ОКТОМВРИйчета игриви, правят своите мамите щастливи!

  • 10 598
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Сф
  • Мнения: 13
Олеее, само докато изчета за добро утро кой какво и как и изпозабравих на кого какво исках да кажа...
Все пак и аз бях от совите, както се вижда, обаче не успях и да се наспя, защото едно детенце във вътрешния двор на блока около един час към 9.30 някъде се дереше-"МАММООООО„ МАМООООО„ МААААМООООО" и така един час нон-стоп, а мъжа ми вика-отивам да я намеря майка му и да я удуша Joy hahaha Еми...кво да кажа...
Ама сега съм добре, със ставането почнах да поподеждвам и всичко стана по приветливо-имам предвид точно дрехи по столове, пранета и т.н. иначе и аз като тебе Ger4o, бера ядове с жената дето уж ми помага, тя идва в четвъртък обикновено, ама онзи ден ми прати, представете си СМС-не мога да дойда, довечера ще ти звънна! Викам си ок, всичко се случва, нито се обади, нито нищо...отделно от това почна да ме дразни, защото аз чистя след нея, а не тя след мен...верно за 20 лева идва, което е нищо за чистене, ама толкова е поискала , пък и аз повече нямам да й дам, ама все в банята не е както трябва, балконите не мие, все й намеквам, ама нищо...и за капак- преди да си тръгне си взиам пепелника-пуши циагара на балкона и си оставя така и фаса в пепелника-ПАДНАХ! и аз обаче не го махам и чакам да видя другия четвъртък ще ли си го прибере!?!?!?!?
Абе мани, а колко имам да уча...по трудово, мързи ме...и така искам само по магазините да ходя за бебето....ама чкааме заплатата на мъжа ми и тогава... Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 32
Здравейте мамчета,
аз след вчерашните гости, чак сега успях да се включа. Ама съм си легнала в 3.30 сутринта - така че нормално е, поне се наспах  Grinning.
Пожелавам ви на всички весело да си прекарате през почивните дни  Hug и само хубави емоции!

# 32
  • Мнения: 23 107
Аз затова не съм си взела жена за чистене.Имам опит с няколко-неуспешен.Наистина аз чистех след тях после и ми писна,да не говорим за притеснението,че ми се мотаят в краката.Чистенето не ми тежи особено,корема-да .Simple Smile
Решила съм да започна основно чистене другата седмица и лека-полека да със го свършила до средата на другия месец.Като цяло нямам много за чистене,основно и най-трудоемко са прозорците,кухнята и прането на дивана/той се "съблича" целия и се пере в пералня/.За прозорците сигурно ще извикам майка да ми помогне,дивана ще го съблека аз,но ще го облича мъж ми,само дано не го чакам пак 1 месец,като миналия път.Confused

# 33
  • Сф
  • Мнения: 13
Деси, права си, то и аз натам съм тръгнала, ама много ме боли кръста докато мина подовете, а имам  робот-подарък от мама за подове, ама е от модела, който не минава сам през по високи лайсни на вратите на стаите и все трябва да го вдигам, и започна да ме боли корема и спрях...иначе мама не мога да я карам да ми помага, че жената е с повечко килца, а и не е добре със сърцето-какво да я правя, милата, ама сега се сещам как ще хвана брат ми и ще спретна една бригада Laughing Mr. Green

Айде да се спретнем за среща, дееее, така исма да си поговоря с бременни наживо, около мен кьорава няма.... Sad

# 34
  • Мнения: 1 341
Аз пък само при мисълта, че някой ще се мотае вкъщи и ще ми пипа всичко полудявам. Свикнала съм всичко сама да правя, има моменти в които много ме мързи, но знам, че никой няма да го направи по-добре от мен. Виж основното почистване е друга работа, но тогава и мъжът ми се включва, и свършваме сравнително бързо.

# 35
  • Мнения: 23 107
БейбиМама,като метиш робота,клякай,за да не товариш кръста и корема.Иначе среща ще има-сряда или четвъртък,но в понеделник ще уточним,като се върнат всички след уикенда.

# 36
  • Сф
  • Мнения: 13
БейбиМама,като метиш робота,клякай,за да не товариш кръста и корема.Иначе среща ще има-сряда или четвъртък,но в понеделник ще уточним,като се върнат всички след уикенда.

Благодаря за съвета, Деси, то бременния ми мозък не се сеща... hahaha

Иначе стриктно ще следя за уговорката, много искам да се запозная с вас!!! Hug  bouquet Или поне, с които мога Joy

Офф, от вчера само аз запълвам страниците, днес повече няма да пиша,ч е от мен никой не може да се включи hahaha
Хубав ден на всички, да ви риткат нашите съкровища, да свършите много полезна работа, да се разходите и да си починете!!! Отивам и аз да се мотая и да си почивам активно!!! Heart Eyes

# 37
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 375
Минавам да кажа приятен уикенд  Hug че заминаваме с нашите за Квебек и няма да ме има.
Пазете се  Heart Eyes
Рони, в кварталния магазин намерих ританки по 94 цента - направо ме разбиха, познай колко чифта купих  Joy

# 38
  • Мнения: 851
Здравейте, мами Simple Smile
 Аз тази нощ също не спах. Задремах в 12:30, събудих се в 4:30 и после до 8 бях кукуряк. Някакси съм успяла да заспя, а мъжо стана в 10, но беше толкова "тих и съобразителен", че аз искам не искам станах в 10:30 ..... Всички ребра и кокали ме болят....всичкоооо... и при положение че не ми дават да излизам не знам как да облекча това усещане?!?
Относно жените вкъщи - винаги съм си почиствала сама, но като се срещнахме с мъжът ми и се пренесох у тях жената за почистване вече беше на лице. Той не беше съгласен да ходя цял ден на работа и като се прибера вместо да излезем или да сме заедно аз да хвана парцала и ютията и така си останахме с жената.  
Babymamma, знаеш ли колко ми е познато това с жената дето почиства за 20 лв.... Търпях я една година. Според мен по-скоро зацапваше отколкото да почиства.... А момента в който изглади и прибра по шкафовете 3 куфара мръсни дрехи (прибрахме се от меден месец и бях сортирала дрехите по цветове на земята (бетер с мръсното бельо) за да започна да ги пера от вечерта...а тя моля ти се  да не забележи че са мръсни - изгладила ги беше и подредила по шкафовете. Едвам отделеих мръсни от чисти.... Отне ми доста време....Може ли човек да си спомни всичките изпозвани дрехи до една.....
Веднага я сменихме. От както се се преместихме наличието на жена е задължително. Апартамента е много голям -240 кв и аз самата го чистя 2 пъти седмично....а жена идва веднъж иначе е абсурт. Пак си водя същите спорове с мъжът ми, но някак си успява да надделея за момента. Сега от 2 месеца имам 3та нова жена, от която вече мога спокойно да кажа че съм много доволна. Тя чисти в две консулства, при много чужденци и съм спокойна, но заплащането е съвсем различно.... Сега ми се налага още веднъж да се вихря сама вкъщи. Така че при жените за почистване никога не може да си сигурен, уж всички започват добре, а с времето   занемаряват работата и се налага да ги сменяме. Аз лично трудно изживявам допускането на нов човек вкъщи... и всеки път се боря с мъжът ми аз да си почиствам, но за момента не съм го преборила .
Ронка, съмнявам се че тези ританки тук са по-различни от описаните при теб. Аз също си взех за вкъщи 5-6 броя, но ако можеш да си ги подбереш там- по добре. Няма да спестиш кой знае колко, а и ще останеш не очарована.
Аз май и третата среща ви ще изпусна..... За никъде не съм с това разкритие и изгладената ми шийка. Чудя се как ще кажа че искам да отида на козметик, камо ли че отивам на лафче и седянка.... все едно съм на 15 години...през 30 мин ме проверяват майка ми, свекърва ми, баб ми, и естетственно мъжът ми дали лежа..... #Cussing out Ще издържа в името на добрите отношения още 3-4 седмици
Започвам и аз да се замислям за този робот. Ще чакам коментари от Герчо и освен и аз да си поръчам...Толкова уреди имам, че накрая фирма за почистване мога да открия....

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 14:22 от Cho_ko

# 39
  • Мнения: 1 715
Да се запиша и аз

# 40
  • Мнения: 23 107
Чо-ко,аз още нямам самопочиствачка,нищо,че от 7-8г. й се чудя/ама тогава бяха баснословно скъпи/.Гер40 ще дава отзиви,а аз мисля да си купя таква за новата къща.Там ще сме на 2 етажа и ще ми е удобно да я пускам.Сега сме се сбутали на 90 квадрата и като имаш предвид мебелите и тн.то място не остава и ми  е по-лесно да мина набързо с прахосмукачката или с прахообирачката,защото нямаме килими,освен 2 декоративни,малки,под масичката ,и в детската.Но като се преместим/някога/ ще имам да чистя доста повече пространство и може да се метна на една Румба или Скуба.Simple Smile

# 41
  • Мнения: 101
Това с чистенето при предишните бременности бях чела, че е животински инстинкт преди раждането Simple Smile Всички напоследък само за това говорим с наближаването на ДЕНЯ Х. И аз да не остана назад - в понеделник идва фирма за основно чистене, пране, прозорци и т.н, че другата седмица се прибират мъжът ми и децата от морето и по-нататък ще ми е по-неудобно.
Иначе аз за 14 години семеен живот само 2 чистачки съм сменила като 2-рата ми е от 1 година, защото другата има здравословни проблеми. Много им се дразня и гледам да не съм вкъщи като чистят, но без тях не мога, собено когато работех. Но сега се усещам как ме влудява и колко неща забелязвам, ама няма как - не ми е от любимите занимания.

Аз тези дни се усетих, че не съм купила коритце и стойка за къпане Simple Smile Голяма съм шматка - какво ли не накупих. Една приятелка ми каза, че не била много доволна от тези анатомичните и ме посъветва да си взема нормална, но допълнително ако искам подвижна "лежанка" и аз мисля да я послушам. Някой беше казал, че имало в Джъмбо от тези поставки за бебето- имате ли отзиви?

Леле, линийката ми показва 33 седмица  Shocked, след 3 седмици влизам в период на "потенциална заплаха от секцио" и ще трябва да отстоявам позиции, че ми иска да устискам до към 24-25 септември...ама, май си правя сметки без кръчмаря Simple Smile Мисля, даже да им кажа да ме приберат в болницата и да ме следят, но да не се дам лесно и бързо...Стига всичко да е наред, де  Praynig

Поздрави и се пазете всички, още малко остана!

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 14:26 от noraishkova

# 42
  • Мнения: 851
Деси Simple Smile  Hug , то разсеяността си върви с бременността май....
Значи ще чакаме Герчо да разкаже

# 43
  • Мнения: 126
Норче аз имам от тези поставки които са метална рамка и на нея се слага хавлиен плат надявам се да ме разбра,но на мен лично не ми беше удобно да къпя малкия на нея и го къпех на мивката както ми бяха показали в болницата а после минахме на истинската вана в банята та общо взето не съм ползвала ваничката и стойката.Сега за близначките незнам сигурно и с тях така ще процедирам.Норче ще устискаш до тогава и аз смятам тогава някъде да е датата да видиме само какво ще решат лекарите така или иначе ще влезна по рано в болница за наблюдение.Трябва само да мислиме позитивно а не да се стресираме излишно.Пък и секциото не е толкова страшно или поне за мен.

# 44
  • Мнения: 63
Здравейте маминки!

Ние снощи имахме гости, които се заседяха до 3 часа и сега клепя и ми са възпалени очите. Вчера готвех цял ден и изкарах сумати време на крак и по едно време така ем сряза кръста и такива контракции получих, че трябваше да легна за половин час. Даже пих Но-Шпа (взех си последния път от България, защото тук го няма и не са и чували).
Гледам говорите си за почистването и помощ от жени. Моята настояща къща, както съм ви разказвала е ужасно голяма, но домашна помошничка неща. Мъжа ми преди да се оженим е викал една фирма за почистване, разбира се индийки и филипинки и аз месеци наред след това намирах черни гадни косми из цялата къща. Все пак началото на октомври ще трябва да викнем някой за хубаво почистване, защото ще имаме гости за 2 седмици, а аз няма как с големия корем да се натоварвам.
Аз да ви кажа горе долу съм готова с повечето покупки. Остава памперси, козметика и шишета.
За шишетата съм в чуденка. Тези, които харесвам с антиколиковата система са на Avent и Pegeon. Понеже споменахте не дотам приятни неша за Avent си мисля да купя Pegeon. Та въпроса ми сега:

Има ли някой опит или отзиви от шишета Pegeon? Моля споделете мнения.

Общи условия

Активация на акаунт