Вече лято наближава,а Октомврийчето щедро ритничета раздава!

  • 10 073
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 26
Хриска, аз бях харесала няколко варианта от:  http://www.manisto.com/index.php?p=catalogue&cat_ID=2&lang= , но им трябваше около месец и половина да ги направят и не успяхме да влезнем в срок  Tired На снимките не изглеждат толкова зле,но на живо са още по-хубави,а и има моделчета,които не са вкарани в сайта и ако имаш възможност се разходи  Peace Преди се намираха на бул."Евлоги Георгиев" и съм сигурна,че ще си харесаш нещичко  Hug
Заинтригувахте ме с тази водна аеробика  Thinking Hug

# 241
  • Мнения: 311
Заинтригувахте ме с тази водна аеробика  Thinking Hug
welcome

# 242
  • София
  • Мнения: 1 197
относно водната гимнастика - май навсякъде ми е еднакво далеко - така че където кажете Peace
icyangel благодарско за инфото много полезно и на време ми идва Hug Peace  bouquet

# 243
  • Мнения: 99
Уфф а ние от дълбоката провинция какво да кажем като при нас няма нито лекции за бременни, нито аеробики ни мушмули  Crossing Arms Искам и аз аеробика във водааааааа  Sad

Хриска като ви чета младоженките и ми става много мило  Hug Тези трепети са неописуеми и ще ви държат влага долго време, ще си ги спомняте и винаги ще се усмихвате  Grinning Наслаждавайте се на момента и не го мислете кой какво ще си помисли и дали ще му хареса, важното е на вас двамата да ви е хубаво в този ден и да ви остане един красив спомен  Peace
На теб и на другите мамчета които ги очаква или вече минали под венчило скоро пожелавам щастлив семеен живот   bouquet

# 244
  • Мнения: 1 668
Аз пък не разбирам въобще идеята на подаръците за гости  newsm78 newsm78 newsm78. Госта идва да ви уважи, носи обикновенно нещо скъпо за да те зарадва (независимо дали скъпо като стойност или лично) или пари в плик и ние му подаваме някаква дранкулка на стойност 1-3 лева, която на всичкото отгоре е еднаква за всички гости или поне за тези, носещи същите полови белези като мен  newsm78. Някак ми иде странна цялата тая суматоха. Аз лично на моята сватба хвърлях пред църквата такива тюлчета с бонбонки с надписи моето и на мъжа ми име и който е искал нещо за спомен си е взел от тях. Бг традицията дай ми-на ти ми е малко странна и реших да не се съобразявам с нея. Иначе от сватбите, които съм посещавала съм получавала слонове, едни безумно кичозни малки фигурки на некви полуангели -единия с бяла рокля, другия с фраг и подобни неща. Не съм ги изхвърлила от сантиментална гледна точка, но иначе много мразя такива прахоуловители  Blush Blush Blush. Идеята със снимката е жестока, защото и без това всички гости после ще се обадят за снимки от сватбата, та с един коршум 2 заека.

# 245
  • Мнения: 63
И аз искам среща, ама тук няма как Simple Smile.

Охх, много ми се подува корема следобяд. А сутрин ми е малък. Вие имате ли такова чудо?

Герчо, права си за бг паспорта, ама все пак сме Европейски съюз, а Швейцария не са. Има все пак някои случаи, при които е предимство. Например за работа. По закон трябва да предпочитат страна от Европейския съюз отколкото трета страна. Един колега на мъжа ми затова не го взеха на работа в Дания. Все пак и двете страни разрешават двойно гражданство, така че ще го направим.

ДесиХ2, мерси за съветите. Явно ще трябва да посетя служителите от консулството.

Ронка, провери за паспорта, защото тук се коментираше един случай наскоро и знам, че посолството изкарват само пасаван. С този пасаван се завежда детето в бг и там му се издава редовен паспорт. Даже по новия закон пасаванът е валиден 30 дни!!! И от там проблема, защото как се пътува с бебе на няколко седмици!!!

# 246
  • Мнения: 141
За сватбите - и на мен ми е адски странно това младоженците да подаряват на гостите нещо, замислих се от къде е дошъл този ритуал, ама не се сетих, май е нещо ново. Не е само в България така обаче - ходихме на една сватба в Испания, там също ни раздадоха подаръци - на жените - кутия с 5 цигари вътре / обсолютно безумие според мен/ , а на мъжете - по една сламена каубойска шапка и пура...Думи нямам ....Мисля си ,че испанците са по-големи грандомани в сватбите и от българите...На моята сватба нищо не сме подарявали..Все пак на който му харесва идеята с подаръците, нека го направи - този ден е много специален и трябва всичко да е както искат младоженците.
Идеята на Деси за снимката и на мен ми допадна много Hug
MVinzens, и аз съм така с корема, като се почне следобед до вечерта вече е станал .... ShockedНа сутринта си е нормален....Аз си имам проблеми с червата по принцип и затова ми става така, преди да забременея също ми се е случвало.

# 247
  • Мнения: 183
Ей, сватбарки! Ех, момичета, ако знаете как ми се иска и моята сватба да предстои..... Искам пак да съм булка! Да ви кажа и аз много мислих какво да подаря на гостите си и накрая реших да направя картички с някакво текстче. ето ги картичките: http://my.opera.com/kali_jj/albums/showpic.dml?album=647108&picture=8825976 и понеже темата ми беше малко обвтрзана със снегове и дъждове текста вътре беше следния:

Живял някога един старец,
неговия дом бил високо в планината,
при вечните снегове.
И всяка сутрин и всяка вечер
старецът излизал и почиствал
в дълбокия сняг пътечка към своя дом.

Ние ........................ и ..................................
искрено си пожелаваме:

където и да се намира нашия дом,
към него винаги да има път,
и този път да не бъде разчистван от нас,
а да бъде утъпкван от нашите приятели!


От сърце Ви благодарим, че уважихте
празника на нашата младост
и празнувахте с нас!

И така в поканите дъжд, в картичките сняг.... а на сватбата и двете! Голям късмет беше нашето.... Излизайки от църквата снегът заваля на огромни парцали! Невероятно беше Heart Eyes Ох отнесох се!

Гостите много си харесаха картичките и нито една не остана накрая по масите.
Хриска, коя е датичката? И кой ресторант си избрахте?


Аз днес цял ден имах майстори на главата и прочетох много набързо какво сте писали. Затова и немога да се включа адекватно по темите. Утре пак ме няма цял ден, но като се прибера може да успея да наваксам.

Честито на всеички, усетили ритници, видяли пола и минали изследванията си със  6++!

Отивам да чистя, а после да готвя...

Чао! Лека вечер и дано утре слънчицето се покаже из зад облаците и да ни стопли!

# 248
  • Мнения: 141
Мууни, страхотна идея си осъществила , картичките са мнг хубава , а за текста нямам думи- много ми хареса....

# 249
  • Мнения: 311
И аз искам среща, ама тук няма как Simple Smile.

Охх, много ми се подува корема следобяд. А сутрин ми е малък. Вие имате ли такова чудо?


аз съм за среща при теб  Mr. Green никога не съм била там  Hug
За корема и аз съм на същия хал, даже бах намислила да питам Ani_Boland дали тя беше писала за пъпната херния, защото си мислех и аз, че имам. Привиждаше ми се при ставане едно балонче точно под гърдите на 7 см, а точно днес ме ритна бебенце там и явно това е било стомаха ми  Embarassed дето аз виждам като балонче.
moondream нямам думи просто  Heart Eyes

# 250
  • Мнения: 1 341

Ронка, провери за паспорта, защото тук се коментираше един случай наскоро и знам, че посолството изкарват само пасаван. С този пасаван се завежда детето в бг и там му се издава редовен паспорт. Даже по новия закон пасаванът е валиден 30 дни!!! И от там проблема, защото как се пътува с бебе на няколко седмици!!!
И аз мисля, че беше нещо подобно. Така или иначе няма с новородено да хукна до Париж, за да вадя паспорт, защото ако пътуваме към Бг ще е лятото, и ще извадим нещото което ни трябва да пътуване преди това. Peace
Благодаря за загрижеността. Hug

Мууни, страхотни картички, а текста...чуден. Peace

Получих документа, който чакам от Ноември! Много съм щастлива!

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 17:50 от Ронка

# 251
  • Мнения: 76
ей момичета като ви чета чак се зачудих за подаръците за гости ,на мен също ми предстои на 06.06.09 и почти съм готова с повечето нещица newsm44 но за подаръците ми се стори че няма нужда за гостите ,може да звучи старомодно но моето мнение лично е 4е е излишно Успех на всички :hug          Rums добре дошла Hug

# 252
  • Мнения: 103
за подаръци за сватбари- на нас са ни подарявали рамка със снимка, ботушчета, а преди месец на една сватба ни подариха бутилка вино, специално бутилирана и на етикета имаше снимка на младоженците, като пишеше "реколта 2009"  Grinning. готино!
аз булка сигурно няма да бъда, но много обичам да гледам сватбени снимки, така че момичета ...
между другото разгледах и снимките на искричка- много красива сватба!  Peace

# 253
  • Мнения: 23 271

ДесиХ2, мерси за съветите. Явно ще трябва да посетя служителите от консулството.

Ронка, провери за паспорта, защото тук се коментираше един случай наскоро и знам, че посолството изкарват само пасаван. С този пасаван се завежда детето в бг и там му се издава редовен паспорт. Даже по новия закон пасаванът е валиден 30 дни!!! И от там проблема, защото как се пътува с бебе на няколко седмици!!!
Обади се в посолството за информация преди да се разкарваш.
Не е само в България така обаче - ходихме на една сватба в Испания, там също ни раздадоха подаръци - на жените - кутия с 5 цигари вътре / обсолютно безумие според мен/ , а на мъжете - по една сламена каубойска шапка и пура...Думи нямам ....Мисля си ,че испанците са по-големи грандомани в сватбите и от българите.
Идеята на Деси за снимката и на мен ми допадна много Hug


Благодаря!Колкото до подаръците;това си е традиция при испанците,не е частен случай. Grinning

# 254
  • Мнения: 5
Divanence, сори, че съм пропуснала поста ти за изтръпването на прасеца. На мен скоро ми се случи това със силното схващане. Преди да забременея само един или два пъти като съм си опъвала нещо крака ми се е случвало, но беше лекичко и мина бързо, а този път ме държа по-дълго, към 1-2 мин и доста болеше. На мен ми изписаха магнезий за контракции евентуални, ако имам, че нали влезнах в 5тия месец и можело да се появяват някакви подготвителни, та ако ме заболи корема или ме стегне да пия, но засега не съм го правила. Може би или неправилно ми е застанал крака или ми липсва някой витамин. Дано не се случва вече, че е многооо гадно. Относно подаръците за сватбата, аз бях малко против това на нашата сватба, преди година и половина, да подаряваме подобни малки сувенирчета и предпочетох снимка на нас с мъжо от сватбата с нашите имена и датата на сватбата, както и на гърба на картичката беше благодарност за гостите, че са ни уважили на празника. Ако се върна назад, пак бих избрала същия вариант. Сега като ходя на гости на някой от приятелите ми, виждам с радост, че са намерили у дома място за подарената от нас снимка и ми става много  мило Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт