За резултатите от матурата

  • 47 426
  • 281
  •   3
Отговори
# 255
  • Мнения: 270
DKNY`, http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/documents/dzi/priznavane_maturi.pdf ето тук може да видиш кои ВУЗ-ове приемат матурите, за кои специалности.

# 256
  • Мнения: 6 038
DKNY`, http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/documents/dzi/priznavane_maturi.pdf ето тук може да видиш кои ВУЗ-ове приемат матурите, за кои специалности.
Добре Павче...ами как става това? Изобщо не съм наясно. Няма да се явявам на изпит ли, какво?Видях че специалностите, който искам аз...влизат в това число

# 257
  • Мнения: 270
Любов, при всеки университет е различно. Например във ВИНС-а може да вземеш или матурата, или да се явиш на изпит(едно от двете), в други ВУЗ-ове може и двете, в трети взимат матурата ама примерно не взимат цялата оценка, а само 0,9 от нея. Във ВИАС по принцип оценките от изпитите се умножават по 4, а от матурата я умножават по 3. Така, че на някои места матурата е равностойна на изпитите, на други е на по-заден план.Всеки университет си има различни изисквания и трябва да се провери.
Дано си разбрала нещо, че както го обясних Simple Smile

Ти там, където искаш, ако може и с матура и с изпит използвай и двете за по-сигурно. Ти май 6 имаше по БЕЛ нали?То за психология нали с БЕЛ се кандидатства? Ако искаш си кандидатствай и с матурата, нищо не губиш от това, най-много да спечелиш.Успех от мен Simple Smile

На мен ми остава изпит по английски само и да се надявам да вляза Simple Smile
Късмет на всички по изпитите!!! И август месец да се хвалите, че сте студентки Simple Smile

# 258
  • Мнения: 6 038
Павче долу- горе те разбрах  Peace Благодаря ти за полезната информация. А къде трябва да питам за това? В сайтове на университетите го няма.  Rolling Eyes

# 259
  • Мнения: 270
Павче долу- горе те разбрах  Peace Благодаря ти за полезната информация. А къде трябва да питам за това? В сайтове на университетите го няма.  Rolling Eyes

В сайтовете трябва да има e-mail за информация. Потърси и им пиши. Ако няма поща звъни по телефон, задължително трябва да има контакти. Аз толкова писах на ВИНС-а. че сигурно са ме намразили Simple Smile Ако не намериш нищо пиши на лични линкове на сайтовете аз ще потърси и ще ти помогна.

# 260
  • Мнения: 6 038
Павче долу- горе те разбрах  Peace Благодаря ти за полезната информация. А къде трябва да питам за това? В сайтове на университетите го няма.  Rolling Eyes

В сайтовете трябва да има e-mail за информация. Потърси и им пиши. Ако няма поща звъни по телефон, задължително трябва да има контакти. Аз толкова писах на ВИНС-а. че сигурно са ме намразили Simple Smile Ако не намериш нищо пиши на лични линкове на сайтовете аз ще потърси и ще ти помогна.
МЕРСИ, ЩЕ ПРОБВАМ  Peace

# 261
  • Мнения: 6 038
Павче не мога да намеря връзка със Техническия университет Варна

# 262
  • Мнения: 5 783
А някой да знае кога има поправка на матурите и може ли да се смени предмета,т.е. ако си държал по биология,сега да си на поправка по география да речем?

# 263
  • Мнения: 1 152
Поправителната сесия е през септември. Мисля,че датите са обявени в сайта на МОН.
Да, можеш да смениш предмета, по който ще държиш втора матура. Трябва да се подаде молба предварително (ако не се лъжа срокът беше август, но за по-сигурно попитай в училището, в което учиш).

# 264
  • Мнения: 270
Павче не мога да намеря връзка със Техническия университет Варна

Любов, и аз до сега рових и не можах да намеря нищо. Намерих само на колежа, който е към ТУ - Варна
ето ти линк: http://www.tu-varna.bg/tu-varnakv/index.php?option=com_content&a … =15&Itemid=28
Ако искаш питай тези, които са си дали мейлите за контакти с университета. Иначе друго не намерих, дано поне това ти помогне.

# 265
  • Мнения: 6 038
А някой да знае кога има поправка на матурите и може ли да се смени предмета,т.е. ако си държал по биология,сега да си на поправка по география да речем?
Ти не взе ли матурата? Въхххх.Ужас  Sad
Павче мерси много.  Hug  Ей сега им писах да видим дали ще ми отговорят. Питах ги и дали със тест по БЕЛ мога да вляза за специалност "Социален мениджмънт". Други от класа ми казаха, че можело. Имам и леля директорка на едно училище във Варна и тя ми каза.... Да видим какво ще кажат те newsm78

# 266
  • Мнения: 270
Любов, предполагам, че ще стане. Ама ти писа на тези от колежа, нали? Пита ли ги за инфото за университета, която искаш?

# 267
  • Мнения: 6 038
Любов, предполагам, че ще стане. Ама ти писа на тези от колежа, нали? Пита ли ги за инфото за университета, която искаш?

Питах ги да. Никъде в ТУ не пише за коя специалност с кой предмет ще се кандидатства. Явно става за всички специалности. Ох....ще ми трябва май някой от Варна, който да отиди и да провепи...че не остана време- никакво и то. Така е- реших в последния момент да пробвам и във Варна.. Ужассс. Дано успея, че понеделник отивам да си подавам документите. Поне датите на изпитите навсякъде знам.  Laughing

# 268
  • Мнения: 270
Любов, нали леля ти е директорка във Варна помоли я да отиде да провери. И аз от другата седмица ще подавам документи.Чакам дипломата само Simple Smile

# 269
  • Мнения: 6 038
Любов, нали леля ти е директорка във Варна помоли я да отиде да провери. И аз от другата седмица ще подавам документи.Чакам дипломата само Simple Smile
И аз така...веднага като взема дипломата, че да ми се маха поне това от главата. От понеделник сядам да чета...дадох си малко почивка- стига ми толкова. Не, че има нещо ново, което да чето, ама поне да преговарям и да решавам тестове.
Ще я накарам да провери да...Но не знам дали има свободно време, че тя ходи на две работи  Crazy ...и не искам да я товаря горката. Абе ще намеря кого да накарам да отиде..

Общи условия

Активация на акаунт