Магребска усмивка с пикантен кус-кус, в приятна градинка, направена с вкус !

  • 39 793
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дала, то4но тази песен наистина е  много хубава!   bouquet
рай4о хапна ли от тортата ,я пусни снимки на фейса,ако сте правили! как върви смяната на  къщата,или се отказахте?
с администрации да си нямаш работа никъде! ужас е! ooooh!
амал, при мене  май мина времето на привидното споко, сега е само тревожност, то както се казва малки деца,малки тревоги, големи деца-....!
такава цитронада то4но ми е пред о4ите, 4е я правих на вкус снощи!

# 46
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Еее, ХАДЖИ,
Станало ти  е много мило, мога да си представя smile3521
ДАЛЧЕ- Hug
Ще сменяте ли жилището? Затова ли препускаш като конче по администрации?

# 47
  • Мнения: 126
Марсианче-срам не срам......ама торта нямаше Sick
като се разходихме из антиките  само ние-тримата ,отидохме при едни приятели,които държат едно бистро-та,там хапнахме кус-кус с  една шамия към чая за десерт

Тук нямам условия да посрещам гости,а и честно казано-няма и желание
Надявам се да се преместим момичета,защото се оказа че с нас са допуснали грешка.В момента,където сме е всъщност нещо като подслон за емигранти.Било е навремето някаква административна сграда-преправена сега на отделни апартаменти.Тук се настаняват семейства без документи,които  чакат да бъдат върнати или......да получат някакъв статут
А ние не сме такива!Другаря по паспорт само......не по душа!-но е френски гражданин!
Може би точно заради моя статут-на българска европейк,защото за Българи и Румънци има отделни закони в Европа-та,може би заради мен социалните служби са допуснали тази грешка......Но,алжиреца бързо се ориентира и се жалва на необходимата инстанция и грешката предстои да бъде поправена.Но дотогава бяме длъжни да приемем даденото,за да не си загубим досието и правата.Сега получихме известие,че семейството ще бъде настанено спрямо нуждите и статута си.Чакаме!Да видим!
Търча именно за това-......тук има Странни закони.В действителност на един французин като нищо му се дава право да има две жени...Съвсем сериозно!Например-остава си женен,но декларира в кметството че се разделя.Тоест-разделят се ДАНЪЦИТЕ от тези на Жена му-иначе ги калкулиран наедно.Та-разделя се Мъжът и.......си деклалира любовницата.Пак в кметството-със един Конкюбинаж-тоест Законно декларирано Съжителство.Новата му спътница веднага е пишат върху осигуровките на мъжа и започват да изчисляват Данъка им ведно.Детето,ако имат такова-не е нужно да се припознава-то автоматимно става с бащинство.
За цялата тази работа...съпругата може даже дори да не е и в час!Щом като са казали че се разделят.Но това е така,защото процедурата по развод тук е много  тежка,скъпа и бавна.
познавам мъже-магребинци,които спокойно си издържат така и двете жени!
Дефакто пресен и ярък пример за това е и бившият президент Митеран. Години наред-с две жени.
Дъщерята от спътницата му-...тук не е красиво да се нарича-Любовница..а спътница-та,дъщерята Мазари е много известна тук
http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=272&aid=6643
Може би знаете,че след ковчега на покойния митеран ванати ръка под рък вървяха.........двете му жени!
Та-такива ми ти работи...........А кажете сега,че Франсетата не са се повлияли от магребетата Joy
А дори-преди годинин за магребинците с повече от една жена са осигурявали  жилище за всяка една от жените-и всичко това зариди Родените тук деца!!!!Ниска и болна им е раждаемостта.Всяко дете,родено на територията на Франция ,като навърши 16години има право да иска да бъде неин гражданин-независимо какви са по националност родителите.И държавана ПАЗИ интереса на това дете-то трябва да живее,да се храни и да се учи добре!Ето защо-от 3годишни задължително ги вземат на училище-да учат ецика,че у дома си кой знае на какъв език им се говори..........
Много е тежко дори,когато експулсират родителите-а детето задържат!
Тези дни-в Корсика..на брега откриха  около 120бежанци-предимно  от Магреба
как са дошли-повечето са жени и деца...не могат още да открият корабчето с  което са дошли тези хора!
Сега ще ги настанят в......една такава сграда,където сме ние в момента Sick
Колко пари ще са  нужни,за да ги върнат обратно?!?!-а и те не казват какви са!-откъде са?!-нямат документи-нарочно!!!

