Отговори
# 225
  • Мнения: 23 402
Аз ползвах кенгуру на Чико от първият му месец. Така готвех, ядях, лежах и всичко останало. Детето беше доста щастливо, че е гушнато. Деска, мерси за отговора - стана ми интересно, затова попитах - не знаех, че се практикува на консултации.
Практикува се,масово при това.И нали се сещаш на какво кантари ги мерят. CrazyКак го носеше бебето,право към теб ли?на мен педитрите не ми даваха дпо го нося в кенгуро,докато не започне да си държи главата самичко.Имах кенгуро на Чико,което ставаше и хоризонтално,но хич не ми бе удобно,а и Дани бе много тежък за кенгуро.Щом и мъж ми се уморяваше да го носи.

# 226
  • Мнения: 103
хора, отивам да гледкаме бебко- стискайте палци!
така се вълнувам!

# 227
  • Мнения: 23 402
хора, отивам да гледкаме бебко- стискайте палци!
така се вълнувам!
И на краката даже стискам!!! Praynig

# 228
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета,
Аз чета малко отзад напред, дано не кажа нещо което отдавна е извън дискусията. Значи в първите дни от живота си стомахчето на бебето е с много малка вместимост и коластрата му е напълно достатъчна. В болницата на стената имах една голяма таблица, мисля че първите два дни вместимостта на стомахчето е колкото лешник. Като стане по-актуално ще се опитам да я сканирам или преведа тук. Ако понякога кърмата наистина слезе по-бавно, тук дават някакво приспособление - детето се слага на гърда да суче, но прец малка тръбичка в устата му се излива АМ. Така не отвиква от гърдата и не свиква с шишето. В българия някой виждал ли го е това? Тук поне консултантките от Ла лече лигата са платени, но обикновено има възможност да се намери и неплатен консултант, може и да е специално обучена сестра към местния здравен център.
Виждам че Деси и Ронка са дали много добри съвети за кърменето, тук съветите са същите. Има няколко майки от канадския подфорум на бгмамма, които след като с първото си дете не са успели да кърмят заради антисъветите за кърмене които са получили, тук успешно кърмят бебетата си вече доста дълго Peace

# 229
  • Мнения: 1 341
heureuse, чела съм за това, но незнам дали го има в Бг. тъй като само то не ми потрябва в борбата ми с кърменето. Crazy

Тук незнам даи са платени консултациите, но все си мисля, че няма да са ми нужни. Далеч съм от мисълта, че знам всичко, но поне съм минала веднъж по този път и ще знам какво да правя на първо време при проблем.

Иначе тук има гимнастики след раждането. 10 на борой са за възстановяване на организма, аз мисля да се възползвам, безплатни са.

Ванира, сигурна съм, че за всяка майка нейното бебе е най-прекрасното. Аз дори неможах да си представя как ще изглежда Ема, а като я видях нямаше по-хубаво същество от нея на света. Сега поне знам как би могло да изглежда бебето, защото знам,че ще си приличат много поне в началото.

# 230
  • Мнения: 1 668
Аз ползвах кенгуру на Чико от първият му месец. Така готвех, ядях, лежах и всичко останало. Детето беше доста щастливо, че е гушнато. Деска, мерси за отговора - стана ми интересно, затова попитах - не знаех, че се практикува на консултации.
Практикува се,масово при това.И нали се сещаш на какво кантари ги мерят. CrazyКак го носеше бебето,право към теб ли?на мен педитрите не ми даваха дпо го нося в кенгуро,докато не започне да си държи главата самичко.Имах кенгуро на Чико,което ставаше и хоризонтално,но хич не ми бе удобно,а и Дани бе много тежък за кенгуро.Щом и мъж ми се уморяваше да го носи.
Да, към мен го носех. Аз си взех кенгуро +3 кг, а моя се роди 3.600... Въпреки това го слагах там след месец. Имаше едно специално приспособление за упора на врата. Не е имал проблеми. На мен ми беше много удобно, въпреки моите проблеми с гръбнака. Не се наложи много, защото иван си държеше главата стабилно от много ранна детска възраст
heureuse, това съм го чела да се практикува при осиновяване. В статията пишеше, че при подобен род стимулация се появява кърма, която често е недостатъчна да се изхрлани напълно детето, но в добавка с Ам носи ако не същата хранителна стойност, поне същото духовно удовлетворение за майките, които не са могли да родят децата си. Бях много впечатлена от този факт. Незнам колко е вярно обаче. Иначе самото устройство не съм го виждала в БГ, както и не съм чувала някой да го е ползвал.

# 231
  • София
  • Мнения: 463
Да попитам запознатите, млечница само когато се кърми бебето ли се получава или и с изкуствената храна е същото?

# 232
  • Мнения: 1 341
Вижте статия за Ема. Crazy
http://www.dnes.bg/article.php?id=70859

Я кажете измислихте ли имена на бебоците?
Аз мисля, но все женски ми изникват. Мислех си за Ава, но отпада като вариянт след тази статия...Не, че ме вълнува особено хорското мение, ама....
Искам кратко, звучно и ясно име. Мисля и за Анна. А ако е мъжко изобщо нямам идея кой Джейкъб ще е. Joy

Искричка, млечница може да се появи както при кърмено бебе, така и при бебе на АМ.

# 233
  • Мнения: 1 668
Аз за момента съм се спряла на Ева, но се замислям дали да не го кръстя на майка ми Евгения. Ще видим - има време.... Ако е сгрешил лекаря обаче  и бебока се окаже момче, сигурно ще е Безименчо, щото и за първото си изсмуках името от пръстите, а за второ абсурд да измисля  Joy Joy Joy
Ох, сега се обади моя лекар че ми е записал час за ФМ при Янкова за 26.05, а аз на 28-ми съм на ехокардиография при томова. А до тогара никви срещи с бебока, после през ден  Joy

# 234
  • Мнения: 23 402
За момиче имаме някои идеи,ама за момче-нищоооо...

# 235
  • Мнения: 1 341
За момиче имаме някои идеи,ама за момче-нищоооо...
Деси, сподели де. Да откраднем по някоя идея.

Герчо, а аз какво да кажа, като чаааак на 2-ри юни ще видя бебока.
Иначе Ева и на мен много ми харесва, ама Ема и Ева ще ми дойдат в повечко.

# 236
  • София
  • Мнения: 463
Аз още от началото мислех ,че беби е момче и имах само мъжко име -Самуил, но после всички взеха да ми казват ,че ще е момиче и набързо измислих и за нея -Белослава . Накрая ще видим кое ще използваме  Joy

Имаше в една по-стара тема такъв разговор и някои мами бяха споделили измислените за бебетата имена Peace

# 237
  • Мнения: 23 402
За момиче имаме някои идеи,ама за момче-нищоооо...
Деси, сподели де. Да откраднем по някоя идея.

Герчо, а аз какво да кажа, като чаааак на 2-ри юни ще видя бебока.
Иначе Ева и на мен много ми харесва, ама Ема и Ева ще ми дойдат в повечко.
Ами нищо екзотично: Елица,Кристина.
Рони,какво ще кажеш за АДА.

# 238
  • Мнения: 1 341
Деси, АДА не ми допада. Първата асоцияция която си направих е за АД-а. Crazy

Самуил и на мен ми харесва, но тук звучи Самуеле, а така се казва на братовчедка ми детето и не и се иска да се повтаряме.

Ще го измилим, най-вероятно в последният момент. За Ема знаех от самото начало как ще се казва, но сега....

ПП. Едва ли има друга отчетна, която се изписва за 2 дни! #Crazy

# 239
  • Мнения: 5
Ние с мъж ми сме се разбрали, че ако е момченце-той ще си го кръщава и му измисли засега име-Кирил и даже му говори на Кирчо много често. После реши, че иска да е момиче, за да натрие носа на родата, която цялата е заложила на момче и ако е момиченце наистина, както аз винаги съм имала вътрешно чувство-ще си я кръстя аз и много ми харесва името Кристина. Като малка харесвах много също и Александра и Анастасия(още от времето на детското филмче за руската принцеса), но сега много ми се ще да си кръстя детенцето на майка и затова мислим имена за буквата "К". За мъжки имена също винаги много съм харесвала-Кристиян и Александър. А един ден като си пътувах скоро в една маршрутка, чух за първи път името Кристо и като нетипично име много ми допадна, но мъж ми започна да се шегува, че щели да му казват Граф Монте Кристо Laughing...а онзи ден съвсем случайно чух по телевизията, че Графа си е кръстил наскоро родения син Кристо и се шегуваха с него, че имало връзка между певческия му псевдоним "Графа" и името на сина му"Криско"...и все пак името много ми допада поне на мен.

Общи условия

Активация на акаунт