Мама на покупки се отдава,че ОКТОМВРИ бързо наближава!

  • 10 715
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 107
Ипанемче,много постно го даваш Wink

 Embarassed ще си взема бележка  Wink Започнах едни курсове (да използвам оставащото време) и почти цял ден се занимавам с това. А иначе чета и се радвам за всички хубави резултати от прегледи- мен нали само ме мерят и теглят, така че не съм виждала бебето многооо отдавна....Иначе нещо интересно - при нас има също "бейби бум" - налагало се е последните седмици да изпращат родилки на 100 км. от мястото където живеят да раждат Shocked Тези резултати казват, че са в следствие на масовите почивки за коледните празници в топлите страни Mr. Green
Да питам майките, които са извън БГ- как смятате да извадите лични документи и ЕГН на детето? Разбрах, че с пълномощно паспорт от Бг не може да се извади вече, а идея си нямам колко време би отнело чрез консулството (дипл. поща май средно е 5 месеца Shocked).

# 46
  • Мнения: 2
Миркам, много благодаря за пояснението ! За снимките, ще видя какво мога да направя Blush
Надежда, не съм чувала такова нещо  newsm78 Ние купихме матрак с пружини (на всичко матрак му викат  Sick). Знам само, че какъвто и да е, не бива да е нито много твърд, нито много мек, абе, с една дума, да е НОВ.
Ипанемче, това е проблем само ако и татето е българче (нали е така при вас ?). Тогава се ходи до консулството на България и от там май се издава паспорт валиден много кратко време, колкото да се приберете до родината и да извадите друг. Но признавам, не съм особено осведомена по въпроса  Thinking За бебетата с двойно гражданство обаче, тук им се вади френски паспорт и занасям акта за раждане в обредния дом, в града, където съм живяла ; от там ми вадят бг акт за раждане и детето придобива двойно гражданство ( в това поне съм сигурна  Mr. Green).

# 47
  • Мнения: 1 107
Проблемът е там, че дори да се прибера с пасаван трябва да стоя поне 1 месец в БГ, защото вече не правят експресни паспорти на бебетата (нова разпоредба)....а сигурно преди това се чака седмица-две за ЕГН newsm78 Май ще подосаждам с въпроси за тукашното посолство Wink

# 48
  • Мнения: 2
Да, обади им се. Поне ще си сигурна в достоверността на информацията.

# 49
  • Мнения: 20
момичета, в стрес съм! Тая вечер от 9ч насам имам чувството, че малката прави опти да си провира главичката  #Crazy , а още ни е мн рано...

# 50
  • Мнения: 68
Запис. утре ще пиша.  Hug

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 26
Момичета да ви известя за още едно септемврийски бебе на една позната-съвсем прясно от преди малко! Чакаме новини за мама, бебка е добре, ама още не знам подробности и името не са уточнили. Тя беше с термин 16.09, така че мами, гответе се...  Hug
Маминката Гери също е добре,въпреки,че беше много притеснена днес  Praynig Чувахме се през 2 часа,а секциото и беше насочено за 08.09.,но сутринта като е отишла на запис на тоновете са и казали,че са на ниската граница,но да си ходи и няма проблем  #2gunfire
Обадила се е на Д-р Ковачева и много се е ядосала,че така са я отпратили,и казала веднага да се връща за повторни.Следобед беше получила зацапване,в 18ч. като се чухме чакаше пред кабинета за преглед и в 20ч. татито ми прати ММС-че със снимка на бебка  Party Heart Eyes Бях очарована от отношението на Ковачева-жената е в отпуск до 20-и,а е отишла и е направила секцио по спешност  Peace Ако всички лекари бяха като нея...   smile3501 Hug

Нещото,в което се убеждавам е,че трябва много стриктно ние да си следим нещата,а не да разчитаме на някоя мързелива акушерка или лекарка,гледаща ни в портфейла или работеща за едната си заплата #Cussing out ! Добре,че Гери не се остави на "всичко ти е наред"  Praynig Praynig Praynig

момичета, в стрес съм! Тая вечер от 9ч насам имам чувството, че малката прави опти да си провира главичката  #Crazy , а още ни е мн рано...

Алексче,ако имаш болки или контракции се обади веднага на лекар  Naughty Може пък и само да се намества и така да я чувстваш Praynig

# 52
  • Мнения: 20
Дано само да се намества  Praynig

# 53
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Ипанемче ЕГН може с пълномощно да се извади от БГ,но паспорт само лично.Наистина много време ще отнеме ако е през посолството.Най добрия вариант е с пасаван но там пък остава проблема с неиздаването на бърза порръчка на паспорт за бебета.

Ето какво пише тук но се отнася за посолството в Германия. http://www.bgbotschaft-bonn.de/index.php?id=155

# 54
  • Мнения: 1 107
plamitoto - добре, че бебчето и майката са добре Praynig
divanence - благодаря ти за линка, ще ми помогне определено!  bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
и аз да се разпиша по нощите, че нещо от вчера не мога да спя. Не ми стига хич въздух  Sad Е на обяд поне успявам да си дремна с каката, но пък не ми остава време за къщната работа. Блазе ви на мамите с малки дечица, че има кой да ви отмени. Нашия дядо хич не му се занимава с разходки и тем подобни, но пък ме отменя в готвене и чистене повечето пъти.
Миркамче, като те чета и точно се сетих за няколко подобни случая с мойта дъщеричка. Тя хем, че е година по-голяма все още се тръшка и пищи и следствие на което и към мен са отправяли коментари. Последния път бях на косъм да зашлевя един чичко с поредното гадно и отвратително изказване ама се въздържах заради Валето и бебчето. Поне да се съобразяват като сме бременни  #Cussing out Иначе тук съседите пак гледат на кръв, но заради това че съм бременна си траят, иначе миналата година само клюкаха колко ми било лошо детето (под това имаха предвид, че търчала като луда и се катерела и държала като палаво момче), като си мислят че не ги чувам. Ако и бебчо е като каката не ми се мисли, ама пък отсега съм решила да не обръщам внимание на разните коментари и забележки. Все пак мисля, че сме достатъчно интелигентни и ще си възпитаме децата по-добре отколкото тези с глупавите си изказвания. Малки са още и ще израстат и това си поведение. Така че свиркай си и не се връзвай много  Hug
Честито на всички мами направили покупки за бебчетата. Аз ще ходя сигурно другата седмица да избирам разни дрешки. Стига да са ми превели болничните разбира се.
Лека нощ от мен.Отивам да се пробвам да си намеря удобна поза за спане и да не се задуша

# 56
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен,
че не ме хваща сън то е ясно, но по лошото е че имам и работа в офиса а през деня едва си държа очите отворени  Confused
Ходихме на преглед вчера /17.08/ и съм малко притеснена докторката започна с това че плацентата ми е състарена 2-3 степен и направо място не мога да си намеря  Tired
Иначе ме успокои че бебчо е добре и е огромен аз съм в 32 седмица първи ден и то тежи вече 2733 гр. по обиколка на главата и коремчето. Това ми се вижда много а и на доки май чак ме попита да не ми е сгрешен термина  Crazy
Ще трябва да следим тази ми плацента и ще ходя по често да ме наблюдават............... направо не ми излиза от ума това че бебето можело да започне да страда ако се влошат нещата  Cry Cry Cry
а аз блажено си въобразявах че имам почти два месеца и хич не си давах зор, но сега ще трябва да стегна вече багажа за родилното  Tired

# 57
  • Мнения: 4
Момичета изобщо не мога да заспя  Cry Много ми се гади ,аман вече...
Преди да си легнем ( защото бях заспала ) гледахме едно филмче,след края му аз буквално заспивах във въздуха,легнахме си и като станах към 2 ч. ... да видиш... и ето ме тук.
Сега мнооого силно се надявам че ако схрускам поредния талцид и нещата ще се оправят.ДАНО
Хайде отивам да си опитам късмета .

# 58
  • Мнения: 58
Добро утро  Hug
Аз днес съм на ЖК, а от утре излизам в майчинство. И аз мисля, че е време вече да си приготвя чантата за родилното. Смятам тези дни да се отдам на покупки за бебо и мама. Хайде лек ден от мен на всички!

# 59
  • Мнения: 68
Alex4e как си тази сутрин? Минаха ли неразполуженията? Контракции ли бяха или какво?
Нин4е, да ти е живо и здраво мъжленцето в коремчето! 2,700кг. е супер за тези седмици  Peace Според мен не се тревожи за плацентата, бебчо е голям и дори и да бърза мисля, че вече няма да е проблем  Hug Но задължително започвай да се приготвяш с покупките! Не ги оставяй за последния момент   bouquet
Аз днес съм на изследвания, но часа ми беше за 11:20, нямаше други свободни, та закусвах. Сега ще ида да си взема направленията и утре ще пуснем изследвания.

Забравих да ви кажа, моя малък мъж е хванал една настинка и ще си в къщи цяла седмица. Нищо не мога да свърша с него  Rolling Eyes Както и да е, да се оправя момчето ми е най-важното  Hug

Аз съм сериозно обезпокоена от факта, че Септемврийки вече раждат! Моя термин е 3.10 и ако е тръгнало така след по-малко от 2 седмици трябва да съм в готовоност  Shocked

Много благодаря на всички за отговорите, относно евентуалното полужение на бебе Райан.    bouquet Днес се надявам да ми го потвърдят. Миркам много се радвам, че ти харесва името  Hug

Лек ден на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт