Нормално раждане след секцио

  • 10 061
  • 161
  •   1
Отговори
# 120
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ооооо, съвсем си в час! Не се пиртеснявай!

То това твоето раждане както си ми го разказвала е било егати и насиственото. Как искаш да получиш разкритие, пък било то и с окситоцин и пукане на водите, като въобще не ти е било времето да раждаш. При това са те стресирали ужасно, а стреса силно се отразява, дествай като "стягай се и бягай", тоест тялото отчита опасност и спира раждането докато майката открие подходящо спокойно място... Само дето не си открила такова за жалост!  Confused

Същата като моята история, само дето аз си бях наумила, че това е денят, в който ще раждам, а не докторката да ме кара...

# 121
  • Мнения: 1 380
Lady Frost да в една лекция за естественото раждане прочетох точно това-стресът спира родовата дейност.
Мъжа ми все казва: е нали мина добре, ти си добре, детето също, възстанови се бързо и нямаше усложнения.
Е да така е, обаче не мога да се примиря с това, че пра баба ми, и баба ми са родили много лесно и безболезнено.
Прабаба ми е родила дядо на тавана на къщата за 15 минути, защото се е качила да вземе сапун за пране, баба ми също каза, че раждането е най-естественият процес.Тя също има две раждания и то според нея лесни, бързи и без болка.
Даже, като отидох да раждам ми се обади по телефона и ми каза: не бой се, ако крушата е узряла сама пада от дървото.....
Явно моята круша беше още зелена.... Mr. Green
Майка се е мъчила 24 часа с мен. И нея за малко да я срежат, въпреки, през 80-те години това не е била масовата практика, но ако беше сега, 100% щеше да ражда и тя секцио.
И сега ми се връща, но все пак ме е родила нормално, въпреки, че е с астигматизъм и с голям диоптер.
Трябва да се настроя най-вече психически, че нещата ще се случат естествено, за да стане точно така.



# 122
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
За жалост бабите и прабабатие ни са живели по различен начин. Ние трябва да се учим на неща, които са напълно естествени. Просто сме забравили какво е да слушаме инстинктите си.

# 123
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И аз искам второто раждане да е нормално,говорих с лекаря при които се записах за ЖК и тои ми каза,че като вляза в 9я месец живот и здраве ако всичко е наред ще го обсъдим,каза че няма никакви проблеми след 6годишна разлика да родя нормално,ако няма някакви здравословни предпоставки за секцио.

# 124
  • Мнения: 705
На срещата във Варна имаше една много сладка мама с едно 40-дневно разкошно момиченце, родено вагинално след секцио. Та тази мила жена разказваше как шийката на матката и физиологично не можела да се изглади и затова лекарят и сложил простагландин (след секцио!!! Shocked). След това обясняваше себеукорително как не можела да напъва и не го правела правилно. Била в адски неудобна поза (естествено) и коремът и притискал гърдите, така че въздухът и стигал само за един напън, повече не можела.
Ето и моята версия: ако бяха оставили раждането да тръгне само (идиотът я е индуцирал след секцио!!!), а не беше бързал с индукция 4 дни преди термин и беше създал една приятелска атмосфера на спокойствие и доверие шийката и щеше да се разтвори като листенцата на цвете. Ако я бяха оставили да избира сама позата си, надали щеше да си избере точно тази и напъните и щяха да са чудесни. 
Та, сладкишче, мисля си, че твърде често не се вместваме в тяхните графици, критерии, представи и прочее, но това не променя факта, че можем да износим и родим здрави и прекрасни дечица, стига някой да повярва в нас и да ни остави да последваме инстинктите си.
Моят съвет е да смениш лекарката.

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Момичета,случайно се зачетох в темата,но ми стана много интересно и не можах да я оставя Blush

Аз родих естествено първото си дете,така че не ме чака VBAC,а по-скоро секцио Cry,но да не измествам въпроса.

Възхитена съм от вас,за вашия ентусиазъм,кураж,сила и амбиция.Вие за мен сте жени,майки за пример  bouquet  bouquet  bouquet

# 126
  • Мнения: 1 380
zozima разбира се , че я смяних.
Въобще не смятам да ходя при нея повече.
По съвет на много мили и отзивчиви форумки се записах в Токуда при Герганова.
Снощи разговяряхме с мъжа ми по въпроса за вагиналното разждане и той каза, че според него ще успея, а арумента му беше: Бе мъчи се, като искаш, аз не мога да те разубедя, а и не искам. Знам, че каквото си наумиш става.... Mr. Green
Скоро гледах един филм по Дискавъри (май там беше) за Индия.
Та там секциото не е познато, като манипулация, но защото жените непрекъснато клечат.
Та аз от 2 седмици, като извеждам детето на детската площадка и вместо да седя на пейката клеча.
А, гледат ме странно и се хилят другите, но аз и не обяснявам защо го правя.
Сега започвам и "патешко ходене" по 10 минути по съвет на йога учителката ми за разширяване на таза.
Ако достатъчно силно го желая, знам, че ще стане. Иска се силна вяра.Успях на всички, които са се заели с това не леко начинание. Heart Eyes

# 127
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ако достатъчно силно го желая, знам, че ще стане. Иска се силна вяра.Успях на всички, които са се заели с това не леко начинание. Heart Eyes

Мдам, както ти писах вече, зависи основно от нас!  Peace

Mirkam, ако не е твърде лично мога ли да попитам, защо те чака секцио? Изглежда не го искаш. Възможно е да ти помогнем да го избегнеш, ако споделиш с нас.

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Lady Frost   Hug.Вероятно може да се наложи,ако бебенцето ми на реши да се обърне,защото засега е седалищно,а времето наближава. Rolling Eyes.Разхождам се тук из нас на 4 крака и дано ми помогне,но не спирам да се надявам,защото дори и часове преди раждане може да се обърне,нали така Wink

# 129
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ееее, това са бели кахъри!  Simple Smile Сега ще изровя всичкото инфо, което имам по въпроса и ще го обърнем това бебе. И други мами тук мисля, че могат да ти помогнат. Ще оправим работата! Имаш достатъчно време!  Hug

# 130
  • София
  • Мнения: 1 262
Момичета,  Hug, много интересна тема!

Един бърз въпрос - каква е разликата в % риск от руптура на матката при VBAC и ре-секцио (24 месеца след първо секцио)? И как това би повлияло на потенциална трета бременност.

Благодаря ви  Hug

# 131
  • Мнения: 705
Mirkam, пробвай с упражнения за обръщане, визуализации, акупресура също помага. Така също голям процент от децата се обръщат в хода на раждането, така че си струва да се изчака.

Ето малко информация за обръщане на седалищно бебе:
http://spinningbabies.com/baby-positions/breech-or-bottoms-up/breech-tilt
http://www.estestveno.com/childbirth/pregnancy%20and%20childbirt … 20and%20exercises
http://pregnancychildbirth.suite101.com/article.cfm/turning_a_breech_baby

Не знам дали някой прави външна ротация, но питай лекаря си, може да опитате. Но трябва наистина да е опитен в това. Ако е от старата генерация, ина шанс да е запознат. Не знам дали проф. Кацулов от Тина Киркова не може да е от помощ. Може да го попиташ.
Ако искаш, можеш да идеш в Майчин дом, там знам, че все още има лекари, които правят седалищни раждания. Хубавото при теб е, че това ще е второ ражадне, така шансовете ти за нормално седалищно раждане се увеличават.
Говори с бебето. Нанси Уейнър казва, че в голям брой от случаите причината за седалищно бебе се корени в притеснения на майката, които често нямат общо с раждането. Кажи му, че всичко е наред и че няма причина да се притеснява да излезе. Има една много хубава визуализация, но нея ще ти я пратя по-късно на лични. Simple Smile
Опитай всичко възможно. Ако имаш нужда от информация или съвет, можеш да ми пишеш на лични, ще направя всичко възможно да ти помогна.

# 132
  • Мнения: 705
Кремито, рискът от руптура на матката при ВБАК е около 0,44 % според метаанализ на 7 изследвания, включващи около 30  хил. жени, публикуван в Медскейп.
Оптималното време между ражданията  е минимум 24 месеца. Нищо, че в България изискват 24 месеца от секциото до следващото забременяване.
Рискът от руптура на матката при нераждали жени е: 0,007%
При жени с предишно секцио и опит за раждане (vbac): 0.397%
При жени с предишно секцио без опит за раждане е: 0.192%
* според изследване на повече от 250 хил жени в Швейцария.  

Според изследване на Гонен при спазване на определен протокол, рискът е 1 на 800 раждания!!! Което си е страхотна новина!

Д-р Марсден Вагнер подрежда ражданията след цезарово сечение поред риска им по следния начин:
Най-малък риск от морбидитет и смъртност има успешния ВБАК
Следват плановото секцио.
Неуспешният ВБАК е най-рисков за майката.

Затова и трябва да се подходи много внимателно и да се елиминират причините за руптура. Ако все пак това се случи, се налага хирургична репарация на матката или отстраняването и.

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 14:40 от zozima

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Момичета,незнам как  да изразя благодарността си към Вас Hug Hug Hug

Сега вече съм сигурна ,че неслучайно се зарових в темата сутринта.Явно е съдбовно Grinning

Ще го обърнем,ще видите Wink

Зози,от Пловдив съм Flutter

# 134
  • Мнения: 1 380

Сега вече съм сигурна ,че неслучайно се зарових в темата сутринта.Явно е съдбовно Grinning

Няма нищо случайно в този живот.
 Grinning


X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт