Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Името което съм избрала е АЛЕКСАНДЪР-ПИЕР.
Помогнете ми лигаво ли е за мъж?!  Sad

buminka , ако имате накакъв френски произход АЛЕКСАНДЪР-ПИЕР или по -скоро ПИЕР-АЛЕКСАНДЪР би било ОК. Но името за България е много нетипично.
Тук във Франция наистина кръщават с по 3-4 имена, но в крайна сметка се обръщат само по 1-вото име. Помисли си, как би наричала момчето си на галено ?
И аз си падам по кратки имена. А Александър ми е любимо мъжко име.

She-R
, дано не е нищо сериозно и бързо се оправи малката душичка.

Чузи, не остана вече. Другата седмица - заслужена почивака. Не я мисли толкова заместничката - ще се оправи и сама.

pamivo, благодаря! Как е Нанси? Харесва ли й екскурзията?  Sunglasses
Ехе, Джени, осака - бяхте прави! Най-после и аз да се видя в последното 9-то квадратче!!!  Grinning

Колибри
, много хубави снимчици си пуснала! Май ще излезе права приказката, че формата на корема е различна, когато носиш момиче или момче.

Катрин, как е Димитър? Расте ли?

Дори_та, благодаря за информацията за Миленчето. Радвам се, че са добре. И даже вече се кърмят!

# 16
  • Мнения: 155
Здравейте,запис и от мен Hug
Шер малката бързо да се оправя Praynig
Отивам да готвя,после пак ще пиша!
Страхотна тема !!!
Ла Фее честито 9 квадратче Heart EyesНанси е супер щастлива,снощи бяха на диско и изобщо еуфорията е голяма!Питам я нещо, а тя само "Айде чао" Laughing
Гледам Точица е на линия,къде се изгуби мила драсни 2-3 реда Hug
Буминка аз съм само за Александър,страхотно мъжко име,племеника ми е Александър и е много готин и достоен вече тинейджър,а в класа на Нанси са 4 -ма Peace

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 12:11 от pamivo

# 17
  • Мнения: 2 768
И аз се присъединявам към призива на Портман, моля добавете в заглавието скорпионче, козирог или стрелче  Grinning

Към мъжките имена лично аз (пък и мъж ми) имам доста повече изисквания, от колкото към женските. Определено за тях съм си консерва.  Simple Smile
Първо и основно - не трябва да се забравя, че един ден това име ще стане бащино. И за това разни залитания като Алберто или Изидор ми е трудно да ги приема как ще се трансформират в бащини. Александър-Пиер още по-трудно.
От там нататък името, което ми харесва трябва да си е мъжко, т.е. сори, ама Ивелин примерно в чужбина си е чисто женско име.
И други изисквания си поставям, но тия са основните водещи.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 391
Мисля си, че в началото името прави човека, но после човека прави името!
Така че е важно какъв човек ще се съгради вътре в това име, но според мен и заряда, който влагат родителите в името на детето си трябва да е много силен, за да му потръгне дет се вика  - да му се положи светъл път, по който той сам да върви и да се съгради достойно!

Познавам страхотно достойни хора, със съвсем простовати имена, но минали през тяхната метаморфоза те звучат необикновено и прекрасно и ти се иска да кръстиш на тях детето си!
Познавам и страхотни мърльовци с невероятно красиви имена, които толкова са ми опротивяли, че никога не бих си кръстила детето така, само защото ми асоциират с така развалените типове...

Та всичко е относително!
Важно е обаче не само ти, а и съпругът ти да подкрепя решението  - защото то детето е ваше общо дело и трябва да има взаимно съгласие с имената.
Всъщност смятам, че само вие двамата сте от значение при избора на името. Изобщо не признавам да се бъркат каквито и да е странични хора в избора на име, било то баби, дядовци, роднини, приятели и т.н.
И винаги се поставяйте на мястото на детето. Представете си, че вие сте то - дали ще иска да носи един префърцунен етикет или нещо семпло, две или три имена - как би то се чувствало. Дали би искало да е просто дете, или да е винаги особено дете?
Може би както навсякъде крайностите не са препоръчителни. Може би златната среда е мярата  Grinning

# 19
  • Мнения: 50
Гледам говорите за имена, айде като сте подхванали темата и аз да се включа. За мъжко име и аз харесвам едниничните така да се каже, важно е името да се харесва на родителите.
Ние направихме списък с моя мЪж и от списъка останаха 4 имена - Виктор, Мартин, Светлин и Теодор. Мъж ми харесва повече Мартин, а аз всичките ги харесвам. От изброените вие какво ще кажете, че най-накрая да си изберем именце и ние?

# 20
  • Мнения: 5
Гледам говорите за имена, айде като сте подхванали темата и аз да се включа. За мъжко име и аз харесвам едниничните така да се каже, важно е името да се харесва на родителите.
Ние направихме списък с моя мЪж и от списъка останаха 4 имена - Виктор, Мартин, Светлин и Теодор. Мъж ми харесва повече Мартин, а аз всичките ги харесвам. От изброените вие какво ще кажете, че най-накрая да си изберем именце и ние?

angel4eto^^ , аз гласувам за Мартин.
Виктор също е хубаво, интернационално име !

# 21
  • Мнения: 96
Мисля си, че в началото името прави човека, но после човека прави името!
Така че е важно какъв човек ще се съгради вътре в това име, но според мен и заряда, който влагат родителите в името на детето си трябва да е много силен, за да му потръгне дет се вика  - да му се положи светъл път, по който той сам да върви и да се съгради достойно!

Познавам страхотно достойни хора, със съвсем простовати имена, но минали през тяхната метаморфоза те звучат необикновено и прекрасно и ти се иска да кръстиш на тях детето си!
Познавам и страхотни мърльовци с невероятно красиви имена, които толкова са ми опротивяли, че никога не бих си кръстила детето така, само защото ми асоциират с така развалените типове...

Та всичко е относително!
Важно е обаче не само ти, а и съпругът ти да подкрепя решението  - защото то детето е ваше общо дело и трябва да има взаимно съгласие с имената.
Всъщност смятам, че само вие двамата сте от значение при избора на името. Изобщо не признавам да се бъркат каквито и да е странични хора в избора на име, било то баби, дядовци, роднини, приятели и т.н.


  202uu: newsm74 :Мъдра, както винаги!

И винаги се поставяйте на мястото на детето. Представете си, че вие сте то - дали ще иска да носи един префърцунен етикет или нещо семпло, две или три имена - как би то се чувствало. Дали би искало да е просто дете, или да е винаги особено дете?

Това според мен зависи от отношението на родителите през годините - ако детето знае,че родителите са избирали името му с любов, че са мислили и  търсили най-красивото име за него (дори за околните да не е така), то ще го възприема по този начин.
Ако обаче се внушава или подмята, че е кръстено така, защото майката е била принудена от роднините или напук на тях - как ще го възприема детето? Имах един съученик, който се казавше Добромир. Майка му обаче винаги го нарича галено Саше, Сашко, защото така искала да го кръсти, ама не й дали. Е, както се сещате този човек не се чувства комфортно с името си Rolling Eyes
За мен огромно значение има майката да "е влюбена" в избраното име, защото с емоцията, която тя влага когато се обръща към детето си се предава съответното отношение и на него.
А няма как да знаем дали детето ще предпочита да е с кратко или префърцунено име newsm78 Хората са различни, по-скоро трябва да му създадем увереността, че всичко в него е уникално и красиво - започвайки от името!

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 12:30 от Lassi

# 22
  • Мнения: 5
Момичета, вече се обсъди как да се обличат бебетата за изписването! Ами ние ?
Предупредиха ме, че коремът няма да е спаднал дотолкова, че  да си обличам нормалните дрехи.
И какво? Означава ли това, че трябва още бременните дрехи да си нося???  newsm78

Lassi , Ема-Мария е наистина красиво име. Много добър избор! И никак не звучи дълго и сложно. Също като Мари-Ан (Marie-Anne)
И Ема, и Мария са познати в България, докато Пиер е типично френско име. Може би от там комбинацията Пиер-Александър е малко странна (за Б-я).

Иначе съм абсолютно съгласна с Колибри и теб! В правото на родителите си е да изберат името, което най-много им допада. И не името прави човека!
buminka, да ни кажеш все пак какво ще изберете.

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 12:40 от La Fée

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Надник...
Няма нови бебета.
И на мен не ми се ражда, дано устискам по другия петък за дата, за секциото.
Та междувременно да се поразминат нащата с този Прасешки вирус. Много е гадно
да се запрян в болницата без посетители, като точно тогава ти се иска да си покажеш
гарджето на всички. Дай боже, след 16.11. да се почне обилния бебеизлюп и при нас.
Агафата пак ме шамароса тази сутрин с Т, ама как я вдига за 10 мин от 37.5 на  39.2
изумява не това детенце. Педито каза, ме има втори пик на вдигане на Т , този вирус.
Като ,на тръни съм, само я преследвам с термометъра.
Пожелавам на всички, болни да се оправят.

# 24
  • Мнения: 1 745
Ангелче,и аз съм за Мартин! Ако чакахме момче щеше да се казва точно така. Heart Eyes
Аз още не съм измислила окончателно... ooooh!

# 25
  • Мнения: 1 391
Гледам говорите за имена, айде като сте подхванали темата и аз да се включа. За мъжко име и аз харесвам едниничните така да се каже, важно е името да се харесва на родителите.
Ние направихме списък с моя мЪж и от списъка останаха 4 имена - Виктор, Мартин, Светлин и Теодор. Мъж ми харесва повече Мартин, а аз всичките ги харесвам. От изброените вие какво ще кажете, че най-накрая да си изберем именце и ние?

Всичките са хубави за мен! Всяко има различно звучене. Мартин е прекрасно и щом и двамата го харесвате еднакво значи  Grinning...
Виктор също ми харесва, но сякаш е доста по-полуряно, по-употребявано.
Светлин е най-различното от всички.
Теодор най-малко ми допада, но също е много хубаво.
Което и да изберете все са хубави!  Hug Grinning - дет вика Ласи - важното е да си го харесвате и да сте влюбени в него! Изберете едно между вас си, и го оставете да втаса 1-2 седмици, ако свикнете лесно с него, значи то е  Peace - в началото винаги е малко странно, дори за самите родители, дали това е изборЪТ!
Феичка, да, с бременни дрехи си подбери или ако имаш по-широки небременни. Но шкембето си е голямо в началото - като размекнато желе е след раждането. Блузите по-ще ти станат и небременни. Обаче панталоните май баш бременни да са си.  Grinning

Евил, да оздравява детенцето ти по-скоро!  Praynig

# 26
  • Мнения: 130
ангелчето  и на мен много ми харесва името Мартин

# 27
  • Мнения: 344
И не името прави човека!
Позволи ми да се НЕ се съглася... Като изключим всякакви тълкувания и астро-влияние на името върху личността на човека, нека погледнем от точката на портман - как би се чувствал човек, който не си харесва името, дадено му с толкова любов и желание от родителите? Ами ако не измисли добра алтернатива при галеното наименование (но при документация няма как да избяга от него), това ще го смачка, когато всеки път когато се представя или си казва името, се стеснява и го казва ниско и тихо, плахо - това ще изгради ниско самочувствие у него, оттам ще го смачка като човек. Всичко е навързано. Ако хареса името си - ще го казва уверено, със самочувствие, гордо и това ще го направи по-силен като характер и личност, да го кажем - нахакан. Ако името е само Александър - ще е такъв човека, защото за името е всепризнато, че е хубаво - много хора го харесват, само то звучи гордо и победоносно, но за първия случай бих могла да дам за пример ... хмм... Пеньо или Танчо .. деда знам... това ми хрумна.. което едва ли човека би го произнасял със същия хъс.
Мисля, че като родители трябва да се съобразим и с други фактори при избора на име, не само какво на нас лично ни харесва, а и дали детето ще го хареса и как би се възприело от обществото. Защото детето ни ще носи доживот това име (ако не реши да го смени) и то ще се представя така в средите си. Още повече имайте впредвид  и това колко са жестоки децата в ранните си години в детската градина или училище ... могат такива прякори, производни от името да измислят, че направо ....
Смятам, че избора на име трябва да бъде добре обмислен и съгласуван, както и съобразен с доста неща. Не само с личните предпочитания на родителите.


П.П. angel4eto^^, Мартин ми беше в списъка при мъжките варианти, но като се огледах в последно време много мартиновци се навъдиха и се поизтърка. Мойта приятелка септемврийката и те се колебаеха между него и Даниел (което в крайна сметка решиха). Виктор - звучи гордо, харесва ми (повече от колкото Виктория за момиче). Светлин ... малко ми е светло, бледо ... да не кажа безлично... Теодор ... зависи от комбинацията с фамилията ... може и да пасва.

Буква "Р", ако я има в името, придава една особена твърдост и сила на звучене. Май излиза, че си падам по Р и силни имена  Crazy

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 13:03 от Darlin`

# 28
  • Мнения: 50
По едно сокче за освежаване!
Благодаря сладурки   bouquet за съветите, супер сте,  наистина мн ми помогнахте, наклонихте везната в полза на Мартин, хем го има и в чужбината. Collibri ще приема съвета за втасването.
Evil  Hug , бързо да се оправя Агафата.

# 29
  • Мнения: 344
Абе уж чета редовно днес, ама нещо съм пропуснала няколко мнения по-горе...

La Fée, честито 9-то квадратче. Hug
Колибри, за формата на корема .. мисля, че мога да опровергая това, че момчетата били ниско и ръбести, а момичетата горе и обли. Аз го нося ниско и ми е крив корема,  а уж казват двама докита, че е женско.
Относно загравието - да, хубаво е да не пренебрегваме и скорпиончетата  Peace че ако се ядосат - жилят.

evil, да се оправя бързо Агафия да не те притеснява Peace

За името Lassi ме подсети, че също има значение емоцията, вибрацията, която името предизвиква у родителите. Но смятам, че е по-важна вибрацията към детето.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт