Отговори
# 240
  • Мнения: 1 341
seagirl83, все забравям да те посрещна с добре дошла! Hug Липсваше!
Защо не се къпеш в морето? Нищо няма да ти стане, освен кеф разбира се! Wink

# 241
  • Мнения: 1 668
seagirl83 и аз не схванах защо не се къпеш в морето. Аз ако бях сега там нямаше да има сила на света, която да ме измъкне от моренцето в тея жеги...
Днес ми е едно криво... спи ми се, вие не пишете, че да се разсейвам... Само с глупости ме занимават в офиса... Тъпа работа. Май ще взема да си събера крушите и да ида у дома да му дремна следобед...

# 242
  • София
  • Мнения: 1 594
За тези подготвителните контракции ми е интересно - или аз не мога да ги позная или просто нямам. Не усещам нищо особено да ми се случва с тумбака, нито да се стяга, нито да боли. Става твърд от време на време, но това се дължи обикновено на това, че съм много послушна по отношение на лакомото гласче и така се напапквам понякога, че пупата ми се изтумбва и се изпъва и втвърдява сякаш всеки момент ще се пръсне   Rolling Eyes

# 243
  • Мнения: 2
Блаодаря ви за приема, момичета  Hug
Адри, може и да няма такива, не са задължителни. Ако ги има пък, до десет на ден е нормално стига да не болят. Така че радвай се на леката бременост.  Grinning
И на мен ми е скучно, затова се залепих за форума тази сутрин  Blush

# 244
  • София
  • Мнения: 48
seagirl83 - колко сладко разказваш за тез сутрешни разходчици по морето, пренесох се въображаемо с теб!!!!!!!!
наслаждавай им се кат за всички ни!!!
А наиситина защо не влизаш в морето? Аз знам че е плуването е много полезно за нес сега!

Рони - аз не съм се притеснила за резултата; наиситна е хубаво по-здравословно да се храня, ама пуст апетит (или по-скоро лакомия).
Писах по-подробно за да запозная и другите мами с изследването. Хубаво е да се направи - аз бях на 100% убедена че всичко ми е наред (нямам никакви индикации за развитие на такъв проблем, само дет сладкото много ми се услажда и бая си хапвах...), ама ей на...

# 245
  • Мнения: 93
На мен ми казаха,че имам контракции,не ме боли,но не ги броя  newsm78 Не знам дали са повече от 10 на ден,някой път са по-често,др път не...не знам от какво зависи!Като отида в понеделник на лекар,ще разпитам по-подробно.Иначе бебчето така ритка,че понякога ме стряска  Laughing А за морето... Cry много го обичам,дано др година успея да го видя  Heart Eyes

# 246
  • Мнения: 5
Благодаря Ронка и вие ми липсвахте определено и много се радвам, че пак съм сред вас. Много е приятно да съм част от вашата компания Hug. А на въпроса ви с Герчо, за съжаление нямам логичен отговор, просто някак си с това голямо коремче не ме влече да се съблека по бански и да се гмурна да плувам, а аз в морето се чувствам, без никак да преувеличавам, по-добре отколкото ходейки по земята, ноо това лято нещо просто ме спира....страх, предразсъдъци, знам ли и аз как да го нарека, може би защото съм от морето и никога това за мен не е било лукс да ида на море и някак си не ми е липсвало, като цяло, както на някой хора, които кажи речи цяла година си мечтаят за бленуваната почивка по летните курорти, а за мен е било просто поредната ваканция в родния град...и сега някак си мисля, че мога едни лято да се лиша от удоволствието да се порадвам на моренцето, но другата година силно се надявам да мога да си наваксам пропуснатото, както се казва. Иначе напълно подкрепям написаното до тук по въпроса, че плуването е много полезно за нашето състояние сега и че морето определено не вреди, нито слънчевите бани, с чадърчето наблизо и с малко по-добър подбор на часовете за стоене на плаж Simple SmileRadost_i_na, наистина беше много приятно тази сутрин и си заслужаваше макари ранното за мен, спрямо последните дни, откакто съм в отпуска, ставане в 7.30, ако можех и да се възползвам от приятната ви компания, както бяхме се събрали на първата среща в Борисовата градина, идилията щеше да бъде пълна. Тук си имам една много близка приятелка, с която заедно си носим коремчетата, но тя има 5 годишен син, за който се грижи сега у дома и има по-различен график... Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 14:55 от seagirl83

# 247
  • Мнения: 377
И аз да напиша нещичко за днешния тест  Laughing - хубава компания се събрахме и добре си побъбрихме. Освен пишещите във форума мами имаше и една четяща ни с термин 1.10, така че бяхме общо 7 с термин през октомври. Самия тест си е гадничък, но е добре да се знае какво е положението и стискам палци резултатите на всички да са добри!
Герчо, браво за добрия резултат!
Радостина, дано с диетата да се нормализират стойностите и да нямаш повече притеснения! Аз толкова обичам сладко, че незнам ако утре се окаже, че трябва да го огранича как ще го постигна  newsm78
Аз използвах момента и си пуснах и изследвания на щитовидната жлеза, защото при предишната бременност имах отклонения в хормоните й и сега решихме да видим какво е положението.
Контракции и аз имам и са болезнени, но не са много на брой и за сега съм спокойна. Миналата бременност лежах 2 пъти за по 1 седмица на системи Магнезий заради боезнени контракции, но бяха доста начесто и продължителни.

# 248
  • Мнения: 99
Здравейте и от мен  Hug
Добре дошли на новите мами, дано ви хареса при нас   bouquet

Поздрави и за добрите резултати  Hug

seagirl83 да се къпеш и за нас, че така ми липсва морето та не е истина направо  Crossing Arms

На мен тумбака ми порастна сякаш изведнъж  Laughing А и забелязах нещо което ме забавява, по книгите пише когато бебето подаде краче и това убива да го погалим и то се спуска на вътре, да ама не  Laughing Моето бебе опъне кълка аз го погаля и то по силно го опъне, почна да галя когато много се бушува и то затихва, щом спра веднага почва да протестира с яки ритници  Mr. Green

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Здравейте,момичета!
надявам се да сте се скрили на хладинка,че днес е много топло  sweating

Добре дошла на Future_maman и добре завърнала се на ively Hug

Ронка,прекрасен аватар си си сложила.Не мога да сваля очи от снимката Heart Eyes.Толкова нежност,любов и топлина-направо е страхотна Ема. Heart Eyes

Контракции не е задължително да имате, а може и да не ги усещате.При подготвителните контракции коремът се ''скупчва'' посредата и матката заема една такава позиция на обърната  круша newsm78.Малко смотано го обясних,но ако няма болка и са до 10-15 на ден-няма страшно.Ако изпитвате болка,схващане и т.н-веднага при доки.

Браво за резултатите на момичетата от теста Hug.Радостинка ,не се притеснявай ,мила.От една страна е по-добре да вземеш превантивни мерки и да няма други последствия Peace

Честит Рожден Ден на днешната ни рожденничка Desifame!Да си жива и здрава,много късмет,щастие и най-големия подарък през октомври.

# 250
  • Мнения: 93
Сега попаднах на една статия, подготвителните контракции били опасни ако са повече от 5 на час!!  Rolling Eyes На мен ми се струват множко,но така пише.Явно не трябва да се шашкаме ,защото става по-зле понякога

# 251
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Миркам направо страхотно го обясни това за контракциите.Аз май също имам сега като се замисля.Аз също получавам скупчването на стомаха на едно място и все си мислех ,че това е бебо който ме подпира и си сменя позицията.Ама май не е той  newsm78 .Както и да е,важното е,че не са болезнени.

Радостина напълно те разбирам .На твое място и аз щях да съм много нещастна ако неможех и сладичко да похапвам.Ама стискай зъби.Малко остана.за бебовците сме готови на всичко.Стига да са живи и здрави.  Hug

# 252
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Миркам направо страхотно го обясни това за контракциите.Аз май също имам сега като се замисля.Аз също получавам скупчването на стомаха на едно място и все си мислех ,че това е бебо който ме подпира и си сменя позицията.Ама май не е той  newsm78 .Както и да е,важното е,че не са болезнени.

Радостина напълно те разбирам .На твое място и аз щях да съм много нещастна ако неможех и сладичко да похапвам.Ама стискай зъби.Малко остана.за бебовците сме готови на всичко.Стига да са живи и здрави.  Hug

Ронка  много ти е сладка дъщеричката.

# 253
  • Мнения: 1
 Hug Ето ме и мен Hug

Още една рожденни4ка си имаме. Desifame,  мили4ка,желая ти много здраве,щастие и късмет.
на новите моми4ета,лека бременност и здрави беб4ета на финала.
Относно секрета от гърдите,имам по няколко капки на ден.

Приятен ден.

# 254
  • Мнения: 203
Мацки сега се връщам от Пловдив!Бебока е добре вече е 900 грама и по размери си отговаря на седмиците!Нямам разкрития и скасяване на шийката на матката,а и водата си ми е в нормата с две думи мога да ида спокойно на море!Само ми каза да изпия Магнерот ако не се лъжа преди да тръгна на път и то  4 хапчета ама нещо сигурно не съм разбрала-пак ще го попитам като дойде време за път!Сега ще звънна да видя дали имам албумин само,че ми се надуват краката и май това е Wink
През целия път насам бебето ме побърка от ритане може би не му хареса ултразвука този път newsm78
Честит рожден ден на Desifame!Желая ти много късмет,щастие,любов и разбирателство!

Забравих да кажа една мама,която ще ражда и тя в "Торакс"-питах за цените на раждането ако е нормално е 780,а ако е сакцио 900 без да носиш нищо освен комплект за изписване!

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 16:13 от -silvana-

Общи условия

Активация на акаунт