108 миндерчета на сянка, чаровните арабки са отново на седянка

  • 19 522
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Ето ме....когато се зачета и си наумя,ето сега ще отговоря на това,после в следващите мнение се появи нещо друго и докато стигна края вече не помня какво и на кого съм искала да кажа,много съм зле...Simple Smile
Марси,прочетох всичко,което е адресирано до мен и ти благодаря искренно за съветите и аз намирам за много правилно да има предбрачен договор и ще е много добре за мен и за много други сигурна съм,да научим повече и какво евнтуално представлява той.И ако накрая направим един примерен ще бъде чудесно...Значи това за неотрална територия,аз не съм съгласна....аз лично предпочитам да живеем там или тук,ако живеем тук,аз винаги мога да разчитам на моето семейство например или пък никога не се знае,изпитах го когато бяхме в Малта и честно казано е натоварващо постоянно да не знаеш за какво иде реч,но аз все още не съм и толкова живяла,че да кажа нещо окончателно,но кокаго виждам как се чуствам,се замислих над тези въпроси и наистина мисля,че искам да сме си в къщи,нямам против да живея там.Това за прибирането обаче съм съгласна,искам да има някакви сравнително равни интервали на които всеки да е доволен,например виждам,че има някои от вас лятото са тук,зимата са там или нещо подобно,за мен такъв вариант ми е най-приемлив.Пък и аз на този етап,дори искам повече да живея там от колкото той тук.На мен това ми беше мечтата,да мога да живея сред тях,а както се стекоха обстоятелствата,още повече добре дошло.Той работи да,но не нещо толкова доходно,което да може да му позволи да тръгва когато си поиска,това е проблема.А за визата в това отношение не мисля,че ще има проблем.За неговите родители разбраха за мен,но не знаят подробности,както и аз не исках да говоря много,защото не можех да повярвам,че едно интернет запознанство може да бъде толкова сериозно и се опитвах да предпазя себе си,но както обикновенно не се получи в смисъл,че така или иначе сега пак седя влюбена в стаята и плача,колко много ми липсва.Майка му знае за мен,единственото й притеснение беше,че ще си загуби синчето,ще го взема аз някъде далече от нея....но както споменах аз нямам против да живея там и тя се беше успокоила...мама също се притеснява,но тъй като винаги ме подкрепя,тя знае,колко силно го обичам и искам да бъда с него и мисля,че ако знае,че съм добре и сме заедно,няма да има проблем.А пък и аз нямам намерение да се изселвам....Та неговите родители знаят за неговите планове...Неговите планове за женитба са факт,просто иска да се останови самостоятелно и го разбирам,както и аз,но не знам какво ще се получи....моля ви спрете да повтаряте колко е различно,не бяхме само на почивка,заживяхме макар и за малко в обстановка в която не беше лесно...може би е по-незначително,защото съм още в началото,но все пак е факт....Много съм навита за предбрачния договр,няма съмнение....
Аз не съм опитвала за виза,но тъй като майка ми беше много притеснена в началото,аз го отписах като вариант,след това обаче сме говорили по въпроса и решихме,че е по-добре да опитаме отново,защото останалата част от моята рода:),са малко тип"о,арабин #Crazy" и ще бъде по-добре да се запознаят с него и да видят,че не е страшен...за това сега обмисляме този вариант...аз не съм пробвала за виза и нямам отказ съответно и мисля,че ако нищо друго не се получи ще дойде и моят ред,аз само това чакам,дай ми да ходя в арабските страни,първа съм....Simple SmileА за някои неща,когато си влюбен си много сляп и това ми е адски ясно,но докато не мирясам,а съм сигурна не съм и първата,май бая ще се паря....знам,че всички вие и тукашните,дето ми говорят искат да ме предпазят,ама.....
На този етап сега,ако познвате някой от Либия или от тук,който може да помогне за визи или пък някой е бил там,абе нещичко,съм отворена и съм готова да направя всичко....
Така,надявам се да отговорих на поне част от питанията...Simple Smile
А за личните,изтрихххххххххх ги,не я знаех тая подробнст,извинявам се Embarassed

# 31
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Момичета да ви кажа нещи весело относно Иран.
Та Кака ви Делта беше закъсала със очите- слъзните канали нещо ме предаваха. Много кофти ситуация.
И отивам аз една сутрен да ми шаткат едни сондички във очите- гледам моята лекарка и един друг си чете вестничето. Мятка ме тя на леглото и ми даде нещо да не ме боли. И докато изчакваше взимаха там данните, та даже мъжкото Доки и комплимент направи, че неможе да съм на таквиЗ години Wink и майтапиии. Та хвана ме упойката и във тоя момент влиза един млад мъж и те ме питат може ли колегата да вземе участие да се учи как се прочистват слъзни каналчета. И нали се майтапяхме предварително и аз им влязох във тона та питам- Къв тоз Доктор беее???? Ми от Иран-казват те. И аз викам- Ха'ди хубу най старата цивилизация да се учи на мене, разрешавам Laughing А аз бях прочела книгата още когато излезе във началото. Така, че и аз не съм мислила лошо. . Доста време си комуникирахме със Докторчето-от него научих, че на техните батковци не казват бате а казват - кака. Като се връщаше от Иран носеше техни сладкиши. Страшно гостоприемен. Масата се огъваше от почерпка. За тях най висша форма на уважение е да ги поканиш или да те поканят във собствената си къща а не на ресторант.
Ето за това толкова много пъти си казвам, че трябва да се обичаме ако не можем поне да се уважаваме едни други, да уважаваме културите си, че сме за толкова малко на този свят......

# 32
  • Мнения: 3 804
Момичета и тук имаше няколко случая на отвлечени деца-няколко успяха да ги върнат чрез посолството,за едно друго знам,че бащата предложи на майката да остане тук-като и вземе отделно жилище и я издържа нея и детето.Но знам и за такъв когато майката си даде детето доброволно-баща и го праща няколко пъти,но майката пак го връщаше,познавам и семейства които са си разведени-бащата е тук майката в БГ-но децата си идват всяко лято за по месец и след това се прибират в България.
Изобщо смесените бракове си имат опасности-не зависимо от произхода на 2мата съпрузи-погледнете в Родители в чужбина-няколко момичета със съпрузи от различни националности имат сходни проблеми-родителските права над децата.

# 33
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и аз наживо си общувах с иранци по летищата в италия, моят е  битер тебе контактен, делта! като царе сме поставили всеки на стол, а народа седи по земята, на стълбищата, по первазите! гадни, ама 11 4аса престой в милано! и деца, котя, каквото искаш! аз, нали съм възпитана от старата комсомолска организация , 4е на другар4ето в нужда се помага и на пенсионерката се носят 4антите, веднага ме удари на съвест и му викам, вземи линда в тебе или да дойде в мене! той се  огледа, не видя бременна, и вика, стой си ,ако стана може да ме засму4е въздуха от раздвижването на масите! оба4е аз гледам до нас един русоляв татко и моми4енце,други малки щъкат! е, аз ще стана, та става мъж ми и предлага на  мъжа да седне жената с детето или децата, ако се наложи! оня благодари на италиански, моят отговаря ! линда се изцепи на арабски и като се залафихме, къде англ, къде италиански , много сърде4ни хора се оказаха! та 4акането за мъж ми се олекоти, децата за заиграха без да се разбират  и мина времето! втора слу4ка в истанбул! баща с едно моми4енце, (майката е била убита при катастрофа) ,колкото линда в хотела! 4ака трафикантите  за да мине бг  и да отиде към европа, бежанец! линда има едно лъв4е от детето, яд ме е ,4е не носехме игра4ки ,но пак по4ерпихме  бг  шоколад и сладки, сиренце и каквото имаш?!

