Работна тема "Хранене"

  • 84 668
  • 247
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 401
Ани,  Hug

Като обобщение на твоя пост, да свършим следните неща:

І. Интерактивни игри:

1. да се спрем на подходящ месец за провеждане. Предстоят летни отпуски, затваряне на ДГ или обединяване в сборни групи. В началото на септември ще се проведе летния ни празник, та може би е добре да реализираме игрите през октомври???  newsm78

2. да изготвим списък с ДГ - да започнем с градините на нашите деца?  Blush В колко ДГ ще можем да организираме игри - 5 - 10? Само в София ли - ще имаме ли ресурс за Пловдив, където имаме активни членове, например?

3. спонсор/и (все още нямаме инфо от евентуалния спонсор на тази инициатива), подаръци за децата???

4. участие на специалисти - от НЦООЗ харесаха идеята, предполагам, че като им представим повече инф, ще се съгласят да се включат.

5. парти-агенция / клоун - съпругът на Ели (elpet) е чудесен и вече е здраво ангажиран по темата "здравословно хранене"

6. програма - като отворен урок с участието на родителите ли или само за децата? Отворен урок повече ми допада, особено, ако присъстват специалисти по храненето.

6. бюджет

ІІ. Рецептурник - трябва да напишем писмо до МЗ и да организираме среща. На пролетния празник г-жа Овчарова каза, че проф. Петрова отново щяла да излиза в дълъг отпуск, а без нея няма да има развитие по нашите въпроси.

# 106
  • Мнения: 4 970
Ани,  Hug

Като обобщение на твоя пост, да свършим следните неща:


1. да се спрем на подходящ месец за провеждане. Предстоят летни отпуски, затваряне на ДГ или обединяване в сборни групи. В началото на септември ще се проведе летния ни празник, та може би е добре да реализираме игрите през октомври???  newsm78
октомври- дори края на октомври, защото нали се сещаш= докато се сформира групата, пък да се адаптират....

2. да изготвим списък с ДГ - да започнем с градините на нашите деца?  Blush В колко ДГ ще можем да организираме игри - 5 - 10? Само в София ли - ще имаме ли ресурс за Пловдив, където имамве активни членове, например?( за Пловдив не съм сигурно колко члена имаме, еле пък активни newsm78 За плевен си мисля че Деси е супер в час и може да организира бойна група мами от плевенската отчетна PeaceАма- това са само догадки. Трябва да се говори лично. Да помислим за евентуалните градини, и тогава да ги преброим. Ам и с 5-6 да почнем- ми сля че е ок
3. спонсор/и (все още нямаме инфо от евентуалния спонсор на тази инициатива), подаръци за децата???
тук мисля че можем много добре да си сътрудничим с бондюел и данон на първо четене
4. участие на специалисти - от НЦООЗ харесаха идеята, предполагам, че като им представим повече инф, ще се съгласят да се включат. Peace

5. парти-агенция / клоун - съпругът на Ели (elpet) е чудесен и вече е здраво ангажиран по темата "здравословно хранене" съгласна
6. програма - като отворен урок с участието на родителите ли или само за децата? Отворен урок повече ми допада, особено, ако присъстват специалисти по храненето. :thinking: Рано ми е да кажа... Само тр Thinkingбва да имаме предвид 4е трудно ще ангажираме с присъствие родители6. бюджет

ІІ. Рецептурник - трябва да напишем писмо до МЗ и да организираме среща. На пролетния празник г-жа Овчарова каза, че проф. Петрова отново щяла да излиза в дълъг отпуск, а без нея няма да има развитие по нашите въпроси.
Ми - да пишем Simple SmileКрайно време е

# 107
  • Мнения: 5 401
1. Месец за провеждане - края на м. октомври / началота на м. ноември

2. Ще разпитам членовете кой на каква вълна е за тези игри и в кои градини са децата им. В Пловдив имаме двама активни членове - Кремена и Ники. За Плевен - ми да, пропуснах Деси.  Tired

3. От Бондюел все още чакаме отговор. Мнението ми е, че работим добре с тях и ще се получи поредния хубав празник за децата.  Simple Smile

6. Не съм много наясно, но като гледам колегите - не пропускат открит/отворен (както там се казва) урок на децата си. Самите деца много се вълнуват, че ще покажат знания пред родителите си, а съответно родителя си тръгва с една степен по-горд отколкото е пристигнал.  Laughing Тъй като тези игри са част от информационната кампания за родителите и децата, да не повтарям пак идеологията по замислянето й, мисля че е хубаво да се включат и възрастните.

# 108
  • Мнения: 2 282
Струва ми се чудесна идея под формата на открит урок да се даде информация и на родителите! И аз съм на мнение, че децата ще са ентусиазирани да покажат какво са научили, а родителите ще присъстват непременно. Браво за чудесната идея!

# 109
# 110
  • Мнения: 2 282
Ето нещо полезно. Информацията е от "Педагогика. Теория на възпитанието" и "Теория на обучението" (източниците са посочени в статията). За пореден път виждам силното разминаване между теорията и практика. Хората горе всъщност много добре знаят какво трябва да се направи. Въпроса е, че някой трябва методично и силно да ги сритва отзад, за да не си забравят приоритетите и да знаят, че някой ги гледа!  Wink

# 111
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Добър ден Grinning
Не съм активен, нито член, но за Пловдив искам да ви кажа само идеята от нашата ДГ, която работи цяла година по програма за здравословно хранене и догодина мислят да продължат по нея. Програмата е много добра, веднага даде ефект - менюто и по-рано беше добро, но сега е просто без забележки, а отношението на самите деца също е променено - друго си е да чуват едно и също както у дома, така и в градината, където, ясно е, слънцето изгрява с госпожите и тяхното мнение е последна инстанция.
Та, в нашата градина обмисляха открит урок-представление с децата, които заедно с родителите да готвят нещо (семпло) и да се опитва. Също имахме задача за вкъщи да готвим заедно нещо, в което детето да се включи, и да обсъдим, снимаме и т.н.

# 112
  • София
  • Мнения: 6 186
Да споделя какъв десерт получих днес от детската кухня за едногодишното си дете

# 113
  • Мнения: 2 614
А какво по-точно е това? Нещо млечно с нещо шоколадово?
Знаеш ли, мисля, че ще стане чудесен материал за някоя от телевизиите.... За да не изглеждаме голословни, когато казваме, че децата ядат... хм, безобразни неща, съвсем несъобразени с препоръките на МинЗдрав и СЗО!  Peace

# 114
  • София
  • Мнения: 6 186
А какво по-точно е това? Нещо млечно с нещо шоколадово?

Това е бисквитена торта.

Знаеш ли, мисля, че ще стане чудесен материал за някоя от телевизиите.... За да не изглеждаме голословни, когато казваме, че децата ядат... хм, безобразни неща, съвсем несъобразени с препоръките на МинЗдрав и СЗО!  Peace
Искаш ли да ти я запазя?  Laughing


Позвам храна от тази детска кухня от две седмици и бях сравнително (не пестят много захарта) доволна. Но преди малко разглеждах менюто за следващата седмица и в него има нещо наречено "Шоколина"   Sick 
В интерес на истината половината от десертите дадох на баща й.

# 115
  • Мнения: 5 401
Евче, от частната кухня, която аз ползвах, почти не съм давала десертите на Каби заради прекалено сладкия вкус и полуготовите им смеси. Шоколина имеше и при нас - беше грис с какао.

Аз да се оплача - в бъдещата ни ДГ видях, че предлагат за десерт суха паста, филия с колбас и кроасан. И трите са ми в графа "далеч от моя дом". Смятам на родителската среща да си поговоря с лелките, дори и да ме нарочат още в зародиш.  Sad

Междувременно помолих Доли да напише писмото до МЗ. Аз пък се мъча да напиша статия за един айтоски вестник по повод анкетата, която трябва да предам до утре, но нещо не ми се получава. Не отказвам помощ!  Praynig

# 116
  • Sofia
  • Мнения: 9 741
Изи, извинявай, но понеже и ние сме на етап записване, та къде гледаш менюто на ОДЗ-то? Директорката ли да помоля да ми го даде? newsm78

# 117
  • Мнения: 4 970
Обикновено менюто е седмично и се изнася на таблата в детската градина.Това е задължение на домакинката , коятоучаства в подбора на продуктите и  мисленето на менюто, заедно с готвачката и старшата сестра Peace

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 9 741
Ясно, мерси  bouquet Отивам да обикалям градината значи  newsm68

# 119
  • Мнения: 5 401
Ясно, мерси  bouquet Отивам да обикалям градината значи  newsm68

Хи хи.. При мен беше лесно - ДГ е в апартамент, а въпросното табло - във входа на жилищната кооперация. Надявам се във вашето ОДЗ да няма подобни красоти.  Hug

Добър ден Grinning
... за Пловдив искам да ви кажа само идеята от нашата ДГ, която работи цяла година по програма за здравословно хранене и догодина мислят да продължат по нея...

Бу, може ли повече инфо за тази програма?  Heart Eyes На общината ли е или ДГ сама е поела инициативата? Как става внасянето на храна отвън, нали е забранено?

Общи условия

Активация на акаунт