През ОКТОМВРИ ще съм мама,на малък син или на дама

  • 13 503
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Добро утро! И аз тази нощ успях да поспя, може би, защото беше доста по-хладно.

Днес ходих на очен лекар, тъй като съм с късогледство, за да знам евентуално дали ще се наложи секцио, но се оказа, че трябва да ми слагат капки за разширяване на зениците, а аз бях с колата и го оставихме за следобед.

Исках да попитам мамите, сменили си наскоро фамилиите, подавали ли ли са някакви декларации в ЕСГРАОН, тъй като днес се оказа, че при тях аз се водя още със старата си фамилия и стария си адрес ooooh! А аз от средата на юни месец съм с нова лична карта, нова шоф.книжка, и съм си сменила пост. и настоящ адрес. Звънях в Общината, от където ми обясниха, че трябвало да си извадя от тях Удостоверение за идентичност на имената и не можах да разбра каква е цялата логика на това и защо всъщност в ЕСГРАОН няма актуализация на данните.
Кали, спокойно  Hug

# 46
  • Мнения: 76
Хриска,аз съм по същия начин,днес щях да ходя да вадя удостоверението,но в това време ще почака.
Голяма каша с тия фамилии,адресни регистрации и т.н нядявам се скоро да се приключи Peace

# 47
  • Мнения: 23 111
Добро утро,момичета.Дано денят е добър откъм новини,че времемто никакво го няма.
Kalli,Дано му хареса на Васко в градината.
Гер40,ти да не си готвила?Simple Smile
Бубето,по-спокойно я карай тези дни.Попутай лекаря си какви медикаменти по спеност можеш да вземаш ори подобен инцидент.Знам,че алергичните хора от ухапвания на пчели и оси винаги трябва да си носят противоалергично в себе си.
Желая лека и ползотворна семдица на всички.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 197
дубрутру
силно стиснати палци за Плами, дано има хубави новини!
ние съботно неделно се отдадохме на пазар - голям кеф - накупихме всички важни и интересни неща, сега остават важните, но скучни от рода на козметики, пелени, мазила ... дори си поръчахме количка. чакам да се обадят да потвърдят поръчката. най - накрая се спрях на нещо - дано не съжалявам, но само времето ще покаже Peace
вчера обаче имах много гадна вечер, цял ден ми беше скапано и изморено, вечерта като ме сви един корем, повръща ми се, разстройство, задух а после втрисане - едвам се събирам в кожата си много зле се чувствах! явно и малкия човек така, първо няколко часа хич не помръдна - естествено се ушашках, а после като почна едно хълцане - страшно и въртене- горкото! днес пак ми е отпаднало, но се понася най - много да легна и да се въргалям цял ден Rolling Eyes но като чета не съм единствената със тези симптоми - явно върлува някакъв грип - ПАЗЕТЕ СЕ!!!
днес мисля да звънна и на Жекова да си запиша час да се запознаем и да разбера за ремонта в Окръжна и да видя какво да правя - време е вече да си организирам и това ....
сега не се сещам какво друго да пиша ... извинявам се, че само ви надух главите с оплаквания!
желая ви весел, спокоен и усмихнат ден Peace

# 49
  • Мнения: 747
Добро утро! Hug
Да се отчета и аз - сега ходих да си насроча дата за секциото. Исках да е максимално близа до термин и ме записаха за 01.10.
И сега като се прибрах и като ме почнаха едни съмнения дали не е много късно, ами ако взема да раждам по-рано и нещо се обърка,
че се чудя дали да не се върна до болницата и да сменя датата.
Виждам, че сте обсъждали стриите, аз съм здраво нацепена навсякъде още от първата бременност- по корема, дупето, бедрата и мислех, че няма накъде повече, ама гледам, че по корема имам и нови стрии. Никакво мазане не помага и първия път и сега се мажех по два-три пъти на ден и полза никаква, само намалява малко сърбежа.

# 50
  • Мнения: 183
Здравейте!

Днес тук е зима! Само сняг не е завалял още... ужас направо!

Първо искам да питам Ани откъде е тази сладурска синя жилетка с шапката (плетенета)? Обърнах целия град да си търся такава самоче зелена и няма! Ако има те са ужасно рехава и размъкната плетка или са ужасно скъпи. Честито за всички дребосъчески сладки нещица!

Хриска, иви... при мен пък всичко си беше коригирано. Само със здравната каса трябва да се разправям. А удостоверението за идентичност на имената ви трябва ако имате дипломи от преди това или сертификати някакви..... въпреки че не винаги се изисква, но за международни сертификати май е задължително newsm78 Ще трябва да видя, че да не ме разкарват после и мен...

Бубето, стискам палци всичко да е наред!

Кали, успех и на твоето момче! Дано бързо свикне с обстановката!