Та в нашия случай стана грешка-ние сме си с документи,но тъй като Другаря е с мен-а аз не работя и нямам приходи...неговия Данък се калкулира с моя.И съответо е много нисък за стандарта тук.И съотвенто по-закон ни се полага помощ-ние избрахме..това да е жилище!Можеше да изберем да отидем на квартира-и да ни е плащат-имаме и това право.Не е наша прищявка!-закона  е такъв!
нещо повече дори,ако не алармиламе,че живеем в едностаен апартаменти и тук се отглежда  дете..може като нищо един ден социалната служба да потпопа на вратата и да ни вземе детето!Заради лоши условия на живот и безхаберие на родителите
Има един такъв случай-човека даже в нашия форум писа
http://ivo.bg/2009/09/06/%D0%B7%D0%BE%D0%B2-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF% … 1%86%D0%B8%D1%8F/
ето за който му е скучно-от блога на Иво Инджев-гадна история ....Привет от френската бюрократична система!

писах толкова много,за да обесня-знам ли!на някой може да му е от полза
Яз,като моайка,съм Длъжна при навършване на 2годинки на детето си да го регистрирам за започване на училише през Септември.На три години трябва да е прибрано в училище.Добре!Ама като не знам къде ще ни преместят-не знам в кое кметство по район да отида!То има много  социални асистенти,които аса на разположение-има и безплатни адвокатски консуртации по кметствата....ако Желаяш да си добре информиран-има начин...но пак е въпрос на търчане и време

# 48
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Ей, Далкич,
Много интересно това което си ни го написала. Дано във най-скоро време да ви дадат дом и да може МосЮ Райчо да си го регистрираш във новият район където ще си е на училище. Хайде мацко една детелинка за късмет да ви пратя
А законите на Французите, направо ме накараха така да гледам #Crazy

# 49
  • София
  • Мнения: 7 876
А стига бе, във Франция ли е допуснато един мъж да има две жени. Виж тиии, пусти му развити и демократични държави.

# 50
  • Мнения: 52
4естит рожден ден на рай4о,желая ти много здраве и безгрижно детстводал4е-мн ми беше интересно това,което си написала.оле,какъв е този студ,няма ли да отпусне това време мааалко поне.

# 51
  • Мнения: 126
E-добре че не съм ви отгечила...че като видях що съм изписала-чак се зачудих  на себе си

Делтичка-много мерси за четирилистната детелнка..да си призная-тя ми носи Щастие.Дай боже!Дано !..че нещо вече много ми нагарча това постоянно местене,очакване....А за самочувствието на Европейка-да не говорим,че го няма никакво Sick
Хубава идея е тая Обединена Европа-ама защо ни приета в едно с Румъния,като ....сега тръбят че не сме били подготвени да влезем!
като приказката-след дъжд качулка.....направиха ни цените европейки,пръснаха ни из Света-без права ..забиха ни Като европейци-в девета глуха......и години вече не щат да ни извадят оттам с какви ли не претексти и мотиви

Дядо Хаджи-никак не съм ви забравила  Hug ...точно казано-не е точно множгоженството Лигитимно  разрешено,но....франсетата си умират да си отварят Вратички в така развитата им система-било социална,било държавна!
Ето ,това за което писах е точно една вратичка такава-за комуто му е удобно-две в едно за един мъж-Жена по документи и ...спътница-пак такава Heart EyesРазбира  се през Закона първата има по-голяма тежест,но и втората има доста права и социална защита!


Бенна-Бела-мерси за добрите пожелания

Момичета-оставям Ви...Дано тази сезмица е ползотворна и лека за Всички ни  bouquet

# 52
  • Мнения: 468
Далчева, много е интересно това, което написа. Особено за вратичките на франсузите. Mr. Green Казваш, че отношението към източноевропейците не е равноправно? Няма равенство за съжаление, изглежда това са само празни приказки.  newsm78

Близначкова, къде се изгуби? Идвай, че сериала започват да го снимат вече.  Wink

Марси, сподели притесненията с попорасналите хлапетия.  Hug Аз все още съм лаик в тази област.
Чухте ли за тия деца тука дето ги зарибявали по чат стаите и ги включвали в хомосексуални оргии, направо думи нямам вече. Какво стана в тая държава?  #Crazy Едно време се разхождахме къде ли не без и през ум да ни мине, че нещо лошо може да ни се случи. А преди години една учителка по биология замина с мъжа си за Торонто, като се въна и разказваше, че родителите ги е страх да си пускат децата навън ние с майка се чудехме как така? Ей това са грижите тука сега, как да си опазиш живо и здраво физически и псхически детето.  #Cussing out
Малко ви смрачих настроението сигурно, ама от снощи още ме тормози тая новина.  Confused

