МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 60 711
  • 332
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 001
Ето ме и мен!
Изплувам.
Цял ден ви чета, от няколко часа ви пиша и...едно неволно кликване с мишката ми запрати писанията в небитието! Така е то с технологиите - докато нямах интернет и преосмислях дните си върху белия лист със старомодната си химикалка нямаше поне тая опасност да ми се затрие някоя мисъл безвъзвратно...
Липсвахте ми.

Честито бебенце на dream-wish! Спокойствие и усмивки в пълната ви къща, и гушкане до дупка - много е здравословно!

Честит рожден ден на Верен - какво да му пожелая - то името му е цяло пожелание!


Познати са ми тия дупки, житейски завъртания, колела и теготи, но те са временни - днес ги има, утре - само си ги спомняме...
Там, обаче, в дълбокото на душата ни грее едно пламъче и ни парва, едно синапено семенце вяра все ни изправя на крака, един тих гласец все ни утешава...там Онзи, дето ненапразно е възкръснал, е оставил една частица вечност и един копнеж по нея...да не забравяме, че ние сме най-важното за Него, иначе не би понесъл всичката ни вина и не би слизал по нашите "дупки" да носи нашите тежести...
Да, Велик ден отмина, изпотрошихме нашарените яйца, изядохме козунаците, впуснахме се в делника...но Тоя, заради когото празнувахме не ни е забравил...още чуваме тихия му глас - и през градската шумотевица, и през глъчката на пълните си къщи, и през хилядите мисли и грижи, които препускат през главите ни...едно тихо :обичам те! ни се забива право в сърцето, въпреки че не му вярваме още....като децата, на които ние самите толкова често го казваме, дори когато ги наказваме, дори когато се опитваме да преглътнем несъвършенствата им, дори, когато сме горди с тях...
Ние ги обичаме многото си деца, заради самите тях.
Обичаме ги преди да са заслужили по някакъв начин любовта ни.
Обичаме ги всеки ден, по много начини, с думи, без думи, с жестове, с времето си, с всичко.....
И ако ние, дето днес ни има, а утре се връщаме в пръстта сме способни на такава любов, то без съмнение Този Христос, дето възкръсна ще да ни обича доста повече, по-съвършено и по-дълготрайно Grinning Heart Eyes...
Това трябваше да е празничен поздрав, ама така става като няма човек по-дълго интернет - вземе, че почне да мисли newsm78, па и време да се помоли вземе да намери и сърдечно да си похортува с Възкръсналия Praynig,   а и пръстите не го слушат и  си танцуват по клавиатурата без да им пука кое време е Laughing...

В тъмното навън вали...А аз си спомням как се вглеждах в очите на дъщеря ми днес и се удивих колко много неща мога да открия там...

И нещо за финал - от смешната страна на семейния ни живот.
Напоследък щерката постоянно повтаря :"Куко е тоа?"(Какво е това?) и неспирно пита. И понеже, освен за околните с нашето кърмене сме си и собствена атракция, по време на това ни занимание сме се излегнали на спалнята - аз, татко й и тя между нас, сучеща и щастлива. И татенцето решава да се пробва с бебешкия език и сочейки гърдите ми я пита :"Куко е тоа?", а малката най-делово му отговаря :"А, МАКО КАКАО!" (Мляко с какао!) и кротко и делово продължава да си суче Laughing......Ееееееее, че е мляко, мляко е, ама не знаех, че и какао произвеждам! То ясно, че съм специална, ама то и детето имало специални нужди - другата седмица може да пусна я боза, я бабанов шейк  Joy

Е, до скоро! Много гуш, особено ако е дъждовно - тъкмо да се поработи по запълването на пълните къщи - има още място! Mr. Green Hug


# 271
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
Добро утро
добро но студено и дъждовно
ето и кафенцето  Wink

maminkavania  rotfImbo портокалов сок за кафето произвеждаш ли? smile3503
Aila хайде вече да има бебече newsm07 последния месец е най-тежък.Вече много тежи корема...
честит рожден ден Верен.много спокойно и щастливо детство
magi mei приятно почивка,дано да се оправи времето
силни  Hug от мен   bouquet

# 272
  • Мнения: 2 022
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВЕРЕН!
Да бъде здрав и весел, да порасне голям и умен мъж и да бъде гордост и радост на родителите и братята си.




Ваня, и аз обичам мляко с какао. Ама не произвеждам такова. Или поне щерката не ме е уведомила още.

# 273
  • Мнения: 293
маминка ваня- rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo това беше...... наистина си уникална.а за постоянното питане.... моята Габи- нищо ,че е вече на 12- пита,та пита- защо,какво,как ,кога,дали......... и аз нали съм си просто човек  Embarassed в един момент избухвам и викам/ама наистина викам/ СТИГААААААА стига с това питане,вече мина годините за такова питане. а то девойчето много скромно и невинно ме поглежда и ми заявява-нека питам,нали трябва да се науча.  newsm03- при което аз се чудя как да отговоря и тя триумфално продължава да пита  ooooh!за сметка на това баткото просто вече ме уведомява... даже последния му бисер при въпроса дали ме пита или уведомява,че ще излиза ,той ми отговаря- питайки те уведомявам newsm78  това е то днешното поколение...да ви се похваля-нашия батко започна да свири на саксофон- сам си реши и големи мераци.... записа се преди две седмица и вече е изпросил от господина да му даде за вкъщи сакс- не мога да ви опиша..... свири,свири,свири.....ама много свири  #2gunfireама нали има мерак и аз го предупредих,че ако се захване и с това трябва да е много сериозен и да свири..... просто не смея да кажа СПРИИИ  - не мълча си и си търся занимание по-далеч от детската.за сега това е от мен.на всички мами- познати и непознати   Hug Hug Hug Hug Hug

# 274
  • Мнения: 803
Здравейте момичета.Ще открадна едни думички от любима моя детска песничка,които струва ми са много подходящи за всички вас:Хем сте реални,хем вълшебни и много често изпитвам потребност да съм с вас,макар и виртуално,да си взимам от вашия огън като ми стане студено.
Утрото ми започна невероятно сладко и хубаво,благодарение на нашата сладкодумна русалка маминкаваня.Радвам се,че прилива те плисна пак при нас,защото имаш невероятно въздействие върху хората,сигурно често ти го казват.
Като се заговори за кърмене пък,направо се разтапям.Толкова са мили тези моменти.Аз кърмих Денис само осем месеца за голямо мое съжаление и мисля,че няма такава близост,изпълнена с всеотдайност и благодарност едновременно между човеците като тая.Това са неповторими мигове,изпълнени с толкова много обич и умиление.
Даниел,който е много грижовен брат,често ми предлагаше шоколад,за да може братчето му също да пие нескуик като него.А пък баткото го подиграваше и му се смееше,че аз не съм кравата Милка и не мога да правя шоколадово мляко.
Преди няколко дни на гости ми беше една приятелка,която има едно сладко пухче на три месеца.Толкова много го гушках,ама ми идеше да го стискам дори,така хубаво ми миришеше къщата след това-на кърмено бебе.Жалко че не може да се намери начин да се използва в парфюмерията-за ароматизатори,омекотители,парфюми.Ама като споделих това с майката кърмачка,тя ме погледна странно и реакцията и беше следната:
-Ами какви ще са нотките,върховите и базовите там-на кашкавал и сирене ли?Ти май нещо не си съвсем в ред,щом пак имаш такива мераци? Та така…
Пиги,миличка,какво стана с теб?Значи като чуя за доктори,тръпки ме побиват,а стане ли дума за операции,съвсем се гипсирам.Дано всичко да мине,стискам палци,знам какво е,ние за три поредни години преживяхме три операции,но сега сме добре и сме забравили лошите преживелици и болката.Ама ти пък,душицо,тир ли е минал през теб,колко работи изреди само.Моля се за теб,да знаеш…
Раденце,какво да ти кажа на теб,ами…сладур голям си…хит невероятен…шемет…така е като работиш на сто места,но важното е ,че и за музеи намираш време.Евала от мен.
Елена,добре дошла в моя кръжок-ръцете мои ли са.На осми март си срязах показалеца на лявата ръка,още имам белег,в четвъртъка преди Великден си стоварих механизма на леглото върху нокътя на средния пръст-посиня,след празниците пък като се прибрахме от село и да разтребя,щото съм много чистотна,си изпуснах кафеварката върху крака и до оня ден куцах и си ходех с ботуши,защото никакви други обувки не ми ставаха заради отока.Ама пиши по-честичко де,нали имаш и друга ръка,не ми се оправдавай.
Пикасо,остави ти моите рози,ама вземи веднъж нарисувай нещичко за себе си,за твоите слънчица,не се прави на ударена с четка или с клавиатура.Хайде де,до кога ще чакаме да видим снимките по стената,или от кекса…хм…такива можеш и да не пращаш…Аз да ти кажа,мила,не ходя по пясъчници и по детски площадки,щото ме е гад точно от това,което и ти споделяш.А пък и съм малко смахната,та веднъж,докато чаках за преглед при педиатърката с Денис,видях на масата едни брошурки за кучешката тения,ама толкова навътре приех нещата,че оттогава не съм пускала моите сладури да пасат по чужди градинки.Те и без друго си се чувстват по-добре вкъщи,въргалят си се по нашата си тревичка,дето съм сигурна,че е чистичка.
Юле,товариш  мой с диван болшой,где тъй,освен че си в кламерчето,стига с телеграфните посещения,ще има санкции и като се видим в Търново,лично ще ти издърпам всичките уши и ще те назидая публично,да знаеш.
Дип,в дън гори тилилйски изчезна,съвсем се загуби,мила,дано не си в дупка само,но дори и да си,ами измъквай се по-скоро,чу ли.Ти ме покани тук,помниш ли?И аз все забравям да ти благодаря за това,хем без документи за самоличност ме пусна,не като една съфорумка,която ми поиска такива.Голямо гуш ти пращам.
Тони,бонбони,този ник в пъти ми харесва повече от предния ти.Ти пък да не видиш нещо,ей. Mr. GreenАма от кои си-от шоколадовите ли,или от желираните.Радвам се,че бебчето ти вече е добре,не съм забравила за обещанието си,ще ми простиш,че тия дни бях в безтегловност някаква.
Вечернице,няма да ти казвам,че си невероятен фотограф,ти си го знаеш много добре.От твоето сладко направо се захаросах,не ми се искаше да излизам.Аз като пълна невежа,от няколко дни насам се опитвам да работя с фотошоп.Направих няколко неща и ми се иска да чуя компетентно мнение от някого,но не си и помислям да вляза при момичетата от форума,ще ме сдъвкат като орбит.Някой път,като имаш време,ще се радвам да ми отделиш пет минутки и да ти покажа творенията си.А иначе моите снимки са като портрети на кралски особи от Блясъкътна Саксония и славата на Прусия-все ги карам да ме гледат като ги снимам,да стоят мирно едва ли не.И като разгледах красотите ти се червих като ученичка на дъската.И аз ще се науча някой ден,но не сега... Mr. Green
Каишка,предлагам ти музикалното оформление да е от нас на празника,защото в нашето фемили има двама китаристи и един певец Grinning...мда...И само саксофон ни липсва...хи хи,ми нека си свири детето щом има мерак,не му разбивай талантите със Сприиии...
Феичке сладка,и ти днес телеграфно го раздаде.Обеща да докладваш за случая...Дано Поли е добре вече.Съжалявам,че сте преживели този ужас.Милата,представям си как си се уплашила и как са ти се подкосили краката.Обожавам зелените ти постове,и съм сигурна,че не само аз,тъй че пиши и не му мисли. HugЗеленото ми действа освежаващо и го асоциирам със зелена салатка и поляна с тревичка,озеленявай ни,нищо че идва лято и всички го чакаме.
Ларива,и аз в петък бях на такава родителска среща и адреналина ми се вдигна много яко.Подписах въпросния договор,но аз също като теб попитах класната,какво променя това.Аз като си возя децата много ясно,че спазвам правилата за движение,не го правя заради нищо друго,а заради тяхната и моята безопасност.Пред нашето училище вече е невъзможно да се паркира,а на мен ми се налага по четири пъти на ден да го правя,най-малко.И много ме хваща яд,че за ромските деца има автобус,който ги чака точно на входа и не им се налага да пресичат улицата,за тях има и супервайзър-едно момиче,което си ги събира от класните стаи и си ги приютява в автобусчето.Ама и аз искам така..някой да ми взима детото от вкъщи и пак да ми го връща,вече ми се струва,че ние сме расово дискриминираните,не че съм расист-нищо подобно,но... Crossing Arms
Албенче,честит празник и от мен на порасналото ти момче.Сладка почерпка и от мен голямо гуш и много сладки мигове ви желая,чакам следваща почерпка и се надявам да е много скоро. HugПия водка абсолют ванилия,да знаеш. Embarassed
Цоции,ако успееш с твоето дар слово да убедиш Бош да ти поправят робота,а съм сигурна в това,представям си как си ги впечатлила,ще те помоля да ми помогнеш и на мен да напиша едно писмо на Пежо,та да вземат да ми сменят колата вече,хем е много стара,хем няма климатик,хем ми е тясна,Да,но аз не мога така да им разбия сърцата и ще те ползвам за жокер-става ли? Mr. GreenА пък ако се видим ще те помоля и да убедиш мъжа ми,че фурната за хляб може и да меси,и да втасва и да пече.Не му се вярва и това е... #Cussing outУф,много молби ми се събраха,ставам нагла вече,но съм сигурна,че като те гушна много силно,ще се смилиш над особата ми.
Джуджа,добре дошла при нас. HugРазказвай ни за вас,ние тук сме любопитки големи,и снимчици обичаме да разглеждаме,и така... Embarassed
Татянке,това за момата,някак заядливо ми се стори Mr. GreenМоже да не съм мома вече,ама съм си убава... EmbarassedМалии,колко нескромно прозвучах само Mr. GreenАма и ти си много скромна,казваш,че си като туба,но на снимките хич не ми приличаш на такава.Опитваш се нещо да заблудиш навалицата,май... Naughty
Не се сещам кой още не съм споменла,но пък стана твърде дълго и мисля да спра до тук.Всичките ви прегръщам силно Hug,болничките да оздравяват,тъжните да се усмихнат,който бърза да ме прескача Mr. Green
Посветих на този пост цял час,нямам никакво намерение да го редактирам,тъй че ви моля за извинение за грешки разни...
Лека и мека,на гладещите,правещите кекс и всички останали.Утре започва една нова седмица и се надявам в края й  да се видим на непровалилия се все още празник.  bouquetЗа всички ви.

# 275
  • Мнения: 7 263
Честит рожден ден на Верен, да е здрав, усмихнат и да радва всички, които го обичат!!!  newsm59 newsm59 newsm59

И понеже, освен за околните с нашето кърмене сме си и собствена атракция, по време на това ни занимание сме се излегнали на спалнята - аз, татко й и тя между нас, сучеща и щастлива. И татенцето решава да се пробва с бебешкия език и сочейки гърдите ми я пита :"Куко е тоа?", а малката най-делово му отговаря :"А, МАКО КАКАО!" (Мляко с какао!) и кротко и делово продължава да си суче Laughing......Ееееееее, че е мляко, мляко е, ама не знаех, че и какао произвеждам! То ясно, че съм специална, ама то и детето имало специални нужди - другата седмица може да пусна я боза, я бабанов шейк  Joy

 Joy Joy Joy Joy Joy
Охххх не е истина - страхотни попадения имат понякога!!!

Айла хайде по-скоро да се похвалиш, че като минете вие с Рени и ще понаближи и моя ред най-накрая Heart Eyes
Чета ви, но нещо напоследък не съм в много писателско настроение - пиша, пиша ... после трия. Времето е мрачно и нещо все се улавям че ми бягат оптимистичните нотки, пък в тази тема други май не трябва да има  Hug
Лека седмица на всички и после идват прекрасни почивни дни  Peace

# 276
Здравейте аз също съм  многодетна мама.
Имам  3деца
Миа е на почти 15години родена е на 30.04.1994
Ива е на почти   9години родена е на 20.05.2000
Йоан е  на 1г. и 3 месеца родена на 28.12.2007

# 277
  • Мнения: 3 740
Да ни е живо и здраво малкото дриймче!

Честит Рожден Ден на Галчето, радост за очите ми!

Честито пораснало момче на албенка!

Аз все надничам, надничам, но до писане не стигам. Мислех си, че постепенно ще имам повече време, но уви. А и чаветата минаха вече в съвсем друга категория, и то масово, та не се вписвам твърде. Но ми е мило. А и все се надявам нещата да се променят. Хубавото е, че животът си кипи и без мен, което искрено ме радва. Темата става все по-оживена, толкова много нови лица се появиха, а децата са направо неизброими (Цоцоланка да му мисли Simple Smile).

# 278
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
добро утро,

това е за настроение  Hug
пепел от розички Hug Hug Hug
добре дошла на _aNnA_
Пролетната Фея как е детенцето?
Кабо Алма Това,че не пишеш не значи,че не си с нас Hug

писах,писах и половината ми изчезна ooooh!
Много прегръдки на всички,които не съм споменала. Hug

# 279
  • София
  • Мнения: 12 240
  Обещавам да се похваля, ама засега няма с какво. Мадамата явно и е удобно и уютно и хич не бърза. Може би чака безотговорните си родители най-накрая да се стегнат и да оправят за да реши да се ражда. Моят багаж още не е напълно готов, а таткото вчера моля ви се, тръгна да сваля тапетите в хола и да прави ремонт. Е можеше още 8 дни баш на термина ми да почне, но не се учудвам и с близначките беше същото. Мен като не ме обхваща инстинкта за гнездене, явно него го гони  Simple Smile
   Аз обаче и не бързам, защото много ми се иска да си изчакам да дойде 3-ти когато се връща моята лекарка, при която искам да раждам, което надявам се да стане, тъй като засега нямам никакви признаци за раждене.
   Хайде да ви попитам вас като мами с повече дечица. Има ли някаква закономерност в следващите бременности, например да раждате по-късно, на термин или да преносвате? Моята лекарка твърди, че тъй като матката ми е била преразтегната от предишната двуплодна бременност, този път имаш шанс почти да не почнат изобщо по-рано контракции и да пренося, та дори отново пак първо да им изтекат водите преди да започнат контракциите?

# 280
  • София
  • Мнения: 3 116
Aila, може би след бременност с близнаци ще е различно, но при мен и трите бременности протекоха и се "разрешиха" по съвсем сходен начин.  Simple Smile И трите пъти родих малко преди термина- първият път 7 дни по-рано, вторият и третият път- 10 дни преди термина. И трите ми раждания започнаха с изтичане на водите, с тази разлика, че първите два пъти нямах контракции и ме слагаха на система, а третият път имах и родих без никаква намеса.

Маминка Ваня, много сладка история! Hug Виж какви екстри ти предлага дългото кърмене- опасни са тези говорещи кърмачета, ей! Wink

В събота излязох на квартална разходка с трите деца, което вече доста рядко се случва, защото на баткото нашите разходки вече са му много скучни Simple Smile. Та вървим си през градинката, Зорница бута количката с бебето, а аз понечих да хвана под ръка сина ми и.....хоп , изненада! Човекът се дръпна като ужилен, не ще вече да го хващам.  Laughing Аз отдавна очаквах този момент, но досега даже сам искаше да се държим за ръце, и изведнъж.... промяна! Здравей, пубертет! От известно време е станал много шумен- като че ли не може да си намери място. Пуска един такъв пресилен смях /явно си го харесва Wink/, спори за облеклото си....Какво да ви обяснявам, сигурно ви е много познато.  Laughing И си помислих, че трябва да използвам максимално времето да бъдем заедно и да вършим разни неща заедно, защото виждам, че още малко и ще стане много трудно да го накарам да се включва в семейните мероприятия.

Трябва да бягам, че малката писка като пиленце от спалнята.  Laughing

Татянче, ще пусна скоро снимки и на големите деца, благодаря за интереса!  Hug

# 281
  • Мнения: 346
Здравейте, мацки  bouquet

Я погледнете какво слънчево, макар и хладно време е навън! Няма място за униване!

МаминкаВаня, това с какаото е супер! Моята мома няма-няма току се сети да провери дали мама не пуска още мляко Laughing Но уви, кладенчето пресъхна и то по нейна мързелива вина още миналата пролет...

Нещо не мога да разбера ние ще се събираме или няма да се събираме на 2 май newsm78 Моля някой отговорен ЛЮД да ми рекне "право куме в очи"!!!

Пикасо, ти пак по нощите, а? Кекс-мекс, ще видим ние колко погачи ще месим след има-няма девет месеца Mr. Green Mr. Green За експертизите - уви, от ходене по болници с батковците ми побеля главата... Била съм над 20 (над двадесет) пъти в болница, лежащо... Много неприятни неща са ни минали през главата... Но то е като при всяка от вас - при едни повече, при други по-малко... Важното е да оздравяваме, да се обичаме, да се грижим един за друг, ... и така....

Хайде, оставям ви, че ме зоват разни важни нещица...

И, нали сме от една порода, да си кажем: Хубав ден на всички многодетни - превъзходни  bouquet

# 282
  • Мнения: 331
Здравейте, мами! Няколко дена само ви четох, без да пиша. Но се стягам и се връщам в редиците. И не ми се иска вече да виждам въпроси-ще има ли среща в Търново. Разбира се, че ще има! Дано и времето да е с нас, че децата да се налудуват на воля. Аз напоследък се чувствам все по-уморена-Марти не ме оставя да спя. Зъбите ни мъчат от няколко седмици и май ще ни мъчат още. През нощта малкото човече се събужда на няколко пъти, а през деня си наваксва. Само че аз нямам времето за наваксване. Вчера се събуди в 7 и като подкара една песен до 10. Сигурно го чуваха в целия блок. Откъде извади този глас, не знам. Под нас има 2 диви момченца, които също се бяха събудили рано. По едно време се чуваше някакво лопане-явно възмутената съседка под тях не издържа. С две думи-голям неделен купон. Simple Smile В петък си купихме проходилка, защото ми е все по-трудно в офиса-на Марти му писва в количката. А така като се умори в проходилката и му е приятно да си почине в количката. Това е засега от мен. Този път няма да пиша за неволите. Целувки на всички ви!

# 283
  • Мнения: 11 321
Пепел от рози, пиши ми на лични  Hug

# 284
  • Мнения: 2 022
Здравейте, мили мамчета.
Ние вече сме по-добре (пу-пу).
В смисъл: крачето на Коко се оправи напълно още преди 4 дена. Но той си изкара миналата седмица в къщи и съвършено подивя от скука. Днес най-сетне е на градина - да си почине от нас.  Joy
Поли вече не реве толкова, зъбче няма, но пък нослето като че ли е на път да се оправи. Поне тази нощ не е хъркала много.

И в този ред на мисли: Валя, как е ръчичката на Марти?

Sweet_kids, познато ми е това с дърпането на порасналите батковци. Когато Гого беше на близо 10 години, ми каза да не минавам покрай училището му, за да не си помислят приятелите му, че го прибирам. А аз, за зла участ, ходех с Коко на детска кухня точна на съседната пряка, на 20 метра от входа на училището му, а за капак - храната се дава точно по обяд, когато свършваха и неговите часове. Познай какви маневри съм правила, за да не ме видят.  Laughing
Сега гледам, че Коко взе да се прави на голям. Мисля, че още му е рано, ама при тази акселерация ... знам ли?!

Пепел розова, и аз обичам зелената салатка, и зелените вълни на морето, и зелените полянки, и зелените ябълки, и ... абе, обичам си зеленото. Радвам се, че ти действа зареждащо.

Пикасо, като замесихте кекса, сложихте ли го да се пече?

Цоци, май ще те изпреварят с близнаците. Не се май, момиче!

Айла, при мен първите двама са родени точно на термин, раждането започваше с леки контркации, а водите ми ги спукаха чак в болницата. Третия път преносих с 4 дена и първо ми изтекоха водите - още в къщи в леглото. А това за разтеглената матка ми го каза и моят доктор при последната бременност. Явно има нещо вярно, но не забелязах да ми пречи. Не се притеснявай, вичко ще бъде наред. Само ходи всеки ден да ти слушат тоновете, ако преносиш, за да си спокойна, че бебката е добре.

Таничка, как е адашката? Има ли развитие по случая с прибирането на Кико при теб?

Добре дошла, Анна. С теб май сме съвсем от "една порода" - хем многодетни, хем адашки (ако това е твоето име, де). Предчувствам, че ще ми станеш слабост. Пусни снимки на дечицата. В нашата многодетна форумска махала сме доста любопитнички (в дорбия смисъл на думата).

За всички вас:
  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт