ОКТОМВРИ месец намалява,а бебевалежът продължава!

  • 21 631
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 341
Plami, милото Гуги! Бързо да се повлиява от лекарствата! Hug Ти не се сдухвай, мисли позитивно и всичко ще се нареди. Hug

# 691
  • София
  • Мнения: 293
Искам да питам нещо свързано с издаването на 3 болничен по запознатите да споделят опит!!!
Вторият ми болничен е издаден на 15.10 тъй като родих преди термина ми,който беше на 24.10 сега пише да се явя на работа на 26.11 та въпросът ми е кога трябва да ми се издаде 3 болничен от 26.11 или... знам,че 9 дена трябва да се приспаднат заради по-ранното раждане ама не знам кога да си искам 3 болничен newsm78
Иначе пък от НОИ са много изпълнителни към момента и двата болнични са ми преведени smile3501

Третият болничен би следвало да е от 27.11 - трябва да ти го издаде детската лекарка - тя ще прибави тия неизползвани дни към 3-тия последен болничен - за да стане общо сумата 135 дни.

# 692
  • София
  • Мнения: 1 594
Монн, моят бебко също на моменти диша така запъхтяно. Дори понякога грухти и хрипти. Не съм го отчела като нещо притеснително обаче. Ще видим в петък като отидем на доктор какво ще ни кажат.

На Вики също му харесва въртележката на мама  Laughing Вече близо час си лежи буден и се пули, но вместо да мрънка и реве като друг път кротува и си слуша музичката. Като му свърши едната песничка веднага нададе вой докато не му я пусна пак. На играчките дето се въртят не им обръща грам внимание, но предполагам, че още е малко недоскив и затова  Laughing Важното е, че поне музиката го радва и успокоява. На другите ни музикални играчки хич не се радва толкова. Само вградената музичка в зимния кош на количката има същия ефект, но там мелодийките са съвсем кратички и трябва постоянно да тичам да я пускам наново.

Аз нали имах голям зор детето да има спални чувалчета и си бях купила двечки още преди няколко месеца. Та днеска чак се сетих вместо да се боря с тия одеала дето само се развива от тях да го пъхна в едното чувалче. Не беше очарован определено, но след като го гушнах и видя ядене пред лицето си веднага забрави всички неудобства  Laughing

Педиатърът ми иска копие от най-първия ми болничен за да ми издаде последния. А аз нямам копие. Никой не ми беше казал, че ще ми е нужно и не съм си го снимала  Rolling Eyes В офиса звънях и те нямат. Счетоводната фирма, която ни обслужва също не е направила копие, а направо е занесла оригинала в НОИ. И сега какво? Дали ще могат да ми го издадат някак си без това копие или трябва да говоря с доктора, който ми го е издал ако има той копие?

# 693
  • Мнения: 183
Здравейте!

Аз само ще кажа че сме живи и май вече здрави.... Нослето вече не тече така а и Дебеланка е по-спокойна и спинка. Една седмица почти не сме спали двете с нея... само пръскахме в нослето и чистихме сополи. Сега ще почакам няколко дни и .. айде на разходка!

Отивам да поспя малко че едва гледам! дано скоро да се оправи съвсем и да мога да се включа за повече!

Малко нои снимки от нас: http://www.facebook.com/album.php?aid=2025927&id=1308604083
Ако не се виждат кажете ще променя линка.

# 694
  • Мнения: 282
Здравейте! Момичета набързо  да попитам - донесоха ми Инфаколик от Гърция, четох в други теми във форума, че това е същото като Инфакола, само че в Гърция е Инфаколик, но листовката е на гръцки, вие как го давате преди всяко хранене по едно капкомерче или през хранене.
незнам дали е от него, но снощи Митето беше спокоен и си спинкаше, а предните дни и нощи беше ужасно. и още нещо вие от тук поръчвалили сте http://infacol-bg.com/

# 695
  • Мнения: 1 341
Здравейте! Момичета набързо  да попитам - донесоха ми Инфаколик от Гърция, четох в други теми във форума, че това е същото като Инфакола, само че в Гърция е Инфаколик, но листовката е на гръцки, вие как го давате преди всяко хранене по едно капкомерче или през хранене.
незнам дали е от него, но снощи Митето беше спокоен и си спинкаше, а предните дни и нощи беше ужасно. и още нещо вие от тук поръчвалили сте http://infacol-bg.com/
Светла малко по-напред в темата писах, че аз давам Инфакол преди всяко хранене, а преди вечерните в 18ч и 21ч. давам по 2 капкомера! Peace

# 696
  • София
  • Мнения: 1 594
Аз също давам преди всяко хранене по 1 капкомерче и само от време на време вечер когато се е напъвал повече през деня давам по две.... и сега Ронката като го спомена се замислих, че май точно в тези вечери когато давам по 2 капкомерчета дребния спи без прекъсване по 5-6 часа  Shocked Дали е наистина от това  Rolling Eyes Снощи пак давах 2 и спа като порче до сутринта. Ще експериментирам няколко поредни вечери дали е така и ще споделя.

