Слава Севрюкова - познатият и непознат феномен

  • 81 225
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 211
Ето и това, което обещах по-рано (Цитатът взех от списание "Всичко за жената", интервю с Жени Костадинова, която е написала книгата "Тайната на Ванга"):

В: Кои от хипотезите са най-убедителни? Любопитна е теорията за това как сами формираме действителността си...
О: (...) Това, което физикът Йордан Георгиев казва научно, Ванга изказва популярно с думите: "Има съдба, но всеки сам избира по кой път да мине и на кои сили да служи.". Т.е. пътят на човека като цяло е предсказуем, но стремежът към еволюция, израстването на съзнанието, е индивидуален процес, вероятностен. А прозрението може да тласне съдбата в друга посока.
Силно ме впечатли и фактът, че почти всички изследователи в книгата говорят за съществуването на единно поле на информацията, наричано с различни имена ("Акашови записи", "Божествен компютър", "Вселенска библиотека"), в което се записва всичко случило се на Земята от зараждането на живота до днес. Хора като Ванга, владеещи механизма да влизат в това поле, могат да черпят информация за всички минали събития - както на даден човек, така и на цели народи.
Ролята на захарта, която Ванга иска да й носят, й служи само, за да открие по-бързо дадения "файл" от "Божествения компютър". А захарта, както е известно, има способността да записва и съхранява информация - свойство, присъщо на диелектриците, каквито са и восъкът, водата. (...)
В: Физиците потвърждават, че е възможно да се надниква в бъдещето?
О: Физиците изказват интересна хипотеза, че бъдещето отдавна се е случило и ние само "пристигаме" в него. Ето защо Ванга казва, че "съдбата е написана". За да си обясним това явление, трябва да осмислим по друг начин понятието време - медиуми като Ванга го описват като единен процес, като едновременно съществуване на минало, настояще и бъдеще. Учените потвърждават това и го обясняват със своите термини: за съществуването на простанствено-времевия континиум (Йордан Георгиев), за стрелата на времето (Л. Филипов). Ако приемем, че няма време и че всичко е единен процес, тогава е само въпрос на отключена способност да надникнем в бъдещето - така, както виждаме спомените си в миналото.


# 721
  • Мнения: 242
Здравейте и от мен,
чета темата от началото,на няколко пъти започвах да пиша ама явно не ми е било времето.Благодаря на Надя за страхотната тема,благодаря и на всички ,които пишат тук,страшно много ме зареждате с добро  и с хубави мисли,вярно е и че някои неща не мога да ги разбера ,ама въпрос на време и това да стане.В момента дочитам първата книга за Леля Слава,както винаги започнах отзад напред,в смисъл прочетох последните две и сега съм на първата,да не кажа че на един дъх съм ги прочела,седна ли не мога да откъсна очи.Щастлива съм че имам възможноста да се докосна до тях,до вас и ваобще до цялата тази материя.Сънувах я даже Леля Слава,но почти нищо не си спомням,само че се събудих след това с огромно страхопочитание(всъщност не мога да опиша точно как се чувствах - беше нещо ново за мен).
 Вярвам в прераждането ,за дежа вю-то си го обяснявам по друг начин,или по скоро това с паралелните светове ми е не до там ясно, за да мога да го приема,според мен душата е една ,духа е едно и тялото е едно ,с различни "обхвати на действие",развитие и тн с цел достигане на определен "връх" като съвупност от работата на трите,та според мен при дежа вюто е или подобна случка в минал живот,или проекция на незапомнен сън и при определени ситуации може да помогне за да бъде предотвратено нещо(имам такъв случай) Малко ми е трудно да обясня всичко,както казахте размишлявам върху  клавиатурата.
 За времето - да приемем, че не съществува,създали сме го тук на земята за по-добро разпределение и осмисляне на постоянно повтарящите се еднакви действия,ден ,нощ, есен зима и тн ,или както каза някой за да могат хората да използват рационално и правилно това което имат(природни ресурси).но минало има,значи и онзи момент преди малко го е имало,ох обърках се съвсем.Трудно ми е да го асимилирам.
Бинито за планетите си го обяснявам по следния начин,по скоро този израз,на еди колко си години  е  математически  израз за пътя ,разстоянието между  земята и наблюдаваната планета,небесно тяло.(времето е равно на пътя върху скоростта)
И по други теми ще се включа по-късно.

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 14:39 от didimora

# 722
  • Мнения: 141
September, много интересно четиво за размисъл.  Hug

didimora, добре дошла в темата  55 Това май Надя трябваше да го каже, защото тя е аторката на темата Simple Smile ама.. какво да правя- бързорека съм Simple Smile

Нотар, според мен холотропното дишане е малко по- различно от регресивната хипноза... Незнам.. може би трябва да се пробвам и ще разбера Simple Smile



# 723
  • Мнения: 206
Gorska Kitka който се случи на вратата той посреща, няма тука привилегии  Hug
Дидимора добре дошла   bouquet

Момичета, момчета много хубави неща сте писали, по-късно ще пиша повечко. Вальо хубав сън, заредил те е страхотно. Диди леля Слава вижда, че книгите четеш, не може благословия да не ти даде  Hug

Септембер ако Физиците изказват интересна хипотеза, че бъдещето отдавна се е случило и ние само "пристигаме" в него тогава все пак има предопределеност в съдбата ни. Лелка ми, която си замина преди два месеца от този свят така ми каза, последните и думи бяха, всичко е написано горе и посочи с пръст, след това си затвори очите и се понесе в нейния си свят...

# 724
  • Мнения: 206
Към модераторите или тези, които могат да помогнат. Знам, че след 50-та страница темата се затваря. Моля за съдействие как се отваря нова и се запазва старата. Ако някой от темата знае как става нека да го направи, когато се изпише тази Simple Smile

# 725
  • Мнения: 211
Наде, съжалявам за леля ти! Sad Знам обаче, че където и да е, мястото е в пъти по-добро от тук при нас!
Ето в тези най-трудни моменти, когато губим близките си... сякаш някои са благословени и имат шанса да подскажат в момента, в който си отиват, че не си отиват завинаги.. Други може би нямат този шанс. Както татко ми - нищо по-специално не се случи, нищо не каза.. Това обаче не ме спря да вярвам абсолютно безпрекусловно, че го има там някъде!!!!

А за новата тема - ще отвориш нова примерно "Слава Севрюкова - познатият и непознат феномен - 2" и в началото ще дадеш линк към тази, а на края на тази ще дадем линк към новата. Това е Hug

# 726
  • Мнения: 211
...
Бинито за планетите си го обяснявам по следния начин,по скоро този израз,на еди колко си години  е  математически  израз за пътя ,разстоянието между  земята и наблюдаваната планета,небесно тяло.(времето е равно на пътя върху скоростта)
И по други теми ще се включа по-късно.

Здравей и добре дошла Hug
Ето малко за светлинните години: тук

А ние не можем да видим дадена планета без да има светлина. Обаче скоростта на светлината явно я измерваме в разстояние, изминато за дадено време, поради което възникват и нашите въпроси - ако има време, тогава ние виждаме планетата Х след 15 000 години примерно, нея вече може да я няма всъщност. Това е обяснимо и аз си го обяснявам. Обааче ако няма време, какво става тогава? Тази планета къде е, как я виждаме, в какво състояние е сега... Нещата адски много се объркват.
Искам да вмъкна една собствена мисъл, дошла току-що в главицата ми: преди да измислят времето хиляди, хиляди хора са се пънкали и мъчили да го "сътворят" в мозъците си това време. После докато то се наложи сред хората, в един момент става неразривна част от нас, от съзнанието ни и ето ние днес не можем да си представим какво значи да няма време?!! А ние сега се опитваме многовековния труд и принципи да ги разгадаем в обратната посока, че и да докажем, че тия хора са грешали. Та нали физиката, химията, математиката, биологията и т.н., и т.н., и цялото ни съществуване е обосновано с времето. Как ще го отречем, не знам. Искам да кажа, не, че не вярвам, че може би няма време, а не знам докъде ще стигнем с тези хипотези.. какво ли ще се докаже..?

# 727
  • Мнения: 682
Заповядайте!

Позволих си да направя новата тема, за да изразя благодарността си към Надето!Мила, ти ни сближи и направи по-добри!   bouquet

# 728
  • Мнения: 30
Нотар. Ходжа не знам дали правилно го пиша като длъжност. Известен е с разваляне на магии. Курбан се прави но не със кръв така мисля. Любовта и разбирателството са по важни а другото с ВРЕМЕТО СИ.  И като се прерода ще искам пак да съм в това племе. Защото  Славянските народи са по - хлебосолни. Кармата не ме плаши защото съм се стремял  да правя добри дела. Като единици сме податливи но като се обединим чудеса се случват. Вие сами трябва да разберете кое е истина и как се случва за да отлежи в душата. Успех на всички.

# 729
  • Мнения: 682
Вальо, така си го написал, сякаш се сбогуваш.Нали няма да ни лишиш от присъствието си!Ти също написа и направи много за темата.
Без теб няма да е същото!

Общи условия

Активация на акаунт