. Алекс като цяло харесваше да я нося в него, но напоследък приплаква, дали не е мн стегнато?
Аркси, писах ти на лична за шейните Simple Smile
Благодаря на Ели и Дени за колажите,   bouquet за следващата тема може да се пробвам на фотошоп да ви помогна, но съм начинаеща.
Плами, браво за хубавите разходки, къде ви заведе таткото? Simple Smile
Лори, браво на Яна за сядането!  Peace
При нас снощи беше малко по спокойно, но като цяло същата драма, будене на често с желание да суче. Айла, Кай Рен как въобще мога да заместя хранене ? Според мен аз отглеждам едно пристрастено сукалче. Днес се опитах след обяда да не я кърмя и я гледам супер мн и се спи, клюма, занимава се, но не заспива. По едно време почна и да реве, люлях 10мин и не издържах на рева. Давах вода, милата си мислеше, че е гърдата ми, но след като усети измамата почна да реве. накрая не се сдържах и и дадох и тя заспа....май и аз доживот ще я кърмя. Лошото е, че гърдите ми са почти празни, вечерта суче, плаче, явно се ядосва, че няма нищо... Какво да правя, някакви хитрини?!

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 16:36 от Аничка-Баничка

# 56
  • Мнения: 61
Сега хвърлих едно око на 8-те ревливи периоди и се оказа, че сме точно в такъв, явно няма нищо случайно, хубавото е, че скоро би трябвало да приключи и така до следващия  ooooh!
Вайза, спомням си, че ти ги беше отбелязала на календара, следите ли ги още с мъжа ти?

# 57
  • София
  • Мнения: 7
Аничка, ако това ще те успокои и ние сме в много подобно положение, нашият режим е горе долу следния: сутрин я кърмя поне два пъти до обед, после яде пюре, към 15 часа пак я кърмя, към 17 яде каша и после я кърмя за заспиване към 21 часа, много често не си изяжда кашата следобед и пак й давам да суче, а нощните ни кърмения са поне 2, а най-често 3... И моето усещане е, че кърмата ми ужасно е намаляла, защото гърдите са ми меки, както от преди бременността. Яна също заспива или на гърда или навън, в количката. Вечер често се налага и да я разнасяме за да заспи,  защото не винаги гърдата помага.. какво да ти кажа, имам чувството, че съм в един омагьосан кръг от който няма излизане, но знам, че рано или късно този период ще отмине. Много целувки от нас на сладката Алекс и скоро ви чакаме на гости  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 61
Лори, малко успокояващо е, че не е само при нас това положение, но като цяло не ми става по-добре, че и вие страдате. Дано след време да им хванем цаката. Мн целувки и от нас   bouquet

# 59
  • Мнения: 781
Запис и от мен. Прекрасни колажи, прекрасни деца, прекрасни Ели и Дени Hug
Ама стига вече с тези болести Sad Искам само за хубави неща да пишем Grinning
По обсъжданата тема( слин/кенгуру) не мога да се изкажа защото имам нулев опит.
Днес се опитах да излезем и стигнах на около 200 метра, след което установих, че краката ми плуват и съответно се прибрах. По точно Сиана се прибра Laughing
За шейните - обиколих всички( така си мисля) вносители на бебешки шейни и ми отговориха, че са изчерпани и няма да внасят Sad
Значи догодина. Сега ще си търсим много лека лятна количка, ковто ме подсеща, че ако някой има опит ще черпя за съвета Wink

Общи условия

Активация на акаунт