Повишени НК-клетки, ТАТ, МАТ и видове терапии

  • 17 699
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 613


Магнетче,извинявай,но тука бъркаш,не ТАТ отговаря за щитовидната жлеза,а МАТ!

# 31
  • София
  • Мнения: 10 700


Магнетче,извинявай,но тука бъркаш,не ТАТ отговаря за щитовидната жлеза,а МАТ!
Така ли   newsm78 ТАТ за какво отговаря,би ли споделила? Не са ли и те антитела,които атакуват щитовидната?  newsm78
И защо при много мааааалко МАТ над норма, а ТАТ повече над норма ми беше предписан кортикостероид?   newsm78 -това в добре познатата ни клиника,да не споменавам.
МАТ ми беше 39 при норма 35, а ТАТ 190 при норма 115.

намерих една статия за ТАТ:
http://www.puls.bg/diagnostic/laboratory/laboratory_38.html

Последна редакция: пн, 03 яну 2011, 18:31 от magnet_for_happiness

# 32
  • Мнения: 359
ТАТ е антитяло на щитовидната,дори само то да е извън граници може да е признак за Хашимото,понякога за него при бременност се правят вливания на имуновенин-поне такова изписва Тодорова, а при други се изписва кортикостероид,рпи трети нищо не се изписва.
Разбира се, че това може да не е причина за аборта.

НК  са завишени, хубаво е вливания да се направят-поне в БГ така процедират...


Дай все пак да видя ТСХ и фт4 как са...това да са в граници е голямо понятие,особено при бременност.
То и моето ТСХ е перфекетно в момента 0.77 и съм на 125 лтироксин....
Ето намерих нещо FT3-4.34 refot3.10-6.30   FT4-15.35 ref11.00-22.60
TSH1.440 ref0.35-5.00  TAT 44.50 ref do-34.00  MAT 1.80 ref do-12.00  Тиероглобулини 11.130 реф 0.2-70.00
Моля за коментар

# 33
  • София
  • Мнения: 10 700
azzia това което виждам като резултати са добре, отклонението на ТАТ е  малко.

# 34
  • Мнения: 359
azzia това което виждам като резултати са добре, отклонението на ТАТ е  малко.

magnet_for_happiness
Да това е на лаборатория Цибалаб а на Кандиларов те работят с други мерни еденици показа ТАТ 450 при реф до115 , останалите също си бяха в норма. Тя за това К.Тодорова не ми назначи друга терапия освен аспирин протект но аз си мисля ,тук като чета че все нещо трябва да приемам. За да се спася от абортите . След няколко дни ще ги повторя всички все пак е минала 1г и половина и ще ги пратя пак за коментар  bouquet  bouquet  bouquetБлагодаря много

# 35
  • София
  • Мнения: 10 700
azzia хм, аз моите ТАТ и МАТ изследвах началото на годината в цибалаб и референтните бяха,както си ги написала за в кандиларов   newsm78 или ТАТ референтна до 115.
Най-добре леакрите знаят какво трябва да се направи.
Ако изследваш нещо сега или в бъдеще хормони най-вече ги изследвай в кандиларов или бодимед-така препоръчват ендокринолозите.

# 36
  • Мнения: 359
Да така ще направя. Благодаря. Но Аз питах К Тодорова къде да ги иследвам и тя ме прати в Цибалаб . Този път ще ги пусна и в другите пък да видим какво ще излезне.
А аз съм със студен възел и очаквах хормоните да са в безпорядък . В годините са ми казвали едни лекари да се  оперирам но мен ме е страх при положение че хормоните са в норма .Някой оперорал ли е възел и после какво?????

# 37
  • София
  • Мнения: 10 700
Аз имам възел също- не го знам обаче какъв е -топъл или студен,като родя живот и здраве ще го мисля, добре е че за момента не расте.
Чувала съм/чела, че понякога след премахване на възел може да се появи отново след време.
Това не означава че не бива да се махат възлите,лекарите преценяват,че ако е за махане и не се махне може да доведе до големи бели.

# 38
  • Мнения: 359
Магне -до колкота знам ама не съм много сигорна при операция ти отсраняват щитовидната жлеза заедно с възела или част от нея . Аз знам че това нетрябва да се пипа . Като ти отсранят жлезата май става по-голяма бъркотия . За сега К.Тодорова ми каза че еспрял да расте и се е капсоловал .
Аз затова питам дали има жена с отсранен възел и какво става по нататък??????
Дано пък някий се включи.
Относно вида на възела .иследване за него правих преди около18 години .сега вярвам има по мидерни техники за установяване на вида .Още тогава чух че топлия възел се лекува с медикаменти а студения само оперативно. Ама беше много отдавна и незнам дали това важи и сега.

# 39
  • София
  • Мнения: 10 700
azzia Много е относително дали се премахва и жлезата, знам че винаги се остава малко от нея. Аз нямам операция все още,но свекръва ми е оперирана, близка моя приятелка е Ани Бонева-момичето с рак на щитовидната което осъди държавата, колежки мои са оперирани и при всеки човек се процедира различно. Ако се премахне почти цялата жлеза до края на живота човек е на хормонозаместителна терапия.

# 40
  • Мнения: 359
Е да всичко става ясно след като те отворят. Дали част от  нея или цялата. Тези твои познати и близки хора дали след операцията са имали БР и всичко ли е било ОК.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 700
Специално те не знам да са забременявали след операция, но знам че не е проблем,дори да е премахната почти цялата жлеза да се забременее и да се роди детенце. И пак да кажа-цялата не се премахва,оставя се мъничко.

# 42
  • Мнения: 359
Незнам точно ,чудя се вече 18 г дали да се оперирам или не и така в чудене и страхове. Едни казват недей други казват оперирай се. Обаче за последствия никой нищо. И затова така си и стоя. Пак ще ходя на консултация при К.Тодорова

# 43
  • Мнения: 131
Здравейте   bouquet Момичета, Магнетче, според вас какво е това чудо: ТСХ- 3.07, ТАТ- 13,22 (0- 115) и МАТ- 10.56 (0-34) правени  са в Бодимед...та въпроса ми е като са в норма (а не над) антителата, значи ли че имам Хашимото..и аз не знам вече- гледаха ме на ехограф имам 10% изменение, нямам възли?! иначе ТСХ ми се е повишило от миналата година- беше 2,15.

# 44
  • София
  • Мнения: 10 700
roro81 имаш лека хипофункция на жлезата,но нямаш Хашимото според антителата.

Общи условия

Активация на акаунт