Тройка на дзи

  • 1 615
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Какво става с хората,които имат 3 на ДЗИ? Могат ли да кандидатстват някъде? Обречен ли е живота им?

# 1
  • Мнения: 4 518
Обречен ли е животът им? Не, естествено. Може, примерно, да седнат да учат и да кандидатстват с изпит в желания университет, не е задължително да се кандидатства с оценка от матура. Това е информация от преди няколко години, не знам дали още има такива изпити.
Все пак срамът си остава за цял живот. Аз имам 3 по изобразително искуство в дипломата. Яко, нали? Като от работа ми искат дипломата, лошо ми става.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 9 699
Няма нищо фатално. Ако тази оценка не е балообразуваща, няма да окаже никакво влияние. А има университети, в които се влиза и с 3 от ДЗИ.

# 3
  • Мнения: 6 654
Какво става с хората,които имат 3 на ДЗИ? Могат ли да кандидатстват някъде? Обречен ли е живота им?

Чак обречен не. Joy
Дипломата ти трябва само за да влезеш в университет. После никой не я иска, или ако я иска, то е проформа.

Никой работодател няма да седне да ти чете колко си имала по музика в 9 клас или защо имаш тройка по физическо в 12 клас, спокойно Joy
В момента при кандидатстване за работа искат най-вече сертификати по език, дипломата не е толкова важна.

# 4
  • Мнения: 49
Разбира се, че не. Спокойно.
За моята специалност матурите и дипломата не бяха балообразуващи и тъй като цялото ми време отиваше да се подготвям за кандидат-студентските изпити, то бях си поставила за цел просто да мина матурите. Справих се добре, но и да не бях, нямаше да има значение.

Различно е, ако това, което искаш да учиш има общо с тези предмети. Но винаги има начин - дори има университети, които приемат с 3. А ако искаш някоя специалност като право и имаш 3 на матурата, провери в частен университет. Ще имаш по-малък шанс, но напълно реален, ако се представиш добре на приемния изпит.
Успех!

# 5
  • Мнения: X
    Разбира се, че не. Спокойно.
    За моята специалност матурите и дипломата не бяха балообразуващи и тъй като цялото ми време отиваше да се подготвям за кандидат-студентските изпити, то бях си поставила за цел просто да мина матурите. Справих се добре, но и да не бях, нямаше да има значение.

    Различно е, ако това, което искаш да учиш има общо с тези предмети. Но винаги има начин - дори има университети, които приемат с 3. А ако искаш някоя специалност като право и имаш 3 на матурата, провери в частен университет. Ще имаш по-малък шанс, но напълно реален, ако се представиш добре на приемния изпит.
    Успех!


    Аз искам да уча археология, но не знам какви са минималните балове.

    # 6
    • Мнения: 49
      Разбира се, че не. Спокойно.
      За моята специалност матурите и дипломата не бяха балообразуващи и тъй като цялото ми време отиваше да се подготвям за кандидат-студентските изпити, то бях си поставила за цел просто да мина матурите. Справих се добре, но и да не бях, нямаше да има значение.

      Различно е, ако това, което искаш да учиш има общо с тези предмети. Но винаги има начин - дори има университети, които приемат с 3. А ако искаш някоя специалност като право и имаш 3 на матурата, провери в частен университет. Ще имаш по-малък шанс, но напълно реален, ако се представиш добре на приемния изпит.
      Успех!


      Аз искам да уча археология, но не знам какви са минималните балове.

      И имаш 3 на матурата по история? Мислиш ли, че можеш да изкараш повече на изпита, защо не опиташ?
      А също може да влезеш платено.

      # 7
      • Мнения: X
      В частните университети дори не ти гледат дипломата, май е просто формалност. Трябват им студенти и приемат от кол и въже. Аз в момента уча в такъв. Намекнаха ми, че съм приета, още когато кандидатствах, което ми се видя много странно. Има и много държавни университети, в които вече приемат с 3ки. Ако преди беше трудно и дори с хубави оценки, пак не беше сигурно дали ще те приемат, сега критериите навсякъде са страшно занижени. Така че съвсем не ти е обречен животът, а и винаги имаш опция да се пробваш с приемен изпит. Simple Smile

      # 8
      • Мнения: X
      В частните университети дори не ти гледат дипломата, май е просто формалност. Трябват им студенти и приемат от кол и въже. Аз в момента уча в такъв. Намекнаха ми, че съм приета, още когато кандидатствах, което ми се видя много странно. Има и много държавни университети, в които вече приемат с 3ки. Ако преди беше трудно и дори с хубави оценки, пак не беше сигурно дали ще те приемат, сега критериите навсякъде са страшно занижени. Така че съвсем не ти е обречен животът, а и винаги имаш опция да се пробваш с приемен изпит. Simple Smile

      В кой университет учиш?

      # 9
      • Мнения: X
      В частните университети дори не ти гледат дипломата, май е просто формалност. Трябват им студенти и приемат от кол и въже. Аз в момента уча в такъв. Намекнаха ми, че съм приета, още когато кандидатствах, което ми се видя много странно. Има и много държавни университети, в които вече приемат с 3ки. Ако преди беше трудно и дори с хубави оценки, пак не беше сигурно дали ще те приемат, сега критериите навсякъде са страшно занижени. Така че съвсем не ти е обречен животът, а и винаги имаш опция да се пробваш с приемен изпит. Simple Smile

      В кой университет учиш?

      Уча в БСУ, но магистратура. Кандидатствах с дипломата си за висше образование, която никой не погледна, както вече споменах. Предполагам, че е същото и за бакалаврите.

      # 10
      • Мнения: 157
      Здравейте! Знаете ли дали приемат за Английска филология с 3 на дзи? Ако да, къде?

      # 11
      • Пловдив
      • Мнения: 9 699
      Здравейте! Знаете ли дали приемат за Английска филология с 3 на дзи? Ако да, къде?

      На ДЗИ по какво?

      # 12
      • Мнения: 157
      По Английски език. Благодаря!

      # 13
      • Мнения: X
      A защо искате да учите точно Английска филология, след като явно не Ви се отдава толкова?
      В случая оценката Ви по английски ще играе важна роля в балообразуването, не е добре да бъде тройка.
      Първо си изберете университет, после се информирайте за сроковете и датите за записване и провеждане на кандидат-студентски изпити. Подгответе се добре и се явете на изпит по английски език.

      # 14
      • Мнения: X

      В ШУ оценката от ДЗИ по английски не играе роля. Единственото условие е да се представиш добре на кандидатстудентския изпит или сертификата за ниво А2. Минималният бал за английски филология е 21 (задочно), а максималния 24.

      Общи условия

      Активация на акаунт