Отговори
# 45
  • Мнения: 747
Аз пък от желязото така се бях запекла, че се наложи разхлабителни да пия, по 5-6 дни не можех да отида до тоалетна. Пих го месец и го спрях, от тогава съм по-добре.

# 46
# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Здравейте,момичета!

Аз днес съм малко по -добре от вчера,в смисъл,че засега не са ме хванали по-болезнените контракции Rolling Eyes.

Никитали и на мен ми ставаше много лошо от желязото( пиех Феро-фолгама) -уж след ядене,уж незнам си какво,толкова ми беше зле от него,все едно съм в първия триместър Crazy и го спрях.Моят хемоглобин е около 110,ще се задоволят с него Crossing Arms

Утре мойто мами и тати се прибират от морето и съм много щастлива,че пак ще ги видя,че се затъжих.

Хубав уикенд на всички Hug

# 48
  • Мнения: 27
Момичета , много сте сладки всички .Аз не можах да дойда на срещата защото се захванах с генерелен ремонт -от началото на август .И от тогава само майстори и т.н. вкъщи .Защо ли ми трябваше ? - и аз още се чудя на бременелския ми мозък.Сега не му виждам края  Grinning, а времето лети , минава и големия ден наближава Laughing.
Аз започнах да подготвям гардероба на бебка.Вчера изпрах две перални с бебешки дрешки  ,изгладих  ги и ги  прибрах .Днес ще изпера още две - и се надявам утре вече да приключа.Все още не съм купувала козметика и мисля в понеделник да излязя на пазар.Мисля с това да се изчерпа пазара около бебето и да започвам подготовката за училище на баткото.Това от мен за сега  Hug

# 49
  • Мнения: 103
За желязото - аз нямах проблеми, но ако имаш толкова дълго време разтройство, кажи на своя лекар и той ще реши какво да прави. Аз нямах проблеми, но цветът на изпражненията ми беше черен. Извинявам се за думите. Моя близка обаче Сорбиферът не й се отрази добре - яко разтройство и й дадоха да пие ампулки.

Да се похваля и аз - дърводелецът направи бебешката стая, и сега вече си редя и снимам, пера дрешките, въпреки че са изпрани, ама аз нали съм си по прането. Grinning Сега ми е толкова мило и драго като си я гледкам стаята.

А дрешки имам безброй - още от какато. Като си мисля и колко съм раздала и още има. Добре, че е така, защото иначе и това ме чакаше да купувам.

Да попитам за леглото - ние вдигнахме решетката на леглото с матрачето нагоре, за да ми е по-лесно в началото да взимам бебето, но питам ДОКОГА трябва да е така и от кой месец мога да си го сваля по-надолу? Нашето легло е 70/140 и е по-дълбокичко.

А като чета за мъжете - моят много ми помага, но има моменти, в които все подсещам и подсещам..... Laughing Laughing Laughing


# 50
  • Мнения: 68
Запис. Последните дни хич нямам никакво време да ви пиша.... Имам МНОООГО работа.

Прочетох някой каза: "След секцио, храна ще опитате на третия ден" Моля ви, кажете ми че не е вярно  Shocked Ще изкрейзам!!! Как така няма да ям 3 дни! Аз и 5 часа не мога да издържам без храна. А на гладно хич не мога и да заспя  ooooh!

Честито на всички за новите придобивки и се надявам тази седмица и аз да ви се хваля със снимки.   bouquet

# 51
  • Мнения: 5
Да се включа и аз по темата за желязото.Пия Ферро-Фолгама от началото на 6-тия месец някъде, док ми го изписа още в началото на 4-тия, при хемоглобин 119, учудих се, а и имам по нередовен стомах по принцип и от страх да не стане по-зле не го почнах веднага.Началото на 6-тия месец, хемоглобина ми падна до 111 и док ми се скара, че не го пия и аз почнах.Отначало от него получих запек, после почнах всеки ден да хапвам по мн плодове и се оправих, но някога, като снощи например, ефекта пък е обратен-разстроен стомах.5-6 пъти ми се случи така, да се раздразни от нещо и го отдавам освен на бременността и на хапчетата, защото си познавам стомаха и знам, че е предразположен по-скоро към запичане, отколкото да е разстроен. Не съм споделила с док, защото не е постоянно явление, а по-скоро рядко се случва.И без това тя последния път се учуди как ми е 120 хемоглобина на този етап от бременността и ме пита на колко са ми го изписали.Знаех си аз, че нямаше нужда да бързам да го почна, ама като всеки док е различен....затова сега не го взимам редовно, а през вечер или повече и се надявам и стомаха ми да го приема така по-добре.Иначе и аз го пия задължително след ядене и след поне 2 часа време от прие на мляко и млечни продукти.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ани,щях да те питам,ти защо така твърдо се насочи към секциото.Има вероятност бебчето да се обърне и да си родиш нормално.

И към другите момичета със седалищни бебчета.

Има едни упражнения ,които са много леснички и спомагат за обръщане не бебчето,а шансовете били 50/50.
Аз много се надявам да се обърне моята госпожица.Не че е чак такава болка за умирлка,ако остане секцио,ама нещо не ми иска Confused

Ей сега ще потърся линковете.
Това ме посъветваха в една друга темичка.
Mirkam, пробвай с упражнения за обръщане, визуализации, акупресура също помага. Така също голям процент от децата се обръщат в хода на раждането, така че си струва да се изчака.

Ето малко информация за обръщане на седалищно бебе:
http://spinningbabies.com/baby-positions/breech-or-bottoms-up/breech-tilt
http://www.estestveno.com/childbirth/pregnancy%20and%20childbirt … 20and%20exercises
http://pregnancychildbirth.suite101.com/article.cfm/turning_a_breech_baby

Не знам дали някой прави външна ротация, но питай лекаря си, може да опитате. Но трябва наистина да е опитен в това. Ако е от старата генерация, ина шанс да е запознат. Не знам дали проф. Кацулов от Тина Киркова не може да е от помощ. Може да го попиташ.
Ако искаш, можеш да идеш в Майчин дом, там знам, че все още има лекари, които правят седалищни раждания. Хубавото при теб е, че това ще е второ ражадне, така шансовете ти за нормално седалищно раждане се увеличават.
Говори с бебето. Нанси Уейнър казва, че в голям брой от случаите причината за седалищно бебе се корени в притеснения на майката, които често нямат общо с раждането. Кажи му, че всичко е наред и че няма причина да се притеснява да излезе. Има една много хубава визуализация, но нея ще ти я пратя по-късно на лични. Simple Smile
Опитай всичко възможно. Ако имаш нужда от информация или съвет, можеш да ми пишеш на лични, ще направя всичко възможно да ти помогна.

# 53
  • Мнения: 432

Прочетох някой каза: "След секцио, храна ще опитате на третия ден" Моля ви, кажете ми че не е вярно  Shocked Ще изкрейзам!!! Как така няма да ям 3 дни! Аз и 5 часа не мога да издържам без храна. А на гладно хич не мога и да заспя  ooooh!

Aни така е.Само яко минерална вода-поне 3 л и сок от ябълки.След секциото  на третия ден за закуска ми донесоха бучка сирене и друго май нямаше.Не си спомням с какво ни захранваха постепенно.

# 54
  • Мнения: 1 668
Ани, на мен 24 часа след секциото ми дадаха бучка сирене, а после ми казаха, че мога да ям бебешки пюрета или кисело мляко. Аз карах само на сок, че горните 2 никак не ги обичам...
Иначе преди секциото от вечерта не хапваш нищо.

Аз купих протектор за матрак, лигавници, козметика, бебешки прах и омекотител. Май вече няма какво да купувам  newsm78. Напазарувах и няколко блузи и панталони на иван за детската, че смятам от другата седмица да тръгва, че да има време да свикне преди да се появи бебока.

# 55
  • Мнения: 126
За желязото с първата бременност от 5 месец пиех Сорбифер и имах запек и черни акита през цялото време.До сега удържах фронта с желязото но с две бебчета не е лесно и вече хемоглобина ми е 105 в понеделник трябва да пускам изследвания и във вторник ще ми изпишат нещо неми се размина.Предишната вечер преди секциото не се яде след секциото само вода и то доста и солпадейн да няма главоболие от упойката на следващия ден ви раздвижват и се дава парченче сирене за закуска.Първите 3 дни дават сирене или извара кисело мляко и грис или някакво кремче това за закуска обяд и вечеря оскъдно ядене.След 3 ден вече можете да ядете от нормалната храна която дават на другите родилки.

# 56
  • Мнения: 71
Здравейте коремчета Hug
Аз вчера много чистих и днес съм се отдала на мързелуване. Само изведох детето на разходка сутринта.
Ани, пробвай с упражненията, но аз си мисля, че ако обесниш на бебока какъв глад ви чака 3 дни сам ще се обръне Peace Моля те изчисти си кутията Praynig

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 17
Аз също пия желязо от седми месец. Казва се Малтофер-фол. До сега не съм имала проблеми с изхождането само където ми прави впечатление че и моите акита също са черни.
Явно при всеки влиае по различен начин това желязо.

За обръщане на бебето отнякъде чух че се използва фенерче и се показва посоката на обръщането по корема - движи се фенерчето от горе на долу. Може да пробвате пък дано да помогне.

# 58
  • Мнения: 203
И аз пия Сорбифер ама съм нямала запек,а за цвета  на някой работи то си пише в листовката,че ще са черни Wink

# 59
  • Мнения: 851
zdraveite, momi4eta. Blagodaria vi otnovo za prekrasnata temi4ka i 4e ni mislite tolkova mnogo. Az sam ok, daje ve4e zabraviam, 4e sam operirana. Bebetata sa dobre. Konstantina e premestena ot intenzivnoto oste v petak sutrin. Dimana e v termo leglo i sasto 4aka da ia svaliat v drugoto otdelenie vseki moment. Az gi galia, govoria im i niamam tarpenie da gi mahnat ot termoleglata, za da moga da gi gu6kam. Viarvam, 4e malkite mi mi6ki ste badat dostata4no silni i do 20ti sept nai-kasno ste si gi priberem. Men me izpisvat v ponedelnik. Ve4e se cedia na 3 4asa. Dnes gordo moga da kaja, 4e kato za 1vi den i 3 cedeneta imah 80ml. Pregrastam vi mnogo

Общи условия

Активация на акаунт