# 53
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
амал, по4ти си си отговорила на въпроса за притесненията ми! опазване и реализиране! е, няма го тоя късмет засега за работата, но поне да се пази! ами аз съм си от притеснителните майки явно! по слу4ая с  страховете на родителите да ви споделя какво ми се слу4и - в петък ми поръ4а мъж ми да прибера на колегата детето и аз примерна  гражданка си 4акам и другото хлапе! оба4е преди да стигне до мене един мъж с по-голямо дете го прибира в камионетка- е, познайте на мене какво ми се дръпна и хукнах да видя кой и за какво се бори този,4е е забрал детето! питах го някой казал ли му е да я взима, а нея дали го познава и за всеки слу4ай, запомних номер и забележителности по камион4ето! подкована от параноята на  европейците! отивам на бегом до офиса и първата ми реплика е: някой да е пратил друг за  хадил? успокоиха ме; разбира се! едва и някой местен може да има  моите притеснения, те са си свикнали и са си спокойни! аз така не бих могла!едно време 4аках вси4ки да с е приберат и аз да хлопна резето и тогава мога да заспя спокойно! как ли са се притеснявали майките ни едно време като нямаше мобилни , но пък аз см била примерна ,звънях от ули4ен! Mr. Green
далке, карай кускусът е хубава "торта" ! важното е да ви е било добре  и весело!  Peace

# 54
  • Egypt
  • Мнения: 132
Включвам се чак на четвърта страница:) Първо ЧРД на Райчо, да ти е жив и здрав, Далка  Hug
И ето тортата на моето Софче, че днес има рожден ден. Понеже нямам фурна, импровизирах, а палачинките са за комшиите, много ги харесват. Прекарахме чудесно, комшиите ни направиха за нея парти, тя чак се разплака милата ми, като запалихме свещите, загасихме лампите, и всички почнаха да обикалят около масата и да пеят "Хепи Бъртдей", толкова беше щастлива. Лошото е, че таткото го нямаше, но какво да се прави, ще стискаме зъби още няколко месеца.

# 55
  • Мнения: 24
ФАЙМА ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА СОФИ!!! МНОГО ДА ВИ РАДВА ДА СЛУША И ДА РАСТЕ ЩАСТЛИВА И ДА СБЪДНЕ ВСИЧКИТЕ СИ МЕЧТИ   bouquet
И друг повод за празник  Wink мача Египет - Камерун 3:1
Аз не че обичам или гледам футбол, ама ме помоли да се моля за нашия отбор да победи и ето на добре съм се молила  Peace

# 56
  • Мнения: 4
Честит рожден ден на Софи! Да е жива и здрава и нека има най-прекрасното детство! А сълзичките в очите й винаги да са от щастие!
Ммммм как обичам домашна торта... с яйчен крем ли е? И тези палачинки.....никога не успявам да ги докарам тънички  Sad Оф, опитвам се да спазвам режим, затова всичко ми се хапва, а пък вие все вкусни неща показвате  #Cussing out
Ники, ха честито победа!  newsm18  ura

# 57
  • Мнения: 24
Ох победата победата, ама аз покрай радостта от победата и че ми се обади хабибито да каже колко е радостен , забравих че съм включила фритюрника и стана едннаааааааааааааааа и без фритюрник и имам да чистя олио от терасата и кухнята, а да не говорвим че се нагълтахме с дим и пепел и мирише на изгоряла пластмаса. smile3511 smile3514 newsm61 #Sniper tantrum Rage   341uu  341uu  341uu

# 58
  • Мнения: 171
Фаима честит рожден ден на детето ! Да ви е жива и здрава и дано таткото я зарадва скоро с някой хубав подарък и със себе си най-вече ! Дано следващият египетски рожден ден, да е с още един член на семейството или поне на път !

# 59
  • София
  • Мнения: 7 876
Ох победата победата, ама аз покрай радостта от победата и че ми се обади хабибито да каже колко е радостен , забравих че съм включила фритюрника и стана едннаааааааааааааааа и без фритюрник и имам да чистя олио от терасата и кухнята, а да не говорвим че се нагълтахме с дим и пепел и мирише на изгоряла пластмаса

Стига бе какъв е тоя фритюрник та толкова поразии е направил ?

МАЖДУ ДРУГОТО ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ, КОИТО СЪМ ПРОПУСНАЛ !
ДА ПОРАСТНАТ МАЛЧОВЦИТЕ И ДА РАДВАТ ДЪЛГИ ГОДИНИ МАМА И ТАТИ !

Общи условия

Активация на акаунт