Цялата ДЕКЕМВРИйска дружина се моли силно за Полина!

  • 15 848
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
La Fée , вторник е хубав ден, дано да дойдат повече момичета този път. Боби, Бибич, Фролик, какво ще кажете вие?

Боби, Бибич, Фролик, Choosy, Darlin' -  Вторник, 17 ч, удобно ли е ?

Krasoni, съжалявам, че пак няма да се срещнем, но ти пожелавам незабравима ваканция и лек път !
Ще чакаме снимки  Sunglasses
 Hug

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 18:03 от La Fée

# 31
  • Мнения: 2 768
Включване на Радио Ереван.  Simple Smile

Джени, най-лаишки обяснено, опаснто при плацента-превия (ниско разположена на входа плацента) е, че нормално при раждане първо излиза бебето, а накрая плацентата след като е прерязана пъпната връв и то е проплакало.
Когато обаче на входа стои плацента, при раждане тя започва да се отлепя с мощно кървене. Съответно бебето остава без кислород, което е изключително опасно дори и за минути. Обикновено такива пациентки се следят много стриктно за да се предотврати преждевременно раждане и за да се свика екип за секцио моментално, без да се губи време. Преди години дори ги приемаха последното тримесечие плътно в болница за да са под наблюдение.

В голямата книга за бременни, която имам дават засиленото вагинално течение през 6ти месец като нормално явление за срока на бременността.

*MILADY*, знаеш ли, точно из тия дни си приказвахме същото с evil. Аз бях върл противник на Отчетния подфорум, даже казах на приятелка, ако ме види да пиша тук да ме фрасне та да се освестя  Mr. Green
Обаче голям късмет извадих, като попаднах на нелигава тема! Дори напротив!
Огромно удоволствие за мен е компанията тук. Запознах се и срещнах много сродни души. Щастлива съм!  Grinning

Направихме си днес супер разходка с evil-ка.
Купих на дреб страхотна риза в черно, просто се разтапям като я гледам! Изпипана като риза за голям, мъжкарска, а е р-р 2-4 месеца  Simple Smile

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 01:32 от eta

# 32
  • Мнения: 186
Уф, пък аз съм с кофти нет днес и ми се изпозатри писането.. Twisted Evil
Дарлин, честита принцеска!

Аз да питам набързо, че да не ми изчезне пак нета, има ли някой, на който да са му казали "2-ра степен на зрялост на плацентата"? На мен в четвъртък това ми каза моята док, та се постреснах. С първата бременност в 34 г.д. съм била още с втора степен, а сега не е ли рано.. Питах я, ама тя ми каза, че степента на зрялост не е твърде сигурен признак за наближаващо раждане. Обаче и аз в общия дух на тревожност се ошашках, та викам да питам и вас.  Wink

# 33
  • Мнения: 429
Джени, най-лаишки обяснено, опаснто при плацента-превия (ниско разположена на входа плацента) е, че нормално при раждане първо излиза бебето, а накрая плацентата след като е прерязана пъпната връв и то е проплакало.
Когато обаче на входа стои плацента, при раждане тя започва да се отлепя с мощно кървене. Съответно бебето остава без кислород, което е изключително опасно дори и за минути. Обикновено такива пациентки се следят много стриктно за да се предотврати преждевременно раждане и за да се свика екип за секцио моментално, без да се губи време. Преди години дори ги приемаха последното тримесечие плътно в болница за да са под наблюдение.

Eta, благодаря ти!  Hug

Всичко това го разбирам! Разбирам, че при тази диагноза риск има при раждането и затова е задължително да е секцио и жената да се следи, за да не започне преждевременно раждане. 

Единствено не ми става ясно защо е по-рискована бременност при такава плацента или по-скоро защо има по-висок риск от преждавременно раждане?

# 34
  • Мнения: 2 768
Сега гледам в голямата книга, да съм по-точна.
Значи колкото по-близо до изхода е плацентата, толкова по-голяма е вероятността от кръвоизлив. В такъв случай в зависимост от г.с. и зрелостта на плода решават как да действат.
Ако пък се установи нископредлежаща плацента с ехограф, но няма кървене, на бременната се препоръчва обичайното - покой, без секс и т.н.

# 35
  • Мнения: 614
само се записвам и се връщам да чета  Hug

# 36
  • Мнения: 41
Ава и при мен плацентата беше 1 стпен зрелост,когато бях в 19 седмица,но мисля че все още е първа т.к мойта докторка последно не ми спомена друго.Не се тревожи тези степени са относително нещо и се проследява със времето,важното е бебчето да расте ,това е най сигурния показател.Вярвам че ще изкараме до края и ще се радваме на бебчетата си   Peace

# 37
  • Мнения: 344
Хей, човек да не забегне нанякъде и вие сте се изписали направо....

Благодаря много на всички, които са отразили гУспоЙцата.  Hug
Неска беше много послушна - помогна на мама да затвори 50 кг зимнина Party Та сега сме малко уморени и ще полягваме, та утре евентуално ще пиша повечко (ако не изкочи някой план за бягство де).

За срещата - вторник става, но аз няма да мога в 17 ч, че до 18ч съм на работа ... Ако искате не ме чакайте ако часа не е удобен, аз ще дойда след работа (хах, като сте се напапали вече, а аз гладна)

Айде лека нощ от мен сега, че едвам гледам...  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 104
Добър вечер малко късно и от мен, че цял ден правихме ремонти из къщи и нямах време за вас Heart Eyes
Страхотна тема - дано успеем наистина да съберем паричките.
Darlin` честита принцеска и от мен Hug
Ава мойта отдавна е 2 степен - поне от 1 месец, но това не ме притеснява особено, има и трета, а и доктора не ми се видя притеснен Wink
Bobby_Alex може и да се вдигне, дано, въпреки че е малко късничко струва ми се, но медицината не е математика все пак.
*MILADY* да знаеш, че освен че радваш окото, радваш и душичката - поне мойта, смях се от сърце на постовете от последните няколко дни, а имах нужда от такова развеселяване Hug
В MyToys има спидита по 220, 250 Евро - е не са пърпъл, но са тазгодишни цветове и ако някой иска да спести парички, може да се възползва и да напада
Отивам да релаксирам, че днес съм само на един Нутри маг и много работа с метлата Mr. Green

# 39
  • Мнения: 130
благодя ви момичета за отговорите ви,определено сега съм по спокойна newsm51,но леки болчици  пак имам ,но си почивам сега през почивните дни повечко.

палечка попринцип мисля че е нормално болки в краста но леки ,ако са много силни се консултираи с доки.

# 40
  • Мнения: 2 768
Урааа!
Току-що спечелих бебефон с камера! eй такъв
Зачеркнах и това от списъка, отивам да спя  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 186
Добро утро!  Heart Eyes
Ох и аз вярвам, че нашата групичка ще изкара безаварийно до края!! Реших да не и придирям много-много на тая плацента..

А, и друго се сетих да ви питам - на мен са ми изписани Пренатал витамини още от 12 г.с., ама с моите (и без това множко) килца не съм ги купувала и съответно не съм ги пила. Реших, че щом хапвам доволно салати и плодове, няма нужда да се "зобя" допълнително. Вашите лекари настояват ли да пиете витамини или?

Честита нова придобивка на eta!

Пожелавам ведър неделен ден на всички!  Hug

# 42
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Добро утро!

eta честита ти придобивка  Hug

Ава аз не пия никакви витамини, пък и доки не ми е изписвал.
Единственото което пиех беше ФК. И аз гледам да си ги набавям от
пресните плодове и зеленчуци.

Пожелавам ви приятен и усмихнат неделен ден!

# 43
  • Мнения: 130
добро утро и от мен,

днес се очертава еди хубав ден,защото съм на гости на мама smile3521

авааз също не съм от най слабичките ако става въпрос но още щем спрях фолиевата кисилина моята лекарка ми каза да пия витамини и аз ги започнах веднага,аз пия центрум-матерна
  
етачестото много е хубав

хайде момиета пожелавам ви един спокоен и изпалнен с усмивки почивен ден newsm62

# 44
  • Мнения: 274
ДОБРО УТРО!

Общи условия

Активация на акаунт