# 34
  • Мнения: 3 215
Мине се не мине време и се започват едни и същи разговори.  ooooh!
Марси, какъв е този дъжд при вас не знам. Тук започва лятото май - от вчера слънце до припадък  Party Цял ден бяхме в планината днес.
 Ягодка, според мен е голям плюс, че говориш арабски - много врати ще ти отвори този факт. Само търпение се иска, подреждане на приоритетите и чукане на правилните врати  Peace
Теди, значи рода ви е този човечец, който беше в самолета. Добре, че остана невредим. Мистерията мисля да я видя този път - май ще уцелим разцъфналите лалета тази година, като ходим на гости на брат ми  newsm78
Анди, тази книга за Султана я четох и аз наскоро на немски. Мисля, че е съвсем обективна. И нея я бяхме коментирали. Теди каза, че трилогията я е имало преведена и на бг-ски.
Рейн, само да вметна, че много книги има за Афганистан сигурно, но едни от най-силните са тези на Хосейни и нека не забравяме къде живее той и как развълнува целия свят благодарение на книгите, които имаше възможност да напише там. Та мисълта ми е да не отиваме в крайности - пропагандата си е пропаганда, но и стойностни книги се пишат и публикуват в "онези" страни - точно затова са демократични или поне доста по-демократични от много други....  Peace
Голдън, къде си? Да не се учиш да караш колело  Laughing

# 35
  • Egypt
  • Мнения: 132
Ха добър вечер и от мене в новата тема, чудесна е Hug
 Old Sport, културен шок е трудно да ме споходи мене, но виж, предизвикателства 100% ще има, колкото и да съм подготвена пак няма да е леко да ги сборвам, така че благодарско за протегнатата ръка, ще имам нужда от нея newsm10
На всички празнуващи и непразнуващи-   bouquet
 И да питам за тоя предбрачен договор- който се е минал и не го е направил? newsm78

# 36
  • Мнения: 3 215
Фаима, казах го от добри чувства и независимо как ще го наречеш, ще го има неминуемо, вярвай ми. Той не е непремено нещо негативно - а просто различно. Мен и в Бг ме блъсва културният шок, ако съм била навън за повече от два дена. Но това е друга тема. За предбрачния договор - никак не е лошо да го има предвид спецификата на институцията брак в онези общества. Вашият брак до каква степен е регистриран и официален - питам, защото в Египет има различни по обвързаност (ако мога така да се изразя) бракове.

# 37
  • Мнения: 800
набързо минавам, че имам задачки, пък и да не тормозя очичките.


Деси, Снеже, нямаме гости  Mr. Green  ама пак съм ядосана. 11 месеца никой от семейството на чичо му не се сети за за нас, нито телефон, нито скайп,  и сега изведнъж им дотрябвало такси и ето звънят на нашия глупчо да ги развозва  из провинцията, като че ли  бензина ни е без пари..... #Cussing out  ей така, все едно до вчера са си бъбрили приятелски, просто звънят и казват, 4е им трябва, а  толкоз време го подминаваха по улицата, незнайно защо   Rolling Eyes  Класически използвачи  #2gunfire
 Място не мога да си намеря и го 4акам моя  да му двигна скандал докога ще ги търпи  #2gunfire #2gunfire #2gunfire   така съм се наежила от нерви.....

# 38
  • Мнения: 1
Олд, което е стойностно никак не го отричам. Но за мен е много по-крайно да вярвам на всяка прочуствена история, която излиза на пазара. Писателите са повечетo на свободна практика, има и поръчкови...Много писачи не могат да пробият въобще, на други им излиза късмета като напипат някоя тънка струнка в обществените настроения, това е все пак техния начин за изкарване на прехраната. Не са малко тези, които за пари ще сътворят сърцеразбиваща 'автентична' боза за отрицателно време.

Чингиз хан, ти ме сащиса с тоз нов ник, но е съвсем на място...подхожда на аватара.

Semana Santaaaaaa, почти бях сигурна, че освен Ку Клукс Клан никой друг не ползва тази униформа,



Ох, каква грешка, пак оставихме пазаруването за неделя, а ако градчето е малко и спокойно, пък и ако се пада цветница шансовете са нулеви....На връщане, понеже живея в нещо като лабиринт, гледам пътя блокиран от процесия бели маско-качулки, пробвам друга улица, изпречват ми се лилави, на третата черни....Е, успях да се добера до нас през едни строежи. Като гледам голямо джумбаре ще е идущата седмица, тепърва ще ви разправям за Семана Санта.

