Отговори
# 15
  • Мнения: 96
Я да се вясна, че току виж сте ме забравили Grinning

По коя тема по напред да взема отношение newsm78
Я да се изкажа аз по въпроса за коликите Laughing
Аз 5те правила ги бях открила още докато бях бременна с Ема и се бях подготвила теореХтически как да действам. Тя имаше доста силни колики, но не плачеше силно- само се свиваше и пъшкаше, проплакваше,  правеше милото физиономийки и като цяло ги понасяше стоически. При нас най-вълшебното средство се оказа сешоара - изгорихме един докато минат пущините. Накрая и аз бях придобила условен рефлекс - като го пуснех да бръмчи и на мен ми се доспиваше моменталически.
В крайна сметка обаче съм напълно съгласна с Oska, че всичко опира до темперамента на детето - всички тия техники, методи и прочие чудесии са за успокоение на родителите, че правят нещо - да, облекчават състоянието, но в никакъв случай не го лекуват.
Просто трябва търпение и спокойствие от страна на майката - както се казва - и това ще мине....
Шишета - аз съм супер доволна от Pigeon, същия принцип като Томито,  но на по-добра цена. Освен това имат награда за иновации Grinning
За ЕБХ то - честно казано нЕмам нерви да клеча с нищо неразбиращо бебе над един леген по цял ден Laughing като се има предвид, че ще съм сама с каката и бебето, тя ще има нужда не по-малко от моето внимание.
Затова, ще се възползвам изцяло от достиженията на "консуматорското общество" във вид на памперси, а като му дойде времето ще се отучим и готово. Тъй де, никой не е отишъл на абитуриентския си бал с пампа... Laughing
А що се отнася до еко страната на нещата - принципно съм за, но  съм против двойния стандарт - когато майките прокламиращи неползването на пампи спрат да ползват дамски превръзки - ще говорим отново Peace

И още исках да пиша, ама ей на - забравих какво newsm78

Честито на узналите пола мами, дано и днес имаме само добри новини!
Целувки на всички!


Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 15:27 от Lassi

# 16
  • Мнения: 186
Здравейте! И аз да се разпиша в новата темичка. Ние вече сме на ръба на изчерпващото се любопитство за пола на нашия бебок - в началото на юли моята лекарка каза, че мязало на момче, пък миналия ден ми вика "Не виждам пишка!", та ние съвсем вече загубихме търпение..Бъдещият батко и той се мята от едно в друго: "Искам братче, ама повече си искам сестичка"  Grinning. На 6-ти другата седмица най-после идва и моят ден за ФМ при Марков, така че разчитам тогава да знаем пол, за да се стягаме да мислим за име.
Уф, пък при мен се засили течението и чакам утре да получа резултат от микробиологията дали не са ме нападнали пак някакви гъби..

zlitova, скорошно оздравяване! Какъв антибиотик да предписаха?

Lassi , това за ЕБХ все едно аз съм го написала  Peace

# 17
  • Мнения: 344
limonkata, пий си хапчетата спокойно на гладно. Само гледай да не ги върнеш и тях.

zlitova, честити розовелки   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 745
Lassi , това за ЕБХ все едно аз съм го написала  Peace

И аз съм на това мнение,още повече,че Лизи свикна точно за 1 седмица без памп,с някои аварии,а след още една вече всичко си беше ОК! Peace Peace

# 19
  • Мнения: 7
привет привет  Simple Smile  и аз хич не съм по писането тия дни, но пък ви чета редовно...
Поразболях се и аз незнайно как, но хубавото му е че си взех болнични за цялата седмица и така успях да си отспя и да си почина (засега) от работните неволи... Другата седмица мислиме да отидем малко на планина.. има едно фестивалче Беглика, може някой да е чувал.. та да разведрим коремчето с малко опен-ейр музичка..

Аз като цяло съм си еко и от преди, ако може така да се нарече, и съм за идеята по принцип.. стига да не се стига до крайности Simple Smile Доста приятелчета са много "вегетарианци" и много "еко" и така са се вкарали в този филм, че в един момент са затворили кепенците.. същото е и със свърхконсуматорщината де.. така че някъде по средата ми е най-уютно.. много ми помагате с вашите съвети и истории  Grinning, за мене бременоста (в последствие и майчинството) е цяла нова вселена и сега всичко ми е толкова ново и необятно, и още не ми е заработил филтъра за пресяване на информацията.. всичко поемам..   Grinning

Поздрави на всички и успехи на прегледите   bouquet


# 20
  • Мнения: 614
CatWoman - и аз усещам болки ниско долу - по-често вечер или когато се заседя на работа - някъде от около седмица и половина. чудя се дали не е от нарастването на бебето, тъй като и на мен не ми се втвърдява коремчето. newsm78

# 21
  • Мнения: 1 391
Боби_Алекс - да не е Калоян?

# 22
  • Мнения: 37
Колибри, не е Калоян, но е производно на Калоян  Wink

# 23
  • Мнения: 96
Иван, Иван-Асен, Иван-Шишман newsm78

А в кое българско царство е царувал? Laughing

Pebs, на каква възраст махнахте памперса? Гледам, че Лизи е 5 месеца по-голяма от Ема, вече сте готови със задачаката,  та се чудя колко още да изчакам newsm78

# 24
  • Мнения: 518
забравих да благодаря :
Darlin` ,   Hug за новата тема !
ета Hugза интересното инфо ! ти си някаква интрнет-фурия просто! а казваш , не е била планирана бременност ! много активно се интересуваш и четеш , все едно ти е за пръв път . аз бях така с Васил . имах дори 2 платени домашни консултации с акушерки ! обаче този път така лежерно я карам .  то скоро беше и много новисти няма , ама я виж как се оживих от последното инфо , което прати !
Aluin ,  zlitova  , бързо да оздравявате !


Lassi , идеята е човек да се стреми да е в унисон с природата , както и колкото може  и трябва да му иде отвътре за да се получи . никой не очаква да сме на 100% еко , но с отношение и пример постепенно може да възпитаме по- отговорно поколение ! и аз незнам колко ще ми се получи това - без памперс , но може прото да опитам . преди да разбера ,че не се разграждат в природата си живеех по-спокойно  Mr. Green!
Aluin , или си вегетарианец или не - няма как и тъй и тъй ! а иначе аз  се дразня , когато някой имитира отношение само заради модата и после се юрне на друго модерно !

дайте сега да видим за срещата ! понеже много мамчета са с дечица , какво ще кажете за детски клуб (пък и ще има климатик)? трябва да е на по-централно място . давайте идеи . аз знам "островчето на съкровищата " в Кр. село , но по-в центъра ..... ???? също да се провери дали не е затворено за лятото  .
на работещите кога им е удобно ? предполагам вечер . сега късно се стъмняма , така ,че  18.30 не ми се струва зле !
още идеи ?


# 25
  • Мнения: 96
Lassi , идеята е човек да се стреми да е в унисон с природата , както и колкото може  и трябва да му иде отвътре за да се получи . никой не очаква да сме на 100% еко , но с отношение и пример постепенно може да възпитаме по- отговорно поколение ! и аз незнам колко ще ми се получи това - без памперс , но може прото да опитам . преди да разбера ,че не се разграждат в природата си живеех по-спокойно  Mr. Green!

 newsm03 Не бях разбрала, че е такава идеята Laughing
Може да изглеждам тъпа, ама не съм, бе, само 2 те бременности ми позатъпиха малко острия ум, ама това е положението, Минке...
Пък за памперсите, че не се разграждали в природата - ми че аз не ги хвърлям сред природата - нито в градинките, нито в планината...Опретно си ги събирам разделно, ако че в нашия квартал няма много разделни контейнери.
То и пластмасовите чашки, с които си пиеш кафенцето сутрин не се разграждат - тъй, че от утре те искам с картонена, рециклираща се Laughing Hug

# 26
  • Мнения: 274
мммм всъщност не знам дали е от нарастване на корема, но искрено се надявам това да е причината. Моята мадама също е разположена долу, в долния край на матката и плацентата, но плащентата е висока, просто тя се вре надолу. Не знам дали е възможно и това да е причината, защото док не спомена нищо, каза че те си се въртят където им е удобно, важното е, че плацентата не е ниско разположена  newsm78

# 27
  • Мнения: 392
Здравейте
и аз да цопна в новата темичка, само хубави новини в нея да има,
ние тръгваме за Шумен, ще ходиме на гости на свеки, но ще ви пиша и от там!
До скоро

# 28
  • Мнения: 518
Lassi , не дей тъй , бе жена  Crazy ! много добронамерено го казах  Hug !
Lassi , идеята е човек да се стреми да е в унисон с природата , както и колкото може

де да можех да подложа порцелан , ама не вярвам автомата да го хареса и да ми пусне кайвенце  Laughing! за свое успокоение и аз като теб , безмислено , но упорито хвърлям чашките в жълтите контейнери !(имам предвид немарливостта на общината ).

CatWoman , контракциите могат да се засичат на апарат , твоят гинеколог вероятно ще провери , ако не си сигурна в усещанията си !едва ли е нещо сериозно  ,но  пий си хаповете и на прегледа ще се изяснят нещата !
katring , лек път и любезна свеки  ти желая:D!

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 17:36 от oska

# 29
  • Мнения: 344
Колибри, не е Калоян, но е производно на Калоян  Wink
Ммммм мислех си за Асен,  ама явно не е....

Климент? Симеон? Или е ... Калин?  newsm78 Залагам на Калин Party

Общи условия

Активация на акаунт