Алерголози - гр. София

  • 160 237
  • 85
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Здравейте,
Предстои ни преглед при алерголог, но се двоумим за добър специалист и бих искала да чуя вашето мнение . Препоръчаха ни д-р Мария Стайкова от Александровска болница, но се чудим дали няма по-добри специалисти в болница Токуда...

# 46
  • Мнения: 770
Моля, препоръчайте добър детски пулмолог!

# 47
  • София
  • Мнения: 3 023
Здравейте.Някой има ли впечатления за д-р Бъчварова от МЦ''Детско здраве''.
?

# 48
  • София
  • Мнения: 337
Пиша в тази тема, само защото не можах да отворя темата с черния списък на лекари в София. Моля ако модератор прецени да го премести на съответното място.

д-р. Албена Бъчварова
МЦ."Детско здраве"
ул. "Ами Буе " №27-29  Simple Smile Simple Smile

Крайно недоволна съм цитираната по-горе лекарка. Бяхме преди половин година на преглед при нея в кабинета и е Александровска болница, където ни тества за алергия(платено), при което каза, че тябва да отидем края на годината за назначаване на имунотерапия.

Съгласно това вчера заведох сина ми на преглед при нея вече в центъра "Детско здраве", където тя ни насочи, защото в Александровска болница нямало часове. Проведе една фиктивна консултация, (дори не погледна детето) с цел да усвои занесеното направление. Трябваше да назначи имунотерапия съгласно предишния тест, но уви. Отказа да предпише каквото и да било с обяснението, че нямало да можем да купим медикамента, защото бил блокиран в аптеките заради някакъв софтуерен проблем с наличностите във фирмата производител. Били сме закъснели с два дни. При изказано от моя страна желание все пак да ни предпише нужното , а аз ще си намеря начин как да се снабдя с лекарството. Отговора беше, че инвентаризацията важала за цяла Европа и нямало смисъл. Да съм отидела при нея след месец и половина ( с ново направление разбира се). На въпроса това забавяне няма ли да се отрази негативно на детето - отговора беше, а "то няма значение, вие да не очаквате чудеса"

За мен това е крайно непрофесионално и "мошенническо" поведение с цел неправомерно използване на пациенти за източване на пари от здравната каса. Допускам и че евентуалното назначавано лечение не се съобразява с нуждите и състоянието на пациента, а се прави само заради личен интерес от продажбата на конкретен медикамент от конкретно място.

# 49
  • Мнения: 1 226
Може ли сега (пролетта) да ми се направи тест за алергия? Чела съм, че се правят есента и зимата, но един пишман доктор ми каза, че няма значение... освен това ме изпрати при точно определена алерголожка  Close

# 50
  • София
  • Мнения: 337
Нашия тест го правихме края на май. Важното е човека който ще се тества определено време ( не помня колко точно) да не е приемал никакви противо-алергични или други медикаменти за да не повлияят на теста.
Поне от това което аз видях няма нищо сложно или специфично при теста и според мен е все тая кой ще го прави. Подобно е като методология на мантуто.

Значи взема се и на едната ръка се правят двайсетина надрасквания с върха на игла за спринцовка. После на всяка драскотина се капва по една малка капка от различни шишенца с алергени. Внимава се да не се бърше, пипа, покрива и т.н.  30 минути. След това просто се гледа къде има зачервяване (ако има) Две от пробите са контролни - едната е напълно неутрално, а другата е нещо което задължително дава реакция. Понеже всеки организъм реагира различно тези неща се ползват за съпоставка. И така изключая двете контролни проби всяка проба която даде реакция се тълкува като потвърждение на това че има алергия към съответния реагент.

# 51
  • Мнения: 1 226
Благодаря!
Знам какво представлява теста, но съм останала с убеждението, че се прави зимата когато няма алергени  Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 300
Здравейте,
Бременна съм в 20г.с. и получавам пристъпи на задушаване. АГ-то ми каза да посетя алерголог, за да уточни той на какво може да се дължат пристъпите и дали мога да приемам някакви медикаменти. Моля за съвет за лекар при който сте ходили или бременни или с много малки бебенца.

# 53
  • Мнения: 2 173
Здравейте, някой да има актуална информация за читав алерголог в София, който работи със здравна каса? Видях, че има в Александровска, но се чудя дали искам да стъпвам там изобщо.

# 54
  • Мнения: 297
Доволни сме от д-р Даскалова от 17 ДКЦ, ако съм забравил да кажа.

# 55
  • Мнения: 203
Здравейте! Моля за съвет и информация за компетентен алерголог. От близо година дъщеря ми е с алергичен ринит, лекуван досега с капки за нос, таблетки "Аериус", " Десибел" и калциеви таблетки. Ефекта е временен, влошава се начина й на живот, лош сън поради запушване на носа, трудна подготовка за изпити поради главоболие и сълзене на очите, трудно изпълняване на трудови задължения от засилено кихане в определени моменти. Дъщеря ми учи в Англия и й предстои да ни гостува за около 2 седмици през септември. Ще бъда благодарна за всеки съвет към кой лекар да се обърна за времето, през което ще е в България

# 56
  • софия
  • Мнения: 4 180
Здравейте, аз съм много доволна от д-р Тихомир Мустаков, по принцип е детски алерголог, но аз съм на 30 години и въпреки това ме прие и лекува в кабинета му в Александровска болница. Първо ходих в частния му кабинет, където се оказа, че има свободен час за записване чак за след седмица. Понеже нямах време да чакам дотогава отидох в кабинета му в Александровска болница,очаквайки, че оттам ще ме върнат,но докторът ме прие, отнопението му беше невероятно добро, предписаното му  лечение беше ефективно и наистина останах очарована. Моят проблем беше, че трябваше да ми се слагат упойки,към които имах алергия. След изписаното от него лечение всичко с упойката мина без проблем.

# 57
  • Мнения: 203
Мнение за доцент д-р Мария Стаевска, гл. асистент в Александровска?

# 58
  • Мнения: 8
Здравейте, аз съм много доволна от д-р Тихомир Мустаков, по принцип е детски алерголог, но аз съм на 30 години и въпреки това ме прие и лекува в кабинета му в Александровска болница. Първо ходих в частния му кабинет, където се оказа, че има свободен час за записване чак за след седмица. Понеже нямах време да чакам дотогава отидох в кабинета му в Александровска болница,очаквайки, че оттам ще ме върнат,но докторът ме прие, отнопението му беше невероятно добро, предписаното му  лечение беше ефективно и наистина останах очарована. Моят проблем беше, че трябваше да ми се слагат упойки,към които имах алергия. След изписаното от него лечение всичко с упойката мина без проблем.
Как откри кабинета му? Аз искам да заведа дъщеря си при него. В частия му кабинет е свободен чак за края на септември, а на телефона в Александровска, който видях по-нагоре по постовете, дава постоянно заето.
В сайта на болницата в раздел алергология го няма сред лекаритре с обявено приемно време.

# 59
  • Мнения: 1 226
Колко струва прегледа в частния кабинет на Мустаков?

Общи условия

Активация на акаунт