Шиланче, много забързо бе...Липсваш.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 21:59 от Monsoon_rain

# 39
  • Мнения: 3 804

 И да питам за тоя предбрачен договор- който се е минал и не го е направил? newsm78

Абе не знам  newsm78,по принцип ако брака е сключен в арабска страна или пък се сключва и религиозен брак-няма начин без такъв договор ,защото той практически урежда нещата при развод Peace

катенце мило -така е,пак добре,че няма да ви изселват  Mr. Green,пък вие кажете ,че колата се е развалила. Wink

# 40
  • Мнения: 4
Mosoon_rain,какво да кажа за Иран,била съм 3 пъти за кратко,но много ми напомни за БГ тази страна.Дали заради климата,или цветята не знам.Хората като навсякъде -разли4ни.На летището една полицайка ме навря в............ 4е хиджаба ми бил се свлекъл назад(там вси4ки жени които пристигат трябва да са с покрити глави),все едно аз наро4но съм го направила,а пък сутринта в хотела на закуска сервитьора ме попита от каде съм и аз като му отговорих той ми 4естити Коледа (беше 25.12.2002).Бяхме отседнали в някакъв дворец на шаха,който сега е хотел.Страшно градиозно нещо,но неподдържано.За закуска ни дадоха топла вода но нямаше 4ай ,и  по една питка хляб.но на сервитьора явно му бяхме много симпати4ни и 4овека ни донесе сирене което каза 4е си го е донсъл от тях за обяд.На път за летището ме о4арова това 4е улиците бяха толкова 4исти и подредени(в Техеран),а хората някак спокойно се придвижваха.Без блъсканица и клаксони.Контактите ми с иранци са били изцяло в самолета.С ръка на сърце мога да кажа 4е не съм имала по-възпитани пътници.Всеки един ще ти се усмихне,ще те поздрави и ще ти благодари.Винаги ще те попитат от къде си и пове4ето знаят доста за БГ и са много приятелски настроени.И никога ама никога на ирански полет никои не си е хвърлил  боклука на земята.Докато на други...... ooooh! ooooh!.Жалко 4е няма някое моми4е свързано с Иран да ни разкаже пове4е.И на мен би ми било интересно тъй като тяхната история е доста стара и със сигурност имат доста необи4айни  и непознати за нас традиции.

Хайде разкажете и  вие нещо ..само аз плямпам днес smile3516

# 41
  • Варна
  • Мнения: 911
 smile3503  Привет мривет , ама не си губите времето вие, сменяте никове като за световно , Деси твоят ме хвърли в оркестъра ,представям си те в новото амплоа  Joy
Къдравелке  Heart Eyes филмът Булка от Сирия ми хареса , спомни ми едно друго посещение на кино в Алекс, искам да се запозная отблизо с арабското кино  Crazy засега обаче само отдалеч  ooooh!
Момичета     bouquet музата ме напусна,взе си отпуска посред пролет затова не съм редовна но пък ви чета вечер след работа  Heart Eyes

# 42
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Олдич,
Тази книга за Принцеса Султана си я бях купила много отдавна. На български преведена.
Точно така се казва трилогията. И след това излеза последната четвъртата Дъщерите на Принцеса Султана която неможах да си купя. Помня че тази принцеса е набор на съпругът ми-1956
Права си Марселинче- контактна съм и ако има възможност да помагна на целия свят ама нямам този power newsm78

# 43
  • Мнения: 3 215
Ми аз не споря,нали и аз това казах. Аз чета книги на други езици за удоволствие, не защото ги няма на бг-ски  Peace

# 44
  • Мнения: 3 804
либра ако искаш да гледаш арабски филми -амина има линкове-свържи се с нея.,пък и останалите които имат линкове да пускат.

Общи условия

Активация на акаунт