Вадене на мъдрец...

  • 1 052 402
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 2 820
  • Мнения: 68 647
Като му е малко 40 лв ...се питам защо е сключил договор с касата. Ми работи си на частно...що лъжеш хората...

# 2 821
  • Мнения: 823
Хора,касата плаща 35 лв за екстракция .Ако даден стоматолог взема 100 примерно ,то той би ти намалил от касата ,и си доплащаш остатъка .Почти не знам ,да има стоматолози ,вадещи зъби за по 30-40 лв.Също,като с пломбите към касата.Ами не ,имате право само на пломба от амалгама ,обаче хората ви правят услуга ,като свалят от цената .И после подскачете .

# 2 822
  • Мнения: 68 647
И от химичен композит имам право.

# 2 823
  • Мнения: 660
Здравейте, мъдреците си имат своите особености.Пробил мъдрец също може да съдаде трудност-това не може само с поглед да го прецени нито пациент ,нито хирург преди да започне.Когато бях студентка по дентална медицина,заведох майка ми в едно упражнение по хирургия асистентът да й извади мъдреца,който си беше пробил.Той лекомислено подходи,сега упойка,след 10 минут е готов.Ами упражнение от 1,5 час той се бореше с този мъдрец и не помръдваше(това е хирург асистент ).Накрая реши друг ден да премине към хирургично вадене.Причината е,че долна челюст е доста здрава и зъбът много трудно поддава на луксация,и рискът е от много натиск да се фрактурира костта там.В крайна сметка докторът каза ,че прави последен опит и някак по друг начин подходи и зъбът се разклати и го махна.С това искам да кажа,че те са особена група молари,кото си имат своите особености.А това с цените ще кажа- професорът ,който изпитваше каза,че цената за екстракция се образува на база знания и рискове при екстркция.Аз затова си изпращам на хирург за екстракция на мъдреци с направление.

# 2 824
  • Мнения: 68 647
Благодаря за обяснението .. придобива се яснота така 😊
А бихте ли казали и за направленията повече...как точно става..и с кой код ги пращате?

# 2 825
  • Мнения: 10
Здравейте! Днес ми извадиха зъб (голяма мъка Grinning), но д-ра не ми предписа никакъв антибиотик? Четох и тук, и на други места че по принцип се изписва и се притесних...Задължително ли е според Вас да се изпише?

# 2 826
  • Мнения: 68 647
Не е задължително доколкото знам. Ако е работено чисто и стерилно, не би трябвало да има проблем.

# 2 827
  • Мнения: 5 832
Здравейте! Днес ми извадиха зъб (голяма мъка Grinning), но д-ра не ми предписа никакъв антибиотик? Четох и тук, и на други места че по принцип се изписва и се притесних...Задължително ли е според Вас да се изпише?
В сряда ми извадиха горен мъдрец, нищо не са ми изписвали. Излезе за 5-10 минути, нямам и болки, само дискомфорт.

# 2 828
  • Мнения: 24 467
Антибиотикът е сериозно лекарство, което следва да се взима само при доказана нужда и в краен случай.
И аз не съм взимала след отстраняване на мъдреца. Поддържала съм хигиена с редовно миене е жабурене с вода за уста и толкоз.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 12:18 от Judy

# 2 829
  • Мнения: 1 501
Аз пих Аугментин за долни мъдреци мисля, че ... и за горните също са ми изписвали. Но те бяха много по-леки за вадене и за тях не пих антибиотика, макар че ми го изписаха.

# 2 830
  • София
  • Мнения: 101
Здравейте. Днес ми махнаха долен ляв мъдрец. Половината беше покрит с венец и кариес. Навих се да го махна защото често мястото забираше и болеше заради джоба. До сега не бях имала кариес и реших, че щом вече се е развалил зъба няма нужда да го пазя. Пиша с цел малко да ме успокоите или насочите дали не съм сгрешила с избора на лекар. Не отидох на хирург. Не съм имала никакви проблеми с зъбите до сега и наистина не знам какво е нормално и какво не. За това се извинявам предварително, че не знам инструментите или не боравя с нужните термини.
Та зъба лично по снимка не ми се видя сложен за вадене. Нито опираше другите зъби, нито беше килнат на някъде. Жената пробва да го дръпне след упойката, но не се мъчи много. После се почна едно въртене с нещо като ответка и макс още 4 пъти да пробва с клещите. През това време си дялкаше парчета от зъба и си бръмчеше с машинката. Някъде на 50-тата минута сложи упойка отново и повече не потърси клещи. След час и половина връткане по зъба с лоста каза, че е успяла. Преди това огъна 3 инструмента които сега намирам в нета, че се казват асансьор.
Не заши мястото. Сложи гъба с колаген и каза да мина след 3 дни. През това време съм на антибиотик.
Това беше преди 6 часа. Още кърви мястото и ме е страх дали има шанс да е събрала всички парчета. Защото реално едното почти глътнах по време на процедурата, което ми говори, че не ги е броила. Наистина не искам да се съмнява в компетентността на лекарката. Но вече ме е подгонила параноята след като цялата рода ми звънна да ми се обеснява как е трябвало да ида на хирург.

# 2 831
  • Мнения: 24 467
Е то работата вече е приключила. Сега да се обсъжда минал избор нужда няма. Гледай оттук-нататък как е мястото, дали кърви, събира ли гной и т.н. Върви да ти го понаглеждат, щом толкова време е траяла процедурата е добре да се поглежда от време-навреме.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 16:14 от Judy

# 2 832
  • Мнения: 660
Kosi_bosi колко кърви?Това е важно.Може да има леко оцветена слюнка,но кървене е съвсем друго и ако наистина кърви,да се пълни устата и да плюеш кръв това не е добре.Не пий нищо топло,само хладничко.Не пий аспирин,разрежда кръвта.Ако тече кръв отиди да видят защо кърви.

# 2 833
  • София
  • Мнения: 101
Звъннах по телефона да питам в кабинета колко време е нормално да кърви. Казаха да мина да погледнат. Всичко било нормално. И докато се прибера наистина беше спряло вече. Почвам да си мисля, че психологическата нагласа влияе на всичко Joy
Днес вече е хванало нещо като коричка (май от тази гъбичка с колаген) и дори не боли. Голяма съм паника. В понеделник ще мина да погледнат пак. Ох дано останалите 3 мъдреца не се развалят, че ако трябва са преживея тоя ужас пак..... Head Band

# 2 834
  • Мнения: 86
Момичета, след вадене на зъб венецът около раната и другите зъби е побелял(2ри ден от вадене).
Почивен ден е за зъболекарката, та не мога да ида да го види, но се чух с нея по телефона и каза че не е притеснително.
Не пия антибиотик само жабуря от вчера.. Не знам дали е силно притеснително или може да изчака до понеделник.. Как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт