АВГУСТинчета 2006

  • 36 408
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 781
Много ми е мъчно като чета за Али и Валката.  Sad Дано скоро всичко е наред!  Praynig Praynig Praynig Измъчиха се душиците. Наситина ако има начин да се преместят...
За неяденето - ние сме просто мноого зле. Вчера Ивайло е ял 3-4 резенчета манадрина (някои от които сдъвкани и изплюти), половин филийка със сирене и малко кисело мляко. За целия ден, и така е много дни. Манджи пък и не иска да помирише, буквално - усети ли миризма на готвено, демонстративно си запушва носа и прави физиономия, все едно мирише на л-на, с извинение. Просто не иска да яде и това си е, пробвала съм го и да го оставя без ядене - не се сеща да си поиска. Досега изследванията му бяха все добре, ХБ е в норми, при все, че месо не е ял не знам от кога, но д-рът каза, че в един момент, като не се храни, ще станат зле работите, което е логично. Единственото нещо, за което имаше желание са соковете. И аз не го ограничавах, дори се радвах, защото пък гастрото ни "изписа" такове лечение заради запека му - по една чашка сок преди храна. Но вчера точно по този въпрос д-рът се изказа категорично - трябва да ги спрем, защото те, понеже са сладки, повишават нивото на кръвната захар, съответно - мозъкът му не отчита глад и се получава един порочен кръг. Наплаши ме с хиперинсулинемия. Като се замисля, това не е първият път, в който ги "хващам" в протоворечие - гастрото ни изписа течен парафин в продължение на 2м (не, че Ивайло го пи, то си е и гадно), а пък Масларски каза, че толкова дълга употреба не е препоръчителна, понеже "извлича" мастнор-мите витамини от организма  Tired На кой да вярвам и кой да слушам?? И двамата се водят добри специалисти  newsm78   Rolling Eyes
Ето, изказах си голямата мъка.  Tired

# 46
  • София
  • Мнения: 545
Има ли новини за Али. Надявам се скоро на добри такива, милото детенце и милата майчица  Hug
Елфче, и на теб не ти е лесно. Аз се оплаквам, че Марти не яде много, но това вашето е много лошо. Не мога да ти дам никакъв съвет. Логично е да спрете сокчетата.
За нас няма нищо ново. Марти го пратих понеделник подкашляш и леко сополив, но аз го държах вкъщи 1 месец. Двама лекари ми казаха, че не е заразен и да го пускам. Като го взех той ми каза, че всички кашлят, а една майка ме видя в магазина и ми каза, че нейният син е със сополи, но тя го пуска на градина  newsm78 И аз се чудя, аз ли съм най- големия балък, който си взима болнични, а преди това си опука цялата отпуска да си държа децата вкъщи, защото имат сополи. А всички други да ги пускат на градина.  Thinking
Криси е вкъщи до края на седмицата с баба ми и от понеделник на ясла, по цял ден, как ще е не знам, сигурно рев голям, ама няма начин.

Маргало , пиши, моля те, какво се случва с вас  Praynig

# 47
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
 Уф, и аз ако може за новини за Валката и Али Praynig

 Елена, ха дано се задържите вече дълго на ДГ!

 Елвинг Hug,пиши,какво е развитието по неяденето.

 И на Марти на Милена  Hug Къде ще я оперират?

 днес записах С. на  карате. Да видим,като почнат,как ще е ...

 

# 48
  • Мнения: 1 568
Резултатите не са съвсем добри (в норма), но явно ще стане бавно възстановяването.
Най-вероятно ще ги изпишат в петък,след което ще ги следи специалист 6 месеца.
Малката видимо е добре,играе,палува и Валя като че ли е взела да се поуспокоява.
На оправяне  май са вече нещата.

Да не казвам голяма дума.

# 49
  • Мнения: 4 970
е- това е добра новина.То не може с магическа пръчка,.Важното е че вървят към подобрение нещата Hug

# 50
  • Мнения: 413
И аз се чудя, аз ли съм най- големия балък, който си взима болнични, а преди това си опука цялата отпуска да си държа децата вкъщи, защото имат сополи. А всички други да ги пускат на градина.  Thinking
И аз това се чудя.
От вчера сме си в къщи, Вики е с ужасна кашлица и хрема от петък.Взех болничен.И днес свекърва ми ми каза (нали работи в същата детска градина), че имало много болни деца, ама учителките ги взимали, за да не се разформировала групата.Направо чудесно.

Бързо да се оправя Али.  Praynig
Много сили и кураж на Валката. Hug
Чакам добри новини.

# 51
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
 Маргало, но какво й е точно на бъбреците,знае ли се?

# 52
  • Мнения: 1 568
Инфекция и на двата бъбрека,точното наименование забравих.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 554
Пиелонефрит?

# 54
  • Мнения: 1 568

Това май беше.

# 55
  • Мнения: 743
Маргало, благодаря ти, че ни държиш в течение   bouquet Радвам се, че новините тръгват в положителна посока  Peace Много гушки за двечките от нас  Hug

Елфче, дано и вие се похвалите скоро  Praynig Много неприятно. Лори има дни, в които яде и по-малко дори, но не си представям какво е да е постоянно. Като се задържи да ходи по-дълго на градина и веднага й се променя цвета на лицето - става бяла като платно и се появяват сенки под очите. На моменти даже е плашеща  Cry
 
Елена, и Иво ме обвинява за същото - и даже използва твоите думи  Laughing Ама аз не си представям да я пусна болна на градина  Rolling Eyes Пък и като я спра при първите симптоми на разболяване и се оправяме по-бързо  Peace Не знам, може би така разсъждавам, защото до сега сме успявали да си я гледаме, въпреки че сме само двамата и ни е било адски трудно да се комбинираме. 

# 56
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
 Това съм го боледувала.
 
 Важното е,че бъбреците на Али функционират.
 Стискам палци да оздравява.

# 57
  • Мнения: 1 568
  bouquet
Запознах се с вас при не много хубави обстоятелства,но се радвам  bouquet
Бъдете все така сърдечни и да са здрави и усмихнати дребосъчетата ви!!! Hug

# 58
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Радвам се, че при Али нещата се оправят, дано се оправя бързо детенце, пу пу.

Ванче, това все едно го пишеш за Стефи. Кат оходи на градина става бледа и със сенки под очите, на моменти ми изглежда зловеща. Не зная от какво е това чудо, дали защото не ги извеждат сега ли, кво ли? Освен това в градината е 300 градуса. Абе само се моля да не се разболява, давам клеева тинктура, витамини и осцилококцинум по веднъж седмично.

Елфче, дано се преборите с този проблем, защото наистина е адски неприятно.

# 59
  • Мнения: 112
Добро утро!
Радвам се за Али - пу-пу! Дано така да продължава!
Елфче - неприятно с това неядене и сериозна работа! Ама хич ли няма нищо което да го съблазни - дори чипс или шоколад или какъвто и да е боклук? На наши приятели дъщеря им кара на таратор и биренки - само това и както ти казваш сокове. Ох - стискам палци да проядете! Аз незнам дали си внушавам но като му набутам една ябълка на Жоро след един час е озверял от глад. Казвам "набутам" защото ние от скоро ядем плодове - и то само банани и ябълки - нищо друууго, и то с едни уговорки - камиони били, устата му е граж, отвори гража, пък той го заключва, аз бибипкам - той се смее, пък се разсърдвам и паля камиона да си тръгвам..и понякога гаража се отваря - мъъъка, една ябълка е минимум 30 мин......Зеленчук суров да хапне - абсурд....а аз за салатки умирам...незнам - сложно е.

Общи условия

Активация на акаунт