Хашимото и бременност - трудно ли е?

  • 24 720
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 289
Сестра ми забременя на първия месец ,но си изследваше кръвта на 2 седмици ,даже на 1 ,за да види дали е в норма ,притесняваше се ,но всичко си беше наред.

# 31
  • Мнения: 191
Сестра ми забременя с много високо ТСХ (около 20), бяхме изпаднали в див ужас. След като се роди бебето, сестра ми беше питала д-р Тодорова как така е успяла да забременее и износи бебето, тя казала, че няма логично обяснение, но в нейната практика има не един такъв случай. Странна работа, важно е, че детето е живо и здраво.

П.С. Сестра ми е с диагностицирано Хашимото от 17 годишна. Антителата са около 100 пъти над нормата.

# 32
  • Мнения: 526
Сестра ми забременя с много високо ТСХ (около 20), бяхме изпаднали в див ужас. След като се роди бебето, сестра ми беше питала д-р Тодорова как така е успяла да забременее и износи бебето, тя казала, че няма логично обяснение, но в нейната практика има не един такъв случай. Странна работа, важно е, че детето е живо и здраво.

П.С. Сестра ми е с диагностицирано Хашимото от 17 годишна. Антителата са около 100 пъти над нормата.

 Grinning това звучи много обнадеждяващо!:)

А с бебето имаше ли проблем?  Сестра ти пиеше ли хормони през бременността?

# 33
  • Мнения: 2 422
А преднизолона доколкото знам е кортикостероид, и се предписва само когато наистина е много необходимо...

Кортикостероид е да но ми помогна явно е необходим.
Не е розова картинката но всичко има оправия. Wink

# 34
  • Мнения: 453
Сестра ми забременя с много високо ТСХ (около 20), бяхме изпаднали в див ужас. След като се роди бебето, сестра ми беше питала д-р Тодорова как така е успяла да забременее и износи бебето, тя казала, че няма логично обяснение, но в нейната практика има не един такъв случай. Странна работа, важно е, че детето е живо и здраво.

П.С. Сестра ми е с диагностицирано Хашимото от 17 годишна. Антителата са около 100 пъти над нормата







Ами явно при всеки е строго индивидуално. Има жени, които разбират за болестта по време или след бременността, а има и такива като мен, които разбраха след две неуспешни такива.

# 35
  • Мнения: 191
Сестра ми пиеше лТироксин, селен и аспирин протект, щяха да и правят и вливания, но резултатите от НК клетки и др. (не си спомням кои още) бяха отрицателни и не се наложи.
Да, бебето е ок, по препоръки на д-р Тодорова му правиха изследвания на 72 час след раждане. Да чукна на дърво си расте едно здраво и щастливо момченце. Тодорова каза, че безпокойството и щяло да бъде по-голямо, ако бебето е от женски пол, защото Хашимото е по-характерно за момичета/жени мился 1:20 (т.е. 1 момче на 20 жени).

# 36
  • Мнения: 526
да и аз прочетох, че се среща много повече при жените отколкото при мъжете.
А каква е функцията на аспирина знаеш ли?

# 37
  • Мнения: 191
Разрежда кръвта и в комбинация със селена блокират (не знам дали напълно) преминаването на антитела през плацентата. Зная, че тя спря приема на аспирин около 2-3 седмици преди раждането, защото имало опасност от кръвозагуба, поради прекомерното разраждане на кръвта. Все пак има предвид, че аспирин не трябва да се приема без лекарско предписание, знам, че при планиране на бременност се пие само в определен етап от цикъла, не през цялото време, консултацията с доктор е задължителна за успешно лечение, превенция или др.

# 38
  • Мнения: 526
даа, май няма да мога на своя глава да го пия, но т.к доктора при който ходих, не ми изписа нищо освен еутиркокса..си мисля дали да не отида и при някой друг

# 39
  • Мнения: 1
здравеите аз имам хашимото от 5 години  след забременяването ми д-р галина петрова от аитос изрично ми спря л-тирокса с предтекс че взимаики го ште повредя плода за сажаление изгубих бебенцето  3 месеца по касно в аг клиника сливен незнам кого да обвинявам може би не сам попаднала на подходящ споциалист незнам

# 40
  • Мнения: 776
здравеите аз имам хашимото от 5 години  след забременяването ми д-р галина петрова от аитос изрично ми спря л-тирокса с предтекс че взимаики го ште повредя плода за сажаление изгубих бебенцето  3 месеца по касно в аг клиника сливен незнам кого да обвинявам може би не сам попаднала на подходящ споциалист незнам

Със сигурност не си попаднала на добър специалист! По време на бременност дозата на Л-тироксина се вдига. Плодът може да се увреди или да се загуби, ако не се приема Л-тироксин! Не мога да повярвам, че ти го е спряла  Shocked
ТSH по време на бременността се следи всеки месец и при нужда хормонът Л-тироксин се вдига, приемът му продължава и след края на бременността.
Ще дам линк на тема за Хашимотото, там има много момичета като теб, които ще ти дадат съвет  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464697.0

По моя информация на бременни с тази диагноза или желаещи забременяване помага д-р Тодорова, която е от София. Данни за нея ще намериш на първа страница на темата за Хашимотото, на която съм дала линка.
Успех, миличка!!! Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт