Ниски нива на PAPPA A

  • 13 623
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте!В четвъртък правих първата фетална морфология и ми взеха кръв за комбиниран тест.Вчера ми се обадиха,и ми казаха ,че имам доста ниски нива на PAPPA A,но резултатите за Даун са добри.В петък отново съм на преглед и ще правим всичко на ново. Четох много в Интернет  от вчера чичко Гугъл не ми е приятел вече  CryНякой сблъсквал ли се е с това?

# 1
  • София
  • Мнения: 10 703
Нисък плацентарен протеин ли? Моят беше малко над долна граница.

# 2
  • Мнения: 114
Д а ,нисък плацентарен протеин.Моя е доста под нормата,бебчето изостава с една седмица ,което ми казаха ,че за сега  е ок,но се съмнняват нещо в плацентата.За сега взимам аспирин и атибиотик.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 703
Не го мисли, с терапия няма да имаш проблеми, аз също пиех аспирин протект и други неща, имах проблеми с плацентата. Всичко ще е наред! Щом и резултата за Даун е ок, т.е плода е здрав Peace за всеки случай може би ще ти предложат хорионбиопсия или малко по-натам амниоцентеза или друг аналог на нея- не знам какви са в юк...а може и да не се наложи. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 454
Каква е стойността на протеина? Моят беше много нисък, месец-два преди раждането почнах да вдигам високо кръвно, като преди това през цялата бременност бях с доста ниско. Бебето се роди с ниско тегло, това, което чета сега е, че ниските стойности на протеина може да доведат до високото кръвно, а пък високото кръвно до ниско тегло на плода. При мен имаше и други проблеми, затова не знам дали това е причината за теглото на бебето ми.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 703
Tiana защо в толкова късен месец ти е изследван плацентарния протеин? Той се изследва и е показен най-много при първия БХС след 12 г.с-14 г.с
Въпреки моят нисък плацентарен протеин и прееклампсия / а и куп други проблеми/
родих бебе 3250, 15 дни преди термин.

# 6
  • Мнения: 114
Tiana РАРРА ( плацентарния протеин) ми е критично нисък 0.10,да не говорим ,че и другия не е кой знае колко  по-висок.В петък бях  отново на фетална морфология( 13г.с.) и то при докторка ,която е специалист по фетална медицина,каза ,че бебчето изглежда здраво ,и за нея е проблем плацентата,тъй като не функционира на 100 процента,а и е много ниска и е задна.Тъй като този протеин е индикатор на хромозомни проблеми ,каза че изключва това ,защото щеше да се види поне един обезпокоителен маркер ,но за нея няма такива и не ми препоръчва аминоцинтеза.Ще следим бебчето отблизо и всичко ще се решава в движение.Другия видеозон ми е на 22.02 ,когато ще съм в 16г.с по техните изчисления,за фетална морфология и после на 28.03 за другата фетална.Другото притеснение  е ,че кръвното ми варира в един момент може да ми е много високо и след 30мин пада и обратното .А имам и други проблеми ,заради които съм в групата на високо рискова бременност.

# 7
  • Мнения: 454
Ниските стойности се установиха още при ранният БХС, беше 0.19. При късния беше 0.17. Бебето ми се развиваше добре до месец и половина преди термин, след което спря да наддава, но лекарите не обърнаха особено внимание на това. Междувременно бях на терапия с фраксипарин, който спрях месец преди термин. Той ми беше назначен от лекар в София, който реагираше най-адекватно на моите проблеми, но нямаше как да го посещавам до края на бременността. Родих две седмици преди термин, оказа се, че бебето е 2.450кг, с шест пъти увита пъпна връв около вратлето. Лекарите казаха, че ниското тегло е вероятно от прееклампсията, не знам дали пъпната връв е оказала някакво влияние. Отделно имаше и резус несъвместимост между мен и бебето. Така че не мога да кажа със сигурност ниските стойности на плацентарният протеин ли са водещи за теглото на бебето ми.

# 8
  • Мнения: 18
Искам да попитам има ли някой при който са установени ниски нива на първи БХС, а после на 2рия са били нормални. Има ли и такива, които са били без проблеми по време на бременността, въпреки ниските нива. При мен е 0,23 въпреки първата ми нормална бременност, ниско кръвно, нормално раждане, 4кг. бебе. При нея резултатите ми от БХС бяха безупречни и стойностите доста по-добри.
Просто ми трябва сламка за която да се хвана  Tired

# 9
  • Мнения: 114
siska_s няма как нивата на хормоните да се вдигнат,или поне до сега не съм срещала,но ще попитам другия петък ,когато ходя до болницата.Също няма и случай при ,който да не се е случило майката да има високо кръвно или бебчето да е малко или и двете.

Общи условия

Активация на акаунт