Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 529
Каспър радвам се, че всичко е приключило добре  Peace
Момичета, ако вие изписан магнезий по-добре си го пийте. Няма да навреди, а разхлабващото му действие е нормално при първоначален прием. Аз лично съм с контракции от 9-та седмица и до момента съм изпила поне една аптека но-шпа и прилично количество магнерод.  ooooh!
Харем четито за добрите резултати!

# 16
  • Мнения: 107
Всички др.резултати що годе бяха в норма ,а това РУЕ изведнъж 42.На някой случвало ли се е /за по време на бременност/?

# 17
  • Мнения: 781
Харем, радвам се за хубавите новини.
Деси дано и при теб всичко е наред. За същото се моля и аз.

# 18
  • София
  • Мнения: 308
Вени ЗОИ, няма нищо общо с НОИ и НЗОК Naughty
ЗОИ е частен здравно осигурителен фонд и, за да си осигурен в него и да ти поемат разходите по здравно осигуряване, трябва да плащаш (ти или в случая моя работодател) здравни такси - годишни или месечни. Разликата с НЗОК е, че почти всичко ти е безплатно (прегледи, изследвания и т.н.) и не ти е нужно направление от личния лекар.
Има много такива фондове и в повечето фирми го предлагат на служителите си, като социална придобивка.

# 19
  • Мнения: 429
Вени ЗОИ, няма нищо общо с НОИ и НЗОК Naughty
ЗОИ е частен здравно осигурителен фонд и, за да си осигурен в него и да ти поемат разходите по здравно осигуряване, трябва да плащаш (ти или в случая моя работодател) здравни такси - годишни или месечни. Разликата с НЗОК е, че почти всичко ти е безплатно (прегледи, изследвания и т.н.) и не ти е нужно направление от личния лекар.
Има много такива фондове и в повечето фирми го предлагат на служителите си, като социална придобивка.

Аз съм изпуснала кога сте обсъждали ЗОИ, но Диди ти към тях ли си осигурена? Аз преди бях към Закрила, но преди няколко месеца работодателят ми го смени със ЗОИ и сега ми е малко странно- като им се обадя по телефона и ги попитам дали покриват нещо (примерно ФМ) и те винаги казват, че покриват...До сега не съм дала стотинка (не че се оплаквам де...), но в Закрила ми покриваха по-малко нещоюа и винаги координаторите им  бяха убедени какво покриват и какво не..А сега като се обадя в ЗОИ малко заблудени ми се струват, но само ми повтарят "ние имаме договор с тях (в случая Св. София на Мазнейкова) нищо няма да плащате". Интересно ми е да чуя твоя опит?

# 20
  • София
  • Мнения: 308
Barboran4e, на мен също ми твърдят, че покриват всичко, но ще видим. Иначе аз ходя в Токуда към тях, в момента не им е подновен договора, но си взимам фактура и ми възстановяват разходите. Казаха ми, че ще ми покрият и раждането там, но аз мисля да им пусна един е-меил за потвърждение, като взема ценовата листа. Не съм ползвала много неща, за момента 2-3 прегледа към тях, че имам осигуровка и към още един фонд, но за момента съм доволна. За ФМ ги бях питала, но ми казаха, че трябва гинеколога да те изпрати на ФМ, за да могат да ми го възстановят.

# 21
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте и от мен.
Доста сте изписали за един ден и нова тема сте започнали.
Харем много хубави новини  newsm44 сега се успокой и всичко ще е наред.
Стискам палци на всички мами, чакащи изследвания и да се похвалите с прекрасни резултати.
Йоана страхотна тема, поздравления.   bouquet
 Аз все още не съм била на ЖК, но в събота съм записала час да видим колко килограма съм качила.

# 22
  • Мнения: 1 131
И моя хемоглобин е нисък 104
Разбрах го когато ходих да ми взимат кръв за амнио-то,но не съм ходила при личната и не ми е изписано нищо,а вече от време на време ми се вие свят и ми причернява,и го  отдавам на ниския хемоглобин.На ЖК съм чак на 31.07.Дано не падне още
Честито на всички мами,узнали пола на рожбата си.
Давайте мацки,раждайте повече момиченца,че форума да не остава празен след години

# 23
  • Мнения: 2 149
Bella, сега погледнах РУЕ/СУЕ/ПАНЧЕНКО - може да е завишено по време на бременност. Принципно ако имаш течение нищо чудно да е по-високо от нормата. Възпалителните процеси се отъждествяват с повишените му стойности. И утайката ти ли е висока? 50 мисля, че е много! Макс за утайките е 10,5 ако не се лъжа.
Ако нещо те притеснява, нека ти вземат венозна кръв, пусни си една пълна кръвна и урина, за всеки случай.

# 24
  • Мнения: 23
леле мамчета излязох малко на разходка а вие сте изписали толкова много .
 утре сутрин съм н жк - стискайте ми палци да ми кажат че всичкое наред  нямам причина да си мисля че не е но все пак нали сме си паники  а после ще ви пиша .
    целувки на всички и лека нощ от мен

# 25
  • Мнения: 19
Добро утро, бремелинки! Hug Хайде, днес е последният работен ден от седмицата, а за някои и преди отпуската. Пожелавам да мине бързо и без много негативни емоции.  bouquet

# 26
Добро утро майчета и аз да се запиша в новата темичка
Карачевийска ти като си в отпуска защо не спиш по това време  Hug. Моля те и аз от другата седмица съм в отпуска да не искаш да кажеш че и аз ще ставам толкова рано Grinning

# 27
  • Мнения: 19
И аз се заричам да спя докъсно като съм в отпуска. Но като стане 6 часа и започвам да се въртя, започват да ме болят хълбоците, дето съм лежала и накрая в 7 ставам и пия кафе с мъжа ми преди да тръгне за работа. После пък идват майстори за покрива и започват да тропат. Така че нямам никакъв шанс да спя докъсно. Но пък виж следобедната дрямка не я изтървам. Блаженство. smile3524

# 28
ей че гот да можеш да легнеш на обед като бял човек Grinning

# 29
  • Мнения: 2 149
Ние също ставаме раничко, пием кафе с таткото и после Тони гледа филмче, а аз ровя в нета. Вече Шрек мога да го дублирам аз. Mr. Green
Чудя се днес дали да не се помоля на моето АГ да ме погледне преди да тръгнем, защото от няколко дни ми се случва по-често да ме пристегне корема, или да ме заболи, дали е от въздушни мехурчета по червата не мога да кажа, но така или иначе ще пътуваме и е по-добре днес да каже, че всичко е наред newsm78 Ще видя, следобед ще му звънна.

Честито на мамите, които чакат девойки, честито и на тези, които напират за футболния отбор!

Общи условия

Активация на акаунт