Кога ще пуснете детето си на училище- на 6 или 7 години ?

  • 3 660
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • сусурлево
  • Мнения: 474
6 и 9 месеца е добре -то си е почти 7 . Аз съм тръгнала от 7 и за мен това е нормално .

# 46
  • Мнения: 129
според детето.

преди години имах същата дилема с моя син, въпреки че е роден в края на юли. бях се засилила да го давам на шест години на училище, защото се научи да чете още на четири и  две години по-късно мислех, че трябва да бъде побутнат да върви напред.

в групата в градината бяха деца и шест, и на седем години, т.е. една част щяха да тръгнат на училище наесен, а друга част - следващата есен. учителките му - две прекрасни, млади и амбициозни госпожици, които с мерак се занимаваха с кандидатпърволаците да пишат ченгелчета и чертички и искаха съответните тетрадки.

купувам аз тетрадките и ги давам сутринта на моя като му казвам:
 " кажи на госпожицата, че не съм решила още дали ще тръгваш тази година в първи клас или догодина."
 при което той се върна при мен, набута ми обратно в ръцете тетрадките и отвърна:
 " щом не си решила още, сега ще си играя,а когато решиш - тогава ще пиша и уча."
и това беше моментът на решението ми. оставих го в градината още една година.

така че, слушайте си детето, наблюдавайте го, то само ще си покаже кога и как му е време за училище.

# 47
  • Мнения: 1 437
Синът ми е роден март 2003 година. Ще го пусна с набора му на училище въпреки ,че може да чете и смята.Нека да си поиграе още една година.

# 48
  • Мнения: 327
 Hug Благодаря Simple Smile Реших, не е от най-уните, не е изключителна - просто едно стандартно дете, че да се притеснявам толкова, а евентаулно ако и е малко материала, ако не е мотивирана има извънкласни задачи и спорт, дано да имам време и да я нося, ако има и желание,  че то  насила хубост не става #Crazy.

# 49
  • София
  • Мнения: 39 770
За уплътняване на времето не се притеснявай.
Дияна ходи и на занималня. 1вите няколко месеца Заспиваше веднага след като се приберем у дома, буквално права. Налагаше се да я будя за вечеря.

# 50
  • Мнения: 327
За уплътняване на времето не се притеснявай.
Дияна ходи и на занималня. 1вите няколко месеца Заспиваше веднага след като се приберем у дома, буквално права. Налагаше се да я будя за вечеря.
--------------------------

Милата тя...наистина психическата умора е доста голяма, настройването на режима...

# 51
  • Мнения: 24 467
С цел да не стои по цял ден в училище ние предпочетохме другият вариант /за което обаче имахме избор/- след обяд детето се прибира и играе и то толкова, колкото не играеше и в градината. Пак си е до дете, моето не спи на обяд от 3 годишно и за него беше ад слагане по два часа на легло, когато хич не му е до това, след обяд. Самата аз помня какъв кошмар и за мен беше това в ІІІ и ІV група. 
С извънкласни мероприятия почнахме от ІІ клас, умишлено, исках синът да се поокопити, да поеме важните неща в училището- четенето, писането и смятането, да изградим стабилна основа, след това да се заемем и с волна програма, която също се стараем да не е претоварена. Така той не се чувства изморен и не губи интереса си, има и време да играе в квартала с останалите деца. Къде ще се намери балансът е нещо изключително конкретно, за което общи рецепти също няма.

# 52
  • Мнения: 1 159
Моят син тръгва на седем и три месеца.Аз съм тръгнала на 6 и 4 месеца,като преди това не съм ходила на детска градина или предучилищна(тя не беше задължителна тогава) и това беше голям стрес за мен!На всичкото отгоре съм левичарка,а даскалката искаше да вижда 26 ДЕСНИ ръчички да пишат...Караше ме да си слагам лявата ръка зад гърба,за да не се "бъркам"да пиша с нея #Cussing outКакто и да е,поувлякох се малко.
В крайна сметка зависи от детето,ако рано се научи да чете,въобще родителите усещат най-добре кога да пуснат малчуганите си.

# 53
  • Мнения: 166
Моите близначета са родени на 13 ,02,2002 сега са в края на 1 клас не съжелявам ,че ги пуснах по рано.

# 54
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Дъщеря ми е родена януари 2003. Септември ще е в първи клас - на 6г9мес. Ходила е в ясла и е минала всички градински групи. Сега завършва предучилищна. Винаги е била с предния набор и винаги е била сред най-справящите се деца(по стечение на обстоятелствата е била в няколко различни ОДЗта , а сега е в у-ще и винаги учителките са казвали, че по-нищо не личи, че е по-малка. Водих я на психолог - направиха й тест за училищна готовност и тест за интелигентност. И на двата показа много високи резултати и съвета беше да я пускаме на у-ще без колебания.
Доводите да тръгне на 6г и 9мес (подредени разбъркано):
 - винаги е била в групи с по-големи деца
 - справя се без затруднения с материала
 - готова е (според психолог)
 - обича да учи, интересно й е.
 - опасявам се, че ако я задържа още една година в първи клас ще и е скучно
 - в момента съм по майчинство и първи клас ще съм до нея ако тръгне тази есен
 - на ръст е колкото високите деца от предния набор

Все едно съм го писала аз! Моята дъщеря е родена през март и на есен ще е ученичка. Единствената разлика с твоята е че в градината ни няма психолог/ по майчинство излезе/ и не сме и правили такъв тест. Проведох серия от разговори с персонала в градината и с директорката и всички са на мение че детето е готово за тръгване на училище. Сега им правят външно оценяване и там резултатите са повече от добри. Бяхме и болни последните три месеца но си навакса материала. Иначе иска да се учи да чете но не искам да я тормозя с това. На есен живот и здраве ще се учи.
Изпитвам страшни терзания да не сбъркам и да затрудня детето, но все пак се доверявам на персонала от градината. През зимата едната им госпожа беше болна и я замества друг възпитател. Тя без да знае жената че моята е по малка от другите ми я хвалеше че доста добре се справя. Когато и споделих че е по малка тя даже се изненада и констатира че не и личи.

# 55
  • Мнения: 3 886
Дъщеря ми е родена януари 2003. Септември ще е в първи клас - на 6г9мес. Ходила е в ясла и е минала всички градински групи. Сега завършва предучилищна. Винаги е била с предния набор и винаги е била сред най-справящите се деца(по стечение на обстоятелствата е била в няколко различни ОДЗта , а сега е в у-ще и винаги учителките са казвали, че по-нищо не личи, че е по-малка. Водих я на психолог - направиха й тест за училищна готовност и тест за интелигентност. И на двата показа много високи резултати и съвета беше да я пускаме на у-ще без колебания.
Доводите да тръгне на 6г и 9мес (подредени разбъркано):
 - винаги е била в групи с по-големи деца
 - справя се без затруднения с материала
 - готова е (според психолог)
 - обича да учи, интересно й е.
 - опасявам се, че ако я задържа още една година в първи клас ще и е скучно
 - в момента съм по майчинство и първи клас ще съм до нея ако тръгне тази есен
 - на ръст е колкото високите деца от предния набор

Все едно съм го писала аз! Моята дъщеря е родена през март и на есен ще е ученичка. Единствената разлика с твоята е че в градината ни няма психолог/ по майчинство излезе/ и не сме и правили такъв тест. Проведох серия от разговори с персонала в градината и с директорката и всички са на мение че детето е готово за тръгване на училище. Сега им правят външно оценяване и там резултатите са повече от добри. Бяхме и болни последните три месеца но си навакса материала. Иначе иска да се учи да чете но не искам да я тормозя с това. На есен живот и здраве ще се учи.
Изпитвам страшни терзания да не сбъркам и да затрудня детето, но все пак се доверявам на персонала от градината. През зимата едната им госпожа беше болна и я замества друг възпитател. Тя без да знае жената че моята е по малка от другите ми я хвалеше че доста добре се справя. Когато и споделих че е по малка тя даже се изненада и констатира че не и личи.
Подкрепям поста защото и ние сме ЯНУАРИ

# 56
  • Мнения: 282
Малкият ми син е роден края на месец декември и ще тръгва на есен в първи клас със набора си.

# 57
  • Мнения: 2 803
Пуснах я на 7 г. и 4месеца.

# 58

I pri men e sashtata situaziq.Moqta dashterq e rodena na 1 qnuari,za koeto az sashto se dvuomq dali sega da e zapisha v preduchilishna vazrast ili chak 2010 da e parvi klas.Ta nima decata koito sa rodeni v kraq na 2003g. shte znaqt poveche ot neq?!Razlikata im shte e 3 meseca.Obmislqm varianta da e pusna sega v preduchilishna.Za men tova e po dobriq variant.Uspeh!

# 59
  • sofia
  • Мнения: 183
Тази година септември ще сме първолаци,на 6г и 9м ще бъдем-родени сме на 27.12.2002,момче.Притеснявам се,мисля го,но той сега си завърши предучилищна група в детската градина,чувства се добре,подготвен и наесен с песен Blush 

Общи условия

Активация на акаунт