Септември бързо наближи,ОКТОМВРИйско бебе мирно не стои!

  • 9 737
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 23 394
Е,ГЕР40,разбои ме с тази спинална.Мен последно Ковачева и Попов ме убеждаваха,че има начин епидуралната да се контролира,а не съвсем да ме обезболятват.Как така само спинална???!!

# 241
  • Мнения: 126
Здравейте мами.Радвам се че Пламито е по добре и по спокойна продължавам да стискам палци да удържи фронта още малко.Дели радвам се че и твоите неразположения са минали но според мен не е лошо да минеш да те прегледат.Леле като чета за това че някои ги карат да са голи в операционната пред 100 човека направо зле ми става,добре че в ТК се ражда с нощница иначе щях да вдигна егати скандала ако трябва да ме зяпат 100 маймуни.Аз за сега нямам оплаквания контракции или други,освен че се придвижвам като баба меца а мъжа ми ми вика "Пуф Паф' като почна да пъшкам Grinning.Да ви се похваля той си намери работа и от утре почва малко по ниско платена е за сега но е временно но пък го осигуряват на по висока а не на минималната.За пореден път се убедих че ако нямаш връзки и познати си загубен в нашата мила родина просто с обявите беше чиста загуба на време.Това е от мен за сега.

# 242
  • Мнения: 1 341
baby_one, много се радвам за мъжът ти! Честита му нова работа, да се издига нагоре, а с това и заплатата му! Hug

Герчо, много странна практика. Според мен епидуралната си е песен, ако не издържиш на болката. Попитай пак как стоят нещата с нея, според мен, ако си я искаш и настояваш да е епидурална,а не спинална ще ти уважат желанията. Peace
Колкото до окситоцина...там нещата са малко по-сложни за съжаление. Практика си е в Бг да го слагат, а от там контракцийте много се засилват и епидурала му е спасението. Аз се надявам сега да родя без окситоцин и упойки, като следваме естественият ход на нещата.
А ти каквото и да решиш ще е най-доброто за теб! Hug

На мен са ми правили операция от апандицит и бях по нощница вдигната до гърдите. Голя не са ме искали, въпреки хубавият лекар. Wink Това малко в кръга на шегата.

# 243
  • Мнения: 126
За съжаление е така с окситоцина и на секциото го слагат за да се приберела матката така по бързо.

# 244
  • Мнения: 1 668
Ами Деска, рядко слагали епидурална, повечето спинални. Аз просто съм в егати чуденката заради нея...

Ронка, аз не искам никаква и никакви системи... Просто според лекаря ми съм луда да не искам упойка и мисли, че по някое време ще се предам и ще ми сложат. А ако ми сложат упойка ще трябва да ми сложат и окситоцин... А пък аз всъщност упойка н искам точно заради него и кръга се затваря  Laughing.... Иначе на място ще трябва да се преговаря с анестезиолога за епидуралната... Луда работа. А така съм се настроила за нормално, че ако сега тлябва да се пренастроя да ме режат няма да съм щастлива изобщо.
baby_one , успех на мъж ти в нвото начинание... Не навсякъде в бг назначават с връзки. Просто в момента предлагането на работна ръка е по-голямо от търсенето...

# 245
  • Мнения: 23 394
Десси77,забравих да ти отговоря за цирка.Аз лично съм разочарована за тези пари-18лв.възрастен и 10лв.дете до 6г.Циркът е нареден като театър,но не е амфитеатрално и децата не виждат,когато пред тях има възрастен.Местата не са номерирани и е на принципа; кой предвари,той завари,като хубавите места са малко и пред сцената.Ние бяхме в ляво от сцената,на 3 ред и виждахме зле.Програмата е смешна в първата част,но не и за по-малки деца.Има няколко акробати,които не си труват.Втората част е 20 мин.,която е с животните,и която децата чакаха най-много.Еми....единствено тюленът имаше дресировка,другите животни ги показаха замалко и ги прибраха.Толкова чакане за нищо.А жегатапод купола е адска.Съжалих,че си дадохме парите,децата се впечатлиха от животните,просто,защото ги видяха,а не защото те реално с нещо впечатлиха.Помисли дали си струва да дадете толкова пари/за 1-ва зона/.
Бейби уан,радвам се за мъж ти.
Айде чао от мен.

