Подарък за у4ителка

  • 14 373
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 173
Огромната плюшена мишка която се чудя къде да завра и как да я спася от прахоляка ми говори с 25 гласчета и и се усмихвам мислейки си за тях.
И леля ми има, но заек. Мн му се радва, подарен й е за РД миналата година от седмокласници. Тази година й подариха букет, понеже не беше вече тяхна класна, а и правиха класна точно на рождения й ден (вчера).
Аз предложих да купим на нашата нещо златно,гривничка или друго,да и остане като спомен от клаа и да я носи.Мисля, това е подарък,който винаги ще напомня за един прекрасен клас .На класната на дъщеря ми завършвайки 4 клас и купихме гривничка и тя си я носи ,което показва ,че не сме сгрешили.
Същото подарихме на класния за завършването на 12 клас ooooh!. Ми, голяма простотия. Човека никога не сме го виждали с бижута, само часовник, и на кого му хрумна до подарява гравирана гривна, нямам идея. Гравирана била, щял да я носи и да си спомня за нас, да, бе. След 4 години веднъж не съм го видяла с нея, а редовно го виждам, а да не забравим, че му е и малка.
Аз предлагах сребърна икона, к да осветим в Бачовския манастир, хем щяхме да си направим 1 екскурзийка до там, ама гривната, която сложи само на изпращането, била по-подходяща Joy. Така че съм силно против златни бижута, защото е задължаващо Naughty.

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 21:44 от Шушулче

# 61
  • Мнения: 228
направихме подарък глобус със сертификат за благодарност, че предоставя света за нашите деца; или сертификат за най-добър учител;
в офиса често събираме пари за подарък - последно подарихме на шефката огромна кошница с пръст и вътре засадени цветя, които могат да седят там и да се поливат или ако реши да си ги засади;

# 62
  • Мнения: 5 173
Сега с есетих, че когато ходех на курс по английски, на завършването на 1-то ниво подарихме на г-цата 1 кристален глобус с пожелание да обиколи света. Ако знаете колко се трогна. Беше неочаквано на нея, цялата се изчерви. Flutter
На завършването на др ниво, подарихме на г-цата кристален сувенир с 1 сова (символът на знанието и мъдростта). Също мн се изненада и беше мн поласкана.
И 2-та подаръка бяха символични, но и бяхме малък курс, 5 първия път и  6-7 2-я.

# 63
  • Мнения: 28
В края на първи клас подарихме на учителката екскурзия за 450 лв. , за Коледа във втори клас палто и панталони за 253 лв. на класната и 250 лв. в плик на учителката по немски, сега за края на годината събираме по 50 лв. на дете /28 деца са в класа/  за почерпка и подаръци. Никой не пита искаш ли не искаш ли, можеш ли не можеш ли. Просто  няколко майки решават и изпращат мейли на целия клас. Става дума за "нормално" общинско училище. /20 ОУ Тодор Минков-София/

# 64
  • София
  • Мнения: 1 324
1400 лв.?????
 ooooh!

# 65
  • Мнения: 5 173
Това са парите с почерпката, ама мн големи подаръци, направо Shocked.
Да взема да се кандидатирам и аз за учителка, защитата ми е на 8-ми, след това ще съм дипломиран педагог Crazy Thinking.

# 66
  • Мнения: 9 776
В края на първи клас подарихме на учителката екскурзия за 450 лв. , за Коледа във втори клас палто и панталони за 253 лв. на класната и 250 лв. в плик на учителката по немски, сега за края на годината събираме по 50 лв. на дете /28 деца са в класа/  за почерпка и подаръци. Никой не пита искаш ли не искаш ли, можеш ли не можеш ли. Просто  няколко майки решават и изпращат мейли на целия клас. Става дума за "нормално" общинско училище. /20 ОУ Тодор Минков-София/

Това е безумие Stop.
Никой не може да ме накара да дам пари за нещо, за което не искам. И то не просто пари, а 50лв. Защото 50лв. са си 50лв. откъдето и да ги погледнеш. Как допускате подобно нещо? Направо съм отвратена.

# 67
  • София
  • Мнения: 272
От това, което съм чувала за 20 ОУ Тодор Минков-София -  нещата там са леко странни.Все пак дава доста добра подготовка на децата, защото след 7 клас се разпиляват в доста от елитните гимназии в София.А  че 50 лв са безумно много, но за там не ме учудват изобщо  Rolling Eyes

# 68
  • В офиса
  • Мнения: 4 034
В края на първи клас подарихме на учителката екскурзия за 450 лв. , за Коледа във втори клас палто и панталони за 253 лв. на класната и 250 лв. в плик на учителката по немски, сега за края на годината събираме по 50 лв. на дете /28 деца са в класа/  за почерпка и подаръци. Никой не пита искаш ли не искаш ли, можеш ли не можеш ли. Просто  няколко майки решават и изпращат мейли на целия клас. Става дума за "нормално" общинско училище. /20 ОУ Тодор Минков-София/

Останах без думи!!!!  Rolling Eyes
Особено от подаръка 'палто и панталони'  Laughing

# 69
  • Мнения: 7 474
Какви са тези суми  Shocked Според мен за около 50 лв.
може да се купи хубав подарък и всички да са доволни.

# 70
  • Мнения: 506
сигурно първата година много са вдигнали летвата и сега няма как да подарят нещо по-малко


поне и купете ваучер да си ги избере сама дрехите Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 1 861
В края на първи клас подарихме на учителката екскурзия за 450 лв. , за Коледа във втори клас палто и панталони за 253 лв. на класната и 250 лв. в плик на учителката по немски, сега за края на годината събираме по 50 лв. на дете /28 деца са в класа/  за почерпка и подаръци. Никой не пита искаш ли не искаш ли, можеш ли не можеш ли. Просто  няколко майки решават и изпращат мейли на целия клас. Става дума за "нормално" общинско училище. /20 ОУ Тодор Минков-София/

Останах без думи!!!!  Rolling Eyes
Особено от подаръка 'палто и панталони'  Laughing

Аз пък сериозно се замислих как ли реагират учителите на подобни подаръци!? newsm78

# 72
  • В офиса
  • Мнения: 4 034
Е, ти мислиш ли, че се прави без тяхно знание и одобрение? Сигурно учителката сама е дала идеята и даже е присъствала при купуването, за да ги пробва.

Хахахаха, в противен случай, отваря си учителката подаръка, хоп, панталон, или не дай боже сютюен  Laughing

Аз предлагам следващия път ловна пушка и сачми  Sunglasses

# 73
  • Мнения: 620
480 лв?Може да са решили да я пратят на санаториум в Нареченски бани след края на учебната година. Joy

Мнението на младата "дама" отговаря на въпроса заслужава ли подарък учителката или не. Да, тя прекарва много време с децата, повече, отколкото родителите, отговаря за тях във всякакъв смисъл, учи ги, възпитава ги...И е ДЛЪЖНА да търпи издевателства, на които по-голямата част от пишещите тук биха отговорили с ...е, няма да го напиша, защото ще ме налазите, ССФ е перфектен възпитател, знам си урока.
Та по въпроса- няма учител, който не би се зарадвал на книга, която с щедрата си заплата все по-рядко успява да си позволи. Особено ако книгата е над 20 лв.

# 74
  • Мнения: 1 849
айви, на теб някой дава ли ти подарък ако си свършиш добре работата. Всъщност ти си я вършиш иначе шефа ще ти нарита з..ка и си безработна. А за учителите няма такова нещо, те могат и да не си я вършат и тогава децата са виновни... а ако си я свършат трябва звезди да им сваляме, хайде моля...
ПП. В момента правя подарък за нашата учителка, защото наистина направи чудеса със синът ми, украсявам рамка за снимка с квилинг, но защото вложи много повече от себе си от колкото е длъжна.

Общи условия

Активация на акаунт