Кога ще пуснете детето си на училище- на 6 или 7 години ?

  • 3 655
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
За четенето не съм съгласна. Не е нужно детето да отиде научено да чете в първи клас. В предучилищната достатъчно ги занимават и поне в подготвителните групи на на моите повечето деца сричаха, ако не се бяха научили да четат. Така че няма никакъв смисъл от допълнителни занимания, ако детето мине нормално програмата в подгответо.  По мои наблюдения проблем на децата в първи клас не е четенето само по себе си, а по-скоро писането. Трудностите с четенето и диктовките бяха при деца, които и без това си имаха проблеми с усвояването на езика на ежедневно ниво било поради средата, в която са расли, било поради дефицити, които се навакват с помощта на логопед, т.е. те си имаха проблеми още преди първи клас. Писането е проблемно на много деца, защото голяма част от тях нямат търпение и развита моторика, за да изписват ченгелчетата и луличките. И естествено, ако детето трудно изписва буквите ще са му проблем диктовките ,защото ще губи време в техническата част.

# 31
  • вкъщи
  • Мнения: 704
да кара с набора си не зависимо кога е родено-дали е в началото на годината или в края

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На 7 години с набора си.

# 33
  • Мнения: 21 455
На 7 години с набора си.
ХаПсУлютнУ съм съгласна, колкото и да са подготвени! Hug

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм родена на 02.02. и майка ми ме записа на 6 години. Можех да чета още на 5г.
Само след по-малко от месец ме върна в градината и не съжалявам. Сигурно й е било свидно да ме гледа как с жал минавам покрай децата, които си играят, а аз мъкна тежката чанта и се мъча с буквите(тогава ни караха първо печатните да учим).
Сега и със своите деца мисля така да направя, не бързам за никъде - цял живот после ще учат и работят и никой няма да им върне тази една година безгрижие.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Дария ще бъде първокласничка на есен, на 7 години и пак ми се струва малка. 

# 36
  • България
  • Мнения: 2 164
 Дъщеря ми е родена през януари 1995г. и нито за миг не съм се замисляла по този въпрос. Пуснах я на 7г. и 8м. Тази една година в детството за мен е много важна, няма кога да си я върне. Нито й е било скучно, нито е загубила нещо.

# 37
  • София
  • Мнения: 15 221
На 7. Във всички случаи.

# 38
# 39
  • Мнения: 327
 Hug  bouquet Hug  Много благодаря за разнообразните мнения и хубавата обосновка, която сте ми направили Simple Smile

Може би наистина мотивацията няма нищо общо с възрастта.  започвам да си мисля, че ако бъде мотивирана и на 7г и 9 м., една година повече в детска градина няма да и се отрази кой знае как...негативно или положително...все пак е дете и няма да носи тежките раници , направо не знам. Моите родители, леля и половинчо сякаш за по-късното пускане- татко каза- после цял живот ще трябва да работи, за какво да я пускаш по-рано ...

При нея средата ще се смени във всеки случай, ако я запиша предучилищна група...сменя децата, но си има приятелчета там и са и познати...учителките ще бъдат нови, но едната със сигурност я познава защото е била в сборни групи с нея и е очарована от държанието и.
За училището, вече ще бъде  далеч от къщата, в която живеем, но за сметка на това имаме апартамент съвсем близо без пресичане на улица ...така че смяната на учителки, деца и среда ще и се наложи задължително в първи клас. Може би няма да има нито едно познато дете...което ме притеснява, но си мисля че повечето деца ще са непознати и ще са от цяло Русе,та се надявам лесно да си намери приятелки, става въпрос за у-ще Христо Ботев. Започвам проучвания на учителки и прочие...но общо взето отзивите в сравнение с повечето училища са сравнително по-добри, ако мога да използвам такова сравнение...

Благодаря за мненията Simple Smile Помагате ми в колебанията Simple Smile успокоявам се, че имам още време да мисля...в крайна сметка с татко и каквото решим...това...

# 40
  • София
  • Мнения: 1 634
И аз да се включа!
Синът ми  е роден през Февруари - пуснах го на 3г и 7м на детска градина - всички деца в групата бяха родени през 1995 година, в различни месеци. С тях - до 4-та група, не сме ходили на предучилищна. И със същите тези деца - с набора си - започнахме  първи клас на 7 години и 7 месеца! Simple Smile Не съжелявам! Има и деца родени през Януари, и такива през Декември, но всички са си наборчета  Hug  И тъй като продължихме от кварталната детска в кварталното /и мнооого добро държавно/ училище - в неговия клас се събраха 11 деца от групата в градината, другите - в съседния!:) Без никакви притеснения от смяна на колектив, среда и др. такива! Весело им беше и спокойно, а и на нас, родителите - познавахме децата, средата в клас.
Категорично гласувам - с набора си! Simple Smile Децата имат право да изживеят още една година детство! Пък ако искат да учат - целия живот е пред тях, но тази "детска" една година никога няма да се върне, нали?
Успех!  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 24 467
Не следва да се притесняваш и от факта, дали в класа ще има познати деца. Ние нямахме, приятелчетата от квартала бяха по другите класове, но това също няма особено значение при малките деца, които още градят приятелства, последните- не съвсем устойчиви на тази възраст.
Най- важното е да си изберете подходяща учителка, за което ти желая успех. Най- хубавото е, че имаш избор.

# 42
  • Мнения: 327
Judy и на всички останали , благодаря за включванията  Simple Smile  smile3525

И аз мисля, че учителката и подхода и са от решаващо значение, един  добър и  строг професионалист е от огромно значение Simple Smile Определено си мисля, че иска не иска ще и се наложи много пъти през живота да си сменя средата, в какъвто и да е аспект...така, че да свиква от малка с много различни хора...колкото и да и е трудно в началото Simple Smile

Снощи един разговор между двете ни, май наклони още повече везните...милата ми писанка каза: "Другата година, когато се роди бебето ще си вкъщи и ще ме гледаш повече време..." Тя очаква да и обърна пропорционално внимание или поне да не я пускам толкова на градина Wink ако тръгне в предучилищна група няма да може да отсъства много и по-някакъв начин ще се чувства предадена и с по-голяма ревност в душичката и...а определено е свикнала да съм само към нея насочена- труден период ще бъде Simple Smile Та определено наклоних везните, важно  е вътрешната и увереност и това колко се чувства обичана особено през детстството си   Kissing Heart   Като скрито си се надявам, това да не повлияе отрицателно на така следената ми мотивация  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 536
Дъщеря ми е родена януари 2003. Септември ще е в първи клас - на 6г9мес. Ходила е в ясла и е минала всички градински групи. Сега завършва предучилищна. Винаги е била с предния набор и винаги е била сред най-справящите се деца(по стечение на обстоятелствата е била в няколко различни ОДЗта , а сега е в у-ще и винаги учителките са казвали, че по-нищо не личи, че е по-малка. Водих я на психолог - направиха й тест за училищна готовност и тест за интелигентност. И на двата показа много високи резултати и съвета беше да я пускаме на у-ще без колебания.
Доводите да тръгне на 6г и 9мес (подредени разбъркано):
 - винаги е била в групи с по-големи деца
 - справя се без затруднения с материала
 - готова е (според психолог)
 - обича да учи, интересно й е.
 - опасявам се, че ако я задържа още една година в първи клас ще и е скучно
 - в момента съм по майчинство и първи клас ще съм до нея ако тръгне тази есен
 - на ръст е колкото високите деца от предния набор

# 44
  • Мнения: 26
Здравейте!Миналата година се наложи да сменим градината и пред нас с баща му изникна дилемата дали не е по-добре направо на училище.Може да чете, самостоятелен, бих казала доста разумен.Въпреки това го записахме в градина.Не съжалявам за това решение.Затова съм твърдо за 7г.Ако пуснете децата си на 6г. пак ще се справят-няма начин, всичко е въпрос на лично решение.Аз като майка съм доволна, че дадох още една година време на детето си да „узрее”за училище, преди да  smile3529

Общи условия

Активация на акаунт