# 246
  • Мнения: X
Само минавам да се запиша. Hug

# 247
  • Мнения: 6
baby_one много се радвам за новата работа на съпругът ти Party
Сега е важно да си спокойна, и да чакаш срещата с твоите  бебчета.

Момичета, и на мен са ми правили лека козметична операция на бедрото и тогава бях с нещо като халат с материя като на еднократните бикини и колкото и да е ефирно поне имаш нещо върху себе си  Sunglasses
Но вчера като чух за това, как е ходила гола от някаква "съблекалня" до операционната маса и тези стажанти  ..... направо ми призлява  #Crazy
Днес пак съм в офиса до обяд и ми е скучно защото кажи речи нищо не правя а съм като консултант  Mr. Green

# 248
  • Мнения: 1 341
Герчо, не е задължително да ти слагат окситоцин като ти сложат епидурална.
Ако не се лъжа окситоцина се слага в началото, за да предизвика контракциите и по-бързото уж разкритие. Crazy

# 249
  • Мнения: 1 715
Здравейте и от мен Simple Smile
Дели,радвам се,4е днес си добре.А за контракции,и аз незнам,корема ми се стяга,става ми като камък,но без болка,много рядко ме срязва ниско долу,но незнам дали не е от движенията на бебо.Охх хи4 ме няма ooooh! Това ми е първа бременност и хал хабер си нямам Confused
Това ли са подготвителните контракции?Стягането на корема?Пия си по едно Магне Б6 на ден,но знам,4е се пие докато влезна в 9 месец.
Лек ден Hug

# 250
  • Мнения: 851
Аз като най-прясно родила (за сега) ще си позволя коментар за голотата и операцията. мене не ме съблякоха гола, само ми вдигнаха ношницата до кръста. Сестрата ми сложи жички по гърдите и около сърцето  като повдигна ношницата ми и после я върна обратно. А от зеления чаршав нищо не виждах, така или иначе им трябваме голи надолу. Освен това ако ще раждате в нормална болница, без предварителна уговорка присъствието на стажанти е въпрос на избор на лекаря оператор- израждащ. При мене да ви кажа не ми пукаше кой е наоколо, но  бяха : сетрата, професора -оператор, докторката- асистент, 2 акушерки, 1 педиатърка, моята лекарка от Щерев (която не помня, защото са ме приспали), анестезиолога. КЛато легнеш на масата така ти се е свила душичката дали всичко ще е наред, че едва ли мислиш за "публиката".
А момичетата, които са решила да раждат нормално и без избор на екип (да постъпят директно в предродилно при контракции/ изтичане на води и т.н.) шанса да имате претенции отнонсо стажантите е много малък... и ви съветвам да не изисквате такива "екстри". Единствените родилки, които режеха от време на време и им правха забележки в МД бяха тези, които се оплакваха от шума и викането в преродилана (защото искали да поспят), или тези, които не искаха да си свалят бельото и т.н.
И да ви кажа, аз си занесох 7 чифта еднократно бельо. Оставих и 7те на акушерката в отделението. От 2рия ден *(след като ме качиха в родилното) си бях с нормално памучно бельо.
Да не забравя да ви кажа да си носите 4-5 дишащи стерилни марли-лепенки. Поне в МД сменят превръзката 4 пъти за 6 дни и после една трябва за деня на махане на конците.
ПЛами, стискай мила.  Аз удържах 4 дни, въпреки напъващите мишки. Мобилизирай се и вярвам, че психиката ти ще ти помогне да се справиш с оставащите 4-5 дни. Аз пък ти пожелавам да устискаш до 15ти септември.....за първия учебен ден Wink Прегръщам те силно , мила! Вярвам, че ще успееш! Мисли за бебето, помага много!
И да не забравя - много внимавайте с подготвителните контракции. При мене те изиграха тази лощша шега. Аз до ден днешен не знам какво е болезнена контракция, а като ме приеха и ме питаха имаш ли контракции, аз казвам не...а на апарата...на всеки 5 мин.
Внимавайте, наблюдавайте се!

# 251
  • София
  • Мнения: 38
отдавна не съм влизала при вас Embarassed Embarassed Embarassed!

Cho_ko, 4естити ти рожбички!да са живи и здрави! Hug Hug

и аз мисля да раждам в МД. при д-р Кръстева, вчера се запознах с нея!
 нищо че ми е второ раждане , ме хваща шубето!!!!

и с тия подготвителни, болезнени контракции......миналия път чаках до последно у нас и отидох да раждам-та всичко за около час!
а сега как да постъпя???

лек ден на всички!

# 252
  • София
  • Мнения: 48
И да не забравя - много внимавайте с подготвителните контракции. При мене те изиграха тази лощша шега. Аз до ден днешен не знам какво е болезнена контракция, а като ме приеха и ме питаха имаш ли контракции, аз казвам не...а на апарата...на всеки 5 мин.
Внимавайте, наблюдавайте се!
Чоко - можеш ли да обясниш малко по-подробно, като не си усещала контракции какво си усещала? Казваш да се наблюдаваме ама за какво да оглеждаме??? Аз нищо не усещам - гледам тук момичета с термини бая след моя все контракции, това-онова... нещо се случва, а при мен няма нииищо - повечето лежат, аз не се спирам по цял ден и единственото, което ми има е че се умарям повечко; като легна и докато ми се отпусне кръста ми е малко по тегаво, но си мисля, че с тез кила (вече +13) е нормално...
Да не би да пропускам нещо съществено newsm78

# 253
  • Мнения: 12
Здравейте, мами,
да да се отчета, направихме му едно бързо записче, аз през цялото времето усещах, че регулярно ми се стяга корема, а накрая доки като погледна записа и каза-спокойно, няма маточна дейност  newsm78. Не знам, явно много се ошашавих покрай Плами.
Пия но-шпа и магнерот. Честно казано, с Андрей имах много по-чести контракции, ама никога не съм се притеснявала, а сега като чета за някоя друга мама каво й е и започвам да си внушавам това-онова. Много съм залюхана, трябва да се стегна!
Бейби уан, браво за мъжлето, радвам се че бързо намерихте изход от ситуацията.
Дели, явно е била фалшива тревога.
Радостинка, Елена Василева, от 7 г. не изражда. Снощи те видях като се прибираше и исках да ти се обадя, ама говореше по телефона и ми е беше неудобно, ние бяхме с малкия отпред при децата. Мнооооого беше хубавка с тая рокличка, и едни тънки крачета, къде викаш си качила 13 кг. не ми е ясно! Пу-пу-пу! Heart Eyes
Чоко, браво на принцеските, нямам търпение да ти прочета поста, в който описваш как си гушнала и накърмила за първи път!

Мами, аз мисля да пропусна днес Бейби-мола-от една страна не ми е много близо, а не ми се лашка по пътищата с това стягащо се шкембе. А и честно казано, без Плами за навигатор не мога да се ориентирам до там. Много съм зле с тая част на София.  Blush
Хайде, ще разкавате как е минало.  Peace

# 254
  • Sofia
  • Мнения: 26
Eto me i men,4e kato gledam kak ste se zapritesnqvali zapochvam i az,za da ne predizvikvam negativni emocii i kontrakcii na nqkoi Grinning Nie si lejim po cql den, sistemata na kitkata e mnogo nepriqtna tabota i da sym spala ima-nqma 3 chasa Sad Tuk se izdraznih,4e celta im e da te izpishat i iskaha da spirame vlivaniqta, a na men kontrakciite si mi prodyljavat.Kakto kaza Gercho sam v dobri race i kato kazah na Kovacheva vednaga mi smeniha bankata Grinning Nqma 6-5 Wink Do ponedelnik sme sys sigurnost tuk,no bebko si krotuva i dupi postoqnno Simple Smile Mnogo cunki ot nas i ZABRANQVAME izlishni pritesneniq Wink

Общи условия

Активация на акаунт