Близките ми са ужасени...

  • 3 727
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 883
О, я на родата, щом сте решили- направете го. Аз иначе съм против, бащата да присъства на раждането и не бих го направила, но напоследък все повече двойки предпочитат това и не съм чула някой да е умрял, или пък да се е развел, защото е гледал как ражда жена му. Може би даже в предродилна няма нищо неестествено, таткото да държи ръката на мама.

# 46
  • Мнения: 1 422
Цитат на: Alexa
Свекърва ми и останалите от "вражеския" контингент направо се смаяха от желанието на съпруга ми да дойде с мен в родилното живот и здраве. Sad


Как пък ти дойде да им обясняваш желанието си. Имаш си съпруг, той ще или не ще присъства, само с него обсъждаш! Това е моята политика за абсолютно всичко! Моето семейство е мъжът до мен, другите са "бившо" семейство и нямат нито думата, нито мястото в нашите си неща!!!!

И лично бих ги смотала доста сериозно - да си знаят мястото! Що за нахалство!

# 47
  • Мнения: 263
Alexa, мъжът ми присъстваше на моето раждане. Ако не беше той до мен нада ли щях да се справя толкова добре. Помоща му беше безценна. Беше свидетел на всичко. Аз се притеснявах в началото да не би да му прилопшее пт гледката, но единственото нещо, което му изкара акълите беше слагането на епидуралната упойка (иглата е доста внушителна)  Laughing

Тука, при раждане мъжът е част от екипа. Гинеколога дава инструкции какво да прави и буквално го въвличат в целия процес. Тук също така бащите остават в болницата до изписването на родилката (ако той пожелае, естествено). Предоставят се условия той да спи в стаята на родилката (тук всяка родилка си има собствена стая) , осигуряват му безплатно кафе и достъп до "стола" на болницата.  Мъжът ми беше много впечатлен от раждането и какви усилия то коства на една жена. След раждането гледа на мен като на божество и само ми повтаря колко съм велика, прекрасна и ненагледна  Grinning  Така, че въобще не се колебай, ами мъж ти да си присъства на раждането. Според мен е безумие докато една жена ражда мъжа и да обикаля кръчмите и да се напива вместо да е до нея в един от най-трудните и моменти. Раждането не е един гнусен процес, а най красивото нещо на света! Така, че тея теории за гадната гледка и тем подобни могат да бъдат развивани и поддържани само от едни прости хора с много ниско интелектуално ниво  #Crazy

# 48
  • Мнения: 4 629
Дори и ужасени близките ти ще трябва да приемат това, което ти и съпругът ти решите. Щом искате да сте заедно те няма как да ви спрат Grinning Леко раждане ти желая!

# 49
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Alexa
Предполагам, че и при някои от вас е имало тъпи изказвания от роднини Sad

Дааа, питаха таткото "Иии какво ще правиш там?" Thinking  Laughing  Laughing  Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 2 859
Цитат на: Tinka79
И ние с мъжа ми искахме да сме заедно като раждам, но тъпите лекари не ме оставиха на мира докато не ме разобедиха. Пък и така болеше, че не ми се спорише повече с тях. Най накрая склоних и сега съжалявам. Но пък от друга страна мъжа ми едвали щеше да издържи на гледката.


ето това е и аз исках но после се отказах
едва ли щеше да издържи Mr. Green

# 51
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Щом съпругът ти иска да е с теб, няма нищо по-хубаво. После трудно се разказва какво е правило бебето (дъщеря ми например, веднага след като излезе, си лапна пръста) и други подобни. В болницата, където раждах и двете деца няма възможност бащата да присъства и затова в къщи не сме го обсъждали. На мен ми се щеше да е там, ама него май малко го е страх (като сме говорили след това).

# 52
  • София
  • Мнения: 1 121
Ние още не сме го съобщили на свекърите, но очаквам подобна реакция. Миналата неделя ходихме с мъжа ми на училище Ма-ма и като разбраха свекървата се хвана за главата и каза "Божке!", а свекърът попита "Те тия гледали ли са деца, щом разбират толкоз"! Не ми се мисли какво ще кажат, като разберат че таткото ще присъства/е присъствал (може и постфактом да стане, че не ми се слушат словоизлияния)... Най-важното сте вие, хора, които разбират от всичко дал Господ, важното е да не ги оставиш да ти са качат на главата.

Общи условия

Активация на акаунт