Хайде лятото дойде, НОЕМВРИйчето се стяга за море!!!

  • 15 686
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 73
Момичета , здравейте.
Скоро не съм писала, но нямам 6 ръце....
Моля ви нещо - ако някой скоро е раждал в Шейново да ми пише колко точно струва?Какви ли не цифри чух, то 1000 , то 2000 то да се приготвя и 5000 лева - е как да ги събера...
Последните месеци съм по болнични, и не съм взела един лев, мъжът ми беше без работа за малко, е не съм спечелила то тотото....
Моля ви да споделите - не смея да питам докторите щото може и 1 милион да ми поискат...
Предварително ви благодаря ако решите да ми споделите - ще раждам около 15 май!

# 46
  • Мнения: 553
Привет банда!
pepipetia, все си мисля, че би било най-добре първо на първо да си намериш доктор, а след това да се плаща. На мен лично в Св.София ми излезе около 700 лв, но това беше преди 2,6 години Wink Намери си доктор в Шейново, обади му се и попитай може ли да те поеме и какво ще ти струва. Така ми се вижда най-разумно.

При нас адаптацията с градината НЕ потръгна. До петък ще умувам да го мъча ли още или да го гледам до септември. Вики беше доста болен и чак днес вече поспря да кашля. Тръшна ни нещо много упорито - с кашлеци, сополи, малкия с Т.... та така 3 седмици почти.  Днес му казах, че утре е на градина и той сълзи, хълцане... ако се беше сетил сигурно щеше и да припадне  ooooh!
Петя, при вас как е?

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПАТЕРИЧКИ И ОТ МЕН НА РАДИ, ДАРИ, МОНИ И ЕЛИТАТА!   Heart Eyes  Hug   bouquet
И аз чакам с нетърпение май месец да се видим!!!

Dealema, пиши по често и дай снимков мАтрЯл  Hug

# 47
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 340
Момичета , здравейте.
Скоро не съм писала, но нямам 6 ръце....
Моля ви нещо - ако някой скоро е раждал в Шейново да ми пише колко точно струва?Какви ли не цифри чух, то 1000 , то 2000 то да се приготвя и 5000 лева - е как да ги събера...
Последните месеци съм по болнични, и не съм взела един лев, мъжът ми беше без работа за малко, е не съм спечелила то тотото....
Моля ви да споделите - не смея да питам докторите щото може и 1 милион да ми поискат...
Предварително ви благодаря ако решите да ми споделите - ще раждам около 15 май!


Пепипетя всъщност раждането в Шейново, и навсякъде другаде в държавна болница, е безплатно, ако си здравноосигурена. Ако не се осигуряваш мисля, че излиза около 400 лв., плаща се на касата. Ако искаш да раждаш по втория начин и да си платиш нелегално на някой доктор, тогава се уговаряш с него. Цените варират от 300 евро и нагоре, зависи искаш ли упойка или не, ВИП зала за раждане и прочие. Пак има значение дали си здравноосигурена обаче. Така че ако искаш да си родиш по нормалния начин без уговорки, здравноосигурена си и искаш епидурална упойка, ще ти струва май около 150 лв, а без упойката е безплатно. Ако искаш ВИП зала за раждане, е 250 лв. някъде, а ВИП стая за спане е по 40 лв на ден. Все пак провери тия неща в самата болница, защото на мен информацията ми е от времето, когато аз раждах там.

# 48
  • Мнения: 2 274
върнахме се от село  Peace

# 49
  • Мнения: 2 332
Пепипетя - щом си здравно осигурена, си плащаш само ако имаш предварителна уговорка с лекар - ако не - тогава нищо. Втория път и аз родих без никакви уговорки, по същите причини като при теб - е, щях да платя упойка, но те не ми сложиха така или иначе  Laughing.

Рени - добре дошли! Как искам и аз на селооо!

# 50
  • Мнения: 289
Здравейте, приятелки!
 Честити празници на Мони, Ради, Ели! Да сте обичани, нужни и много щастливи!  bouquet
И при Ники бебешкият пубертет ни мъчи здраво - непрекъснато се джанкат с Ради и дребният все се налага с писък или физическа сила  Tired. Все още го карам при майка ми в "Банишора", шансовете ни за детска градина клонят към нула. За съжаление и напредък с памперса не отбелязваме, което много ме ядосва.
В работата ми все още е доста натоварено  - явно няма да има лежерен период вече... ooooh! Ама да са ми здрави момченцата, пък другото се преживява.
С невероятно нетърпение чакам срещичката ни. Толкова ми липсвате! Heart Eyes
Пролетни емоции! И новинки за бебчета, чудесен апел.... Grinning

# 51
  • Мнения: 483
Пепипетя, в Шейново ценовия пакет е вече регламентиран при избор на екип - 850 лв.Ако си здравноосигурена и не избираш екип, не плащаш.Аз родих там и си платих 850 лв, защото бях с избран лекар.
Сонче, стискам палци да се оправяте вече и да вземеш най-доброто решение за всички вас.  Hug

Ние сме болни, тоест Мони.Снощи  и до спешното в Токуда стигнахме - някаква инфекция, май тази, от която и Емка беше болничка.Та днес се лекуваме и стискаме палци Теа да не прихване.

Целувки от нас

# 52
  • София
  • Мнения: 2 438
Привет и от мен. От както съм на работа време никакво не остава.
Ради дано бързо му минава на Монката и да опазите каката Hug
Весе много се радвам, че се появи. Ти си до мойта работа трябва да се видим някой ден.
Пепипетя леко раждане, че то май не остана.
Тали от скоро ходи Вики нормално е още да не е свикнал. Знам ли изчакай още малко естествено ако не е голям стрес за детето, защото няма гаранция, че септември ще е по-добре. А ако и тогава не ви приемат в държавната дали пък ще има места и тук в тази newsm78
Горис нищо не пишеш как е Софи в яслата.
Лека мацки и дано ми остава време по-често да влизам. Hug

# 53
  • Мнения: 197
Здравейте,момичета!Още веднъж-БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЗДРАВИТЕ-ДИЛ-  love001Днес голЕмото ми мъжле стана на 4 годинки.Бяхме в един страхотен клуб в Люлин,изкарахме си супер,Марти получи страхотни подаръци(и парички Mr. Green).
Напоследък моите лайнета са станали меко казано ужасни- яко се бият,яко тръшканици,малкия си бие главата където свари и т.н.Не знам детски пубертет ли е,кво ли е-те по принцип мъжете до към 40год. са в пубертета,след това влизат в критическата Mr. GreenВ яслата им е супер(да чукна на дърво),Марти ходи на плуване и това много ме радва.Марио от три месеца е със сополи и лека кашлица,вече не знам какво да му давам(засега спрях всичко),даже и една "бабина"рецепта пробвах.Това е засега от мен.
pepipetia леко и безпроблемно раждане ти желая от сърце  Hug
lightblue бързо оздравяване и мнооооооого целувки от нас!

# 54
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Отдавна не съм се включвала Embarassed, но нещо не съм във форма.

Време е май да уточним менюто за Априлци. Пускам пак офертата на хотела - http://docs.google.com/Doc?id=dtmzmxb_0dnjz6xxt. Моля да го обсъдим!

 Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 553
Мина  Hug
Пак казвам - ако е удобно - нека да сме с Андрей на свободна консумация.
Ти знаеш ли вече на кой парите са пристигнали, че точно си мислех, че е добре да се обадя да видя моите дали са пристигнали, да не спим отпред на поляната  Mr. Green

Момичета ако има някоя от вас, която ще ходи на протеста в четвъртък /за ДГ/ да ми се обади да се видим, че аз мисля да се понеса с Виктор.
Вики най-накрая се оправя. Някакво чудо ни тръшна - повече от три седмици бяхме болни  ooooh! Вики имаше и Т, яка кашлица и прочие... Братовчетка му почти стигна до плевмония... уф, много лошо да са ни болнички дечицата.
Ради стискам палци вие по-бързо да оздравявате  Heart Eyes
Ели  Hug прегрътки на теб и на тримата юнаци!
Хайде, хубав ви ден! Ние днес ще трамбоваме в зоо-то  Party

# 56
  • Мнения: 1 064
Привет, момичета! Hug

Както вече знаете, от 1 април съм "работеща майка" Wink Вече горе-долу съм в час, но първия, че и втория ден "гледах като голям камък" Crazy Позабравила съм нещата, а и доста промени има, но изненадващо за мен бързо свикнах...с работата имам предвид...Иначе и на мен не ми стига времето...нехарактерно е за мен с дни да не си пускам комп-а, но няма как...времето е хубаво и гледам максимално да сме навън с Тедката, а после задачки подхващам из нас и така...
Тедката е добре...малко беше хремясъл, че го спрях от ясла тази седмица и се гледаха със сестра ми...има напредък в говоренето, но има какво да се желае още...

Относно менюто за Априлци - така като гледам бихме се спряли на Вариант 2 или 3, но по възможност без алкохола и безалкохолните напитки...нали така мислихме да правим или бъркам?!? newsm78 Ще се постарая да следя дискусията и да изразявам мнение...

Целувки! Heart Eyes

# 57
  • София
  • Мнения: 2 438
Сонче аз нищо, че сме от приетите мисля ако мога да се измъкна от работата да отида на протеста, защото е безобразие с ДГ. Проблемът е, че другата седмица вероятно ще се явявам на вътрешен конкурс в работата и не знам кога ще го насрочат, но ако не е тогава ще отида, а и ми е под носа - работа на Московска близко до кметството.

# 58
  • Мнения: 553
Аз само да кажа, че от вчера Вики кара колело 8' с помощни гуми  Party  Много е добър в колоезденето Wink

# 59
  • Мнения: 1 064
Честит имен ден на всички малки и големи цветя в ноемврийските редици!
Бъдете здрави! Бъдете щастливи! Бъдете красиви и свежи като пролетни цветя!


Честита Цветница!

Общи условия

Активация на акаунт