Вижте колко са големи ДЕКЕМВРИйските кореми!

  • 24 752
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15
здравейте настоящи и бъдещи мамчета, честит имен ден на всички празнуващи и една скромна почерпка от мен, че моят мъж днеска също има празник   newsm51

# 31
  • Мнения: 666
Хайде и аз в новата тема  Hug
 Маянка да е жив и здрав мъж ти и много да те слуша.   bouquet
Честит Имен ден на всички именяци.
Темата за сол, яйца, зехтин и други готварски продукти не ми се започва дори. За солта ясно че е безумие, зехтина ок ползват го някои, обаче каква връзка пък сега намериха яйцата за костите??? Като хранителна стойност бегло съм запозната, че са протеинова храна, калции освен в черупките, не знам да съдържат. За риска от салмонела не знам дали е нужно да споменавам, така че моля ви се мами живеем в съвременни времена, по-добре не ги мажете с нищо, отколкото да ги мариновате бебетата като за салата или туршия  Whistling Много съм съгласна с Ласи за нуждата на кожата от хидратиране, а не омазняване. Аз съм ползвала само хидратиращи кремчета и лосиони, олиото ми е много мазно, така и не съм използвала.

# 32
  • Мнения: 1
imam vapros? za pr1v p1t pi6a makar 4e imam 4egistraciq ot dosta vreme .
kak moga i az da se vpi6a k1m DEKEMVIISKITE MAMI ???
termina mi e za 5 dek. i 6te e momi4e no nemojah da rarbera kade trqbva da vlqza zada me ima v spisaka vi!
PLS HELP!

# 33
  • Мнения: 1 250
Уф, срамота! Чак на 3та страница.
Записвам се само, за да честитя на всички празнуващи днес, по-късно ще чета и ще дописвам.
И...добър ден!

# 34
  • Мнения: 666
imam vapros? za pr1v p1t pi6a makar 4e imam 4egistraciq ot dosta vreme .
kak moga i az da se vpi6a k1m DEKEMVIISKITE MAMI ???
termina mi e za 5 dek. i 6te e momi4e no nemojah da rarbera kade trqbva da vlqza zada me ima v spisaka vi!
PLS HELP!

Влезла си на правилното място, просто се представяш, както си направила сега и някой, който оформя темичката ще те отрази в списъците. Добре дошла при нас, само една молба, предполагам всеки ще ти го каже - пиши на кирилица.  Hug

# 35
  • Мнения: 344
tedi_seksi, можеш да бъдеш вписана при декемврийките САМО ако пишеш на кирилица. В противен случай модераторите няма да са благосклонни - във форума се пише на кирилица.

Иначе добре дошла, напиши от кой град си за инфото на първа страница.

# 36
  • Мнения: 1
извинявам се не знаех за изискването  newsm12
и сега всичко на ново :  вероятен термин на 5 декември
пол женски и град Варна.
надявам се да  достатачно ако има друго за допълване само кажете.






# 37
  • Мнения: 392
Оле мамчета, аз нали съм паника и от снощи не съм усетила бебо да мърда та се притесних вече май доста, сега ще пробвам да пия сок /мисля че така бяхте казали/ и ако пак не го усетя се чудя днес или утре да се изстрелвам на доктор?!? Какво ще кажете???

# 38
  • Мнения: 718
Пробвай да пиеш по-хладък сок, да хапнеш шоколад, да легнеш по гръб с изпънати крака, аз понякога слагам ръце на корема и до 1-2 мин мишката се размърдва. Ако не подейства, звънни на док да се уговорите нещо за твое спокойствие.

# 39
  • Мнения: 50
Добре дошла tedi_seksi    bouquet . Леко доизкарване на бременността и със здраво и хубаво бебе на финала  Hug .
elly_ честит Ви празник, почерпката е супер, благодаря.
katring аз бяха писала за моите притеснения от миналата седмица, тогава опитвах и с шоколад(това е единия път когато ядох сладко, въпреки режима, който спазвам) + вода, после студен айран (така моето мърда често, когато пия) и нямаше ефект. И така 2 дена, мн се притесних и ходих на лекар, защото въпроса не е за подценяване. По-добре да досадим на доктора, ама да се успокоим. За 2 дни се шашнах яко, а то явно мързелувало, ама...
Това за яйцето във ваната май е голяма Бабина измислица, много съм зле да Ви занимавам с глупости  ooooh! , простете ми, разрових се сериозно и открих доста писаници по повод тази тема. Само се чудя на моята приятелка уж съвременна мама, ама то всеки си има разбиранията  newsm78 .

# 40
  • Мнения: 2 768
При мен ефектът като хапна сладко е най-силен като легна на лявата страна, по гръб бебето се кротва, дори тоновете му падат (вероятно защото притиска Вена Кава и до плацентата достига по-малко количество кръв).

katring, имай готовност и да се изстреляш на д-р, никога не е излишно  Peace

# 41
  • Мнения: 392
Мерси мамчета отивам да легна, ще пиша като имам резултат, дано само да е добър, че с тези хормони които ми бъкат съм готова да ревна, хайде до после!

# 42
  • Мнения: 217
Така, сега искам да дам важно инфо за матраците на бебешорите, защото ми се запали главата.

 Всички , които са купили дървени легла/кошари с твърда основа трябва много да внимават да не купят за бебка матрак от пенолатекс или всички производни с латекс. Защо?

Защото пенолатекса трябва да диша и задължително се поставя върху ламелна рамка от естествено дърво. Ако е твърда основата се получава запарване, и матрака мухлясва.

Та понеже ние , когато купихме нашето легло , никой не ни даде тази информация за матрака, а само ни казаха ..."Има от вашия размер".... и то скъпи матраци на Магнифлекс, примерно съм ядосана, че малко от малко тези продавач-консултанти, трябва да знаят какво продават. А да не говорим,че нашето легло е купено от Пиги Хаус и там 99% от дървените легла са с твърда основа/ тънък шперплат/но достатъчен за запарване. В Бейби Мола леглата са подобни и аз не видях да имат рамка.

Та сега ще търся обикновен пружинен матрак, който да може да се поставя на твърда основа и да не се притеснявам, че бебето ми ще се запарва и запотява.

Често съм чела тук във форума оплакващи се майки, че матракът им запарвал бебето. Ами то причината не била в матрака, а в това, че не са спазени технологичните изисквания.... ма кой да ни обесни...  newsm78

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 21

Чесит празник на всички празнуващи именници и рожденници
От вчера ме изненадвате. Първо Oska с онова за пишоците и подстригването, за пръв път го чувам  Joy . А днес с това с яйцето. Че то пък кво общо има с костите и то през кожата. Явно доста съм изостанала  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 96
Амбър, добре, че се сети да пишеш! Точно така е - задължитерно трябва да е на подматрачна рамка. Матрачета с пружини както писах има на Pali в магазин Малечко, но за мен по-добрия вариант е пенолатекс. Не може ли да се подмени основата на легълчето с рамка? Предполагам не е проблем да се изработи.
Щото пружинния матрак е остаряла работа - пък точно на бебето да го слагаш....

Общи условия

Активация на акаунт