Отговори
# 15
  • Мнения: 59
Здравейте момичета  Hug Hug Hug

Mинче много добре си се справила с новата темичка поздравления и идеята за рамадана е чудесна.

и аз като Файма съм във вечен рамадан  Simple Smile ,през деня е абсурд да ям , карам си на кафенце цял ден и се чувствам прекрасно.

# 16
  • Мнения: 6
ехооооо  Simple Smile

без да бях прочела нищо, от миналата седмица ми влезна тази идея за постенето. и съм решила,че като за първи път,колкото издържа-толкова! ако ще и 1 ден да е,но мисля да се пробвам. не е за отслабване! Simple Smile без вода ще издържа без проблем,но без храна... Sad още с отиването на работа се задава най-важния въпрос "какво ще ядем" и "хайде до магазина". то си ми личи де. та да видим,колко време ще издържа без да ям.

вече броя дните,да си видя момченцето. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 52
здравейте аз съм християнка и нямам нищо общо с арабската култура,но оби4ам да ви 4ета защото ми е интересно.                                                                                                                                                                                                                                         Hug Hug Hug-за вси4ки

# 18
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Абе, Паулинче,
 вие на работа работите ли или само лапате. Аз като бачках хич не се сещах да ям. Така до вечерта си искарвах на кафета и бистра водичка. Вечерта обаче кеф- шоколавови бонбини. И интересно тогава бях 52 и половина килограма. Не вдигах повече. Може да е било от адреналина, обичах си работата и бях много, много щастлива.
Бена-бела и аз съм ристиенче ама като бачках се налагаше да не мога да се храня през деня. Така, че си правех перманентен Рамадан. Ама няма лошо.  Хубаво е да се пости, правила съм го. То не е измислено случайно.

Последна редакция: чт, 20 авг 2009, 21:09 от DELTA_DELTA

# 19
  • Мнения: 100
Деси, не важи само за вас, разбира се. Пишете, но не се заяждайте, това имах предвид.

И аз съм решила да постя тази година, но не вярвам да издържа. Може да опитам един ден на два, ето така... Не ми е свикнал организма, няма как да се справя през целия период.  Peace С водата и кафето!!

Деси
, ти как привикна отначало с постенето, някакъв режим ли си беше направила или директно пости през целия период? Ако има някакъв режим за привикване... сподели  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 804
ра започнах направо .Когато човек истински вярва успява,а тогава и пушех  Peace.Само не разбрах ти защо ще постиш  Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking

# 21
  • Мнения: 278
Добро утро на всички магребинки!
Слагам закуската (с риск Делтичка да ми се скара, че е много малко  Laughing ), аз няма да си взимам, защото съм на лунна диета днес, така че Делта може да вземеш и моето парченце  Wink. Кафето също е приготвено с любов.




Според мен да се пости в една страна, в която мнозинството не са мюсюлмани, е много трудно. Ежедневието не е пригодено за това, а и ако си самичък е по-трудно. Примерно много от студентите тук имат по това време изпити все още...ходят на лекции, или работа, просто няма как. Добре поне, че времето не е толкова горещо.
Аз, както вече казах, няма да постя, интересно ми е обаче да чета, ако се видим с хабибито през септември, ще пробвам с него...последните дни някъде.


Много ви завиждам за срещата....иска ми се и аз да дойда, само че няма как. Сигурно ще изкарате много весело! Пожелавам ви от сърце да се забавлявате и да научите много нови неща една от друга! И.... ако може после поне някоя друга снимчица да видим  Hug

Лек ден на всички!

# 22
  • Мнения: 100
Ей, Минче, много любовна закуска Simple Smile Simple Smile
Харесвам такива неща... сърчица, цветя, любов, красота, залез... а защо не изгрев??  Party

Деси, ще пробвам да видя какво е да се пости в Рамадан, но както каза Мина, на работа без кафе и поне вода... освен да легна в залата за вливания и да си доспя...  Joy Аз на ден без 2-3 кафета и поне една кола не минавам... Както и да е, ще пробвам и ще пиша как се справям.

Казваш до вярата опира... И сигурно си права... Може би и до местонахождение също...  newsm78

Хубаво би било поне за малко да се посети някоя арабска страна по време на Рамадан... за да се усети атмосферата...  Grinning

# 23
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
бихте ли ми помогнали с инфо за мюсюлманските празници,че съвсем се обърках от многото различни линкове в нета.Накратко,интересуват ме датите - кога започват,и кога свършват празниците Рамадан,Рамазан,Шекер Байрам.Не мога да направя разлика между Рамадан и Рамазан...Изобщо,през август и септември месец какво се празнува?
Ще се радвам,ако някоя от вас има желание да ми обясни.

# 24
  • Мнения: 278
Paddy, Рамадан и Рамазан е едно и също, но Рамазан се използва от турскоговорящите (поправете ме, ако греша). Всяка година Рамадан започва по различно време, всяка следваща година се изместват датите с 10 дни напред. Тази година започва на 22 август *т.е. утре, макар че все още има разногласия в интернета, дали на 21 или 22.
На български не успях да намеря кой знае каква информация... виж ето тук, може да ти е от полза:
http://www.islamforbulgaria.com/islam/ibadat/ramadan.html

Ако говориш немски, мога да ти дам още допълнителни линкове.

Това е от мен, другите момичета ще допълват.

# 25
  • Мнения: 31
Здравейте момичета кокичета! Мн интересна темичка браво 6+!!! От утре глад цял ден....

# 26
  • Мнения: 550
Минче, аз чак сега виждам каква красива тема си сътворила – заглавието в рима, информацията много полезна и изчерпателна, снимките на място. Машала!  Hug  bouquet newsm51
Сега ще ти отговоря и във ФБ!

А Пади, объркването ти идва от това, че в Турция използват едни имена за празниците, а арабските страни – други.
Мина е обяснила за Рамадан или Рамазан, а Байрам мисля, че е труското има за Ейд. Ето малко инфо повече от уикипедия https://
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%B … D1%80%D0%B0%D0%BC

# 27
  • Мнения: 3 804
Paddy -празниците са 2 еднията е след края на Рамадана ,а другият когато тези които са заминали на хаж са на планината Арафат и м/у 2та празника има 2 месеца и 10 дена.
Тук пак има разминавания в понятията -турците наричат празника след Рамадана шекер байрям -докато на арабски е аид алсгир /малкият празник/ ,за другият празник май на турски е коч байрям ,а на арабски е аид алкбир/големият празник/-на този празник се колят агнета и месото се раздава на бедните.

# 28
  • Мнения: 31
И когато им се каже: “Повярвайте, както хората повярваха!” - казват: “Да вярваме ли, както глупците повярваха?” Но именно те са глупците. Ала не знаят.
И щом срещнат онези, които повярваха, казват: “Ние повярвахме.” Но щом се уединят със сатаните си, казват: “Ние сме с вас, само им се присмиваме" (2:13,14)

# 29
  • Мнения: 2
Благодаря за инфото момичета,много ме улеснихте   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт