Марио Давидков

  • 23 489
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Здравейте мами! Според мен няма да намерите по-добър диагностик от Давидков,а относно повишаването на цените според мен е нормално.Има ли нещо,което да не е поскъпнало през последните месеци ? Ако ви се виждат много 120 лв и не може да ги дадете наведнъж отделяйте по-отрано по 30,40 или 50лв (всеки според възможностите). По-добре да се ходи на такива прегледи отколкото после да си скубем косите. За всичко друго се намира време и средства нали?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 741
Здравейте!
Аз се присъединявам към доволните от д-р Давидков. Реших да отида при него след като изчетох доста коментари за и против него. Направи ми впечатление, че повечето отрицателни мнения са свързани с високите цени на прегледа, а положителните коментари бяха по повод способностите му като диагностик. След няколкото ми посещения при него съм доволна  и даже утре пак съм на преглед при него.
Цените му наистина са високи на фона на останалите, но пък инвестирането в апаратура и в собственото си обучение струва пари. Аз например ходих и на ФМ при Балев, но не останах доволна нито от отношение, нито от прегледа. Мисля че феталната морфология е нещо много сложно и специфично, за което се изискват знания, умения и техника. Според мен Давидков има и трите, следователно цените и самочувствието му са донякъде оправдани.
Има лошо мнение за много от колегите си АГ и след известен горчив опит, трябва да призная, че има защо и беше прав за всичко, което ми каза за съответните АГ лекари.

# 17
  • Мнения: 1
Q-T  Напълно съм съгласна с всичко написано от теб! Ако има високо самочувствие Давидков то е напълно основателно. Радвам се,че има такива специалисти. Пожелавам му много бъдещи успехи и му благодаря за професионализма!
 На бъдещите мами искам да напомня нещо: Пари се печелят и по-добре да се дават на време,а не когато е станало късно.

# 18
  • Мнения: 0
Нашето мнение / моето и на съпруга ми / е 4е не е добър специалист!
Ходихме на 4-5 прегледа,  не искам  коментирам това 4е не издава никакви касови бележки и да изпадам в подробности  относно диагнозата но след като откри "големият  ни проблем" не се поинтересува да разбере резултата. А има всички наши данни- и така не разбра че  сгрешил и само е вселил смут и страх в нас. благодарение на него преживяхме 3 кошмарни месеца! 
  Praynig Благодарим на Бог детето ни е здраво и прекрасно!  Praynig
А той е още  един закоравял арогантен самовлюбен доктор.  Twisted Evil
Добър диагностик е доцент Димитрова от клиниката Фемина в София!   bouquet

# 19
  • Мнения: 1
Настоящи и бъдещи майки и татковввввци не съм съвсем сигурна дали ви разбирам-парите ли са по-важни или износването на нормално здраво дете? Видях резултати от "нормални" бременности на жени,които са се преглеждали по здравна каса или за 30-40лв,наслушах се и на писъците им в болницата.Отдавна няма понятия като безплатно или природата си знае работата.Една бременност си е разход и нямам пред вид само таблетки фолиева киселина или консумацията на по-силна храна.Забравете какво е било и как са раждали вашите майки,защото нищо не е същото-нито въздуха,който дишаме ,нито храната (отровата),която ядем.Не се скъпете за здравето на децата си.Давидков си има своите тарифи и не мисля,че са високи за услугите,които предлага.

# 20
  • Мнения: 9
Здравейте,

Реших да пиша в темата, защото днес за пореден път се убедих как за този лекар се носят само слухове от уста на уста. Виждам, че положителните мнения за Давидков са малко, което си обяснявам с това, че доволните хора рядко се обясняват в интеренет, докато недоволните намират утеха и начин да споделят разочарованието си в нета.

Е, аз реших, че е крайно време някой доволен да сподели опита си с посещенията при д-р Давидков. Аз съм изключително доволна!

Насочила съм се за женска консултация към Майчин Дом, но там въпреки, че е частна клиника и се плаща като поп (нищо против, стига да ти се обръща нужното внимание), някакси остава у мен страха, че точно заради това нещата пак стават малко на конвейр и се претупват. Факт е, че условията за раждане сигурно са най-приятни, чисти, регламентирани, но нещата малко са до там... В сравнение с тази частна клиника, аз успоредно правих консултации и при Давидков, тъй като бремеността ми започна с кървене и ей богу в негово лице получих адекватно обяснение какво се случва в организма ми. Аз така и не седнах да чета форуми в нета не заради нещо друго - наясно съм, че колкото са бременните, толкова са и различните случаи, и съм абсолютно на мнение, че ако имаш някакъв здравословен проблем, е най-добре да търсиш отговора от лекар, а не от форуми в интернет.

Не мога да сравня прегледа в Майчин дом с прегледа при Давидков. Да, Давидков изнася лекции, но по-добре си записвайте, защото по-добре с лекция, отколкото без и да се чудиш какво да правиш и да търсиш всякакъв род информация в интернет. При първия ми преглед при него - в 8 г.с. освен въпросната лекция какъв професионалист е и как го плюе целия град, той ми каза какво е хубаво да ям, да не ям. Понеже прокървих ме посъветва да я карам на ябълки и кивита, по-малко цитруси (защото цитрусите дразнят стомаха и може да рефлектират на задържането на плода), повечко супички, леки храни, чайчета, без боб, леща и т.н. - елементарни неща, които съм благодарна да чуя, защото искам като си плащам за преглед да знам защо плащам - адекватна на моята ситуация информация, обяснение какво ми е състоянието и защо и как да лежа така че бебо да е добре. Беше ми даден мобилния му телефон, на който не е  имало преглед, в който да ми го напомнят и подканят при всеки един проблем да му звъня (което на мен по-скоро ми е неудобно да правя, защото за мен мобилния телефон е абсолютно крайна мярка). Затова, че отидох в 8 г.с. прегледът ми струваше 120 лв. Въпреки здр. проблеми, аз излязох спокойна, с усмивка и знаеща какво да правя така, че да помогна на малкото ми мъниче да се закрепи  добре и да се радваме една на друга Simple Smile

Последващите посещения бяха абсолютно по негова препоръка и аз бях щастлива да ходя при него, за да видя малката. Всеки път когато я видех и забравях за всичко, и на лицето ми грейваше усмивка Simple Smile

И така, вече сме в 8 месец, не е прелестна обстановката, но знам рисковете и какво да следя - малката ми от месец е с главата надолу, с омотана пъпна връв около вратлето и върви едричка - някои биха се шашнали да живеят с тази информация, още от началото на 7 месец, но аз абсолютно искам да знам всичко и да съм малко по-внимателна и да наблюдавам малката как палува Simple Smile

Да, не са евтини прегледите, НО някой лекар да ви е дал пълен набор от информация за бебчо, какво ви е преглеждал, какво е констатирал? Мен в майчин дом например само мерят и теглят мен самата, но за малката нямам черно на бяло какво се случва и как вървят при нея нещата. От всеки един преглед при Давидков имам документирано какво е видяно и измерено - един шарлатанин и самозванец НИКОГА не би оставил следи от шарлатанството си, а аз излизам всеки път от кабинета му и със запис, на който се вижда прегледа и гласа му той какво вижда и констатира, за което му свалям шапка!

През февруари си направи ъпдейт на софтуера и ме информира, че понеже вече ми следи бремеността, цената на прегледа ми остава 120 лв, но предполагам че за нови клиенти услугата му вече е по-скъпа.

Много съм благодарна на д-р Давидков и медицинските му сестри за спокойствието, което ми дадоха по време на цялата бременност, че съм обгрижвана и непретупана. Ако имаше едно лесно при този човек и бих родила, ама не може Simple Smile

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 84
Здравейте. В голямо чудене съм при кого да отида за ранна ФМ във Варна. С предната бременност ходих два пъти при Давидков и изключвайки странностите му, бях доволна и спокойна. Сега чух, че многократно си е повишил тарифите. Бих искала да попитам има ли някоя мама да е ходила скоро при него на ФМ и моля да сподели актуална информация за това. Предварително благодаря. Hug

Ако не ти е проблем да отидеш до София - препоръчвам ти доц.Томова.Невероятен професионалист и човек.Тя прави ФМ и ехокардиография/което е много важно за откриване на сърдечни малоформации/ .Миналата година по това време когато ходих прегледа беше 100 лв/ с диск/.Можеш да звъннеш да питаш.Има сайт с тел номера.

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте,вчера бях на преглед при М.Давидков.Като си запазих час при една от асистентките му,много ясно и точно и обясних,че се интересувам в коя седмица от бременноста трябва да отида да проверя за риск от синдроми и заболявания на плода.Аз съм в 9та седмица,а асистентката му ми каза,че съм закъсняла и трябва да отида веднага.Чух се и с Давидков,и той ми каза да си приготвя 120лв. и че получавам "безплатна"вътрешна оценка.Отидох и преди да започне прегледа ме разпита за цикъла ми,дали е редовен и т.н.Преди за забременея,бях с диагноза "Капсуловани поликистозни яйчници"с липса на прогестерон(имах 1.64,а трябваше да съм между 60-80).
Прегледа беше профилактичен.Попитах го,как е бебето?има ли някакви малоформациии?а той се обърна към мен и ми каза,че в следващите 2прегледа щял да установи.Взе ми 140лв.,защото ми направил допълнителна оценка,която не съм искала,а щеше да ми бъде безплатна.
Беше страшно невнимателен,отидох с въпроси за които си платих,но не получих отговори.
Не го препоръчвам,гледа само как да ви вземе парите,да ви завърти да ходите само при него,боготвори  се сам,че нямало друг като него.Цял ден след прегледа ме боляха яйчниците,корема,а знаете,че току така хапчета не може да се пият по време на бременност.....

# 23
  • Мнения: 0
 времето прекарано във форумно недоволство отделете за решаване на личностните си и семейни драми, разберете какво значи да прекрачиш спокойно и уверено прага на клиниката, после говорете. вместо да клюкарствате, направете си сметка колко пари оставяте на маникюристката и фризьорката си само.... очаквайки от лекарите да работят безплатно, изпадате в смешна и просташка ситуация.  истината е, че или вие и мъжете ви сте скъперници, или сте нескопосни да изкарате 120лв. или какво? ако не само пари, а и интелект ви липсва..... жалко и за децата ви. поне се поинтересувайте с какви и кои специалисти работи д-р Давидков и замълчете.
голяма част от оплакванията ми се струват пълни хуморески честно казано. вие се държите като пернати, после други са ви виновни...

# 24
  • Мнения: 30
На 03.04.2011г се роди втората ни дъщеря - Ема.
С първата бременност преживях най-големия кошмар на всяка майка - заради отлепена плацента в 8-я месец, се наложи спешно секцио, бебето беше 10 дни  в кувьоз, докторите казаха, че не е ясен изхода - може да не вижда, може да има забавено развитие, до 3-я ден не се знаеше дали ще оцелее… слава богу всичко това се оказа просто един кошмар. Имаме прекрасна 12 годишна девойка - отличничка и спортистка.
Но … още като видяхме 2-те чертички на втората бременност, всичко преживяно тогава, всички страхове и тревоги, бяха вече нашата реалност.

Почетохме доста по форумите, разпитвахме познати и приятели, мислихме и избрахме да се срещнем с д-р Давидков. Още от първата среща той спечели доверието ни с професионализма си, явното лично отношение. Да, директен е говори направо не подбира думите, не спестява информация - но точно това ни беше нужно. Ние знаехме за най-лошото и бяхме благодарни, че можем да говорим с човек очевидно с много опит и с още по-лошо. Той знаеше какво да правим и какво не, какви лекарства да приемам и какви не, какво ще стане ако …

От 5г.с. до 37г.с. редовно ходехме на преглед. Не е вярно, че вика често заради таксата за преглед. Внимателно и съвсем точно проследява бременността и следи за всичко, ама абсолютно всичко. Видя проблем с отделителната система на детето в 33 г.с., на който обърнахме специално внимание след раждането.
Предвиди  раждане между 2-5 април. На трети бебка тръгна като, че ли беше чула. Имахме планирано секцио за четвърти, но се наложи да избързаме с това. Бебе Ема се роди 3230гр. (предвиждани според д-р Давидков 3300 гр.).

Няма да крия - посетихме и други доктори по време на бременността. Или прекалено вежливи и внимателни, за да ми кажат направо какви са рисковете, или с прекалено слаба апаратура.
Не съм срещнала никъде по-модерна техника (пола видя в 14 г.с.), по-внимателен екип, по-загрижени и мили хора, по-професионално отношение, по-точни прогнози.

Благодаря ви много!!!!
Наистина много!!!

Препоръчвам на всички бъдещи майки, да се доверят на екипа на д-р Давидков. Ще виждате всеки етап от развитието на бебка, невероятен снимков материал на диск и видео … и най-важното ще знаете какво точно се случва с бебка всяка една секунда. Ще се чувствате обгрижени и защитени.
Съжалявам само, че ми отне година да напиша това писмо… С малкия човек вкъщи времето минава така бързо…..


С благодарност и признание!

# 25
  • Мнения: 0
Момичета, попаднах случайно на вашите коментари по тази тема. Искушението да напиша няколко думи се оказа по - силно от мен. След като " минах през ада" бих искала да ви посъветвам да търсите, да питате и никога да не се чувствате спокойни само от мнението на един от най -  добрите специалисти. Аз направих тази грешка и само седмица след поредния внимателен и подробен преглед при Давидков си останах с много богата колекция от дискове от всичките етапи на развитие на моето бебче, което така и не успях да видя на живо  Crossing Arms
Пожелавам ви много късмет и здраве! И дерзайте, защото късмета има нужда от помощ!

# 26
  • Мнения: 30
Съжалявам много !!!  Praynig

Аз не съм от хората, които имат подходящи думи за такъв момент. Бъди силна!

Ако имаш сили сподели какво се случи с теб. От лентичките ми ще видиш, че не е просто любопитство... Аз пак си ходя при него...

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте! Нека и аз споделя моето мнение относно д-р Давидков. Днес бях на преглед при него за първи път.Платих 130 лв. ,но според мен са си напълно заслужени. Толкова подробна информация никой до сега не беше ми давал. Даже си задавах и допълнителни въпроси и той беше много любезен с мен.Беше и внимателен,аз излязох от кабинета доволна и да ви призная честно ако ми се наложи пак при него бих отишла. Само да уточня,не съм бременна,поне за сега Simple Smile А и на мен ми даде касов бон!

# 28
  • Мнения: 3
В последните 2 дни много четох за Марио Давидков. Това, което ми направи впечатление е за крайните мнения на коментаторите в различни форуми - или много добри или много лоши. От деня на установяване на бременността 04.09.2015г., констатирана от М. Давидков до 15.12.2015г. всеки месец бях при този човек. При първия преглед платих 320 или 340лв, на останалите по 160 лв с изключение на пропусната от мен дата, за което платих 180лв. По причина, че М. Давидков не изражда на 28.12.2015г. отидох на преглед при д-р Георгиев от АГ Варна, който за преглед с продължителност от около 5 мин. пред дъщеря ми и сестра ми, ми обясни, че съм с плацента превия и то възможно най-лошия случай. Д-р Георгиев ми каза, че мога да прокървя всеки един момент, също така, че секциото е задължително и с възможност за голяма кръвозагуба (каза ми кръв като фонтан). Попитах дали мога да пътувам, отговори ми с категорично не и ми каза, че дори и ако правя разходка, то тя може да е много кратка и то в двора на болницата. Каза ми, че нищо не мога да направя освен да лежа, пия желязо и магнезий. Беше потресаващо, защото моята работа е свързана с пътуване, като в последните 2 седмици преди прегледа на 28.12.2015 пътувах по около 200 км на ден с изкл. на неделя, а преди това същото разстояние, но 2 или 3 пъти седмично. Жживея в Добрич и прегледите при М. Давидков са свързани с пътуване, за което му е известно - записал си е. Разбрах че установяването на плацента превия е около 16 седмица, което означава, че на 15.12.2015г. М. Давидков го е видял. Бях изключително зле, след като разбрах за положението, в което съм. Второто мнение от д–р Трифон Йорданов от АГ Добрич, се потвърди казаното и установено за 5 мин. от д-р Георгиев от АГ Варна. Д-р Йорданов ми показа, колко просто е за установяване това, което вече знам.
Аз съм от онези майки, които са направили тест за 1700 лв на Генома. Седмица след взимането на кръв за теста на 12.11.2015г. получих известие на имейла ми, че резултатите са изпратени на моя лекар. На 13.11.2015г. в 15.30 часа се обадих на М. Давидков за да получа резултатите, и в телефонният разговор той ми каза, всички е наред, така както и ми е казвал и преди теста. След последният преглед на 15.12.2015 бях сигурна, че повече няма да се върна при този човек за преглед по причини, които в случай не са толкова важни, колкото премълчаването на действително опасното състояние, в което сме аз и бебето. На 17.12.2015 отново напомних чрез имейл на М. Давидков да ми изпрати резултатите от теста. На 06.01.2015 мъжът ми му се обади по телефона отново за същото и човека отговори, че не е получавал нищо и резултати няма. Обадих се на представителите на Генома, които са изключително любезни и коректни. Час след всички разговори си получих резултатите, но до като чаках си дадох ясно сметка за безразличието, което изпитва М. Давидков към пациентките си и онова, което за тях е най-важно, а именно бебето. За този час си мислех как може този човек просто да ме е излъгал за резултата от теста, които сме коментирали на 13.11.2015. със същата лекота, с която ми е спестил и това с плацентата. В този разговор М. Давидков отрече за наличие на плацента превия.
Като изключа важните до тук факти поведението на М. Давидков считам за тотално дебилско, изписва много лекарства, комуникацията по време и след прегледа е най-вече със сестрата.

# 29
  • Мнения: 1
Аз искам да изкажа моите ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ към Д-р Марио Давидков,той е човека заради когото мога да се усмихна. В седмия месец разбирам, че имам проблем с бременността ( хипотрофия и намалени околоплодни води ) след, като лежах в болницата в Русе и ме мотаха и лъгаха как нямало проблем, че всичко било ок с бременността ми, че аз не съм била едра жена, и че нямало как да родя 3кг бебе си ме изписаха и проблема за тях се приключи. Бях толкова отчаяна, че реших да искам второ мнение и отидох в Тутракан след като и той ми потвърди диагнозата ми даде час за след подчти месец, а аз нямах време за губене реших да чуя и трето мнение. Тогава ми бяха казали за Д-р Давидков. Звъннах му и обясних проблема ми, тогава той ми даде час за следващия ден, като ми каза че ще отдели нужното време. Отидохме със съпруга ми и твърдо заявявам, че всичко което ми каза излезе вярно. Каза ми че до 10 дни трябва да има родоразрешение , и че спешно трябва да отидем в София "Майчин Дом". Като държеше да го уведомявам всяка вечер какво се случва. Послушахме го и отидохме същия ден и на третия ден ми направиха секцио и спасиха нашата дъщеричка. Все още потдържам контакт с д-р Давидков. Искам да питам тези, които пишат негативни коментари...
По мили ли са Ви парите, че постоянно коментирате колко пари Ви е взел ?
Още веднъж искам да кажа БЛАГОДАРЯ !!! БЛАГОДАРЕНИЕ НА Д-Р МАРИО ДАВИДКОВ аз и съпруга ми се усмихваме за това, че той реагира и моето дете е на този свят.

Общи условия

Активация на акаунт