Пчеларство

  • 149 844
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3
Бо,тук при нас използваме само гъба от Бук ,но може от Бреза , Топола,Явор но от  Дъб  много люти .

# 721
  • Мнения: 2 018
май пак се очертава топла зима, като по-предната.
Ноември пък по къси гащи.  Laughing

gorskata_49, на липа я видях  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 21:26 от Бо_

# 722
  • Мнения: 3
Супер става.От всички меки широколистни дървета стават. Опитай, тъкмо зимата ще изсъхне.Мисля че ще сте доволни .Димът от тях не задушава и не люти на очите .

# 723
  • Мнения: 2 018
ще огледам наоколо пак дърветата.
Казваш да я изсуша и после в пушалката?

Някой има ли материали /изследвания/ относно това защо трябва да се пушат пчелите? какаво е влиянието над тях? миризмата на изгоряло ли ги кара да смучат мед? въглеродния двуокис оказва ли влияние? Какво е то?

Най-общи познания имам - димът ги кара да се насмукват с мед за да се запасят евентуално, като избягат, ако кошера започне да гори.

не ми е достатъчна тази информация.
Някой знае ли повече?  Hug

# 724
  • Мнения: 3
Това открих за младите пчелари.http://pchelite.info/page/32

# 725
  • Мнения: 0
Тази статия съм е чел,има много полезна информация

# 726
  • Мнения: 0
Здравейте на всички, покрай вас и аз се запалих по пчеларството.Купих два кошера ДБ 12 рамкови без пчели. Искам да ви попитам някой работил ли е с ЛР. Четох  че по-лесно се работи с тях. И как събирате прополис

# 727
  • Мнения: 0
Здравейте на всички, покрай вас и аз се запалих по пчеларството.Купих два кошера ДБ 12 рамкови без пчели. Искам да ви попитам някой работил ли е с ЛР. Четох  че по-лесно се работи с тях. И как събирате прополис
Здравей,
Не съм работил с ЛР,но за предпочитане  е да свикнеш първо на ДБ щом тепърва ще се захващаш с пчеларството.Вярно е ЛР е по лесно защото се работи с корпуси,но първо започни с основното.А аз събрам прополиса по следният начин;На всеки 2 седмици с остър нож събирам клея от плодниковите пити и след това го права на топче.

# 728
  • Мнения: 0
          Здравейте, пчеларки и пчелари, весели другари. Днес ходих на село и си видях пчеличките. Поради хубавото време имаше доста интензивен летеж. Може би не само за облитане защото видях пчелички по димитровчето и по глухарчета от които има много нацъвтели. Докато ги наблюдавах дойдоха две от черните, големите. Кацнаха на прелката с ряз като   изстребатели на самолетоносач. Предположението за тях е , че са стари пчели.Само не мога да си обясня защо са по-големи.Те са с хитинова обвивка и би трябвало да не могат да растат. Ако някой има идея как да предпазя кошера от затрупване със сняг, ако е много снежна зимата както миналата без да ги местя да каже.

# 729
  • Мнения: 3
  Здравейте на  най сладките хора.  И тук при нас летят и носят прашец, но това дали е много правилно. А за предпазване от сняг много лесен и опростен начин.Забиваш четири кола в земята ,тия от пред или от зад,  да са по ниски за да пада снега по лесно и покриваш със подръчни средства.  Може с ламарина ,може с фазер ,може даже и със някаква растителност но все пак да има някаква стабилност да не падне върху кошерите. newsm78                     

# 730
  • Мнения: 0
Мойте с нищо не ги предпазвам.Миналата година ги беше затрупало наполовина и аз изобщо не съм им чистил ходовете,защото снега пред тях се беше стопил може ми заради температурата която подържат вътре.Те и моите в това топло време доста са активни и прашец много носат и има доста облитане на малади пчелички.

# 731
  • Мнения: 2 018
gorskata_49,  Laughing де да бях на плаж... По-скоро съм на къра и времето ми доста се ограничи.

Заповядайте в НОВАТА ТЕМА   Hug

  bouquet  bouquet  bouquet и  Heart Eyes за всички

Обещавам в най-скоро време да успея да ви кача едни руски статии. Интересни са. Даде ми ги една моя приятелка рускиня, чиито родители са ...  не знам кое си поколение пчелари.  Peace

 

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 00:26 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт