Спомени и сънища от Магреб - 21 нощи

  • 44 305
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 171
не е египетско чадо, наше е за срамотиите (поне така ми казаха). затова и музиката не ти е позната.

# 691
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ох, ох , оох...напиках съ....няма такъв смях ...обаче ми прави впечатление как кротко си виси...явно не му е за първи път хахахахахх....миличкото....

Едната ми баба винаги е имала каручка - първо с кон , по-късно само с магаренца. Имаше една магаричка Мара. Такава кадифена муцунка , такива дълбоки очи.....и остри копита , които ми профучаха на два пръста от носа.....Няма никога да я забравя, милата , но добре , че Господ ме запази!

# 692
  • София
  • Мнения: 7 970
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Хадилчеее, продължавам да се хилондряяяяяяяяяяяяяяяя newsm62
ДЕДЕ- и Сирия ми е мечта и Мароко и Тунис и Александрия ама кое по напред нинам newsm78 А пък и все още тука не предлагат за Сирия екскурзии. Трябва като Мондето да се пътува. Поне не съм спряла да мечтая. И мъжО казва, че Алекс е много по хубав град от Кайро. Дай Боже да имаш късмет да отидеш там където си си пожелал newsm10

Ааааа има има и по Сирия, скоро им гледах програмите ама поемат ангажимент при минимум 5 записани туриста. И после там нали те прикрепят към някаква руска фирма и тя те развежда и т.н.

Аз иначе с моите езикови способности така неорганизирано не смея да пътувам.

...
Едната ми баба винаги е имала каручка - първо с кон , по-късно само с магаренца. Имаше една магаричка Мара. Такава кадифена муцунка , такива дълбоки очи.....и остри копита , които ми профучаха на два пръста от носа.....Няма никога да я забравя, милата , но добре , че Господ ме запази!

Като рече за очите. По смолянско гледат (или гледаха сега не знам как е) едни малки крави. Те тия крави ако знаиш какви очи имат направо не е истина.

# 693
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ХАДЖИ-
значи във София предлагат? Тука нали сме на майната си няма такова нещо Sad То от Варна и директно самолети няма за повечето екскурзии. Само по Нова Година или от Октомври месец има тук таме по някоя офертичка.

# 694
  • Мнения: 13 512


Ма то иначе и аз само на мечти го карам, да не мислиш, че тука съм ги завъртял екскурзия до екскурзия. Завиждам благородно на тия дето могат да си позволят финансово да пътешестват. Мене мечтата ми е да посетя Сирия и после в Египет - само Александрия (пирамидите не държа чак пък толкова да ги разглеждам).
Aлександрия е наистина много красив град. Аз съм ходила преди много години, когато още двореца на крал Фарук беше отворен за посещения. Много бях впечатлена тогава от купищата злато и скъпоценности . Спомням си, че издебнах охраната и се насадих  в трона. Бях дете. Дотърча охраната , но не ми се скараха...само  ме предадоха на майка.
Там тогава за първи път видях ръчичка за чесане на гръб- златна, още я помня, в една правоъгълна витрина. Сега има такива дървени по китайските магазини.
Преди 10-на години ходих отново, но за съжаление дворецът беше затворен за посетители, само една част от градините са отворени.

# 695
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ДЗАААААААК newsm68
Хайде по едни марудници за ДобрЮутрУ smile3521

# 696
  • Мнения: 2 171
Делтич, мерси за закуската Hug

Пожелавам на всички хубав и спокоен петъчен ден Simple Smile

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 15:06 от Астарта

# 697
  • Мнения: 3
Добро утро и от мен,я да както делтичка е поднесла закуската аз да поденеса каааавенцето
Как сте бе мацки,аз се загубих,че имах документив Българиа да оправям,бях грипясала,таз седмиза и дечко е грипясал и жече ми изпива мозъка отвсякъде.Нощно време няма спане.Но да ви кажа какво интеесно нещо изнамерих аз екскурзия за нова година в Алжир :
http://www.nasamnatam.com/ekskurzii/read/14501
Невярвах,че е възможно таквоз нещо ама хей на.
Иначе аз горе долу бивам след Коледа се глася живот и здраве пак да ходя в Египет,но де да видим какво ще стане.
Много  Hug на всички  bouquet

# 698
  • Мнения: 13 512
WВижте каква оферта ми попадна:
149 долара+ 80 долара лет. такси.  Shocked за 1 седмица!

http://www.bgits.com/top_oferti/last-minute-offers-египет-полет-29-08.html

# 699
  • София
  • Мнения: 7 970
WВижте каква оферта ми попадна:
149 долара+ 80 долара лет. такси.  Shocked за 1 седмица!

http://www.bgits.com/top_oferti/last-minute-offers-ег … #1090;-29-08.html

Ами то е така с офертите "в последната минута". Обаче обърни внимание като влезеш в детайлите на офертите, че там пише, че цените започват "от..." та не се знае докато се стигне до някаква нормална оферта "до..." на каква сума ще излезе.

# 700
  • Мнения: 13 512
тази е за конкретен хотел.
И за всички изброени , си пище цената.

# 701
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
...ха...новия министър на образованието бил египтолог...интересно , незнаех , че има бг специалисти...

# 702
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Имаме такива специалисти Мигче.
Ама не се знаят много. Доста време гледам по National Geografic или по Discovery chanel еднин млад мъж на разкопки във Египет. Ръководител разкопки е там. Но разбирам, че е там със Френски екип. Може и да е завършил във Франция, може и да е специализирал там, незнам. Името му е Васил Добрев. Франция си е със традиции във разкопки във Египет. Още от времето на Наполеон Wink
Намерих нещо-
http://-spam093-/tag/%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB-%D0%B4%D0%BE … 1%80%D0%B5%D0%B2/
Правилно съм предположила. Завършил е във Сорбоната.

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 19:49 от DELTA_DELTA

# 703
  • София
  • Мнения: 7 970
Имаме и араболози - зяла катедра в Софийския университет.

# 704
  • Varna
  • Мнения: 2 596
И във Варна Деде
Любимия преподавател на синът ми беше Арабист

Общи условия

Активация на акаунт