Аз вече приключих окончателно с покупките за бебо и мен за болницата. Остана само една жилетка или блузка, която да подходжда на зеления му панталон и сме готови! А и памперси, но днес мисля да заведа половинката до метро или Елитис за памперси и мокри кърпи.... ако той приключи с мотането навреме де! Днес ще ходи да си пуска лична карта, да поръчва ключ за колата(нали му откраднаха чантата с документите и ключовете) и с разни институции да се занимава..... луда работа! То и аз щях да ходя да си пускам шофьорската книжка, ама в тоя дъжд и студ никъде няма да изляза! Нямам и какво да облека де.... нищо не ми побира дупето и корема зедно! Само с дупето се справят дрешките, но и корема като сложа.....

# 51
  • Мнения: 23 111
И аз имам проблем с дрехите вече.Едните дънки въобе не мога да си ги закопчая,даже снощи ми се скъса ципа.А с обувките е най-зле.Дано от хладното време ми поспаднат краката ,че не знам с какво ще ходя.

# 52
  • Мнения: 239
Хриска, за какво и пред кого трябва да представяш удостоверение за идентичност на имената?? На повечето места не искат, на мен само от НОИ ми искаха и то защото едните болнични ми бяха с моминската фамилия, а новите с на мъжа ми.
По принцип ЕСГРАОН се намира в Общината по местоживеене и щом си сменила личната карта би трябвало да им излизаш с новото име, но дори да е станала грешка занеси им Гражданския брак и новата ти лична карта, те ще ти дадат една малка декларация за попълване, че примерно сега си Иванова, а преди си била Петрова, пишеш си новото и старото име и после ти го издават за 2 мин това удостоверение, не мисля че ще ти откажат Peace Но първо провери дали наистина ще ти трябва, за да не се разкарваш напразно.

Деска, честито за бебчето на твоята на приятелка, да са живи и здрави  Hug

Аз много се радвам, че времето е хладно, но осъзнах че мога да ходя само с един анцуг и една широка блузка, друго просто няма как, а и не ми се купуват вече големи дрехи Sad

# 53
  • Мнения: 3 641
Добро утро Hug
Деси, честито бебче на твоята прителка  bouquet
Мууни, и тук е така. Мрачно, влажно-действа много депресивно Rolling Eyes
Раде,честити придобивки.  HugИ ние приключихме и с дреболиите даже. Утре ще ви покажа снимка на легълцето Simple Smile
Дано, Плами се включи с добри новини Praynig
Браво на бебка и Искричка Simple Smile
Adi84и аз нищо вече не искам да купувам, ама ще се чудя всек иден какво да обличам Rolling Eyes
Герчо, звучи много страшно този пожар.
Руми и аз съм от будуващите тази нощ, вече свикнах да карам с по 3-4 часа сън Laughing
Elly1 , колкото по-близко до термин , толкова по-добре Peace
bubeto21 , спокойно. Дано всичк ое наред при прегледа Hug

ПП: Към обяд ще ходя до Ботичели да гледам за обувки и ще докладвам, за който се интересува.  HugВсичко ми е малко и на дължина и на ширина. Да питам мамите с опит дали ще ми останат и такива след раждането?Д осега носех 37, но май вече съм 38 ... Shocked

# 54
  • Мнения: 1 715
Добро утро и от мен Hug
Бубето ,дано отминат болките Praynig
И аз напоследък забелязвам 4ести контракции,но рядко са с болка,и то за секунди.Дано да няма ранни изненади.
Лек прохладен  ден на вси4ки Peace

# 55
  • Мнения: 183
Това с дрехите и обувките е ужас! Добре, че ни остава съвсем малко още! Все ще изкараме с каквото имаме Laughing
Аз съм много щастлива сега, защото току що реших една голяма главоблъсканица... с какво ще се облека на изписването! Голяма дилема ми беше, че нямам нормални дрехи вече.... Та реих и подготвих две малки черни рокли! И двете са дългички под коляното и са подходящи за коремчета. Ще видим коя ще ми стои по-добре на място. Сега трябва само обувки да измисля, че всички са ми с едни токове и тънки каишки  ooooh! ooooh!
Най-големия майтап беше когато майка каза че ще ми даде неин костюм.... Ами то хубаво в талията може и да ми стане, но надолу просто няма вариант! Колкото и да съм напълняла все пак съм много по-тясна от нея, а и не искам да изглеждам като лелка.....

Половинката пък предложи да сложа роклята от сватбата, а той ще се намъкне в костюма  Joy hahaha И ми казва "Тоя път на мен ще са ми големи дрехите, а ти ще се притесняваш да се наведеш за да не си сцепиш роклята! Crossing Arms"  hahaha hahaha На сватабата на мен роклята ми беше широка, а неговия костюм незнам как оцеля без да се спраска по шевовете.

# 56
  • Мнения: 1 668
Гер40,ти да не си готвила?Simple Smile
[
Да, реших да правя едни картофи соте и докато ги нарежа да си загрея мазнината в един лок, че да събере повече накуп. Нарязах ги и като погледнах мазнината пушеше яко (включила съм котлона на 12та степен  Joy Joy Joy). Та като го вдигнах и понесах към мивката излязаха едни пламъчета към 10 см високи, но мъж ми реши, че ще полее тигана с вода и като изригнаха едни пламъци по метър и половина  Joy Joy Joy та опушихме тавана... Смях до шия... Реших после, че ще овкуся картофите на картофена салата и няма да се доближавам до печката вече, че съм опасна не само за себе си вече  Joy и изпуснах шишето с олиото на плочките и като се парзулнах на разлятата мазнина щях да се прибия  Joy Joy Joy. Мъж ми се видя в празници - сложи ме да седна на едно легло преди окончателно да съм успяла да се утрепя и се опита да потуши следите от моя готварски героизъм, ама не особено успешно  Joy Joy Joy. Сега имам забрана да се доближавам до кухнята докато не родя  Joy Joy Joy. Каза, че чинно ще хапва пица или каквото поръчам само и само да не се налага да правим основен ремонт на жилището преди раждането на бебка  Joy. А пък аз съм свикнала да правя каквото си искам и всичко да става както трябва и като му дръпнах един рев... Ужас - бременлийска работа.
Иначе аз се побирам само в един бременлийски панталон и имам 2-3 блузи, които си купих преди да стане топло времето, та спасявам положението. Добре, че панталона е джинсо и мога да го нося с маратонки, че иначе незнам какво щях да правя. Става ми и на мен само един чифтмаратонки и то такива за тенис (доста по-широчки) - бели, с малко светло синичко... Та днес съм една китна картинка в офиса  Joy Joy Joy. Ама какво да направя... Иначе ми пристигнаха есенните обувки, които поръчах прези 2-3 сдмици от ибей, ама нямам никакъв шанс да ги обуя преди да родя... Мъкаааа....
Да се похваля - намерих масажи за бременни близо до сточна гара (по-добре късно, отколкото никога), та вчера се размазах с едно масажче на цяло тяло, че гръб, врат - всичко ме болеше много.
Иначе вчера се видях с моя лекар и се разбрахме да планираме секцио около 6 октомври. Ако родя преди това ще се пробвам нормално, ако реши госпожицата да стои на топло до тогава ще се режем... Каза, че не е задължително да си спазим датата, но е добре да се планира, че било неква лудница в тина киркова за операционната... И така - идеята ми за нормално раждане май ще си остане само в графа добри пожелания, ама аз съм си виновна... Събота срещу неделя такива болни имах, че се чудех дали да не влизам в банята и да почвам да си правя тоалет, ама ми разминаха... А с моя луд късмет както съм си с болките сигурно ще си го и пренося  hahaha hahaha hahaha.
atadar , това е грип - хубавата новина е, че острото състояние минва за 24 часа. После още 2-3 дни си като парцал, но това е положението. Аз го изкарах преди 10ина дни, както и всички около мен.
Бубе, не сме вече за резки движения, а какво остава за спринта...

Жени, сега ти видях въпросчето. след раждането на иван краката ми пораснаха с 1 номер. От 37ми сега нося 38ми. В момента на дължина обувките ми стават (т.е. явно няма да ставам 39ти след тази бременност), но но са ми така отекли, че нямат закопчаване. Та подготви се, че и при теб може да е такова положението. сигурно 30% от мамчетата от старата ми отчетна тема смениха номера на обудвике си след раждането

# 57
  • Мнения: 23 111
Гер40,голяма олелия е било  у вас.Simple Smile
Моите крака пораснаха след раждането с около 1 номер.Май и сега ще стане така,защото едни кецове,които си купих миналата година,сега ми убиват на пръстите.Confused
За дрехите за исписване;имайте предвид,че много малка част от вас ще имат прибран корем след раждането/случва се,но рядко/.Пригответе си "бременни" дрехи.Аз бях с корем 7-ми месец поне 10 дни след раждането. Crazy

# 58
  • Мнения: 12
Добро утро и от мен!
Плами, днес се прибира вкъщи. Grinning Това беше най-безмисления престой в болница, за който се сещам. Ама, както и да е-мина. Сега се прибира вкъщи да почива и да се зареди със спокойствие. Та тя като като се включи ще ви разкаже подробности.  Peace
Относно бременлийската акробатика-аз имах вчера един момент в банята,така се подхлъзнах и си разтегнах бедрата от вътрешната страна, че днес съм с мускулна треска. Явно трябва да атакуваме кухнята и банята само с придружител!  Joy Joy Joy

# 59
  • Мнения: 23 111
На това му се вика: Слон в стъкларски магазин!!!/Каки,Гер40, и аз ...../ Simple Smile
Многки се радвам за Плами.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт