Отговори
# 60
  • Мнения: 817
Момичета, взех си изследванията, ама не са никак добри. За два месеца пиене на желязо хемоглобина ми се е качил от 102 на 105, което не е нищо. А докторът каза, че при раждането трябва да е минимум 110. Не знам как за 3 седмици ще успея да го кача толкова. Приемам всякакви съвети за вдигане на желязото  Praynig Трикси, ти мед със сусам ли си беше правила?
Като за капак имам бактерии в урината. Цяла бременност не съм имала проблеми, а сега на края ми се струпаха. Направо съм много отчаяна, седя си и си плача  Cry Cry Cry
Някой знае ли какви са рисковете за родилка с нисък хемоглобин?

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Севка, рисковете при нисък хемоглобин са сериозни ако е под 70. Тогава преливат кръв. Ако е между 70 и 90 вливат желязо венозно последния 9ти месец.Над 90 не е толкова сериозно и затова си пием желязо в къщи. Не помня ти какво пиеш, обаче моя го вдигам бързо и гарантирано с Тотхема. Първо една седмица го пиех сутрин и вечер по една ампула, а сега продължавам профилактично, за да не пада, с по една ампула дневно. Напомням, че пиех и Малтофер, но от него вместо да се качва, хемоглобина ми падна още повече.

Някой беше дал линк на една постелка с възглавничка за количка. Току що го получих, ама то  много сладко на живо Party Party PartyПък струва и само 15 лв.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Сев-ти ли пиеше Сорбифер или се бъркам, той също бързо вдига хемоглобина, на мен ми го изписаха,но аз не го пих, на последните изследвания бях качила хемоглобина от 109 на 129, без да знам от какво.... Thinking
А за бактериите-обезателно пусни втора урина, не стерилна-просто втора,почти винаги първата е с бактерии-някак си влизат в контейнерчето  Crazy
Shareez и на мен ми взеха секрет от дупарата последния път,както и влаг.секрет, но още не си знам резултата

За варненската среща-явно трябва да потвърдя,че всички задавате въпроса  с "нали"-ДА, този петък, 10часа "Лучано", Ян Палах

# 63
  • София
  • Мнения: 183
Сев, спокойно! Както Пуки ти е казала, стойностите ти не са толкова ниски. Моят хемоглобин беше 114 когато ми изписаха Малтофера, а преди 2 седмици беше паднал на 109. И на мен ми каза ако искам да сменя с Тотема.
А бактерии в урината винаги могат да се появят от замърсяване. И аз бих пуснала втора проба. Жената от лабораторията ми каза че след тоалет дори не се препоръчва бърсане с хавлия, защото пак можела да се замърси пробата. Но и да има бактерии не е нещо фатално. Няма да се плашиш!

Пуки, коя постелка с възглавничка имаш предвид?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
Пуки, коя постелка с възглавничка имаш предвид?

Ми нинам newsm78.Загубих линка, а и името на интернет магазина  не помня. Някой го беше дал, аз влязох, харесах го и си поръчах без да го запазя.Гледам сега на касовата бележка  бише "Бебчо" а производителя на това сладко нещо е Вис Виталис.

# 65
  • Мнения: 817
Благодаря ви за отговорите, момичета.   bouquet Да, аз пия Сорбифер по една таблетка дневно, но явно не ми е повлиял много. Пуки, благодаря за уточнението, много ме успокои наистина  Hug Смятам и да се заредя с червено месо и ако не всеки ден, поне през ден да ям. Благодаря ви отново, че си изплаках очите

# 66
  • София
  • Мнения: 183
http://bebcho.bg/bg/sorted.php?cat=43&subcat=163
Да не е това? С протектор ли е от долната страна и има лидупки за коланите за количката? Ууууу, ама че съм Мара подробната  Mr. Green

Сев, никакви сълзи  Naughty

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Благодаря ви за отговорите, момичета.   bouquet Да, аз пия Сорбифер по една таблетка дневно, но явно не ми е повлиял много. Пуки, благодаря за уточнението, много ме успокои наистина  Hug Смятам и да се заредя с червено месо и ако не всеки ден, поне през ден да ям. Благодаря ви отново, че си изплаках очите

Ама как ще плачиш бе? почти всички тука сме с хемоглобин под нормата като твоя , но слава богу никой не е падал под 90 че да стига до вливане на желязо. Като е над 90 щтракай с пръсти и се радвай. Wink

# 68
  • Мнения: 132
Благодаря ви за отговорите, момичета.   bouquet Да, аз пия Сорбифер по една таблетка дневно, но явно не ми е повлиял много. Пуки, благодаря за уточнението, много ме успокои наистина  Hug Смятам и да се заредя с червено месо и ако не всеки ден, поне през ден да ям. Благодаря ви отново, че си изплаках очите
Сев за желязото знам че сега не е много подходящо но също трябва да се хапва леща, зел. фасул, черен дроб.Освен че и моят е нисък и Дени беше на диета и само с храна без хапчета успях да му вдигна хемоглобина Peace

# 69
  • Мнения: 95
Само ако знаете повечето лаборатории как пишат резултатите от изследванията, няма да се депресирате толкова  Whistling
Мен от самото начало ме изкарват с хемоглобин между 130 и 120. А аз през живота си никога не съм имала толкова висок Simple Smile
Хапвайте повече месце! В него има всичко!

# 70
  • Мнения: 966
привет момичета   bouquet
честита ни темичка  Grinning
Инче имаш и от мен силни  Hug
Малката е хремава тези дни и се надявам мен да ме подмине  Praynig
Иначе се разправям с нея по-цял ден сега когато не е на ясла.........в момента спи,та сега и аз ще се възползвам да почина малко,после закусваме и сме навън до 20.00ч.
лек ден

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 723
Севче не се шашкай. Hug
я вземи няколко дни да минеш на месна диетка и хемоглобинчето ще се вдигне.

Зори дано бързо преборите настинката,а ти минеш м/у капките Peace

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 576
http://bebcho.bg/bg/sorted.php?cat=43&subcat=163
Да не е това? С протектор ли е от долната страна и има лидупки за коланите за количката? Ууууу, ама че съм Мара подробната  Mr. Green

Сев, никакви сълзи  Naughty

Еййй, браво на тебе. Издири го. Същото е, няма протектор, няма и дупка, ама кво ми пука, нали е много сладко, и само за 15 лв. Peace То във зимния кош няма как да се изхлузва. Едно време одеялца и пелени слагахме вместо такива работи.Затова сега им се радвам толкова.Вече всичко са измислили.

# 73
  • София
  • Мнения: 368
Сев, не се тревожи, мила! Аз наистина си направих сусам с мед и си хапвам по 1 супена лъжица сутрин на гладно от доста време, но не вярвам само това да ми е вдигнало хемоглобина на 129! Гери е права, хапвай леща, зел. фасул, черен дроб и червено месо, аз се насилвах да ям месо и пилешки дробчета! А за бактериите в урината и аз имам, пуснах си стерилна урина вчера и чакам резултат в четвъртък, не е страшно, трябва да се установи какви са бактериите и дали са активни и опасни при нармално раждане! Пусни си още една, много често замърсяват пробите! И не плачи, всичко ще бъде наред  Peace Hug
Ние днес на лекцията бяхме голяма група ( Сисилия, Енигма, Еличка, Съни, Галчето, Елина Малина и аз ), предвидливо си седнахме на маса в дъното на салона на пицарията, за да можем да си бъбрим на воля! Хапнахме, пийнахме и аз пак не усетих кога мина времето!

# 74
  • Мнения: 132
Ох така ми се ходи на тези лекции  SadАма в четвъртък съм на ЖК.аз почти стегнах багажа за болницата чехличките да ми изсъхнат и съм готова GrinningТо като се замислиш ако не се е обърнала беба има няма сле 20 дни ще трябва да имам дата за секцио.Време не остана пускам пералня след пералня не мога да сваря да изгладя Crazy

Общи условия

Активация на акаунт