Не съм поръчвала от този БГ сайт, а и не бих. От английски сайт си поръчахме последния път с Юлето. Пристигнаха за една седмица и 4 шишенца + доставката ми излязоха с 1 лев повече отколкото едно шишенце тук  Shocked

# 697
  • Мнения: 282
Благодаря за отговорите. Значи ще си давам на всяко хранене, а иначе някоя от вас ползвала ли е тези от Гърция. Кога ще поръчвате пак, да се включа и аз.
Забравих да питам колко време преди хранене давате инфакола?

# 698
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Ох, нахраних в 6 малкия, изпратих каката и баткото на училище и сега имам малко време ( докато се цедя ) Сами тази нощ заспа в 1 след мрънкане, сърдене и бясно ядене на ръцете си.Мислех го за гладен, макар да сука 1 час, изпи 50 гр кърма и 20 гр АМ. После му дадох и сироп за колики ( като мастика е  Crazy ) Към 1 се успокои, но не иска в креватчето му, а на спалнята, при мен. Поне спа до 6  Whistling
Сега пак спи като ангелче.
Чоко снимките са много хубави.
 welcome welcome на новите мами .
Хубав ден на всички.

# 699
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен днес! Много интересни теми сте засегнали днес, дано не пропусна нещо...

Атадарче, кажи, моля те, кака слагаш бебчо в този слинг? И аз си поръчах слинг и по никакъв начин не мога да наглася бебчо вътре, направо съм се отчаяла вече. Основното, което ме тормози, е как да наглася крачетата, така че да е безопасно??? Все се страхувам, че ще го увредя нещо в този слинг...

Чоко, снимките са уникални, а моделките прелестни! В тази връзка, Монн, аз се уговорих с Калин за сесия в Пловдив, няма никакъв проблем. Единствено иска да й се поемат разходите по пътуването  Peace

Плами, дано бързо се възстанови Гуголин! Той кашля ли много? Нашият бебок малко покашля тия дни, но аз все си мисля, че е от сополчетата, които се спускат в гърлото и дори не съм викнала лекар. Малко ме е страх да не правя грешка. Ще ти бъда благодарна, ако кажеш при вас как започнаха проблемите...

Адри, мерси за снимките! Определено ми стана ясно - тя планката на кошарката си е съвсем стабилна, така че, ако се пробие действително може да стане! Не ми беше хрумнал този вариант...

Не се сещам какво друго щях да пиша, така че засега изпращам много гушки на всички мами и бебоци!

# 700
  • София
  • Мнения: 293
First expectation, виж това за слинг и носене
http://slingbg.wordpress.com/wear/

# 701
  • Мнения: 8
Мерси, но... Точно от този сайт си поръчах слинга. На картинките изглежда ясно, но като хванеш бебока нещо не се получава толкова лесно  Whistling Не мога да разбера какво да правя с краченцата и това е  Thinking

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Момичета, на мен днес ми е ден за реване - само да погледна малкия и реввам (туй хормоните са нещо ужасно) - може да спи, да яде, няма значение. Ох, надявам се скоро да ми отмине тоз ревящ период, че хич не съм свикнала.

# 703
  • Мнения: 103
Момичета, на мен днес ми е ден за реване - само да погледна малкия и реввам (туй хормоните са нещо ужасно) - може да спи, да яде, няма значение. Ох, надявам се скоро да ми отмине тоз ревящ период, че хич не съм свикнала.
И аз бях така преди 10ина дни обаче. Гинче, как сте с хапването сега? Ние май нормализирахме нещата, но ще видим на консултацията.
Герчо, къде си?

# 704
  • Мнения: 20
Момичета, на мен днес ми е ден за реване - само да погледна малкия и реввам (туй хормоните са нещо ужасно) - може да спи, да яде, няма значение. Ох, надявам се скоро да ми отмине тоз ревящ период, че хич не съм свикнала.
Не се тормози  Hug, знам какво ти е, аз бях така с баткото. Чела съм , че при първо детенце тези състояния са много по-чести. Ще отмине  Hug Поплачи си като ти се плаче, не се сдържай (то не че можеше де) Докато сега с малкта бях така само първата седмица Wink
Нали знаеш старата японска ( или китайска не помня) поговорка:"И това ще мине!"

Моондреам, много сте сладки Hug

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 16:07 от megs

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт