Отговори
# 15
  • Мнения: 914
и  аз   съм  от    пишещите и четящите bowuu


Лили    честито омра    Praynig Praynig Praynig


на всички    bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Опааааа, ШехерезадкитИИИИИИИИИИИ newsm47
дон Кихотеееей- благодаря за темичкатаааа Hug
Хайде на хаирлия и повече мъдрост и търпение момичета!!!
Гледам за манджи си говорите та да ви каже и кака ви Делта какво сътвори- Жуже кебаб-мммм да си оближете пръстите- на моите мъже ушите им плющяха.
 Но се съмнявам, че Шиланчето ще го уважи, че тя не е по пилешкото. Може би става със агнешко не съм опитвала.
Рецептата я имам от една съфорумка- Делфинчето- де изчезна тя?
Аз питам ама нали аз бях зачезнала та не съм я мяркала Simple Smile
Ще ида да си прасна сега едно кайвенцИ ама първо на вас да изпратя, че не е честно само аз да се наслаждавам Wink
Ха'ди да ви е сладко момичета newsm10

# 17
  • Мнения: 800
http://www.dnes.bg/ako%20shtete%20-%20vqrvaite/2009/07/03/gol-pe … osposobnost.73683   Sick  егати фирмената политика

Алвера
, ти цяло агне си награбила, чевермета въртиш, а ние с някакви си шишчета ти пълним главата  Laughing

Делта, давай рецептата за тоя Жужи кебаб, ама да не е свинско, че по разбираеми причини не ям  Party


На мен пък животинката от снимката ми прилича на теленце  Simple Smile какъв лъв, каква сърничка ви гони вас  Laughing

# 18
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Шиланче, кебаба е със пилешко и затова предположих, че няма да ти хареса, защото беше ми споменала, че пилешко не хапваш. Този кебаб е със пилешко та по рецептата де Wink.....
Пилешкото го забравяш за една вечер или един ден във марината от много стърган лук-ти ще си прецениш колко, зехтин, кисело мляко, лимон, сол шафран или куркума пипер-аз му сложих и малко червен пипер.. И после го мятай на барбекюто smile3503
Да ти е сладко  bouquet
Момичета аз не съм си изтрила албума. Ще изтрия стари и ще слажа новички Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 804


Как ви се готви в тези жеги-аз мисля след малко да се смъкна да взема една диня

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 15:21 от дон Кихот

# 20
  • София
  • Мнения: 18 091
Брей какъв пропуск от моя страна... ooooh!Да не видя аз новата темичка Crossing Arms
Да ни е честита и да си комуникираме мирно в нея! Peace
Само се обаждам за кратко и продължавам с работата.По-късно ще се отчета подобаващо.Поздрави на всички!  bouquet

# 21
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Както вече разбрахте-албум няма,паролата за стария се държи в Марси

Малка поправка - албума на Арабската тема в снимка.бг си стои , никой не го е изтривал. Изтрит е албума на Магребската тема , където Марси даваше паролите.
Деси даде на мен правото да реша какво да го правя, т.к. аз дадох идеята и аз го създадох - не се реших да го изтрия , все пак толкова хора имат там албуми и ако са пожелали да ги изтрият щяха да намерят начин.
Скоро ще си сложа и аз няколко актуални снимки , за да съм почтенна с всички , които вече са сложили, мисля си  ,че така е справедливо , каквото и да ме прихваща отвреме на време.
Ника е същия , паролата най-последната !  Heart Eyes Hug

# 22
  • Мнения: 800
a aз да използвам темата, за да кажа на  Letisialeti , да си изпразни кутията с личните съобщения, ако иска да й пиша, иначе не става  Simple Smile


Деси, яде ми се бе, яде ми се, вечно съм гладна, не знам какво става, само за храна мисля и нямам засищане  Embarassed  като невидяла  Embarassed

# 23
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Слагам интервю на известен сирийски хотелиер, който казва много мъдри думи за бъдещето на бг туризъм. Давам го без линк , защото вестника е местен и знам , че не от всякъде се отваря.


“Не намалявайте цените и не събаряйте хотели, а глезете туристите с промоции”

Д-р Гасан Аиди е сириец, но от десетилетия живее и работи в САЩ. Има 30-годишен опит в хотелиерската индустрия. През 2006 г. в Ница е избран за президент на Международната хотелиерска и ресторантьорска асоциация, обединяваща 300 хил. хотела и 8 млн. ресторанта. Д-р Аиди е вицепрезидент на Арабската хотелиерска и туристическа асоциация. Той е съучредител и почетен член на Евросредиземноморската ресторантьорска федерация, базирана в Кайро с членове от 15 държави. Член е на няколко организации на Съвета на ООН. Членува в Бизнес надзорния съвет на международната организация за миграция и др.
Д-р Гасан Аиди е мултимилиардер. Председател и главен изпълнителен директор на “Аиди интернешънъл хотелс” (САЩ) с три търговски марки. Той контролира всички операции и дейности по маркетинг и развитие на 16 луксозни хотела в Близкия Изток и САЩ. Предстои да открие свои хотели в Абу Даби, Марса Алам (Египет), Минск (Беларус), Малинди (Кения) и Берлин (Германия).
Д-р Аиди дойде на 2 юли в старата столица, за да подкрепи кандидатурата на Велико Търново за столица на културния туризъм на Балканите.

- Г-н Аиди, какво е състоянието на туризма в световен мащаб в условията на глобална финансова и икономическа криза?
- Започва период на стабилизация. След миналогодишната експанзия, сега кризата в хотелиерството и ресторантьорството е осезаема. Преди кризата имахме увеличение от 7 до 9 %. М.г. за щастие занулихме и не претърпяхме загуби в глобален мащаб. В някои региони имаше увеличение, например в Близкия Изток. В Европа имаше спад. Според мен т.г. постиженията ще бъдат много, много скромни, но все пак очаквам подобрение.
- България прави грешки в развитието на туризма. Кои от грешките ни задължително трябва да преодолеем, за да излезем от кризата?
- Силно вярвам в частния сектор, не в обществения. Убеден съм, че някои малки проблеми в туризма сте ги преодолели и посещенията в хотелите ще започнат да се увеличават.
Визите са един от основните ви проблеми. Заради визовия режим сръбските туристи в България са намалели със 70 на сто. Сърбите бяха едни от основните ви туристи, а сега ги няма, защото им трябват визи, за които плащат и се разправят с бюрократичната администрация.
Вторият ви основен проблем е голямото раздробяване на дестинациите. Балканите трябва да унифицират своята политика и заедно да се предлагат на туристите, а не България да се противопоставя на Македония, на Черна гора, Сърбия, Хърватска и обратно. Балканите са един общ туристически регион. Сирийците казваме, че да счупиш един пръст на ръката си е много лесно и болезнено, но петте пръста и цялата ръка, свита в юмрук, е трудно да бъде наранена. Българите също си имате такава притча за снопа с пръчки на хан Кубрат. Трябва да се прави реклама и промоция на балканския туризъм, а не всеки сам по отделно. Така ще има много повече гости и посещения. Помежду си близките държави трябва да си решите визовия проблем и да се отворите към света. Не се затваряйте. Вие посещавате цяла Европа без виза, защо за вас съседите ви трябва да си вадят визи? В Латинска Америка няма визи между Аржентина, Бразилия, Мексико. В голф дестинациите в Саудитска Арабия положението е същото. Не трябват визи между Абу Даби и Кувейт. Границите трябва да са отворени и да няма пречки за придвижването на хората в съседни една на друга държави.
Отворете се още повече към частния сектор. Отворете границите. Намалете главоболията при пътуванията на туристите. Заедно да правим промоции.
- Презастрояването на курортите започна да убива туризма в България. Трябва ли да започнем да събаряме хотели, както направиха в Испания и Палма де Майорка?
- Не си събаряйте хотелите. Подобрете качеството. Хотелите, които не предлагат достатъчно добро качество на обслужване на гостите, сами ще си отмрат. От 20 хотела, половината да подобрят качеството, е достатъчно да оцелеят. Не повтаряйте грешката на Испания - първо да презастроявате, после да харчите пари за събаряне. Пазарът сам ще се регулира.
- Грешка ли е, че хотелиерите започнаха да смъкват цените на нощувките, за да привлекат туристи и да напълнят стаите?
- За мен това е кардинална грешка. Не вярвам в това. Не намалявайте цените на нощувките. Правете промоции. Глезете туристите.
Ако искате хората да стоят повече в хотелите, дайте им безплатно да ползват например боулинг залата. Направете промоция - плащате за пет нощи, оставате седем, но не намалявайте цените. Веднъж като свалите цените, после е много трудно да ги повишите. Отливът на туристи ще е много по-голям. Ще намалите качеството, което е недопустимо. Не намалявайте цените.
Приемете кризата философски. Не трябва да се паникьосваме и да се чувстваме зле. Търсете други решения като се отваряте за други пазари, например Китай. Направете така, че гостите да прекарат повече време за по-малко пари като увеличите екстрите за туристите. Така гостът ще има усещането, че получава повече за по-малко пари. Дори при слаба икономика хората се нуждаят от почивка и време, в което да забравят проблемите си. Вместо една седмица, ще почиват пет дена, ще летят с лоукост авиокомпании, вместо с чартърни полети. Ще отседнат в четиризвезден, а не в петзвезден хотел.
Силно се надявам, че през 2010-2011 г. кризата ще премине и животът ще се нормализира.
- Светът става все по-неустойчив. Терористичните актове в туристическите дестинации се увеличават. Възможно ли е тероризмът да доубие туризма в комбинация с икономическата криза?
- Туризмът е индустрия на услугите и удоволствията. Ние винаги ще бъдем атакувани. Терористичните актове не може да бъдат спрени, както и самолетните катастрофи. Ако не са те, заплахата ще бъде от различни заболявания - луда крава, свински грип и какво ли не. Трябва да ги преживеем, няма как, има ги. Много от хотелите по света са подготвени и персоналът е обучен как да разпознава терористи и да предотвратява нападенията им.
- Вие сте един от най-крупните инвеститори в хотелиерството в световен мащаб. Представлява ли за вас интерес България и бихте ли инвестирали тук?
- Да. Надявам се един ден да имам хотел в България и във всяка една от балканските държави. Искам и планирам да направя балканска верига. Вероятно ще съм първият, който ще направи балкански туризъм. Един ден гостите ми да са в Македония, един - в Хърватска, Сърбия, България, Гърция и така хората ще си правят балканска хотелска обиколка в един туристически пакет.
- Кога планирате да реализирате намерението си?
- Скоро. Много скоро. Все пак имам само две ръце и денонощието е от 24 часа. Няма как да стане бързо, въпреки че ми се иска.

# 24
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Миг незабравим, мъдър човек е този Г-н Аиди- прав е и за визите , и за промоциите в хотелите. Лошото е че много от хотелиерите искат бързи печалби  цените в хотелите им не отговарят на качеството и обслужването. Но и тук е прав човекът- тези хотели сами ще си отмрат.
Шилан, каквото и ще да е хайванчето- важното е че човекът излъчва благост и любов към животното, това ми въздейства на мен най-много.Просто не мога да откъсна очи.Деси,   bouquet

За албума- аз си изтрих моя-имам си причини .Но ако има гаранция,че само момичетата от този форум имат пароли ще си кача пак снимки.Имам ви пълно доверие.
Хубаво е че новата тема се оживява все повече Heart Eyes. Пожелавам ви приятна вечер.

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте,

И тук почна да се чуства жегата, ама хич не се оплаквам....Само ми е нужно да се сетя за миналото лято в Пакистан и веднага спирам да мрънкам.

Деси, ти да не ни бъзикаш с това 'арабско търпение' в заглавието?

Шилан, кюрдите имат ли си специфични подправки ползвани само от тях, или готвят така както се готви в стрната, в която се намират?

# 26
  • Мнения: 5
тук съм много поздрави на всички ама много бързам чаооооооо  bouquet

# 27
  • Мнения: 24
Качих снимки в албума който желае моля да заповяда  Simple Smile

Това е за събуждане и активиране на арабелките че слънцето май ги е понапекло и са се отдали на мързелуване а не на писане

# 28
  • Мнения: 550
Никито, за какво мързелуване говориш - виж само за половин ден, 2 страници са изписани  Heart Eyes

Миг незабравим, хубаво интервю, но май няма кой да 4уе тези съвети, а и ве4е доста сме закъсняли... Развалихме си плажната ивица, хотел до хотел, никаква природа  Sad Всеки гледа да направи бързи пари, а не мисли за бъдещето.

Ето и аз тази година предпо4етох гръцко пред нашето море.  Embarassed
Но и там не беше много пълно, но за това пък се бореха със зъби и нокти за всеки турист - пред входа на всеки ресторант сервитиорите гостоприемно те приканват да влезеш - и после се по4ва едно глезене - 4адър4ето 3 пъти го местеха за  да не ми блести слънцето в о4ите, хлеб4ета със зехтин безплатни, мин вода, десерти пак безплатни. Едни такива дребни нещица, които пе4елят туриста да се върне догодина. 

# 29
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Здравейте!
Радвам,че темата отново я има. Надявам се, че ще се постараем да си сдържаме езиците (в случая пръстите Simple Smile) и да мислим повече, преди да пишем. То е ясно, че няма начин всички да сме на едно мнение, ама поне нека не сме дребнави и да уважаваме начина на живот на различните от нас, както и мнението им. Peace

Относно албума, аз предпочитам да си остане там, където е. Ако решите нещо друго обаче, ще се съобразя с мнозинството.

beba_momo , видях ви снимките, много сладка двойка сте. Имате някакъв академичен вид. Grinning
Сега отивам да зяпам снимките на nikito71 .

Като заспи маймунчето, може пак да пиша.  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт