Повишени НК-клетки, ТАТ, МАТ и видове терапии

  • 17 698
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 422
Аспирин протект се дава за тромбофилията не за ТАТ и МАТ. Wink (разрежда кръвта)

luce аз бях с много завишени ТАТ-850; МАТ-3385 първите 3 опита ми вливаха имуновинин не мръднаха, на 4 опит отказах вливания и пих само Медрол за антителата -още на края на първия месец след полужителния тест паднаха влезнаха почти в норма. През годините съм изпила много Метилпреднизолон и Медрол но ефект никъкъв една ендокриноложка ми "обеща" Wink че един ден като задържа бебето антителата сами ще паднат и без хапове ...Така и стана.

# 16
  • Мнения: 1 494
Maia, благодаря много за отговора, той ми дава много надежда  Grinning Grinning Grinning, че нещо съм се поотчаяла. И на мен ми казват, че за сега антителата няма да паднат, но аз си упорствам в очакване на бебето  Grinning Grinning Grinning. На мен 4 опит беше миналия месец. Пеих медрол от първи ден на стимулация, но нищо. Но пък няма да се отказвам, все ще стане

Благодаяр още веднъж Maia  Grinning Grinning Grinning

# 17
  • Мнения: 2 422
luce надежда винаги има не се отчайвай ще стане ще видиш,а антителата ще паднат като стане бебо.
Съжалявам че не е станало знам как се чувстваш силно те прегръщам.
Аз пия от 2008г. Метилпреднизолон и после го смених с Медрол антителата падаха и се качваха постоянно не може да им се повлияе, само бебо успя да ги вкара в норма Wink

# 18
  • Мнения: 1 494
МАIA,

И аз си знам, че като забременея, всичко ще си дойде на мястото. Само да имам търпение да го изчакам този момент  Grinning Grinning Grinning

Ти  Метилпреднизолон и Медрол през цялото време ли ги пиеше или когато правеше опитите.

Успешен ден  Laughing Laughing Laughing

# 19
  • Мнения: 2 422
Не съм спирала и ден , само миналата година от яд че нищо не става ги спрях на своя глава за два месеца и стана ужасно ... тамън ги бях свалила до 2500 и пак скочиха на 3385(то му писва на човек от гадни хапове)

# 20
  • Мнения: 1 494
защото на мен са ми казвали само при започване на стимулация и след това докато се чака. Сигурно си имала странични ефекти или не 

# 21
  • Мнения: 36
Здравейте може ли някои да помогне относно разчитането на тези изследвания                                                                                                                                                                Фенотип    %ЛИМФОЦИТИ    10/9КЛЕТКИ/L AБС.БРОЙ   %ЛИМФОЦИТИ


Т-лимфоцити   CD3+                69,34               1,5                           73(68-77)             1,2(0,9-1,7)
CD3+/CD4+   CD3+4+                 42,7               0,9                           47(41-51)             0,7(0,6-1,0)
CD3+/CD8+   CD3+8+                 22,75               0,5                           26(20-31)             0,4(0,3-0,7)
Съотношение   CD3+4+/CD3+8+   1,9                                             1,9(1,5-2,3)   
Активирани Т    %DR в CD3                                                            17(9-28)   
В-лимфоцити   CD19+                     13               0,27                             11(8-13)    0,2(0,12-0,26)
NK-клетки   CD16/CD56+             16               0,33                             12(9-17)    0,2(0,14-0,3)

Като гледам НК клетките ми са малко  на границата но според доктор Викентиева която ми прави изследванията в случай като моя с 2 спонтанни аборта е прието 12 за нормална стойност.
Моля ако някои има подобен проблем нека ми пише.

# 22
  • Мнения: 2 422
защото на мен са ми казвали само при започване на стимулация и след това докато се чака. Сигурно си имала странични ефекти или не 

Ами не съм имла странични ефекти само дето се вдигнаха пак ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 494
Maia, лошо   Shocked Cry, каква ли може да е причината.

Аз съм решила да пия еньовче за щитовидната да видим какво ще стане  Grinning

kras4eto449, не съм писала нищо относно твоето запитване защото не се наемам да коментирам, извинявай 

# 24
  • Мнения: 359
Здравеите момичета ПОнеже вие сте с по голям опит в имунологичните проблеми ,може ли някой да ми каже възможно ли е хормоните на щитовидната жлеза са в норма ,МАТ-също но ТАТ е завишен. приемала съм само аспирин протект .НО неможах да задържа бебето . Имам и други физиологични проблеми но ми се иска да разбера и малко повече за имунологичните

# 25
  • София
  • Мнения: 10 700
Честита новата 2011г. на всички.много здраве,успехи и късмет.


azzia Да възможно е,ТАТ колко ти е?
ТСХ и ФТ4 колко бяха-дай да видиме стойности.
 

# 26
  • Мнения: 359
Честита Нова Година   bouquet
Благодаря че се включи Иследванията не са при мен в момента. НО НКбеще 17 при норма 12
Останалите хормони специално на щитовидната бяха в идеалните референтни стойности МАТ също
ТАТ беще 451 при максимална референтна стойност 115 това са от цибалаб.
Др Катя Тодорова ги гледа но не ми каза че това е непременно причината за аборта.
ПОнеже споменах че имам и др физиолигични проблеми може би проблема е комплексен
За това пих само аспирин протект.
Ако ти знаеш пшовече в този случей кагато само ТАТ е завишен цялата съм в слух

# 27
  • София
  • Мнения: 10 700
ТАТ е антитяло на щитовидната,дори само то да е извън граници може да е признак за Хашимото,понякога за него при бременност се правят вливания на имуновенин-поне такова изписва Тодорова, а при други се изписва кортикостероид,рпи трети нищо не се изписва.
Разбира се, че това може да не е причина за аборта.

НК  са завишени, хубаво е вливания да се направят-поне в БГ така процедират...


Дай все пак да видя ТСХ и фт4 как са...това да са в граници е голямо понятие,особено при бременност.
То и моето ТСХ е перфекетно в момента 0.77 и съм на 125 лтироксин....

# 28
  • Мнения: 359
magnet_for_happiness -Много Благодаря. и се извинявам че не отговарям веднага . Аз съм във Варна а иследванията са ми в София на 14 15 се прибирам тогава многа да цитирам точно  ,ще се надявам да следиш до тогава темата. Но ще внеса яснота. Тези иследвания ги направих веднага след втория аборт, по препоръка на К.Тодорова-докато организма помни че е още ,така да се каже, бременнен .Лекарите назначават иследвания чак след втори аборт. Аз имам студен вузел на щитовидната жлеза но незнам защо не ми провериха хормоните докато бебето беше в мен и все още нямаше индикация за аборт. Интересувам се от темата защото чета че и др момичета все при същите лекари ,някакви вливания имат и успяват да износят бременност.
Сега дори ще ги повторя тези иследвания за да видя дали има разлика от тогава и ще ги изпратя

# 29
  • София
  • Мнения: 10 700
azzia разбирам,ще съм тук и на 14,15, 16 и т.н....живот и здраве Simple Smile
Имаш възел казваш...е не разбирам как при наличие на възел не са ти следяли хормоните по време на бременност,честно-не разбирам...не че може проблема да е от тях ами то това е превантивна мярка.... само АГ ли те следеше или и еднокринолог....
аз също имам възел,имам и хашимото и следя тсх и фт4 на всеки 30 дни

Общи условия

Активация на акаунт