Отговори
# 225
  • Бургас
  • Мнения: 723
Фиил вит.Е го пия сега по едно-6мг. имисля от утре по 2 на ден,като постепенно ще стигна да по 4 на ден.

Уж правилно захапва ,ама аз я оставям май повечко да ме ползва за биберон и от тук идва зора,ама ще се оправим някак.
Аз съм упорито магаре и стига да има дори и капчича кърма ще и  ядавам на дребната.

Иначе е лакома душицата.
Вече нямам търпение да идва утре за да разбера колко е качила и дали е достатъчно.
Да стискате палци ей.

# 226
  • Мнения: 42
Я да ви попитам, вече опитните мами! Вие кога започнахте да пускате на бебето музика, в смисъл бебшки и детски песнички? И какви по-точно избирахте? Задаължително ли е да са детски песнички, защото има и не детски песнички с много простички и лесни мелодии. Или и текста е важен...? Решила съм да направя една бебешка плей листа и незнам какво да търся. Дали е добре от съвсем рано да се пуска музика на бебчето? Сега разглеждам и други сайтове, но ми се ще и вашето мнение да чуя Hug!

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 16:39 от shikimiki

# 227
  • Бургас
  • Мнения: 723
Шики още в болницата денонощно бях пуснала ТВ-то на разни музикални канали.
Като се прибрахме първите нощи също оставахме ТВ-то да работи и мисля,че Никол свиква и е спокойна като има такъв шум около нея.
Сега като излизаме от стаята и тя е сама нито реве много ,нито мрънка.
Ако е будна си гледка и си кротува.
Плаче само ако е гладна или наакана/засега де/

# 228
  • Мнения: 42
Явно в началото няма нужда от някаква по-специална музика, а просто от звуци, които да разучава и изследва с интерес Peace. Имало някакви дискове в Щатите/Софко може да каже за това/, които били със специално за бебета класически музики. Нещо като Бейби-Айнщайн беше. Пускам ви един линк ако иска някой да си ги дръпне и разучи:
http://store5.data.bg/drina/Baby%20Einstein/

# 229
  • Мнения: 966
Бебочка честито ти бебенце!!!!!!  bouquet  bouquet
Много да слушка и да папка  Heart Eyes Grinning

# 230
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Погледни този списък:
http://spreadsheets.google.com/pub?key=pJa5j7N0rdo2BPOM6qN14cw
Преди доста време  Инчето го сложи на 1-ва стр. Толкова е подробен, че все ще те подсети за още нещо  Peace
Мерси за напомнянето - естествено тоал. хартия я бях забравила  Rolling Eyes
shikimiki на бебето музика пусках още преди да се роди. Не че е станала много музикална де, сега каката се грижи бебето да слуша музика  Laughing свалила съм диск с детски песнички. В една от тях се пее С червените ботушки, ама заменили дядо Мраз с дядо Коледа и тя хич не е доволна и всеки път ги поправя, ми тъй де, правилно и дядо Мраз дава подаръци на НГ, няма да се минава я  Joy
Иначе на колкото повече шум  седят децата, толкова по-спокойно спят май, малката никога не съм я предпазвала от каквито и да било шумове и сега спи като заклана каквото и да става.
Отивам да си погледна тенджерата да не е загоряла, че като никога съм се разготвила  Laughing

# 231
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Тоя следобед е нещо много мързелив май, никой не пише. Ама като го гледам какво е времето навън, сигурно всички сте по разходки Simple Smile

# 232
  • София
  • Мнения: 183
Момичета, най-после се завърнахме с моето съкровище, което в момента ми спи на корема  Simple Smile
Нямах време да ви изчета откакто ме няма, затова първо искам да честитя бебчетата на родилите мами, а на тези в очакване искам само да им кажа КУРАЖ, защото през каквото и да минете си заслужава. Сега съм безкрайно щастлива  Simple Smile Предполагам са ви докладвали, че в петък доки ме викна на преглед като чу, че тапата ми е паднала и имам зацапване. И слаби контракции имах, вече и 2 см разкритие, а зацапването е било от плацентата. Веднага трябваше да ме приемат за секцио, защото не можеше да се рискува със започнало естествено раждане. Доки се оказа абсолютно права, заради плацентата получих кръвоизлив, който заради секциото беше само за моя сметка (слава богу). Преляха ми после две банки кръв. Изключително доволна съм от обслужването и професионализма на всички, които се грижиха за нас в болница Вита. Първата вечер бях в реанимация. Доки не си тръгна изобщо цялата нощ, въпреки, че секциото приключи в 20.00ч. Извикаха сестра, която да се грижи само за мен. По всяко време, когато поисках ми слагаха нещо обезболяващо и бих казала, че най-силната болка, която съм почувствала за тези дни е като при менструация (от контракциите на матката), т.е. напълно поносимо. Клизмата и катетъра не бяха толкова неприятни, колкото съм очаквала. Абе общо взето в очакванията ми всичко изглеждаше по-страшно отколкото беше в действителност. Но всички неприятни неща бяха по-поносими заради загриженото отношение на персонала.
И така в 19.00ч. на 10.10.2008г. се роди нашата дъщеричка Михаела. Роди се 2650гр., 47 см дълга. Същинско мишле  Wink Сега се учим да се гледаме. Храня я само на кърма от 3-тия ден в болницата. Персоналът много ми помогна за това и ме насърчи. Изписаха я спаднала на тегло само с 10гр.
Ето малко снимки:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30117678&id=1398610912&l=a49eb

Искам само да ви питам нещо: как реагирате, когато бебето плаче, а е сухо и нахранено? Инстинктивно искам да я гушна, но ми казаха да не я разлигавя, по-добре да реве. Обаче сърцето ми се къса. Тя не е ревла, снощи за пръв път я видях да плаче. Като я гушнах при нас на спалнята се успокои веднага (ако бяха колики надали щяха да й минат изведнъж толкова бързо). Сякаш има нужда да ме усеща от време на време, иначе си е по цял ден в кошарата. Трудно ми е да преценя кога границата от грижа преминава в разлигавяне.

Ей, много ми липсвахте за всеки случай  Simple Smile Сега ще се постарая да ви изчета докато Михаела спи.

# 233
  • Мнения: 275
Момичета, в какъв срок трябва да се предостави в НОИ болничния от лекаря, водил раждането ?

# 234
  • Мнения: 275
Майлили, добре завърнала се  Hug Според мен това с разлигавването е голяма глупост. Аз си я гушкам и милвам и тя се успокоява. Предпочитам бебето ми да усеща, че съм до него, отколкото да робувам на съмнителни методи за дисциплиниране.

# 235
  • София
  • Мнения: 285
Привет, момичета!


ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА НА

всички мами родили след мен!

svetla_zh,  ВЧЕРА ,  Nikozi, Крисси, shareez,  r_adi ,  Бебочка,  Manana


# 236
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
mylili, много сладурски снимки Simple Smile И колко мъничка изглежда бебка в леглото... да я нацелуваш, ама много  Heart Eyes

Момичета (с опит) на изписването колко хора дойдоха да ви видят?

# 237
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте и Честито на всички мами сдобили се вече с рожби, а на нетърпеливите и преносващите късмет и още малко търпение!!

Ние сме си вече в къщи с бебе Краси, но нямам изобщо време да седна да напиша нещо!  Simple Smile Милия ми сладур е много послушен, но все още аз не мога да се настроя и да се донаспя... Имахме проблем с кърмата и много бързото и слизане.. така се подух, че ми се ревеше!

Ето една снимчица:http://i150.photobucket.com/albums/s105/elissa_kv/IMG_7402.jpg
Моля да ми я сложи Сисето на първата страничка и да поправя, че ми е второ раждане!  Wink

Майлили, аз си го прегръщам и гледам да е винаги спокоен.. в болницата изживя достатъчно стрес (още се стряска насън), а и като си помислиш колко е хубаво да прегръщаш едно такова мъниче.. То ти дава толкова радост, колкото и ти на него... А как минават бързо тея дни... Малката ни кака порасна и никога няма да се върнат тези моменти, наслаждавай им се... Simple Smile  Heart Eyes  Hug

# 238
  • София
  • Мнения: 285
Днес преди малко се прибрахме от АГ-то!

Толкова е красиво, когато не спах първата нощ,
бебчо беше в леглото ми и през нощта взаимно се гледахме, то с неговия любопитен поглед, а аз не исках да изпусна първите часове на срещата с новия човек.
Чак сега на третия ден усещам, че съм уморена физически и че е нужно да си отпочина тотално. Кърми се бебчо, преоблякох го вече, още не съм го къпала самичка, но и това чакам да се случи днес с приятно чувство. Олег е кротко бебе и лекичко мяука, вместо да покаже като мъж, че е гладен?
За раждането е ви разкажа, но не днес!

Момичета, благодаря ви за пожеланията, бъдете уверени в себе си, вие знаете и можете, защото природата е включила във вас майчинския инкстинкт и интуицията ви е силна. Казват, че в основата си всяка любов е майчинска.

Когато бебчо се храни (суче) по дланите ми се получава едно невероятно усещане на нежност и ефирност.
Бъдете благодарни (както и аз) за това, че ни е дадено да усетим какво чудо е ... да си проводник на Майчината енергия!

# 239
  • Мнения: 42
mylili, Hug Hug Hug Цял ден си мисля за теб! Много се радвам, че сте добре и вече в къщи! И какво значи да разглезиш едно новородено! То има нужда от допира ти, да се чувства сигурно и защитено! Това са естествените му нужди, то не може да се глези?!?!?! Виждала съм дечица в детски домове, е те мълчат и почти никога не плачат! Познайте защо? Но те разбирам напълно и аз се тормозя как ще разгранича задоволяването на нуждите на бебето от разглезването, но съм сигурна, че ще се справим! Hug Ей, как се радвам, че се завръщате! Ето я на и shivani се разписа, докато се натуткам с поста, ама много лаконично! Пиши ни повече като имаш възможност, Ани!  bouquet
Бебката ти е страхотна mylili! И таткото как влюбено я гледа и гордо я показва на околните Hug!

Общи условия

Активация на акаунт