амниоцентеза в майчин дом без уговорка с лекар

  • 59 384
  • 215
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 7
Здравейте на всички Simple Smile Бих искала да попитам дали има някоя мама която да си е правила амниоцентеза тази година или в края на миналата и също така как стоят нещата сега, какви са цените и да ми препоръчате лекар при които да си направя амниоцентезата, понеже не съм от София и не ги познавам лекарите там? Благодаря предварително!
Аз си правих ноември месец 2014г в Майчин дом при доц.Димитрова.доц.Стойков от гр.Плевен ме прати при нея(лично й се обади и ме записа при нея) след като резултатът ми беше 1:140.Бях много уплашена,ревах като скъсана,но наистина е така,както го описват и момичетата по горе.Манипулацията е безболезнена,минава много бързо.От здравната каса поемат само единия резултат(който става по бавно,но е по разширен),а аз си платих другия(който става бързо).Платих си също и за стая в Майчин дом(май беше по 60лв на ден),за да имам самостоятелна баня и тоалетна.Гадното е,че няма телевизор и Интернет..Това е.После се обаждаш по телефона за резултата и това е.Моят беше отрицателен Simple Smile Имам прекрасно момиченце,на 10мес. вече Simple Smile Успех!

Благодаря за информацията! Самата манипулация не ме притеснява, имам още няколко въпроса. Колко струва другия резултат, който си си платила, а също така  и по колко жени са в общитете стаи?

# 196
  • София
  • Мнения: 3 160
niki_124, изборът на екип е 150 лв, ДНК анализът също 150 лв, резултатът излиза до 4-5 дни. На мен ми препоръчаха задължително да пусна ДНК и цитогенетичен, защото ако пробата не е ОК и се разбере след месец, амниото става безсмислено.
В края на октомври 2015 я правих, но на 5я етаж при др Цанкова. Доволна съм, всичко беше наред.

# 197
  • Мнения: 7
Много благодаря за информацията момичета!

# 198
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен. Правих амнио миналата седмица - на 07.04. в Майчин дом. Без да плащам за екип. Процедурата направи доц. Карагьозова - изключително професионално и спокойно. Не съм платила нищо нито за процедурата, нито за престоя там. Единственото, за което се моля сега, е резултатът да е добър и бебка да е здрава. Амин! Praynig

# 199
  • Мнения: X
Ще ти стискаме палчета и ние всичко да е наред.
 Ти разширена ли пусна?

# 200
  • Мнения: 6
Привет, не бях влизала отдавна. Благодаря за подкрепата, резултатът е добър и всичко с бебка е наред Joy
От чисто психологичска гледна точка избрах по-краткото изследване, тъй като нас ни интересуваше Даун, за което и то дава отговор. Просто преценихме, че тези 3-4 седмици, в които правих два пъти БХС, чаках резултати и прехвърлях всякакви кошмарни сценарии в главата си са ми достатъчни. Затова направихме бързи тест с резултат за седмица, вместо още месец да не знам какво се случва и какво предстои  Laughing

# 201
  • Мнения: 17
Здравейте прочетох цялата тема и минах през процедурата началото на май 2016
Бях много притеснена имах записан ден за постъпване в болницата отидох в 8 в 9:30 ме приеха наистина се чака много пред 210 кабинет качих се на 10 етаж в 10 ме прегледаха и до 10:30 всичко беше свършило.
Прегледаха ме с ехограф лекарката набеляза място изчистиха ми корема и за по малко от минута лекарката беше приключила с вземането на проба след което пак ме прегледаха с ехографа чихме сърцето на бебето и си отидох в стаята.
Питах дали има процес на възстановяване и отговора беше че в повечето държави жените отиват на работа след процедурата.Както всички са написали не се притеснявайте не гледайте какво правят лекарите те си знаят работата . Има две нощувки задължителен престои и преди да ме изпишат пак ме прегледаха с ехограф а максималния болничен е 8 дни поне на мен така ми казаха
Успех на всички и запомнете че в майчин дом правят тази процедура всеки ден .

# 202
  • Мнения: X
Много успокоително ми стана след като прочетох последния пост.
 Може ли някой да сподели, докато е бил в МД за амниоцентеза имало ли е мами правили хорионбиопсия, защото тя се прави по-рядко?

# 203
  • Мнения: X
Какви изследвания правят преди самата амниоцентеза - пкк и за хепатит?
 А след интервенцията дават ли антибиотици или някакви лекарства??

Последна редакция: ср, 08 юни 2016, 21:50 от Анонимен

# 204
  • Мнения: 556
Ако ще си правиш амниоцентезата в МД най-добре влез на сайта им и там ще видиш всичко актуално. Помня, че трябваше да си носиш и картончето с кръвната група. Изслезванията трябва да са ти правени най-малко 7 дни преди постъпването. След интервенцията на мен и на другите жени не ни беше давано нищо. Иначе съм чувала, че някои ги слагали на системи.

# 205
  • Мнения: X
Уж,ровя да чета, а не мога да намеря.
На фраксипарин съм.
Който знае да ме посъветва какви изследвания трябват преди амниото, всъщност при мен ще е хорионбиопсия.
По здравна каса ще съм -2 нощувки ли се остава в болницата?
Ще правя изследване за генетично заболяване, но чета, че може и за хромозомни аномалии?

Последна редакция: чт, 09 юни 2016, 11:12 от Анонимен

# 206
  • София
  • Мнения: 3 160
Ако ще си правиш амниоцентезата в МД най-добре влез на сайта им и там ще видиш всичко актуално. Помня, че трябваше да си носиш и картончето с кръвната група. Изслезванията трябва да са ти правени най-малко 7 дни преди постъпването. След интервенцията на мен и на другите жени не ни беше давано нищо. Иначе съм чувала, че някои ги слагали на системи.

Аз бях на системи 2 дни, но правих амниоцентезата на 5я етаж, а не при Димитрова на 10я.

# 207
  • Мнения: 6
привет,

за АМ трябва да имаш пълна кръвна картина, васерман, хепатит, ХИВ - поне това помня от преди два месеца  Embarassed Общо взето лекаря, който ме следи изпринти на един лист всички резултати от изследвания, които той ми е правил. Но звънни и питай по телефона - ще ти кажат. А, и направление за хоспитализация, за което имаха изискване по коя клинична пътека да е - казаха ми го изрично като ходих з аБХС преди това. Също така копие на картончето за кръвна група и личната амбулаторна карта. Престоят е две нощи, процедурата - нищо страшно. На мен ми я прави доц. Карагьозова. Като попитах за някакви препоръки след това, ми каза, че за собствено успокоение мога да взема но шпа и това беше. Преди да те изпишат пак те гледат с ехограф, дали всичко е ок с бебето. Не го мисли, от собствен опит мога да кажа, че страхът от самата процедура и чакането на резултатите след това са в пъти по-големи от нищожната болка от пробождането по време на взимане на пробите. Успех ти желая и здраво бебенце на финала!

# 208
  • Мнения: 6
И още нещо се сетих. Чак като постъпих разбрах, че кръвната картина трябва да е 7 дни назад най-късно, а моята беше от пред имесец  Rolling Eyes Но нямаше никакъв проблем, при постъпването ми взеха кръв за ново изследване. Аз също бях на петия еташ, клиника "Майчин риск"

# 209
  • Мнения: X
Тестовете два вида ли са? Единият е бръз, а другия е бавен?
Единият е разширен, а другият е кратък?
Това не ми е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт