Подарък за у4ителка

  • 14 288
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Според мен обаче общ подарък за 20 лева е доста стиснато, малко от вида "от мен да мине".

Рекох да си сверя часовника... но направо уби всичко детско в мен...
Лично за мен подаръци над 20 лв. клонят към нещо друго, не благодарност... но не е това темата.
Абсолютно съм съгласна. Колкото и добре да се справя един учител, колкото и време да отделя на децата, нека все пак не забравяме, че това е неговата професия, която той сам е избрал и за която получава заплата. По тази причина смятам, че ако сте решили да купувате подарък е по-добре той да бъде символичен - например голям и красив букет цветя. Скъп личен подарък би могъл да се изтълкува погрешно и дори да донесе неприятности на госпожата.  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 861
Ясно е, че понятията много и малко са крайно субективни! И няма смисъл да спорим по въпроса.

Подаръкът се прави с желание да зарадваш някого, да изразиш съответното чувство към него, иначе си е чисто отбиване на номер!
В този смисъл, за мен самият подход "подарък до едиколко си пари" е порочен, независимо дали става въпрос за 50 лв. или за 500 лв. Целта не е просто да похарчим определена сума, нали? Смятам, че първо трябва да се избере подаръка с мисъл и чувство към човека, който ще го получи и след това да се събере съответната сума. Всеки от нас е получавал скъпи и безсмислени подаръци, както и прекрасни спомени за "без пари"!

В този случай обаче парите вече са събрани и ако на авторката сумата и се вижда "прекалено голяма", би трябвало поне да излезе с подходяща идея за подарък, така че да убеди и останалите за "каузата" си.

Иначе, момичетата по-нагоре са дали чудесни примери за хубави и неангажиращи, пък и нескъпи подаръци!

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 11:06 от M4

# 17
# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 224
Ако се притеснявате, че не познавате добре госпожата и рискувате да не уцелите вкуса й за парфюм, бижу или хубава книга (въобще нещо лично) може да вземете ваучер от магазин, в който тя сама ще си избере подаръка. Така ще избегнете случаите с "прахосъбирачки" hahaha
Нашият клас е малък - 18 деца и досега сме събирали от 3 до 5 лв на дете за подарък. Твърде скъпият подарък наистина може да доведе до негативна реакция от страна на госпожата вместо да я зарадва.

# 19
  • Мнения: 38
Абсолютно съм съгласна. Колкото и добре да се справя един учител, колкото и време да отделя на децата, нека все пак не забравяме, че това е неговата професия, която той сам е избрал и за която получава заплата.
Няма нищо лошо в този ред на мисли, но така ли разсъждавате, когато отивате при лекар. То и той получава заплата, но никой не пита за колко лева да му купя подарък - лекарят сам ви казва колко ПАРИ да му дадете. Малко ми е обидно да разсъждавам по този начин за учителите на детето ми. Още повече при учителите подобна арогантност като при лекарите - сами да си искат подаръка под каквато и да е форма, не се среща често. Подаръкът е от сърце, а за колко пари ще бъде - е, според джоба и манталитета, разбира се.

# 20
  • Мнения: 38
Според мен обаче общ подарък за 20 лева е доста стиснато, малко от вида "от мен да мине".

Рекох да си сверя часовника... но направо уби всичко детско в мен...
Лично за мен подаръци над 20 лв. клонят към нещо друго, не благодарност... но не е това темата.
Абсолютно съм съгласна. Колкото и добре да се справя един учител, колкото и време да отделя на децата, нека все пак не забравяме, че това е неговата професия, която той сам е избрал и за която получава заплата. По тази причина смятам, че ако сте решили да купувате подарък е по-добре той да бъде символичен - например голям и красив букет цветя. Скъп личен подарък би могъл да се изтълкува погрешно и дори да донесе неприятности на госпожата.  Peace
Опс, нещо не ми се получи цитата, но пак го пускам, за да го отделя от моето мнение.

# 21
  • Мнения: X
   Да, така разсъждавам и когато става дума за лекар. Не само искащите пари, които не им се полагат по закон са виновни, а и онези, които им ги дават. Но да не изместваме темата. Не съм против подаръците, направени от сърце в рамките на разумното и това се вижда от поста ми. Цветя(букет или в саксия); хубава книга; малка картина, която да остане в класната стая, някакъв друг сувенир...Но бижута, парфюми, алкохол...А споменатите 480 лв. в един от постовете направо ме изумиха. Peace

# 22
  • Мнения: 284
   А споменатите 480 лв. в един от постовете направо ме изумиха. Peace
И мен ме изуми тази сума и също съм на мнение, че първо трябва да се обмисли видът на подаръка и от какво качество ще бъде, а после да се смятат парите, но ако всеки купи цветя за около 10 лева (при 24 деца това са 240 лева), не е ли по-добре - да се купи общ букет за 40 и подарък за 200 или по-малко. Наскоро купувах за друг повод свещник - това бях намислила. Ами тези, които са по 10-20 лева са сякаш правени за магазините за левче, нищо че се продават като "луксозни", а интересните и стабилни свещници тръгваха от 60-70 лева нагоре. Мисълта ми е, че освен видът на подаръка, трябва да се има предвид и качеството.

Ако се притеснявате, че не познавате добре госпожата и рискувате да не уцелите вкуса й за парфюм, бижу или хубава книга (въобще нещо лично) може да вземете ваучер от магазин, в който тя сама ще си избере подаръка. Така ще избегнете случаите с "прахосъбирачки" hahaha

Идеята с ваучер за мен е абсурдна и е точно обратното на подарък - на хубавия подарък парите не личат (освен ако не е супер евтин, както описах по-горе) Ваучер на учител или на лекар си е направо плащане на пари. Благодарността за мен е съвсем друго нещо - да дариш благо, така както си получил благо. Всеки работи за пари, но когато дава и от душата си, тогава получава и истинско благодаря (без съмнение, не е нужно да има финансов еквивалент)

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 09:35 от Aster

# 23
  • Мнения: 2 196
Както казах, това че сумата за подаръка, която си е доста крупна, не ме безпокои толкова, колкото това, че никой не може да ми каже какъв, аджеба, ще е този подарък. Някак не ми се вижда редно никоя от тези ''няколко майки, които решиха'' да не си направи труда да съобщи какво всъщност са решили да купят.
 Твърде скъпият подарък, направен по повод това, че някой си е свършил работата, навява асоциация за нещо съвсем различно.
 

# 24
  • Мнения: 1 523
480 лв?Може да са решили да я пратят на санаториум в Нареченски бани след края на учебната година. Joy
На нашата учителка сме подарявали фруктиера,а следващата година нещо златно беше,но така и не разбрах точно какво.

# 25
  • Мнения: 2 803
Ние за нашата госпожа при завършване на първи клас подарихме ваучер за СПА център. После тя сподели, че си е избрало от предложените услуги шоколадова терапия и беше много доволна. Hug

# 26
Това последното е готино, но най-добре е според мен да се говори с госпожата. Някоя може да иска едно, друга друго. Имам усещането че много от госпожите биха били по-щастливи ако вместо с по 20 букета се прибират вкъщи с по няколко бутилчици или буркана зарзавати.

# 27
  • Мнения: 38
Ван Бастен, отношението ви към учителите може би е продиктувано от опит или от лошо възпитание. Ако е от опит - една птичка, пролет не прави, но ако е от лошо възпитание ... то не се сърдете на тях, когато и децата ви също имат някога проблем с учителите.

# 28
Ех и Вие, драги ми Low, как решихте толкова бързо че съм зле възпитан? Simple Smile
Просто реших да се пошегувам, още повече че наистина имах един познат учител, който обясняваше как "Аз букети не пия" Simple Smile Много готин човек беше, за съжаление вече не преподава...
Драги ми Low, препоръчвам малко повече усмивки, малко повече добро настроение и шеги. Не приемайте живота твърде навътре, за да не Ви излезне отвътре Simple Smile

# 29
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
480 лева? че вие до 4 клас ще и съберете поне за кола. smile3501 Може да се купи нещо красиво и за 40-50лв. Когато голямата ми дъщеря завърши 1клас аз събирах парите и купих ръчно рисувана фруктиера. На малката в детската понеже са 2 госпожи и 2 лели купуваме по-скромни подаръци.

Общи условия

Активация на акаунт